Temporada 1998-99 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Zamora
Resultats
29/08/1998
Numancia
Mérida
Las Palmas
Albacete
Lleida
Leganés
Atlético de Madrid B
Hércules
30/08/1998
Logroñés
Badajoz
Málaga
Eibar
Mallorca B
Barcelona B
Rayo Vallecano
Osasuna
Sporting de Gijón
Toledo
Compostela
Recreativo de Huelva
Sevilla
Ourense
05/09/1998
Osasuna
Logroñés
Ourense
Málaga
Hércules
Rayo Vallecano
Barcelona B
Atlético de Madrid B
06/09/1998
Albacete
Mallorca B
Badajoz
Lleida
Leganés
Numancia
Toledo
Las Palmas
Mérida
Compostela
Recreativo de Huelva
Sevilla
Eibar
Sporting de Gijón
12/09/1998
Rayo Vallecano
Barcelona B
Compostela
Leganés
Las Palmas
Eibar
13/09/1998
Logroñés
Hércules
Numancia
Badajoz
Ourense
Recreativo de Huelva
Málaga
Sporting de Gijón
Sevilla
Mérida
Lleida
Osasuna
Atlético de Madrid B
Albacete
14/09/1998
Mallorca B
Toledo
19/09/1998
Barcelona B
Logroñés
Hércules
Lleida
Recreativo de Huelva
Málaga
Eibar
Mallorca B
20/09/1998
Albacete
Rayo Vallecano
Osasuna
Numancia
Badajoz
Compostela
Leganés
Sevilla
Mérida
Ourense
Sporting de Gijón
Las Palmas
Toledo
Atlético de Madrid B
26/09/1998
Rayo Vallecano
Toledo
Compostela
Osasuna
Lleida
Barcelona B
27/09/1998
Logroñés
Albacete
Numancia
Hércules
Ourense
Leganés
Málaga
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Mérida
Sevilla
Badajoz
Atlético de Madrid B
Eibar
28/09/1998
Mallorca B
Sporting de Gijón
03/10/1998
Leganés
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Numancia
Hércules
Compostela
Eibar
Rayo Vallecano
Las Palmas
Mallorca B
04/10/1998
Albacete
Lleida
Osasuna
Sevilla
Badajoz
Ourense
Toledo
Logroñés
Mérida
Málaga
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid B
10/10/1998
Logroñés
Eibar
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Compostela
Barcelona B
Sevilla
Hércules
11/10/1998
Numancia
Albacete
Ourense
Osasuna
Mérida
Leganés
Málaga
Mallorca B
Recreativo de Huelva
Badajoz
Lleida
Toledo
Atlético de Madrid B
Las Palmas
17/10/1998
Barcelona B
Sevilla
Las Palmas
Rayo Vallecano
18/10/1998
Albacete
Compostela
Osasuna
Recreativo de Huelva
Badajoz
Mérida
Leganés
Málaga
Toledo
Numancia
Hércules
Ourense
Sporting de Gijón
Logroñés
Eibar
Lleida
19/10/1998
Mallorca B
Atlético de Madrid B
24/10/1998
Ourense
Barcelona B
Málaga
Atlético de Madrid B
25/10/1998
Leganés
Badajoz
Logroñés
Las Palmas
Numancia
Eibar
Mérida
Osasuna
Recreativo de Huelva
Hércules
Rayo Vallecano
Mallorca B
Compostela
Toledo
Sevilla
Albacete
Lleida
Sporting de Gijón
31/10/1998
Albacete
Ourense
Barcelona B
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Lleida
01/11/1998
Osasuna
Leganés
Badajoz
Málaga
Toledo
Sevilla
Hércules
Mérida
Mallorca B
Logroñés
Sporting de Gijón
Numancia
Eibar
Compostela
Atlético de Madrid B
Rayo Vallecano
07/11/1998
Numancia
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Albacete
Compostela
Sporting de Gijón
Lleida
Mallorca B
08/11/1998
Badajoz
Osasuna
Leganés
Hércules
Ourense
Toledo
Mérida
Barcelona B
Málaga
Rayo Vallecano
Sevilla
Eibar
Logroñés
Atlético de Madrid B
14/11/1998
Barcelona B
Leganés
Eibar
Ourense
Las Palmas
Compostela
15/11/1998
Albacete
Mérida
Osasuna
Málaga
Toledo
Recreativo de Huelva
Hércules
Badajoz
Mallorca B
Numancia
Rayo Vallecano
Logroñés
Sporting de Gijón
Sevilla
Atlético de Madrid B
Lleida
21/11/1998
Osasuna
Hércules
Lleida
Rayo Vallecano
22/11/1998
Badajoz
Barcelona B
Leganés
Albacete
Ourense
Sporting de Gijón
Mérida
Toledo
Málaga
Logroñés
Recreativo de Huelva
Eibar
Compostela
Mallorca B
Sevilla
Las Palmas
Numancia
Atlético de Madrid B
28/11/1998
Toledo
Leganés
Barcelona B
Osasuna
Hércules
Málaga
Las Palmas
Ourense
29/11/1998
Albacete
Badajoz
Logroñés
Lleida
Mallorca B
Sevilla
Rayo Vallecano
Numancia
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Eibar
Mérida
Atlético de Madrid B
Compostela
05/12/1998
Ourense
Mallorca B
Recreativo de Huelva
Las Palmas
06/12/1998
Osasuna
Albacete
Badajoz
Toledo
Leganés
Eibar
Numancia
Logroñés
Hércules
Barcelona B
Mérida
Sporting de Gijón
Málaga
Lleida
Compostela
Rayo Vallecano
Sevilla
Atlético de Madrid B
12/12/1998
Barcelona B
Málaga
Mallorca B
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Mérida
13/12/1998
Albacete
Hércules
Logroñés
Compostela
Toledo
Osasuna
Rayo Vallecano
Sevilla
Sporting de Gijón
Leganés
Eibar
Badajoz
Lleida
Numancia
Atlético de Madrid B
Ourense
19/12/1998
Osasuna
Eibar
Barcelona B
Albacete
Mérida
Mallorca B
20/12/1998
Badajoz
Sporting de Gijón
Leganés
Las Palmas
Ourense
Rayo Vallecano
Hércules
Toledo
Málaga
Numancia
Compostela
Lleida
Sevilla
Logroñés
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid B
02/01/1999
Toledo
Barcelona B
Mallorca B
Leganés
Eibar
Hércules
03/01/1999
Albacete
Málaga
Logroñés
Ourense
Numancia
Compostela
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Osasuna
Las Palmas
Badajoz
Lleida
Sevilla
Atlético de Madrid B
Mérida
09/01/1999
Ourense
Lleida
Barcelona B
Eibar
Recreativo de Huelva
Logroñés
Leganés
Atlético de Madrid B
10/01/1999
Albacete
Toledo
Osasuna
Las Palmas
Badajoz
Mallorca B
Hércules
Sporting de Gijón
Mérida
Rayo Vallecano
Málaga
Compostela
Sevilla
Numancia
16/01/1999
Logroñés
Mérida
Rayo Vallecano
Leganés
Lleida
Recreativo de Huelva
17/01/1999
Numancia
Ourense
Málaga
Toledo
Mallorca B
Osasuna
Sporting de Gijón
Barcelona B
Compostela
Sevilla
Eibar
Albacete
Las Palmas
Hércules
Atlético de Madrid B
Badajoz
23/01/1999
Leganés
Logroñés
Ourense
Compostela
Barcelona B
Las Palmas
24/01/1999
Albacete
Sporting de Gijón
Badajoz
Rayo Vallecano
Toledo
Eibar
Hércules
Mallorca B
Mérida
Lleida
Recreativo de Huelva
Numancia
Sevilla
Málaga
Osasuna
Atlético de Madrid B
30/01/1999
Leganés
Lleida
Barcelona B
Mallorca B
Recreativo de Huelva
Compostela
Eibar
Málaga
31/01/1999
Albacete
Las Palmas
Osasuna
Rayo Vallecano
Badajoz
Logroñés
Ourense
Sevilla
Toledo
Sporting de Gijón
Mérida
Numancia
Hércules
Atlético de Madrid B
06/02/1999
Compostela
Mérida
Las Palmas
Toledo
Atlético de Madrid B
Barcelona B
07/02/1999
Logroñés
Osasuna
Numancia
Leganés
Málaga
Ourense
Mallorca B
Albacete
Rayo Vallecano
Hércules
Sporting de Gijón
Eibar
Sevilla
Recreativo de Huelva
Lleida
Badajoz
13/02/1999
Osasuna
Lleida
Badajoz
Numancia
Eibar
Las Palmas
Albacete
Atlético de Madrid B
14/02/1999
Leganés
Compostela
Toledo
Mallorca B
Barcelona B
Rayo Vallecano
Hércules
Logroñés
Mérida
Sevilla
Recreativo de Huelva
Ourense
Sporting de Gijón
Málaga
20/02/1999
Numancia
Osasuna
Málaga
Recreativo de Huelva
Mallorca B
Eibar
Rayo Vallecano
Albacete
Compostela
Badajoz
Las Palmas
Sporting de Gijón
Lleida
Hércules
21/02/1999
Logroñés
Barcelona B
Ourense
Mérida
Sevilla
Leganés
Atlético de Madrid B
Toledo
27/02/1999
Osasuna
Compostela
Toledo
Rayo Vallecano
Barcelona B
Lleida
28/02/1999
Albacete
Logroñés
Badajoz
Sevilla
Leganés
Ourense
Hércules
Numancia
Mérida
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Mallorca B
Las Palmas
Málaga
Eibar
Atlético de Madrid B
06/03/1999
Numancia
Barcelona B
Málaga
Mérida
Mallorca B
Las Palmas
Compostela
Hércules
07/03/1999
Logroñés
Toledo
Ourense
Badajoz
Recreativo de Huelva
Leganés
Rayo Vallecano
Eibar
Sevilla
Osasuna
Lleida
Albacete
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón
13/03/1999
Barcelona B
Compostela
Eibar
Logroñés
Las Palmas
Atlético de Madrid B
14/03/1999
Albacete
Numancia
Osasuna
Ourense
Badajoz
Recreativo de Huelva
Leganés
Mérida
Toledo
Lleida
Hércules
Sevilla
Mallorca B
Málaga
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
20/03/1999
Compostela
Albacete
Sevilla
Barcelona B
Lleida
Eibar
Atlético de Madrid B
Mallorca B
21/03/1999
Logroñés
Sporting de Gijón
Numancia
Toledo
Ourense
Hércules
Mérida
Badajoz
Málaga
Leganés
Recreativo de Huelva
Osasuna
Rayo Vallecano
Las Palmas
27/03/1999
Barcelona B
Ourense
Eibar
Numancia
Las Palmas
Logroñés
Atlético de Madrid B
Málaga
28/03/1999
Albacete
Sevilla
Osasuna
Mérida
Badajoz
Leganés
Toledo
Compostela
Hércules
Recreativo de Huelva
Mallorca B
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Lleida
03/04/1999
Mérida
Hércules
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Compostela
Eibar
Lleida
Las Palmas
Rayo Vallecano
Atlético de Madrid B
04/04/1999
Leganés
Osasuna
Logroñés
Mallorca B
Numancia
Sporting de Gijón
Ourense
Albacete
Málaga
Badajoz
Sevilla
Toledo
10/04/1999
Albacete
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Mérida
Hércules
Leganés
Sporting de Gijón
Compostela
Las Palmas
Numancia
11/04/1999
Osasuna
Badajoz
Toledo
Ourense
Mallorca B
Lleida
Rayo Vallecano
Málaga
Eibar
Sevilla
Atlético de Madrid B
Logroñés
17/04/1999
Leganés
Barcelona B
Logroñés
Rayo Vallecano
Compostela
Las Palmas
18/04/1999
Badajoz
Hércules
Numancia
Mallorca B
Ourense
Eibar
Mérida
Albacete
Málaga
Osasuna
Recreativo de Huelva
Toledo
Sevilla
Sporting de Gijón
Lleida
Atlético de Madrid B
24/04/1999
Barcelona B
Badajoz
Las Palmas
Sevilla
25/04/1999
Albacete
Leganés
Logroñés
Málaga
Toledo
Mérida
Hércules
Osasuna
Rayo Vallecano
Lleida
Sporting de Gijón
Ourense
Eibar
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid B
Numancia
26/04/1999
Mallorca B
Compostela
01/05/1999
Badajoz
Albacete
Ourense
Las Palmas
Mérida
Eibar
Sevilla
Mallorca B
Lleida
Logroñés
02/05/1999
Osasuna
Barcelona B
Leganés
Toledo
Numancia
Rayo Vallecano
Málaga
Hércules
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Compostela
Atlético de Madrid B
08/05/1999
Albacete
Osasuna
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Lleida
Málaga
Atlético de Madrid B
Sevilla
09/05/1999
Logroñés
Numancia
Toledo
Badajoz
Barcelona B
Hércules
Rayo Vallecano
Compostela
Sporting de Gijón
Mérida
Eibar
Leganés
10/05/1999
Mallorca B
Ourense
15/05/1999
Badajoz
Eibar
Hércules
Albacete
Málaga
Barcelona B
Compostela
Logroñés
Sevilla
Rayo Vallecano
16/05/1999
Osasuna
Toledo
Leganés
Sporting de Gijón
Numancia
Lleida
Mérida
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Mallorca B
Ourense
Atlético de Madrid B
22/05/1999
Logroñés
Sevilla
Eibar
Osasuna
Las Palmas
Leganés
Lleida
Compostela
23/05/1999
Albacete
Barcelona B
Numancia
Málaga
Toledo
Hércules
Rayo Vallecano
Ourense
Sporting de Gijón
Badajoz
Atlético de Madrid B
Recreativo de Huelva
24/05/1999
Mallorca B
Mérida
29/05/1999
Badajoz
Las Palmas
Barcelona B
Toledo
Hércules
Eibar
Compostela
Numancia
Sevilla
Lleida
30/05/1999
Osasuna
Sporting de Gijón
Leganés
Mallorca B
Ourense
Logroñés
Málaga
Albacete
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Mérida
Atlético de Madrid B
05/06/1999
Compostela
Málaga
Eibar
Barcelona B
Las Palmas
Osasuna
Atlético de Madrid B
Leganés
06/06/1999
Logroñés
Recreativo de Huelva
Numancia
Sevilla
Toledo
Albacete
Mallorca B
Badajoz
Rayo Vallecano
Mérida
Sporting de Gijón
Hércules
Lleida
Ourense
12/06/1999
Albacete
Eibar
Ourense
Numancia
Toledo
Málaga
Barcelona B
Sporting de Gijón
Mérida
Logroñés
Recreativo de Huelva
Lleida
Badajoz
Atlético de Madrid B
13/06/1999
Osasuna
Mallorca B
Leganés
Rayo Vallecano
Hércules
Las Palmas
Sevilla
Compostela
19/06/1999
Compostela
Ourense
Lleida
Mérida
20/06/1999
Logroñés
Leganés
Numancia
Recreativo de Huelva
Málaga
Sevilla
Mallorca B
Hércules
Rayo Vallecano
Badajoz
Sporting de Gijón
Albacete
Eibar
Toledo
Las Palmas
Barcelona B
Atlético de Madrid B
Osasuna
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Málaga79422213772471158
2Atlético de Madrid B7442211110735111415
3Numancia7342211011684011512
4Sevilla7142201111665013814
5Rayo Vallecano71421914964491238
6Las Palmas684217178573812211
7Toledo6542181113544912512
8Compostela6142161313605314211
9Sporting de Gijón5942161115474716218
10Mérida5942151413484112213
11Lleida594215141352501268
12Recreativo de Huelva584214161240351277
13Osasuna5742151215445111211
14Badajoz5142121515353912910
15Albacete5042121416384311312
16Logroñés4842121218485710912
17Leganés474210171536441339
18Eibar474213821425613211
19Mallorca B4642121020526414514
20Barcelona B4442135245168997
21Hércules404210102238661479
22Ourense27427629358214313
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Catanha
26
Sequeiros
25
Manel
20
Javi Moreno
18
Tsartas
18
Barata
17
Quini
16
Diego Tristán
15
Luque
15
Tevenet
13
Castaño
13
Juan Carlos
13
Cheryshev
13
Eloy Jiménez
12
Josemi
12
 NomDem GroguesClub
Mariano Hoyas
21
Braña
20
Potenzoni
18
Ángel Rodríguez
17
Quevedo
17
Jaime Ramos
16
Largo
16
Leonardo
16
Suárez
16
Fabiano
15
Roteta
15
Chema
15
Hernández
15
Óscar
15
Vicente
15
Gols:
1120
Gols Per Partit:
2,42
Targetes Grogues:
2793
Targetes Grogues Per Partit:
6,05
Expulsions:
245
Expulsions Per Partit:
0,53
Estrangers:
161
Percentatge Estrangers:
25,27
Victòries locals:
206
Victòries visitants:
124
Empats:
132
Màxima victòria local:
6-0 Las Palmas-Ourense
Màxima victòria visitant:
0-5 Leganés-Numancia
Millor ratxa guanyadora:
Numancia: 6 Partits (Jornades 1-6)
Pitjor ratxa perdedora:
Ourense: 8 Partits (Jornades 10-17)
Millor ratxa no perdent:
Málaga: 17 Partits (Jornades 13-29)
Pitjor ratxa no guanyant:
Ourense: 23 Partits (Jornades 10-32)
Progrés
Matriu
AlbAtlBadBarComEibHérLasLegLleLogMálMalMérNumOsaOurRayRecSevSpoTol
Albacete-0-00-13-01-00-13-11-00-00-12-02-20-20-21-12-02-12-20-03-10-00-2
Atlético de Madrid B0-0-1-12-00-02-12-32-11-12-23-25-32-10-13-14-02-11-23-10-11-02-1
Badajoz0-01-2-1-02-21-11-10-01-01-22-12-00-10-02-10-12-02-20-31-02-00-1
Barcelona B0-11-10-1-1-00-04-11-20-21-21-21-11-23-10-44-05-01-01-22-24-00-3
Compostela3-10-31-02-1-1-03-10-14-11-13-13-32-00-00-10-23-01-30-01-02-21-1
Eibar0-13-10-12-01-3-1-00-10-01-12-20-00-11-01-22-02-11-20-01-32-13-0
Hércules2-11-32-01-23-21-3-0-20-10-31-10-32-10-00-01-10-21-10-00-01-01-0
Las Palmas2-10-11-14-11-13-04-2-1-10-02-11-14-21-00-21-06-03-00-02-23-00-0
Leganés0-01-11-02-02-22-02-20-0-1-01-10-20-01-10-53-13-00-21-00-10-11-2
Lleida0-03-00-02-32-33-21-01-11-4-2-10-21-02-32-11-02-10-00-23-00-13-1
Logroñés0-12-31-00-10-31-12-11-10-01-1-1-10-12-11-00-02-21-04-10-10-21-0
Málaga3-20-31-22-02-12-12-10-03-00-03-2-2-14-32-13-01-11-33-10-11-13-0
Mallorca B0-03-43-34-11-10-11-32-02-11-11-10-1-0-00-31-12-04-42-10-02-00-1
Mérida3-01-11-04-20-10-23-11-12-01-02-11-43-0-2-01-01-14-20-03-30-11-1
Numancia1-12-12-10-21-02-12-00-01-12-22-30-04-12-1-3-04-02-13-03-21-10-2
Osasuna1-02-22-01-22-13-00-04-01-02-01-11-03-20-00-1-2-11-10-02-10-40-1
Ourense2-20-41-12-00-24-21-24-11-01-11-00-11-20-10-21-4-1-21-02-31-20-1
Rayo Vallecano2-03-01-10-01-23-03-02-21-04-12-10-22-11-01-11-12-0-2-11-42-11-1
Recreativo de Huelva1-01-01-05-01-12-01-00-00-02-11-22-23-20-03-20-02-00-0-0-10-02-2
Sevilla2-12-20-00-35-12-01-01-31-02-20-32-33-10-01-04-03-04-11-0-2-02-2
Sporting de Gijón4-20-31-02-13-13-12-00-20-00-10-11-13-22-00-21-11-00-00-12-2-0-0
Toledo0-22-01-12-12-21-21-22-03-32-14-11-21-01-01-11-42-00-11-02-02-5-
Última actualització: 17/10/2017
Notificar error