Temporada 1998-99 2ª Divisió Grup II

Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Cultural Leonesa723822610513712113
2Bermeo70382010849351067
3Barakaldo69381912750271244
4Burgos CF66381812844249710
5Conquense6038161210463913016
6Bilbao Athletic5938178135436726
7Amurrio56381414104738898
8Gimnástica de Torrelavega5338141113394411612
9Valladolid B533815815364310812
10Osasuna B5038131114343010111
11Zaragoza B493812131343479212
12Calahorra483813916353613611
13Beasain4538101513273011012
14Gernika4538111215434810611
15Binéfar443891712353813313
16Aurrerá4438111116323611717
17Noja4438111116334912616
18Lemona38389111832431108
19Tropezón363881218274712115
20Elgoibar2938852530601187
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Resultats
23/05/1999Gernika11Binéfar
23/05/1999Lemona31Bermeo
23/05/1999Cultural Leonesa10Elgoibar
23/05/1999Conquense31Amurrio
23/05/1999Barakaldo11Zaragoza B
23/05/1999Aurrerá20Calahorra
23/05/1999Tropezón03Beasain
23/05/1999Bilbao Athletic01Noja
22/05/1999Osasuna B01Burgos CF
22/05/1999Valladolid B00Gimnástica de Torrelavega
Destacats
 NomDem GolsClub
Redondo
17
Julen
14
Karanka
12
Armindo
11
Garitano
11
Javi Sanz
11
San Nazario
11
Loroño
11
Madina
11
Aguirregomezkorta
10
Chili
10
Ballesteros
9
Pedro Pascual
9
Miguélez
8
Jorge Sánchez
8
 NomDem GroguesClub
Gerardo
18
Reyero
18
Gelo
17
Luis Alfonso
17
Sorribas
16
Avelino
15
Léniz
15
Sarriegi
15
Gómez
15
Pipe
14
Zabala
14
Zubieta
14
Armindo
13
Larreina
13
Iñigo
13
NomPTGTV
Martínez Poblet11541
Sánchez-Real Linacero95916
Caballero Herreros9546
Fernández Celigüeta9544
Sáez García8432
Teixeira Vitienes8372
Jaso Delgado8425
Pardo del Burgo86610
Rebollo Soto8517
Piñeiro Crespo7414
Segura García7333
Soto Miranda7353
Herráez Prieto7423
Santurio Martínez7475
Fernández García7404
Alzina Carreró7415
Gutiérrez Carbó6371
Amoedo Chas6384
Gálvez Obrero6406
Fernández González6355
Toledo Fernández6424
Llorente Carcedo6384
Amilburu Santamaría6310
Gea Verdugo6402
Gallardo Martínez6342
Colina Sarobe6293
Rey Rodil6453
Quintana Mendiola6272
Cadavieco Villanueva6271
Basterretxea Bitorika6337
Gauna Rodríguez6332
Elías Fajula6385
Herrero Portal5253
Teixeira Vitienes5243
Gardeazábal Gómez5324
Liarte Pérez5373
Jallas Amigo5320
Parada Martínez5292
Aguirre Huerga5323
García Menocal5293
Vázquez Veiga5302
Bastos Martínez4251
Bello Rebolo4140
López López4171
Gil Oteiza4266
Martínez Terrén4261
Ferreiro Varela4223
Clos Gómez4324
Sobrino Rodríguez4214
Iglesias Villanueva4312
Sanjorge Otero4191
Pérez Izquierdo4274
Rodríguez Costa4193
Bosqued Lafita4154
Noguer Planas3192
Granel Martínez3160
García Carreras3120
Hernández Velázquez3263
Ortiz Blanco3162
Baños Martínez3201
Frechilla González3171
Del Amo Cagigas3181
Felipe Rosón3122
Delgado Ferreiro3221
Pereira Sotelo3174
Cimas Orduña271
Hevia Obras2120
González Díez2113
Bro Sáez120
Megía Dávila140
Arcas Piqueres141
Cerezuela Caravaca161
De Diego Pagola150
Renales Galindo182
Torija Arroyo171
Ojados López1101
Velasco Carballo170
Rubinos Pérez150
Gil García1111
García Paños191
Rico Íñiguez1122
Dueñas Rodríguez150
Lizondo Cortés171
Tárraga Sánchez160
González Pardo140
Ayza Gámez150
García Mollá150
Mesa Hurtado180
Villalba Reneses171
Gols:
787
Gols Per Partit:
2,07
Targetes Grogues:
2232
Targetes Grogues Per Partit:
5,87
Expulsions:
221
Expulsions Per Partit:
0,58
Estrangers:
15
Percentatge Estrangers:
3,01
Victòries locals:
177
Victòries visitants:
93
Empats:
110
Màxima victòria local:
6-0 Amurrio-Noja
Màxima victòria visitant:
0-5 Gimnástica de Torrelavega-Bilbao Athletic
Millor ratxa guanyadora:
Burgos CF: 7 Partits (Jornades 14-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Aurrerá: 6 Partits (Jornades 4-9)
Millor ratxa no perdent:
Bilbao Athletic: 12 Partits (Jornades 3-14)
Pitjor ratxa no guanyant:
Binéfar: 10 Partits (Jornades 21-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/02/2017
Notificar error