Temporada 1989-90 2ª Divisió B Grup IV

Resultats
03/09/1989
Benidorm
Ibiza
Hospitalet
Eldense
Mallorca Atlético
Manlleu
Sporting Mahonés
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Cartagena
Olímpic de Xàtiva
Alcoyano
Atlético Baleares
Torrevieja
Orihuela
Villarreal
Hércules
Girona
Gandia
Alzira
09/09/1989
Barcelona Atlètic
Hércules
10/09/1989
Villarreal
Atlético Baleares
Alzira
Orihuela
Cartagena
Olímpic de Xàtiva
Torrevieja
Mallorca Atlético
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Manlleu
Hospitalet
Ibiza
Sporting Mahonés
Girona
Gandia
Alcoyano
Benidorm
17/09/1989
Mallorca Atlético
Villarreal
Hospitalet
Torrevieja
Gandia
Barcelona Atlètic
Benidorm
Cartagena
Orihuela
Atlético Baleares
Sporting Mahonés
Alcoyano
Hércules
Ibiza
Alzira
Girona
Olímpic de Xàtiva
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Manlleu
23/09/1989
Atlético Baleares
Mallorca Atlético
Alcoyano
Hércules
24/09/1989
Barcelona Atlètic
Alzira
Girona
Orihuela
Cartagena
Sporting Mahonés
Eldense
Benidorm
Ibiza
Gandia
Villarreal
Hospitalet
Torrevieja
Gimnàstic de Tarragona
Manlleu
Olímpic de Xàtiva
01/10/1989
Benidorm
Manlleu
Sporting Mahonés
Eldense
Alzira
Ibiza
Gandia
Alcoyano
Hospitalet
Atlético Baleares
Girona
Barcelona Atlètic
Orihuela
Mallorca Atlético
Olímpic de Xàtiva
Torrevieja
Hércules
Cartagena
Gimnàstic de Tarragona
Villarreal
07/10/1989
Barcelona Atlètic
Orihuela
08/10/1989
Villarreal
Olímpic de Xàtiva
Ibiza
Girona
Atlético Baleares
Gimnàstic de Tarragona
Cartagena
Gandia
Mallorca Atlético
Hospitalet
Torrevieja
Benidorm
Eldense
Hércules
Manlleu
Sporting Mahonés
Alcoyano
Alzira
15/10/1989
Sporting Mahonés
Torrevieja
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca Atlético
Alzira
Cartagena
Olímpic de Xàtiva
Atlético Baleares
Benidorm
Villarreal
Girona
Alcoyano
Orihuela
Hospitalet
Hércules
Manlleu
Gandia
Eldense
Barcelona Atlètic
Ibiza
22/10/1989
Eldense
Alzira
Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Ibiza
Orihuela
Atlético Baleares
Benidorm
Villarreal
Sporting Mahonés
Torrevieja
Hércules
Manlleu
Gandia
Cartagena
Girona
Alcoyano
Barcelona Atlètic
Mallorca Atlético
Olímpic de Xàtiva
28/10/1989
Alzira
Manlleu
29/10/1989
Sporting Mahonés
Atlético Baleares
Hércules
Villarreal
Gandia
Torrevieja
Benidorm
Mallorca Atlético
Ibiza
Alcoyano
Girona
Eldense
Orihuela
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Cartagena
01/11/1989
Olímpic de Xàtiva
Hospitalet
04/11/1989
Alcoyano
Orihuela
05/11/1989
Hospitalet
Benidorm
Atlético Baleares
Hércules
Cartagena
Ibiza
Eldense
Barcelona Atlètic
Torrevieja
Alzira
Gimnàstic de Tarragona
Olímpic de Xàtiva
Villarreal
Gandia
Mallorca Atlético
Sporting Mahonés
Manlleu
Girona
11/11/1989
Barcelona Atlètic
Manlleu
12/11/1989
Hércules
Mallorca Atlético
Gandia
Atlético Baleares
Alcoyano
Cartagena
Alzira
Villarreal
Sporting Mahonés
Hospitalet
Benidorm
Gimnàstic de Tarragona
Ibiza
Eldense
Orihuela
Olímpic de Xàtiva
Girona
Torrevieja
19/11/1989
Villarreal
Girona
Hospitalet
Hércules
Manlleu
Ibiza
Torrevieja
Barcelona Atlètic
Atlético Baleares
Alzira
Cartagena
Orihuela
Mallorca Atlético
Gandia
Gimnàstic de Tarragona
Sporting Mahonés
Olímpic de Xàtiva
Benidorm
Eldense
Alcoyano
25/11/1989
Barcelona Atlètic
Villarreal
26/11/1989
Orihuela
Benidorm
Alcoyano
Manlleu
Ibiza
Torrevieja
Girona
Atlético Baleares
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Sporting Mahonés
Olímpic de Xàtiva
Cartagena
Eldense
Alzira
Mallorca Atlético
Gandia
Hospitalet
03/12/1989
Hospitalet
Alzira
Eldense
Orihuela
Atlético Baleares
Barcelona Atlètic
Villarreal
Ibiza
Gimnàstic de Tarragona
Gandia
Mallorca Atlético
Girona
Manlleu
Cartagena
Benidorm
Sporting Mahonés
07/12/1989
Torrevieja
Alcoyano
24/01/1990
Olímpic de Xàtiva
Hércules
09/12/1989
Barcelona Atlètic
Mallorca Atlético
10/12/1989
Alzira
Gimnàstic de Tarragona
Hércules
Benidorm
Eldense
Manlleu
Orihuela
Sporting Mahonés
Girona
Hospitalet
Ibiza
Atlético Baleares
Gandia
Olímpic de Xàtiva
Cartagena
Torrevieja
Alcoyano
Villarreal
17/12/1989
Benidorm
Gandia
Torrevieja
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Manlleu
Orihuela
Mallorca Atlético
Ibiza
Sporting Mahonés
Hércules
Atlético Baleares
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Alzira
Hospitalet
Barcelona Atlètic
Villarreal
Cartagena
23/12/1989
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
30/12/1989
Orihuela
Hércules
Eldense
Villarreal
Manlleu
Torrevieja
Ibiza
Hospitalet
Girona
Olímpic de Xàtiva
Alcoyano
Mallorca Atlético
Cartagena
Atlético Baleares
24/01/1990
Gandia
Sporting Mahonés
25/01/1990
Alzira
Benidorm
06/01/1990
Olímpic de Xàtiva
Barcelona Atlètic
Sporting Mahonés
Alzira
07/01/1990
Hércules
Gandia
Gimnàstic de Tarragona
Ibiza
Atlético Baleares
Eldense
Villarreal
Manlleu
Benidorm
Girona
Mallorca Atlético
Cartagena
Orihuela
Torrevieja
Hospitalet
Alcoyano
13/01/1990
Barcelona Atlètic
Benidorm
14/01/1990
Ibiza
Olímpic de Xàtiva
Torrevieja
Villarreal
Cartagena
Hospitalet
Manlleu
Atlético Baleares
Gandia
Orihuela
Alzira
Hércules
Girona
Sporting Mahonés
Alcoyano
Gimnàstic de Tarragona
Eldense
Mallorca Atlético
21/01/1990
Girona
Hércules
Cartagena
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Sporting Mahonés
Ibiza
Benidorm
Villarreal
Orihuela
Manlleu
Mallorca Atlético
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Eldense
Hospitalet
Alzira
Gandia
Torrevieja
Atlético Baleares
28/01/1990
Hércules
Barcelona Atlètic
Hospitalet
Manlleu
Benidorm
Alcoyano
Orihuela
Alzira
Gandia
Girona
Mallorca Atlético
Torrevieja
Atlético Baleares
Villarreal
Olímpic de Xàtiva
Cartagena
Gimnàstic de Tarragona
Eldense
Sporting Mahonés
Ibiza
04/02/1990
Barcelona Atlètic
Gandia
Torrevieja
Hospitalet
Villarreal
Mallorca Atlético
Ibiza
Hércules
Atlético Baleares
Orihuela
Eldense
Olímpic de Xàtiva
Girona
Alzira
Manlleu
Gimnàstic de Tarragona
Cartagena
Benidorm
Alcoyano
Sporting Mahonés
11/02/1990
Orihuela
Girona
Gimnàstic de Tarragona
Torrevieja
Benidorm
Eldense
Sporting Mahonés
Cartagena
Gandia
Ibiza
Mallorca Atlético
Atlético Baleares
Hospitalet
Villarreal
Hércules
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Manlleu
14/03/1990
Alzira
Barcelona Atlètic
18/02/1990
Villarreal
Gimnàstic de Tarragona
Ibiza
Alzira
Barcelona Atlètic
Girona
Torrevieja
Olímpic de Xàtiva
Mallorca Atlético
Orihuela
Eldense
Sporting Mahonés
Atlético Baleares
Hospitalet
Cartagena
Hércules
Alcoyano
Gandia
Manlleu
Benidorm
25/02/1990
Orihuela
Barcelona Atlètic
Hércules
Eldense
Benidorm
Torrevieja
Alzira
Alcoyano
Hospitalet
Mallorca Atlético
Gandia
Cartagena
Olímpic de Xàtiva
Villarreal
Gimnàstic de Tarragona
Atlético Baleares
Sporting Mahonés
Manlleu
Girona
Ibiza
04/03/1990
Hospitalet
Orihuela
Torrevieja
Sporting Mahonés
Atlético Baleares
Olímpic de Xàtiva
Alcoyano
Girona
Mallorca Atlético
Gimnàstic de Tarragona
Villarreal
Benidorm
Manlleu
Hércules
Ibiza
Barcelona Atlètic
Eldense
Gandia
Cartagena
Alzira
10/03/1990
Barcelona Atlètic
Alcoyano
11/03/1990
Orihuela
Ibiza
Gandia
Manlleu
Alzira
Eldense
Olímpic de Xàtiva
Mallorca Atlético
Hércules
Torrevieja
Girona
Cartagena
Benidorm
Atlético Baleares
Sporting Mahonés
Villarreal
Gimnàstic de Tarragona
Hospitalet
18/03/1990
Alcoyano
Ibiza
Manlleu
Alzira
Gimnàstic de Tarragona
Orihuela
Hospitalet
Olímpic de Xàtiva
Atlético Baleares
Sporting Mahonés
Villarreal
Hércules
Torrevieja
Gandia
Mallorca Atlético
Benidorm
Cartagena
Barcelona Atlètic
Eldense
Girona
24/03/1990
Barcelona Atlètic
Eldense
25/03/1990
Hércules
Atlético Baleares
Sporting Mahonés
Mallorca Atlético
Alzira
Torrevieja
Girona
Manlleu
Olímpic de Xàtiva
Gimnàstic de Tarragona
Gandia
Villarreal
Benidorm
Hospitalet
Orihuela
Alcoyano
Ibiza
Cartagena
01/04/1990
Cartagena
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Orihuela
Mallorca Atlético
Hércules
Atlético Baleares
Gandia
Villarreal
Alzira
Manlleu
Barcelona Atlètic
Hospitalet
Sporting Mahonés
Gimnàstic de Tarragona
Benidorm
Torrevieja
Girona
Eldense
Ibiza
08/04/1990
Alzira
Atlético Baleares
Orihuela
Cartagena
Sporting Mahonés
Gimnàstic de Tarragona
Ibiza
Manlleu
Barcelona Atlètic
Torrevieja
Alcoyano
Eldense
Gandia
Mallorca Atlético
Benidorm
Olímpic de Xàtiva
Hércules
Hospitalet
Girona
Villarreal
14/04/1990
Mallorca Atlético
Alzira
Villarreal
Barcelona Atlètic
15/04/1990
Olímpic de Xàtiva
Sporting Mahonés
Atlético Baleares
Girona
Torrevieja
Ibiza
Manlleu
Alcoyano
Eldense
Cartagena
Gimnàstic de Tarragona
Hércules
Benidorm
Orihuela
Hospitalet
Gandia
21/04/1990
Alzira
Hospitalet
Alcoyano
Torrevieja
22/04/1990
Barcelona Atlètic
Atlético Baleares
Cartagena
Manlleu
Hércules
Olímpic de Xàtiva
Ibiza
Villarreal
Girona
Mallorca Atlético
Gandia
Gimnàstic de Tarragona
Sporting Mahonés
Benidorm
Orihuela
Eldense
28/04/1990
Atlético Baleares
Ibiza
29/04/1990
Sporting Mahonés
Orihuela
Benidorm
Hércules
Mallorca Atlético
Barcelona Atlètic
Manlleu
Eldense
Villarreal
Alcoyano
Gimnàstic de Tarragona
Alzira
Hospitalet
Girona
Torrevieja
Cartagena
Olímpic de Xàtiva
Gandia
06/05/1990
Eldense
Torrevieja
Orihuela
Manlleu
Gandia
Benidorm
Barcelona Atlètic
Hospitalet
Alcoyano
Atlético Baleares
Ibiza
Mallorca Atlético
Cartagena
Villarreal
Girona
Gimnàstic de Tarragona
Alzira
Olímpic de Xàtiva
Hércules
Sporting Mahonés
13/05/1990
Hércules
Orihuela
Sporting Mahonés
Gandia
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Mallorca Atlético
Alcoyano
Torrevieja
Manlleu
Olímpic de Xàtiva
Girona
Villarreal
Eldense
Hospitalet
Ibiza
Benidorm
Alzira
Atlético Baleares
Cartagena
20/05/1990
Torrevieja
Orihuela
Manlleu
Villarreal
Girona
Benidorm
Alcoyano
Hospitalet
Cartagena
Mallorca Atlético
Gandia
Hércules
Ibiza
Gimnàstic de Tarragona
Eldense
Atlético Baleares
Alzira
Sporting Mahonés
Barcelona Atlètic
Olímpic de Xàtiva
26/05/1990
Sporting Mahonés
Girona
27/05/1990
Orihuela
Gandia
Benidorm
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Alcoyano
Hércules
Alzira
Atlético Baleares
Manlleu
Villarreal
Torrevieja
Mallorca Atlético
Eldense
Olímpic de Xàtiva
Ibiza
Hospitalet
Cartagena
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Orihuela513821985532927
2Barcelona Atlètic513822796836746
3Gandia4938191185929716
4Alcoyano4438141685547796
5Benidorm43381513104630653
6Manlleu4138169135151879
7Alzira41381511124233759
8Sporting Mahonés40381510135851734
9Hospitalet39381411134648759
10Olímpic de Xàtiva383814101449498811
11Cartagena37381311144039868
12Girona3738149155162633
13Hércules36381016124840876
14Mallorca Atlético35381015133943593
15Torrevieja35381211153752846
16Eldense3438138174751462
17Gimnàstic de Tarragona3138913163139707
18Villarreal3038912173352937
19Ibiza29381172038687612
20Atlético Baleares193859243374718
Destacats
 NomDem GolsClub
Sigüenza
21
Ayneto
19
Pinilla
14
Barnils
14
César Ferrando
14
Edu
13
Lozano
13
Geli
12
Quini
12
Melo
12
Engonga
12
Marzá
12
Villena
11
Franco
11
Ramón
11
 NomDem GroguesClub
Latorre
14
Santiago
13
Carlos
12
Marrero
12
Rafa Muñoz
12
Juli
11
Tejada
11
Egea
11
Mario
11
Chaparro
10
Castillo
10
Serafín
10
Pino
10
Navarro
10
Luismi
10
Gols:
926
Gols Per Partit:
2,44
Targetes Grogues:
1513
Targetes Grogues Per Partit:
3,98
Expulsions:
132
Expulsions Per Partit:
0,35
Estrangers:
39
Percentatge Estrangers:
7,89
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
87
Empats:
109
Màxima victòria local:
7-0 Girona-Torrevieja
Màxima victòria visitant:
1-5 Girona-Benidorm
Millor ratxa guanyadora:
Barcelona Atlètic: 6 Partits (Jornades 28-33)
Pitjor ratxa perdedora:
Villarreal: 6 Partits (Jornades 9-14)
Millor ratxa no perdent:
Alcoyano: 13 Partits (Jornades 19-31)
Pitjor ratxa no guanyant:
Atlético Baleares: 13 Partits (Jornades 1-13)
Progrés
Matriu
Última actualització: 26/09/2017
Notificar error