Temporada 1998-99 2ª Divisió B Grup II

Resultats
29/08/1998
Noja
Real Zaragoza B
Valladolid B
Burgos CF
Bilbao Athletic
Conquense
30/08/1998
Gernika
Bermeo
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Beasain
Osasuna B
Binéfar
Lemona
Calahorra
Tropezón
Elgoibar
Cultural Leonesa
Amurrio
05/09/1998
Elgoibar
Aurrerá
06/09/1998
Burgos CF
Barakaldo
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Noja
Calahorra
Gernika
Binéfar
Valladolid B
Bermeo
Osasuna B
Beasain
Lemona
Amurrio
Tropezón
Conquense
Cultural Leonesa
13/09/1998
Barakaldo
Binéfar
Aurrerá
Amurrio
Valladolid B
Bermeo
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Noja
Burgos CF
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Calahorra
Gernika
Beasain
Lemona
Elgoibar
Tropezón
Conquense
19/09/1998
Elgoibar
Gernika
Bermeo
Barakaldo
20/09/1998
Burgos CF
Real Zaragoza B
Conquense
Aurrerá
Calahorra
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Binéfar
Noja
Beasain
Osasuna B
Cultural Leonesa
Tropezón
Amurrio
Lemona
27/09/1998
Real Zaragoza B
Binéfar
Aurrerá
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Tropezón
Barakaldo
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Valladolid B
Beasain
Osasuna B
Elgoibar
Noja
Bermeo
Lemona
Conquense
Gernika
Amurrio
03/10/1998
Beasain
Barakaldo
Elgoibar
Valladolid B
04/10/1998
Bermeo
Real Zaragoza B
Burgos CF
Bilbao Athletic
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Lemona
Conquense
Gernika
Tropezón
Aurrerá
Calahorra
Noja
Amurrio
Osasuna B
10/10/1998
Noja
Beasain
Valladolid B
Amurrio
Bilbao Athletic
Aurrerá
11/10/1998
Barakaldo
Elgoibar
Gimnástica de Torrelavega
Bermeo
Burgos CF
Binéfar
Gernika
Cultural Leonesa
Osasuna B
Conquense
Lemona
Tropezón
12/10/1998
Real Zaragoza B
Calahorra
17/10/1998
Elgoibar
Noja
18/10/1998
Binéfar
Bilbao Athletic
Amurrio
Barakaldo
Cultural Leonesa
Osasuna B
Aurrerá
Lemona
Beasain
Real Zaragoza B
Conquense
Valladolid B
Bermeo
Burgos CF
Tropezón
Gernika
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
24/10/1998
Bilbao Athletic
Lemona
Noja
Amurrio
Gernika
Aurrerá
25/10/1998
Binéfar
Bermeo
Osasuna B
Tropezón
Barakaldo
Conquense
Burgos CF
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Valladolid B
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Elgoibar
31/10/1998
Elgoibar
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
Valladolid B
Cultural Leonesa
Barakaldo
01/11/1998
Bermeo
Bilbao Athletic
Beasain
Burgos CF
Calahorra
Binéfar
Conquense
Noja
Aurrerá
Osasuna B
Amurrio
Real Zaragoza B
Lemona
Gernika
07/11/1998
Bermeo
Calahorra
Noja
Cultural Leonesa
Barakaldo
Tropezón
Bilbao Athletic
Gernika
08/11/1998
Burgos CF
Elgoibar
Osasuna B
Lemona
Valladolid B
Aurrerá
Real Zaragoza B
Conquense
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
16/12/1998
Binéfar
Beasain
14/11/1998
Gernika
Osasuna B
Elgoibar
Binéfar
15/11/1998
Calahorra
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Conquense
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Barakaldo
Beasain
Bermeo
Lemona
Valladolid B
Amurrio
Burgos CF
Tropezón
Noja
21/11/1998
Noja
Aurrerá
22/11/1998
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Osasuna B
Bermeo
Elgoibar
Barakaldo
Lemona
Burgos CF
Conquense
Valladolid B
Gernika
Calahorra
Beasain
Binéfar
Amurrio
Real Zaragoza B
Tropezón
28/11/1998
Elgoibar
Calahorra
29/11/1998
Beasain
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Burgos CF
Conquense
Binéfar
Gernika
Barakaldo
Amurrio
Bermeo
Aurrerá
Real Zaragoza B
Lemona
Noja
Osasuna B
Valladolid B
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
05/12/1998
Real Zaragoza B
Lemona
Beasain
Elgoibar
Noja
Gernika
06/12/1998
Bilbao Athletic
Valladolid B
Burgos CF
Tropezón
Bermeo
Conquense
Calahorra
Amurrio
Barakaldo
Osasuna B
Binéfar
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
12/12/1998
Valladolid B
Barakaldo
Elgoibar
Bilbao Athletic
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
13/12/1998
Conquense
Calahorra
Amurrio
Beasain
Gernika
Real Zaragoza B
Osasuna B
Noja
Tropezón
Binéfar
Cultural Leonesa
Bermeo
Aurrerá
Burgos CF
19/12/1998
Noja
Valladolid B
Bilbao Athletic
Barakaldo
Elgoibar
Amurrio
20/12/1998
Bermeo
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Real Zaragoza B
Osasuna B
Binéfar
Aurrerá
Burgos CF
Lemona
Calahorra
Cultural Leonesa
Beasain
Conquense
02/01/1999
Bilbao Athletic
Amurrio
03/01/1999
Aurrerá
Bermeo
Barakaldo
Noja
Cultural Leonesa
Beasain
Gernika
Burgos CF
Lemona
Binéfar
Tropezón
Calahorra
Conquense
Elgoibar
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
13/01/1999
Valladolid B
Real Zaragoza B
09/01/1999
Elgoibar
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Barakaldo
Noja
Bilbao Athletic
10/01/1999
Bermeo
Lemona
Amurrio
Conquense
Binéfar
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Beasain
Tropezón
Calahorra
Aurrerá
10/02/1999
Burgos CF
Osasuna B
16/01/1999
Bermeo
Gernika
17/01/1999
Conquense
Bilbao Athletic
Calahorra
Lemona
Binéfar
Osasuna B
Real Zaragoza B
Noja
Beasain
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Amurrio
Cultural Leonesa
Burgos CF
Valladolid B
Elgoibar
Tropezón
23/01/1999
Valladolid B
Binéfar
Osasuna B
Bermeo
24/01/1999
Barakaldo
Burgos CF
Tropezón
Amurrio
Bilbao Athletic
Real Zaragoza B
Gernika
Calahorra
Lemona
Beasain
Cultural Leonesa
Conquense
Noja
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Elgoibar
30/01/1999
Elgoibar
Lemona
31/01/1999
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Bermeo
Valladolid B
Burgos CF
Noja
Binéfar
Barakaldo
Conquense
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Amurrio
Aurrerá
Beasain
Gernika
Calahorra
Osasuna B
06/02/1999
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Noja
Binéfar
Valladolid B
Calahorra
Lemona
Amurrio
07/02/1999
Barakaldo
Bermeo
Tropezón
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Burgos CF
Osasuna B
Beasain
Gernika
Elgoibar
Aurrerá
Conquense
13/02/1999
Beasain
Valladolid B
Tropezón
Bilbao Athletic
14/02/1999
Bermeo
Noja
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Aurrerá
Amurrio
Gernika
Calahorra
Barakaldo
Elgoibar
Osasuna B
Binéfar
Real Zaragoza B
Conquense
Lemona
20/02/1999
Noja
Calahorra
Valladolid B
Elgoibar
Aurrerá
Tropezón
21/02/1999
Real Zaragoza B
Bermeo
Lemona
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Burgos CF
Osasuna B
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Barakaldo
Beasain
Gernika
Conquense
27/02/1999
Beasain
Noja
Elgoibar
Barakaldo
28/02/1999
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Burgos CF
Calahorra
Real Zaragoza B
Amurrio
Valladolid B
Conquense
Osasuna B
Cultural Leonesa
Gernika
Tropezón
Lemona
Aurrerá
Bilbao Athletic
06/03/1999
Bilbao Athletic
Binéfar
Real Zaragoza B
Beasain
Lemona
Aurrerá
Noja
Elgoibar
07/03/1999
Osasuna B
Cultural Leonesa
Burgos CF
Bermeo
Barakaldo
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Gernika
Tropezón
Valladolid B
Conquense
13/03/1999
Lemona
Bilbao Athletic
Elgoibar
Real Zaragoza B
14/03/1999
Cultural Leonesa
Valladolid B
Bermeo
Binéfar
Conquense
Barakaldo
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Burgos CF
Amurrio
Noja
Tropezón
Osasuna B
Aurrerá
Gernika
20/03/1999
Valladolid B
Tropezón
Bilbao Athletic
Bermeo
Real Zaragoza B
Amurrio
Noja
Conquense
21/03/1999
Barakaldo
Cultural Leonesa
Burgos CF
Beasain
Osasuna B
Aurrerá
Binéfar
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Elgoibar
Gernika
Lemona
27/03/1999
Beasain
Binéfar
Elgoibar
Burgos CF
Gernika
Bilbao Athletic
28/03/1999
Calahorra
Bermeo
Cultural Leonesa
Noja
Tropezón
Barakaldo
Conquense
Real Zaragoza B
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Valladolid B
Lemona
Osasuna B
01/04/1999
Bermeo
Beasain
Barakaldo
Aurrerá
Osasuna B
Gernika
03/04/1999
Noja
Tropezón
Valladolid B
Lemona
Bilbao Athletic
Calahorra
04/04/1999
Burgos CF
Amurrio
Real Zaragoza B
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Conquense
Binéfar
Elgoibar
10/04/1999
Osasuna B
Bilbao Athletic
Lemona
Barakaldo
Elgoibar
Bermeo
Aurrerá
Noja
11/04/1999
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Conquense
Burgos CF
Beasain
Calahorra
Gernika
Valladolid B
Tropezón
Real Zaragoza B
Amurrio
Binéfar
16/04/1999
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
17/04/1999
Bilbao Athletic
Beasain
Noja
Lemona
Valladolid B
Osasuna B
18/04/1999
Bermeo
Amurrio
Burgos CF
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Aurrerá
Barakaldo
Gernika
Calahorra
Elgoibar
Binéfar
Conquense
24/04/1999
Valladolid B
Bilbao Athletic
Elgoibar
Beasain
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
25/04/1999
Conquense
Bermeo
Cultural Leonesa
Binéfar
Tropezón
Burgos CF
Gernika
Noja
Lemona
Real Zaragoza B
Osasuna B
Barakaldo
Amurrio
Calahorra
01/05/1999
Noja
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Lemona
Beasain
Amurrio
Bilbao Athletic
Elgoibar
02/05/1999
Bermeo
Cultural Leonesa
Barakaldo
Valladolid B
Burgos CF
Aurrerá
Calahorra
Conquense
Real Zaragoza B
Gernika
Binéfar
Tropezón
08/05/1999
Aurrerá
Binéfar
Valladolid B
Noja
09/05/1999
Cultural Leonesa
Calahorra
Barakaldo
Bilbao Athletic
Tropezón
Bermeo
Lemona
Burgos CF
Osasuna B
Real Zaragoza B
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Conquense
Beasain
Amurrio
Elgoibar
15/05/1999
Noja
Barakaldo
Real Zaragoza B
Valladolid B
Beasain
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
16/05/1999
Burgos CF
Gernika
Amurrio
Bilbao Athletic
Binéfar
Lemona
Bermeo
Aurrerá
Elgoibar
Conquense
Calahorra
Tropezón
22/05/1999
Osasuna B
Burgos CF
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
23/05/1999
Gernika
Binéfar
Lemona
Bermeo
Cultural Leonesa
Elgoibar
Conquense
Amurrio
Barakaldo
Real Zaragoza B
Aurrerá
Calahorra
Tropezón
Beasain
Bilbao Athletic
Noja
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Cultural Leonesa723822610513712113
2Bermeo70382010849351067
3Barakaldo69381912750271244
4Burgos CF66381812844249710
5Conquense6038161210463913016
6Bilbao Athletic5938178135436726
7Amurrio56381414104738898
8Gimnástica de Torrelavega5338141113394411612
9Valladolid B533815815364310812
10Osasuna B5038131114343010111
11Real Zaragoza B493812131343479212
12Calahorra483813916353613611
13Beasain4538101513273011012
14Gernika4538111215434810611
15Binéfar443891712353813313
16Aurrerá4438111116323611717
17Noja4438111116334912616
18Lemona38389111832431108
19Tropezón363881218274712115
20Elgoibar2938852530601187
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Redondo
17
Julen
14
David Karanka
12
Armindo
11
Garitano
11
Javi Sanz
11
San Nazario
11
Loroño
11
Madina
11
Mikel
10
Chili
10
Ballesteros
9
Pedro Pascual
9
Miguélez
8
Jorge Sánchez
8
 NomDem GroguesClub
Gerardo
18
Reyero
18
Gelo
17
Luis Alfonso
17
Sorribas
16
Avelino
15
Léniz
15
Sarriegi
15
Gómez
15
Pipe
14
Zabala
14
Zubieta
14
Armindo
13
Larreina
13
Iñigo
13
NomPTGTV
Martínez Poblet11541
Sánchez-Real Linacero95916
Caballero Herreros9546
Fernández Celigüeta9544
Sáez García8432
Teixeira Vitienes8372
Jaso Delgado8425
Pardo del Burgo86610
Rebollo Soto8517
Piñeiro Crespo7414
Segura García7333
Soto Miranda7353
Herráez Prieto7423
Santurio Martínez7475
Fernández García7404
Alzina Carreró7415
Gutiérrez Carbó6371
Amoedo Chas6384
Gálvez Obrero6406
Fernández González6355
Toledo Fernández6424
Llorente Carcedo6384
Amilburu Santamaría6310
Gea Verdugo6402
Gallardo Martínez6342
Colina Sarobe6293
Rey Rodil6453
Quintana Mendiola6272
Cadavieco Villanueva6271
Basterretxea Bitorika6337
Gauna Rodríguez6332
Elías Fajula6385
Herrero Portal5253
Teixeira Vitienes5243
Gardeazábal Gómez5324
Liarte Pérez5373
Jallas Amigo5320
Parada Martínez5292
Aguirre Huerga5323
García Menocal5293
Vázquez Veiga5302
Bastos Martínez4251
Bello Rebolo4140
López López4171
Gil Oteiza4266
Martínez Terrén4261
Ferreiro Varela4223
Clos Gómez4324
Sobrino Rodríguez4214
Iglesias Villanueva4312
Sanjorge Otero4191
Pérez Izquierdo4274
Rodríguez Costa4193
Bosqued Lafita4154
Noguer Planas3192
Granel Martínez3160
García Carreras3120
Hernández Velázquez3263
Ortiz Blanco3162
Baños Martínez3201
Frechilla González3171
Del Amo Cagigas3181
Felipe Rosón3122
Delgado Ferreiro3221
Pereira Sotelo3174
Cimas Orduña271
Hevia Obras2120
González Díez2113
Bro Sáez120
Megía Dávila140
Arcas Piqueres141
Cerezuela Caravaca161
De Diego Pagola150
Renales Galindo182
Torija Arroyo171
Ojados López1101
Velasco Carballo170
Rubinos Pérez150
Gil García1111
García Paños191
Rico Íñiguez1122
Dueñas Rodríguez150
Lizondo Cortés171
Tárraga Sánchez160
González Pardo140
Ayza Gámez150
García Mollá150
Mesa Hurtado180
Villalba Reneses171
Gols:
787
Gols Per Partit:
2,07
Targetes Grogues:
2232
Targetes Grogues Per Partit:
5,87
Expulsions:
221
Expulsions Per Partit:
0,58
Estrangers:
15
Percentatge Estrangers:
3,01
Victòries locals:
177
Victòries visitants:
93
Empats:
110
Màxima victòria local:
6-0 Amurrio-Noja
Màxima victòria visitant:
0-5 Gimnástica de Torrelavega-Bilbao Athletic
Millor ratxa guanyadora:
Burgos CF: 7 Partits (Jornades 14-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Aurrerá: 6 Partits (Jornades 4-9)
Millor ratxa no perdent:
Bilbao Athletic: 12 Partits (Jornades 3-14)
Pitjor ratxa no guanyant:
Binéfar: 10 Partits (Jornades 21-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error