Temporada 1996-97 2ª Divisió B Grup II

Resultats
01/09/1996
Barakaldo
Numancia
Cultural Leonesa
Lemona
Bilbao Athletic
Aurrerá
Real Unión
Bermeo
Izarra
Gernika
Zamudio
Real Zaragoza B
Logroñés B
Real Sociedad B
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Huesca
Osasuna B
Zalla
07/09/1996
Bermeo
Bilbao Athletic
Huesca
Osasuna B
Zalla
Izarra
08/09/1996
Gernika
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Aurrerá
Cultural Leonesa
Lemona
Barakaldo
Real Sociedad B
Beasain
Real Zaragoza B
Logroñés B
Numancia
Zamudio
15/09/1996
Cultural Leonesa
Bermeo
Real Unión
Zalla
Izarra
Huesca
Valladolid B
Real Sociedad B
Beasain
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Gernika
Lemona
Aurrerá
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Zamudio
Logroñés B
Numancia
22/09/1996
Real Zaragoza B
Valladolid B
Aurrerá
Barakaldo
Bermeo
Lemona
Gernika
Cultural Leonesa
Zalla
Bilbao Athletic
Zamudio
Logroñés B
Numancia
Beasain
Real Sociedad B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Huesca
Real Unión
28/09/1996
Beasain
Zamudio
Lemona
Gernika
29/09/1996
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Bermeo
Cultural Leonesa
Zalla
Bilbao Athletic
Huesca
Valladolid B
Numancia
Barakaldo
Logroñés B
Osasuna B
Real Zaragoza B
Izarra
Real Sociedad B
05/10/1996
Huesca
Cultural Leonesa
06/10/1996
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Gernika
Aurrerá
Numancia
Osasuna B
Logroñés B
Beasain
Real Zaragoza B
Izarra
Zamudio
Valladolid B
Zalla
Lemona
Real Sociedad B
Real Unión
Bermeo
Barakaldo
12/10/1996
Izarra
Numancia
Osasuna B
Zamudio
13/10/1996
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Bermeo
Gernika
Aurrerá
Zalla
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Logroñés B
Lemona
Huesca
Barakaldo
Beasain
Real Unión
Real Zaragoza B
20/10/1996
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Huesca
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Lemona
Zalla
Bermeo
Numancia
Real Unión
Gernika
Barakaldo
Beasain
Valladolid B
Real Sociedad B
Cultural Leonesa
Logroñés B
Osasuna B
20/03/1997
Zamudio
Izarra
26/10/1996
Bilbao Athletic
Numancia
27/10/1996
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Logroñés B
Bermeo
Huesca
Osasuna B
Beasain
Barakaldo
Valladolid B
Lemona
Real Sociedad B
Gernika
Zalla
Real Unión
Zamudio
01/11/1996
Zamudio
Bilbao Athletic
Beasain
Izarra
03/11/1996
Numancia
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Bermeo
Huesca
Gernika
Logroñés B
Real Unión
Real Sociedad B
Aurrerá
Zalla
Barakaldo
Valladolid B
Osasuna B
Real Zaragoza B
Lemona
09/11/1996
Aurrerá
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Logroñés B
10/11/1996
Lemona
Numancia
Cultural Leonesa
Zamudio
Bermeo
Real Sociedad B
Izarra
Valladolid B
Barakaldo
Osasuna B
Real Unión
Beasain
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Zalla
Huesca
16/11/1996
Gimnástica de Torrelavega
Zalla
17/11/1996
Numancia
Aurrerá
Logroñés B
Cultural Leonesa
Beasain
Bilbao Athletic
Osasuna B
Izarra
Valladolid B
Real Unión
Zamudio
Lemona
Real Zaragoza B
Bermeo
Real Sociedad B
Gernika
Huesca
Barakaldo
23/11/1996
Bilbao Athletic
Valladolid B
24/11/1996
Huesca
Gimnástica de Torrelavega
Lemona
Logroñés B
Bermeo
Numancia
Aurrerá
Zamudio
Cultural Leonesa
Beasain
Real Unión
Osasuna B
Gernika
Real Zaragoza B
Barakaldo
Izarra
Zalla
Real Sociedad B
30/11/1996
Logroñés B
Aurrerá
Valladolid B
Cultural Leonesa
01/12/1996
Real Zaragoza B
Zalla
Osasuna B
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Huesca
Zamudio
Bermeo
Beasain
Lemona
Numancia
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Izarra
Real Unión
06/12/1996
Aurrerá
Beasain
Gernika
Zamudio
Bermeo
Logroñés B
07/12/1996
Bilbao Athletic
Izarra
08/12/1996
Gimnástica de Torrelavega
Real Sociedad B
Zalla
Numancia
Lemona
Valladolid B
Barakaldo
Real Unión
Huesca
Real Zaragoza B
Cultural Leonesa
Osasuna B
14/12/1996
Real Unión
Bilbao Athletic
15/12/1996
Valladolid B
Aurrerá
Numancia
Huesca
Izarra
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Real Sociedad B
Barakaldo
Zamudio
Zalla
Osasuna B
Lemona
Beasain
Bermeo
29/12/1996
Logroñés B
Gernika
21/12/1996
Aurrerá
Osasuna B
Lemona
Izarra
Barakaldo
Bilbao Athletic
22/12/1996
Real Sociedad B
Real Zaragoza B
Bermeo
Valladolid B
Zalla
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Cultural Leonesa
Real Unión
Huesca
Zamudio
Gernika
Beasain
05/01/1997
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Osasuna B
Bermeo
Beasain
Zalla
Logroñés B
Huesca
Zamudio
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Aurrerá
Barakaldo
Real Zaragoza B
Valladolid B
Gernika
06/01/1997
Real Unión
Lemona
05/02/1997
Numancia
Real Sociedad B
11/01/1997
Lemona
Bilbao Athletic
12/01/1997
Bermeo
Izarra
Real Zaragoza B
Numancia
Aurrerá
Real Unión
Real Sociedad B
Zamudio
Gernika
Osasuna B
Zalla
Valladolid B
Huesca
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés B
29/01/1997
Cultural Leonesa
Barakaldo
18/01/1997
Aurrerá
Bilbao Athletic
Gernika
Izarra
Real Sociedad B
Logroñés B
Lemona
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Zamudio
19/01/1997
Huesca
Valladolid B
Bermeo
Real Unión
Zalla
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Numancia
Barakaldo
22/01/1997
Cultural Leonesa
Aurrerá
Real Unión
Gernika
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Zalla
Osasuna B
Huesca
Beasain
Real Sociedad B
Logroñés B
Real Zaragoza B
Zamudio
Numancia
Barakaldo
Lemona
Bilbao Athletic
Bermeo
25/01/1997
Gernika
Bilbao Athletic
26/01/1997
Huesca
Izarra
Zamudio
Barakaldo
Numancia
Logroñés B
Aurrerá
Lemona
Real Sociedad B
Valladolid B
Bermeo
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Zalla
Real Unión
Real Zaragoza B
Beasain
01/02/1997
Logroñés B
Zamudio
Bilbao Athletic
Zalla
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Real Zaragoza B
02/02/1997
Beasain
Numancia
Real Unión
Huesca
Osasuna B
Real Sociedad B
Cultural Leonesa
Gernika
Barakaldo
Aurrerá
Lemona
Bermeo
08/02/1997
Logroñés B
Barakaldo
09/02/1997
Numancia
Valladolid B
Bermeo
Aurrerá
Real Sociedad B
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Zalla
Cultural Leonesa
Zamudio
Beasain
Gernika
Lemona
Real Zaragoza B
Osasuna B
Huesca
Bilbao Athletic
15/02/1997
Aurrerá
Gernika
Valladolid B
Zamudio
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
16/02/1997
Osasuna B
Numancia
Beasain
Logroñés B
Lemona
Zalla
Real Unión
Real Sociedad B
Barakaldo
Bermeo
Izarra
Real Zaragoza B
Cultural Leonesa
Huesca
22/02/1997
Gernika
Bermeo
Zamudio
Osasuna B
Logroñés B
Valladolid B
23/02/1997
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Real Unión
Zalla
Aurrerá
Beasain
Barakaldo
Huesca
Lemona
Numancia
Izarra
01/03/1997
Bilbao Athletic
Real Zaragoza B
02/03/1997
Barakaldo
Gernika
Bermeo
Zalla
Osasuna B
Logroñés B
Aurrerá
Huesca
Valladolid B
Beasain
Izarra
Zamudio
Real Unión
Numancia
Cultural Leonesa
Real Sociedad B
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
08/03/1997
Zamudio
Real Unión
Valladolid B
Barakaldo
Logroñés B
Izarra
09/03/1997
Numancia
Bilbao Athletic
Zalla
Gernika
Huesca
Bermeo
Beasain
Osasuna B
Real Sociedad B
Lemona
Real Zaragoza B
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
16/03/1997
Cultural Leonesa
Numancia
Aurrerá
Real Sociedad B
Barakaldo
Zalla
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Zamudio
Izarra
Beasain
Real Unión
Logroñés B
Gernika
Huesca
Lemona
Real Zaragoza B
Osasuna B
Valladolid B
22/03/1997
Osasuna B
Barakaldo
Logroñés B
Bilbao Athletic
Valladolid B
Izarra
23/03/1997
Real Zaragoza B
Aurrerá
Real Sociedad B
Bermeo
Huesca
Zalla
Beasain
Real Unión
Numancia
Lemona
Zamudio
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
27/03/1997
Bermeo
Real Zaragoza B
29/03/1997
Gernika
Real Sociedad B
30/03/1997
Izarra
Osasuna B
Aurrerá
Numancia
Zalla
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Beasain
Real Unión
Valladolid B
Cultural Leonesa
Logroñés B
31/03/1997
Barakaldo
Huesca
Lemona
Zamudio
05/04/1997
Real Sociedad B
Zalla
Zamudio
Aurrerá
Valladolid B
Bilbao Athletic
06/04/1997
Logroñés B
Lemona
Beasain
Cultural Leonesa
Osasuna B
Real Unión
Izarra
Barakaldo
Numancia
Bermeo
Real Zaragoza B
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Huesca
12/04/1997
Bilbao Athletic
Osasuna B
13/04/1997
Gernika
Numancia
Aurrerá
Logroñés B
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Valladolid B
Real Unión
Izarra
Huesca
Real Sociedad B
Bermeo
Zamudio
Zalla
Real Zaragoza B
Lemona
Beasain
19/04/1997
Real Zaragoza B
Huesca
Logroñés B
Bermeo
20/04/1997
Valladolid B
Lemona
Real Sociedad B
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Aurrerá
Osasuna B
Cultural Leonesa
Real Unión
Barakaldo
Izarra
Bilbao Athletic
Numancia
Zalla
Zamudio
Gernika
26/04/1997
Bilbao Athletic
Real Unión
27/04/1997
Aurrerá
Valladolid B
Barakaldo
Real Sociedad B
Lemona
Osasuna B
Cultural Leonesa
Izarra
Gernika
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Huesca
Numancia
Zalla
Zamudio
Bermeo
Beasain
01/05/1997
Real Unión
Cultural Leonesa
03/05/1997
Osasuna B
Aurrerá
Bilbao Athletic
Barakaldo
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Zamudio
Huesca
04/05/1997
Real Zaragoza B
Real Sociedad B
Valladolid B
Bermeo
Logroñés B
Zalla
Beasain
Gernika
Izarra
Lemona
10/05/1997
Real Zaragoza B
Barakaldo
Aurrerá
Izarra
11/05/1997
Lemona
Real Unión
Gernika
Valladolid B
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Zamudio
Huesca
Logroñés B
Zalla
Beasain
Bermeo
Osasuna B
17/05/1997
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
18/05/1997
Bilbao Athletic
Lemona
Numancia
Real Zaragoza B
Barakaldo
Cultural Leonesa
Real Unión
Aurrerá
Izarra
Bermeo
Valladolid B
Zalla
Beasain
Huesca
Zamudio
Real Sociedad B
Osasuna B
Gernika
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Aurrerá773823875124957
2Numancia7538229764251146
3Barakaldo6638199104931858
4Lemona6138187134133838
5Valladolid B613817101140321019
6Izarra57381512113834909
7Beasain56381511124439949
8Cultural Leonesa5638151112434910212
9Gernika553814131133299111
10Gimnástica de Torrelavega503813111435379810
11Real Unión503812141250468812
12Bilbao Athletic49381310154639644
13Bermeo4738121115454710611
14Osasuna B4638121016404211613
15Real Zaragoza B463813718414210812
16Huesca463813718305312314
17Real Sociedad B4438135203750797
18Zamudio4038101018476712215
19Zalla363881218314310712
20Logroñés B2438592429721026
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Castillejo
19
Aiert
17
Loroño
17
Julen
16
Fuentes
14
Aldeondo
14
Mendiguren
13
Irazusta
13
Artigas
12
Álvaro Pérez
12
Zamarripa
11
Alex
11
Arza
11
Berastegui
10
Soriano
10
 NomDem GroguesClub
 Diego
15
Arza
14
Cañizares
14
Artigas
13
Orlando
13
Ángel Luis
13
Gómez
13
Miki
13
Reyero
13
Blas
13
López Bravo
12
Álex
12
Rupi
12
Francis
12
Txirri
12
NomPTGTV
Caballero Herreros9565
Sáez García9508
Herrero Portal9545
López Pascual9461
Cadavieco Villanueva8291
Vázquez Veiga8345
Rebollo Soto7342
Iturrioz Rosell7311
Teixeira Vitienes7485
Undiano Mallenco7230
Del Amo Cagigas7302
Montes Llaneza7271
Colina Sarobe7335
Toledo Fernández6333
Rey Rodil6192
Martínez Terrén6242
Turienzo Álvarez6356
Gea Verdugo6292
García Menocal6374
Basterretxea Bitorika6328
Gil Oteiza6365
Márquez Méndez6283
Lomas Pérez6250
San Martín Vergara6284
Villanueva Angulo6274
Granel Martínez6446
Segura García5131
Ochoa Díez5321
Gallardo Martínez5282
Fernández Aja5150
Elías Fajula5366
Rosanes González5364
Gálvez Obrero5252
Lobos Enríquez5211
Alzina Carreró5271
Aguilera Hernando5284
García Carreras5233
Muñiz Fernández5321
González Vázquez5342
Gauna Rodríguez5151
Silvosa Rodríguez5285
Pereira Sotelo4184
Noguer Planas4271
Felipe Rosón4244
Jallas Amigo4222
Medina Cabello4221
Téllez Sánchez4232
Hernández Velázquez4242
Cimas Orduña4212
Delgado Ferreiro4303
González Díez4121
Megía Dávila4216
Rábade Prieto4140
Valiente Andaluz4283
Mesa Hurtado4272
Aguirre Huerga4230
Gómez Fuentes4221
Sobrino Rodríguez4275
Pardo del Burgo3241
Herreros Hodar3121
De Diego Pagola3131
Ferreiro Varela3181
Hernando Serrano393
Parada Martínez3193
Acevedo Martínez3141
Bastos Martínez3163
Iglesias Figueroa3152
Bello Rebolo3101
Fernández Hinojosa2100
Iglesias Villanueva2121
Villalba Reneses2101
Velasco Carballo271
Rubinos Pérez2144
López López270
Pardo Clérigo2141
Guerrero Arador160
Millán Domínguez190
Fernández Fernández141
Armenta Fernández161
Bro Sáez110
Ruiz Campo152
Gil García160
Pérez Pérez170
García Paños151
León Monzón140
Baños Martínez170
Pérez Riverol151
Del Cerro Escobar160
Pino Zamorano131
Gols:
834
Gols Per Partit:
2,19
Targetes Grogues:
1968
Targetes Grogues Per Partit:
5,18
Expulsions:
195
Expulsions Per Partit:
0,51
Estrangers:
68
Percentatge Estrangers:
13,85
Victòries locals:
191
Victòries visitants:
91
Empats:
98
Màxima victòria local:
6-1 Lemona-Beasain
Màxima victòria visitant:
0-6 Huesca-Beasain
Millor ratxa guanyadora:
Barakaldo: 7 Partits (Jornades 13-19)
Pitjor ratxa perdedora:
Logroñés B: 6 Partits (Jornades 11-16)
Millor ratxa no perdent:
Numancia: 21 Partits (Jornades 18-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Logroñés B: 16 Partits (Jornades 2-17)
Progrés
Matriu
Última actualització: 17/10/2017
Notificar error