Temporada 1989-90 2ª Divisió B Grup II

Resultats
02/09/1989
Numancia
Osasuna Promesas
Mirandés
Durango
03/09/1989
Santurtzi
Lleida
Mollerussa
Barakaldo
Binéfar
Basconia
Lemona
Andorra
Teruel
Deportivo Aragón
Calahorra
Laredo
Fraga
FC Andorra
San Sebastián
Barbastro
09/09/1989
Basconia
Calahorra
10/09/1989
FC Andorra
Lemona
Osasuna Promesas
Santurtzi
Deportivo Aragón
San Sebastián
Barakaldo
Binéfar
Laredo
Fraga
Durango
Numancia
Lleida
Teruel
Andorra
Mirandés
Barbastro
Mollerussa
17/09/1989
Santurtzi
Durango
Lemona
Mirandés
Calahorra
Barakaldo
San Sebastián
Lleida
Fraga
Basconia
Teruel
Osasuna Promesas
Binéfar
Barbastro
FC Andorra
Laredo
Numancia
Andorra
Mollerussa
Deportivo Aragón
23/09/1989
Basconia
FC Andorra
24/09/1989
Laredo
Lemona
Mirandés
Numancia
Andorra
Santurtzi
Barakaldo
Fraga
Barbastro
Calahorra
Deportivo Aragón
Binéfar
Osasuna Promesas
San Sebastián
Durango
Teruel
12/10/1989
Lleida
Mollerussa
01/10/1989
Santurtzi
Mirandés
Mollerussa
Osasuna Promesas
Binéfar
Lleida
Fraga
Barbastro
Laredo
Basconia
Calahorra
Deportivo Aragón
FC Andorra
Barakaldo
Teruel
Andorra
San Sebastián
Durango
Lemona
Numancia
08/10/1989
Osasuna Promesas
Binéfar
Numancia
Santurtzi
Basconia
Lemona
Andorra
San Sebastián
Deportivo Aragón
Fraga
Mirandés
Teruel
Barakaldo
Laredo
Durango
Mollerussa
Barbastro
FC Andorra
Lleida
Calahorra
14/10/1989
Basconia
Barakaldo
15/10/1989
FC Andorra
Deportivo Aragón
Calahorra
Osasuna Promesas
Mollerussa
Andorra
San Sebastián
Mirandés
Teruel
Numancia
Laredo
Barbastro
Fraga
Lleida
Binéfar
Durango
Lemona
Santurtzi
22/10/1989
Lleida
FC Andorra
Barbastro
Basconia
Osasuna Promesas
Fraga
Deportivo Aragón
Laredo
Barakaldo
Lemona
Durango
Calahorra
Andorra
Binéfar
Numancia
San Sebastián
Santurtzi
Teruel
01/11/1989
Mirandés
Mollerussa
28/10/1989
Laredo
Lleida
Basconia
Deportivo Aragón
29/10/1989
Barakaldo
Barbastro
FC Andorra
Osasuna Promesas
Lemona
Teruel
Binéfar
Mirandés
Mollerussa
Numancia
San Sebastián
Santurtzi
Fraga
Durango
Calahorra
Andorra
05/11/1989
Santurtzi
Mollerussa
Numancia
Binéfar
Durango
FC Andorra
Osasuna Promesas
Laredo
Mirandés
Calahorra
Andorra
Fraga
Teruel
San Sebastián
Barbastro
Lemona
Lleida
Basconia
Deportivo Aragón
Barakaldo
11/11/1989
Basconia
Osasuna Promesas
12/11/1989
Binéfar
Santurtzi
Fraga
Mirandés
Laredo
Durango
Barakaldo
Lleida
Barbastro
Deportivo Aragón
Calahorra
Numancia
FC Andorra
Andorra
Mollerussa
Teruel
Lemona
San Sebastián
19/11/1989
Andorra
Laredo
Numancia
Fraga
Santurtzi
Calahorra
Durango
Basconia
Teruel
Binéfar
Mirandés
FC Andorra
Deportivo Aragón
Lemona
Osasuna Promesas
Barakaldo
Lleida
Barbastro
San Sebastián
Mollerussa
25/11/1989
Basconia
Andorra
26/11/1989
Lemona
Mollerussa
Calahorra
Teruel
Barbastro
Osasuna Promesas
Binéfar
San Sebastián
Fraga
Santurtzi
FC Andorra
Numancia
Barakaldo
Durango
Laredo
Mirandés
Deportivo Aragón
Lleida
03/12/1989
Andorra
Barakaldo
Osasuna Promesas
Deportivo Aragón
Mollerussa
Binéfar
Santurtzi
FC Andorra
Durango
Barbastro
Lleida
Lemona
Teruel
Fraga
Mirandés
Basconia
Numancia
Laredo
San Sebastián
Calahorra
10/12/1989
Lleida
Osasuna Promesas
Fraga
San Sebastián
Laredo
Santurtzi
Calahorra
Mollerussa
Lemona
Binéfar
Barakaldo
Mirandés
Basconia
Numancia
Deportivo Aragón
Durango
FC Andorra
Teruel
Barbastro
Andorra
17/12/1989
Osasuna Promesas
Lemona
Binéfar
Calahorra
Numancia
Barakaldo
San Sebastián
FC Andorra
Santurtzi
Basconia
Teruel
Laredo
Andorra
Deportivo Aragón
Mirandés
Barbastro
Mollerussa
Fraga
Durango
Lleida
30/12/1989
FC Andorra
Mollerussa
Laredo
San Sebastián
Deportivo Aragón
Mirandés
Fraga
Binéfar
Osasuna Promesas
Durango
Barbastro
Numancia
Lemona
Calahorra
Basconia
Teruel
Lleida
Andorra
31/12/1989
Barakaldo
Santurtzi
06/01/1990
Lemona
Durango
Numancia
Deportivo Aragón
07/01/1990
Teruel
Barakaldo
Santurtzi
Barbastro
Calahorra
Fraga
Binéfar
FC Andorra
Andorra
Osasuna Promesas
Mollerussa
Laredo
San Sebastián
Basconia
Mirandés
Lleida
13/01/1990
Basconia
Mollerussa
14/01/1990
Lleida
Numancia
Laredo
Binéfar
Barakaldo
San Sebastián
Deportivo Aragón
Santurtzi
Durango
Andorra
Barbastro
Teruel
Fraga
Lemona
FC Andorra
Calahorra
Osasuna Promesas
Mirandés
20/01/1990
Basconia
Binéfar
21/01/1990
Barakaldo
Mollerussa
Durango
Mirandés
Deportivo Aragón
Teruel
Laredo
Calahorra
Lleida
Santurtzi
Osasuna Promesas
Numancia
FC Andorra
Fraga
Andorra
Lemona
Barbastro
San Sebastián
27/01/1990
San Sebastián
Deportivo Aragón
28/01/1990
Teruel
Lleida
Mollerussa
Barbastro
Binéfar
Barakaldo
Calahorra
Basconia
Numancia
Durango
Lemona
FC Andorra
Mirandés
Andorra
Fraga
Laredo
Santurtzi
Osasuna Promesas
03/02/1990
Basconia
Fraga
04/02/1990
Osasuna Promesas
Teruel
Durango
Santurtzi
Andorra
Numancia
Laredo
FC Andorra
Mirandés
Lemona
Lleida
San Sebastián
Barbastro
Binéfar
Barakaldo
Calahorra
Deportivo Aragón
Mollerussa
10/02/1990
San Sebastián
Osasuna Promesas
11/02/1990
Mollerussa
Lleida
FC Andorra
Basconia
Santurtzi
Andorra
Calahorra
Barbastro
Numancia
Mirandés
Lemona
Laredo
Binéfar
Deportivo Aragón
Fraga
Barakaldo
Teruel
Durango
18/02/1990
Barbastro
Fraga
Numancia
Lemona
Durango
San Sebastián
Andorra
Teruel
Osasuna Promesas
Mollerussa
Mirandés
Santurtzi
Lleida
Binéfar
Deportivo Aragón
Calahorra
Barakaldo
FC Andorra
Basconia
Laredo
24/02/1990
Lemona
Basconia
25/02/1990
FC Andorra
Barbastro
Santurtzi
Numancia
Fraga
Deportivo Aragón
Binéfar
Osasuna Promesas
San Sebastián
Andorra
Mollerussa
Durango
Calahorra
Lleida
Teruel
Mirandés
Laredo
Barakaldo
04/03/1990
Mirandés
San Sebastián
Durango
Binéfar
Osasuna Promesas
Calahorra
Barbastro
Laredo
Andorra
Mollerussa
Barakaldo
Basconia
Santurtzi
Lemona
Numancia
Teruel
Lleida
Fraga
Deportivo Aragón
FC Andorra
10/03/1990
Basconia
Barbastro
Lemona
Barakaldo
11/03/1990
FC Andorra
Lleida
Laredo
Deportivo Aragón
San Sebastián
Numancia
Binéfar
Andorra
Fraga
Osasuna Promesas
Mollerussa
Mirandés
Calahorra
Durango
Teruel
Santurtzi
18/03/1990
Osasuna Promesas
FC Andorra
Lleida
Laredo
Numancia
Mollerussa
Andorra
Calahorra
Deportivo Aragón
Basconia
Teruel
Lemona
Durango
Fraga
Mirandés
Binéfar
Santurtzi
San Sebastián
Barbastro
Barakaldo
24/03/1990
San Sebastián
Teruel
25/03/1990
Barakaldo
Deportivo Aragón
Mollerussa
Santurtzi
FC Andorra
Durango
Laredo
Osasuna Promesas
Lemona
Barbastro
Basconia
Lleida
Binéfar
Numancia
Calahorra
Mirandés
12/04/1990
Fraga
Andorra
31/03/1990
Deportivo Aragón
Barbastro
01/04/1990
Numancia
Calahorra
Lleida
Barakaldo
Andorra
FC Andorra
Santurtzi
Binéfar
San Sebastián
Lemona
Osasuna Promesas
Basconia
Durango
Laredo
Mirandés
Fraga
Teruel
Mollerussa
07/04/1990
Basconia
Durango
08/04/1990
Fraga
Numancia
Mollerussa
San Sebastián
Laredo
Andorra
Calahorra
Santurtzi
FC Andorra
Mirandés
Barbastro
Lleida
Binéfar
Teruel
Lemona
Deportivo Aragón
Barakaldo
Osasuna Promesas
14/04/1990
San Sebastián
Binéfar
15/04/1990
Santurtzi
Fraga
Osasuna Promesas
Barbastro
Andorra
Basconia
Teruel
Calahorra
Mirandés
Laredo
Numancia
FC Andorra
Mollerussa
Lemona
Lleida
Deportivo Aragón
16/04/1990
Durango
Barakaldo
21/04/1990
Basconia
Mirandés
22/04/1990
Barbastro
Durango
Deportivo Aragón
Osasuna Promesas
Binéfar
Mollerussa
Barakaldo
Andorra
Fraga
Teruel
Calahorra
San Sebastián
Lemona
Lleida
FC Andorra
Santurtzi
Laredo
Numancia
28/04/1990
San Sebastián
Fraga
29/04/1990
Osasuna Promesas
Lleida
Binéfar
Lemona
Andorra
Barbastro
Mirandés
Barakaldo
Durango
Deportivo Aragón
Numancia
Basconia
Teruel
FC Andorra
Mollerussa
Calahorra
Santurtzi
Laredo
05/05/1990
Basconia
Santurtzi
06/05/1990
Barbastro
Mirandés
Deportivo Aragón
Andorra
Laredo
Teruel
Barakaldo
Numancia
Lemona
Osasuna Promesas
Lleida
Durango
Calahorra
Binéfar
Fraga
Mollerussa
FC Andorra
San Sebastián
13/05/1990
Binéfar
Fraga
San Sebastián
Laredo
Mirandés
Deportivo Aragón
Mollerussa
FC Andorra
Santurtzi
Barakaldo
Calahorra
Lemona
Andorra
Lleida
Numancia
Barbastro
Teruel
Basconia
Durango
Osasuna Promesas
20/05/1990
Lleida
Mirandés
Laredo
Mollerussa
Basconia
San Sebastián
FC Andorra
Binéfar
Barakaldo
Teruel
Deportivo Aragón
Numancia
Barbastro
Santurtzi
Fraga
Calahorra
Osasuna Promesas
Andorra
Durango
Lemona
27/05/1990
Mollerussa
Basconia
Binéfar
Laredo
San Sebastián
Barakaldo
Andorra
Durango
Calahorra
FC Andorra
Mirandés
Osasuna Promesas
Teruel
Barbastro
Santurtzi
Deportivo Aragón
Numancia
Lleida
Lemona
Fraga
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Lleida553823968631392
2Osasuna Promesas5038201084629623
3Mollerussa4938225116129502
4FC Andorra46381810105743617
5San Sebastián4438151495137525
6Durango43381513104039443
7Lemona4338102353628475
8Deportivo Aragón4338141595441757
9Binéfar36381212144144636
10Barakaldo35381113144741504
11Andorra3538139164546524
12Santurtzi3538147174956635
13Numancia35381211153745565
14Mirandés35381113144552543
15Basconia33381111163148638
16Teruel33381111164654715
17Laredo3338137184267739
18Fraga30381010184161704
19Calahorra2538105233769503
20Barbastro2238512213264514
Destacats
 NomDem GolsClub
Azcona
26
Aleñá
15
Rueda
15
Gamboa
15
Lasheras
14
Luengo
13
Cani
13
Artabe
11
Emilio
11
Olivas
11
Bonet
10
Marzo
10
Quico
10
Miguel González
9
Recalde
9
 NomDem GroguesClub
Guruzeta
12
Virgili
12
Cantín
11
Feu
11
Argoitia
11
Bakero
10
Lahoz
10
Chamarro
9
Fol II
9
Pirri
9
Catena
9
Edu Martínez
8
Cornago
8
Florido
8
Cubas
8
 NomDem CoefClubPJGols
Iñaki
0,693323
Toño
1,033334
Mario
1,053638
Azkune
1,063133
Tapia
1,083740
Iñaki
1,193137
Artigas
1,213846
Pérez
1,383650
Tomás
1,63556
Guti
1,633354
Julio
1,752951
Gols:
924
Gols Per Partit:
2,43
Targetes Grogues:
1145
Targetes Grogues Per Partit:
3,01
Expulsions:
94
Expulsions Per Partit:
0,25
Estrangers:
26
Percentatge Estrangers:
5,88
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
86
Empats:
110
Màxima victòria local:
6-0 Lleida-Fraga
Màxima victòria visitant:
0-6 Barbastro-Lleida
Millor ratxa guanyadora:
Osasuna Promesas: 6 Partits (Jornades 1-6)
Pitjor ratxa perdedora:
Mirandés: 6 Partits (Jornades 23-28)
Millor ratxa no perdent:
Lemona: 17 Partits (Jornades 15-31)
Pitjor ratxa no guanyant:
Barbastro: 10 Partits (Jornades 14-23)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error