Temporada 1999-00 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
21/08/1999
Leganés
Mérida
Las Palmas
Tenerife
Lleida
Villarreal
22/08/1999
Albacete
Eibar
Osasuna
Toledo
Badajoz
Getafe
Logroñés
Levante
Córdoba
Sporting de Gijón
Compostela
Recreativo de Huelva
Salamanca
Elche
Extremadura
Atlético de Madrid B
28/08/1999
Tenerife
Logroñés
Getafe
Extremadura
Levante
Lleida
Recreativo de Huelva
Córdoba
29/08/1999
Toledo
Compostela
Elche
Albacete
Mérida
Osasuna
Sporting de Gijón
Las Palmas
Eibar
Badajoz
Villarreal
Salamanca
Atlético de Madrid B
Leganés
04/09/1999
Badajoz
Elche
Extremadura
Leganés
Compostela
Mérida
Osasuna
Atlético de Madrid B
05/09/1999
Albacete
Villarreal
Logroñés
Sporting de Gijón
Córdoba
Toledo
Getafe
Eibar
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Salamanca
Levante
Lleida
Tenerife
11/09/1999
Toledo
Las Palmas
Elche
Getafe
Eibar
Extremadura
Atlético de Madrid B
Compostela
12/09/1999
Leganés
Osasuna
Tenerife
Salamanca
Levante
Albacete
Mérida
Córdoba
Recreativo de Huelva
Logroñés
Sporting de Gijón
Lleida
Villarreal
Badajoz
18/09/1999
Albacete
Tenerife
Eibar
Elche
Las Palmas
Mérida
Salamanca
Sporting de Gijón
Lleida
Recreativo de Huelva
19/09/1999
Badajoz
Levante
Logroñés
Toledo
Extremadura
Osasuna
Getafe
Villarreal
Compostela
Leganés
Córdoba
Atlético de Madrid B
25/09/1999
Levante
Getafe
Atlético de Madrid B
Las Palmas
26/09/1999
Osasuna
Compostela
Leganés
Córdoba
Tenerife
Badajoz
Toledo
Lleida
Elche
Extremadura
Mérida
Logroñés
Recreativo de Huelva
Salamanca
Sporting de Gijón
Albacete
Villarreal
Eibar
02/10/1999
Córdoba
Osasuna
Getafe
Tenerife
Las Palmas
Leganés
03/10/1999
Albacete
Recreativo de Huelva
Badajoz
Sporting de Gijón
Extremadura
Compostela
Elche
Villarreal
Eibar
Levante
Salamanca
Toledo
Lleida
Mérida
Logroñés
Atlético de Madrid B
09/10/1999
Osasuna
Las Palmas
Tenerife
Eibar
Toledo
Albacete
Levante
Elche
Recreativo de Huelva
Badajoz
Sporting de Gijón
Getafe
Compostela
Córdoba
Villarreal
Extremadura
Atlético de Madrid B
Lleida
10/10/1999
Leganés
Logroñés
Mérida
Salamanca
12/10/1999
Badajoz
Toledo
Logroñés
Osasuna
Extremadura
Córdoba
Elche
Tenerife
Getafe
Recreativo de Huelva
Villarreal
Levante
Salamanca
Atlético de Madrid B
13/10/1999
Albacete
Mérida
Eibar
Sporting de Gijón
Las Palmas
Compostela
Lleida
Leganés
16/10/1999
Leganés
Salamanca
Recreativo de Huelva
Eibar
17/10/1999
Osasuna
Lleida
Tenerife
Villarreal
Toledo
Getafe
Córdoba
Las Palmas
Levante
Extremadura
Mérida
Badajoz
Sporting de Gijón
Elche
Compostela
Logroñés
Atlético de Madrid B
Albacete
23/10/1999
Extremadura
Las Palmas
24/10/1999
Albacete
Leganés
Logroñés
Córdoba
Elche
Recreativo de Huelva
Getafe
Mérida
Levante
Tenerife
Eibar
Toledo
Salamanca
Osasuna
Lleida
Compostela
Villarreal
Sporting de Gijón
Badajoz
Atlético de Madrid B
30/10/1999
Córdoba
Lleida
Las Palmas
Logroñés
31/10/1999
Osasuna
Albacete
Leganés
Badajoz
Tenerife
Extremadura
Toledo
Elche
Mérida
Eibar
Recreativo de Huelva
Villarreal
Sporting de Gijón
Levante
Compostela
Salamanca
01/11/1999
Atlético de Madrid B
Getafe
06/11/1999
Getafe
Leganés
Salamanca
Córdoba
07/11/1999
Albacete
Compostela
Badajoz
Osasuna
Tenerife
Sporting de Gijón
Extremadura
Logroñés
Elche
Mérida
Levante
Recreativo de Huelva
Lleida
Las Palmas
Villarreal
Toledo
Eibar
Atlético de Madrid B
13/11/1999
Leganés
Eibar
Logroñés
Lleida
Recreativo de Huelva
Tenerife
14/11/1999
Osasuna
Getafe
Toledo
Levante
Córdoba
Albacete
Mérida
Villarreal
Sporting de Gijón
Extremadura
Compostela
Badajoz
Las Palmas
Salamanca
Atlético de Madrid B
Elche
20/11/1999
Albacete
Las Palmas
21/11/1999
Badajoz
Córdoba
Tenerife
Toledo
Extremadura
Lleida
Elche
Leganés
Getafe
Compostela
Levante
Mérida
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Eibar
Osasuna
Salamanca
Logroñés
Villarreal
Atlético de Madrid B
27/11/1999
Compostela
Eibar
Las Palmas
Badajoz
Lleida
Salamanca
28/11/1999
Osasuna
Elche
Leganés
Villarreal
Logroñés
Albacete
Toledo
Sporting de Gijón
Córdoba
Getafe
Mérida
Tenerife
Recreativo de Huelva
Extremadura
Atlético de Madrid B
Levante
04/12/1999
Albacete
Lleida
Tenerife
Atlético de Madrid B
05/12/1999
Badajoz
Logroñés
Extremadura
Salamanca
Elche
Compostela
Getafe
Las Palmas
Levante
Leganés
Recreativo de Huelva
Toledo
Sporting de Gijón
Mérida
Eibar
Córdoba
Villarreal
Osasuna
11/12/1999
Osasuna
Levante
Logroñés
Getafe
Compostela
Villarreal
Las Palmas
Eibar
Salamanca
Albacete
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón
12/12/1999
Leganés
Tenerife
Toledo
Extremadura
Córdoba
Elche
Mérida
Recreativo de Huelva
Lleida
Badajoz
18/12/1999
Badajoz
Salamanca
Extremadura
Albacete
Eibar
Logroñés
19/12/1999
Tenerife
Osasuna
Toledo
Mérida
Elche
Las Palmas
Getafe
Lleida
Levante
Compostela
Sporting de Gijón
Leganés
Villarreal
Córdoba
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid B
04/01/2000
Osasuna
Sporting de Gijón
Logroñés
Elche
Extremadura
Mérida
Córdoba
Levante
Las Palmas
Villarreal
Salamanca
Getafe
Lleida
Eibar
05/01/2000
Albacete
Badajoz
Leganés
Recreativo de Huelva
Compostela
Tenerife
Atlético de Madrid B
Toledo
08/01/2000
Toledo
Leganés
Elche
Lleida
Recreativo de Huelva
Osasuna
Eibar
Salamanca
Villarreal
Logroñés
09/01/2000
Badajoz
Extremadura
Tenerife
Córdoba
Getafe
Albacete
Levante
Las Palmas
Sporting de Gijón
Compostela
Mérida
Atlético de Madrid B
15/01/2000
Atlético de Madrid B
Extremadura
16/01/2000
Tenerife
Las Palmas
Toledo
Osasuna
Elche
Salamanca
Getafe
Badajoz
Levante
Logroñés
Mérida
Leganés
Recreativo de Huelva
Compostela
Sporting de Gijón
Córdoba
Eibar
Albacete
Villarreal
Lleida
22/01/2000
Córdoba
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Sporting de Gijón
Lleida
Levante
Leganés
Atlético de Madrid B
23/01/2000
Albacete
Elche
Osasuna
Mérida
Badajoz
Eibar
Logroñés
Tenerife
Extremadura
Getafe
Compostela
Toledo
Salamanca
Villarreal
29/01/2000
Mérida
Compostela
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Villarreal
Albacete
30/01/2000
Leganés
Extremadura
Tenerife
Lleida
Toledo
Córdoba
Elche
Badajoz
Levante
Salamanca
Sporting de Gijón
Logroñés
Eibar
Getafe
Atlético de Madrid B
Osasuna
05/02/2000
Getafe
Elche
Las Palmas
Toledo
06/02/2000
Albacete
Levante
Osasuna
Leganés
Badajoz
Villarreal
Logroñés
Recreativo de Huelva
Extremadura
Eibar
Córdoba
Mérida
Salamanca
Tenerife
Lleida
Sporting de Gijón
Compostela
Atlético de Madrid B
12/02/2000
Levante
Badajoz
13/02/2000
Osasuna
Extremadura
Leganés
Compostela
Tenerife
Albacete
Toledo
Logroñés
Elche
Eibar
Mérida
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Lleida
Sporting de Gijón
Salamanca
Villarreal
Getafe
Atlético de Madrid B
Córdoba
19/02/2000
Getafe
Levante
Las Palmas
Atlético de Madrid B
20/02/2000
Albacete
Sporting de Gijón
Badajoz
Tenerife
Logroñés
Mérida
Extremadura
Elche
Córdoba
Leganés
Compostela
Osasuna
Eibar
Villarreal
Salamanca
Recreativo de Huelva
Lleida
Toledo
26/02/2000
Sporting de Gijón
Badajoz
27/02/2000
Osasuna
Córdoba
Leganés
Las Palmas
Tenerife
Getafe
Toledo
Salamanca
Levante
Eibar
Mérida
Lleida
Recreativo de Huelva
Albacete
Compostela
Extremadura
Villarreal
Elche
Atlético de Madrid B
Logroñés
04/03/2000
Badajoz
Recreativo de Huelva
Elche
Levante
Eibar
Tenerife
05/03/2000
Albacete
Toledo
Logroñés
Leganés
Extremadura
Villarreal
Córdoba
Compostela
Getafe
Sporting de Gijón
Las Palmas
Osasuna
Salamanca
Mérida
Lleida
Atlético de Madrid B
11/03/2000
Osasuna
Logroñés
Tenerife
Elche
Córdoba
Extremadura
Mérida
Albacete
Recreativo de Huelva
Getafe
Compostela
Las Palmas
Atlético de Madrid B
Salamanca
12/03/2000
Leganés
Lleida
Toledo
Badajoz
Levante
Villarreal
Sporting de Gijón
Eibar
18/03/2000
Las Palmas
Córdoba
19/03/2000
Badajoz
Mérida
Logroñés
Compostela
Extremadura
Levante
Elche
Sporting de Gijón
Getafe
Toledo
Eibar
Recreativo de Huelva
Salamanca
Leganés
Lleida
Osasuna
Villarreal
Tenerife
Albacete
Atlético de Madrid B
25/03/2000
Córdoba
Logroñés
26/03/2000
Osasuna
Salamanca
Leganés
Albacete
Tenerife
Levante
Toledo
Eibar
Mérida
Getafe
Recreativo de Huelva
Elche
Sporting de Gijón
Villarreal
Compostela
Lleida
Las Palmas
Extremadura
Atlético de Madrid B
Badajoz
01/04/2000
Logroñés
Las Palmas
Elche
Toledo
Getafe
Atlético de Madrid B
02/04/2000
Albacete
Osasuna
Badajoz
Leganés
Extremadura
Tenerife
Levante
Sporting de Gijón
Eibar
Mérida
Salamanca
Compostela
Lleida
Córdoba
Villarreal
Recreativo de Huelva
08/04/2000
Leganés
Getafe
Logroñés
Extremadura
Sporting de Gijón
Tenerife
Las Palmas
Lleida
09/04/2000
Osasuna
Badajoz
Toledo
Villarreal
Córdoba
Salamanca
Mérida
Elche
Recreativo de Huelva
Levante
Compostela
Albacete
Atlético de Madrid B
Eibar
15/04/2000
Eibar
Leganés
Lleida
Logroñés
16/04/2000
Albacete
Córdoba
Badajoz
Compostela
Tenerife
Recreativo de Huelva
Extremadura
Sporting de Gijón
Getafe
Osasuna
Levante
Toledo
Salamanca
Las Palmas
Villarreal
Mérida
Elche
Atlético de Madrid B
22/04/2000
Osasuna
Eibar
Leganés
Elche
Toledo
Tenerife
Córdoba
Badajoz
Mérida
Levante
Las Palmas
Albacete
23/04/2000
Logroñés
Salamanca
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Compostela
Getafe
Lleida
Extremadura
Atlético de Madrid B
Villarreal
29/04/2000
Badajoz
Las Palmas
Extremadura
Recreativo de Huelva
Levante
Atlético de Madrid B
30/04/2000
Albacete
Logroñés
Tenerife
Mérida
Elche
Osasuna
Getafe
Córdoba
Sporting de Gijón
Toledo
Eibar
Compostela
Salamanca
Lleida
Villarreal
Leganés
06/05/2000
Córdoba
Eibar
Las Palmas
Getafe
Lleida
Albacete
Atlético de Madrid B
Tenerife
07/05/2000
Osasuna
Villarreal
Leganés
Levante
Logroñés
Badajoz
Toledo
Recreativo de Huelva
Mérida
Sporting de Gijón
Compostela
Elche
Salamanca
Extremadura
13/05/2000
Albacete
Salamanca
Elche
Córdoba
Eibar
Las Palmas
Villarreal
Compostela
14/05/2000
Badajoz
Lleida
Tenerife
Leganés
Extremadura
Toledo
Getafe
Logroñés
Levante
Osasuna
Recreativo de Huelva
Mérida
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid B
20/05/2000
Osasuna
Tenerife
Córdoba
Villarreal
21/05/2000
Albacete
Extremadura
Leganés
Sporting de Gijón
Logroñés
Eibar
Mérida
Toledo
Compostela
Levante
Las Palmas
Elche
Salamanca
Badajoz
Lleida
Getafe
Atlético de Madrid B
Recreativo de Huelva
27/05/2000
Badajoz
Albacete
28/05/2000
Tenerife
Compostela
Elche
Logroñés
Getafe
Salamanca
Levante
Córdoba
Mérida
Extremadura
Recreativo de Huelva
Leganés
Sporting de Gijón
Osasuna
Eibar
Lleida
Villarreal
Las Palmas
Toledo
Atlético de Madrid B
03/06/2000
Leganés
Toledo
Lleida
Elche
04/06/2000
Albacete
Getafe
Osasuna
Recreativo de Huelva
Logroñés
Villarreal
Extremadura
Badajoz
Córdoba
Tenerife
Compostela
Sporting de Gijón
Las Palmas
Levante
Salamanca
Eibar
Atlético de Madrid B
Mérida
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Las Palmas724220121060411237
2Osasuna6742207155036828
3Villarreal6642181212614611312
4Salamanca664218121254431307
5Lleida634218915665211910
6Mérida6342161511413412311
7Levante6142161313555214918
8Extremadura614216131349471159
9Sporting de Gijón604217916544813314
10Albacete594215141351531117
11Eibar5742141513484911914
12Córdoba5742151215464912213
13Leganés564214141439471303
14Tenerife554214131550481338
15Elche5342121713485814214
16Badajoz5142924938391216
17Atlético de Madrid B5042131118435711213
18Compostela4942101913505311312
19Getafe484213920395112316
20Logroñés464211131852561135
21Recreativo de Huelva45421292140541437
22Toledo404210102234551258
Destacats
 NomDem GolsClub
Salillas
20
Barata
17
Moisés
17
Changui
15
Josemi
15
Eloy Jiménez
13
Javi Peña
13
Cheryshev
13
Pachón
12
Manel
12
Lediakhov
12
Duré
11
Prieto
11
Iván Rosado
11
Bracamonte
10
 NomDem GroguesClub
Viaud
19
Rogério
17
Olías
16
Gartzen
16
Unai
16
Poli
15
Jesús Sánchez
15
Tomàs
15
Curro Torres
15
Arnau
14
Puche
14
Rondo
14
Julián Ronda
14
Ettien
14
Mariano Hoyas
14
Gols:
1068
Gols Per Partit:
2,31
Targetes Grogues:
2694
Targetes Grogues Per Partit:
5,83
Expulsions:
222
Expulsions Per Partit:
0,48
Estrangers:
153
Percentatge Estrangers:
24,72
Victòries locals:
203
Victòries visitants:
118
Empats:
141
Màxima victòria local:
7-1 Las Palmas-Leganés
Màxima victòria visitant:
1-5 Villarreal-Eibar
Millor ratxa guanyadora:
Las Palmas: 5 Partits (Jornades 34-38)
Pitjor ratxa perdedora:
Getafe: 7 Partits (Jornades 22-28)
Millor ratxa no perdent:
Badajoz: 11 Partits (Jornades 1-11)
Pitjor ratxa no guanyant:
Badajoz: 13 Partits (Jornades 23-35)
Progrés
Matriu
AlbAtlBadComCórEibElcExtGetLasLegLevLleLogMérOsaRecSalSpoTenTolVil
Albacete-1-00-12-21-03-11-13-10-11-10-02-02-22-20-22-11-11-01-21-02-10-2
Atlético de Madrid B0-1-0-01-30-02-03-04-21-20-04-32-41-20-10-01-11-02-10-12-12-11-4
Badajoz1-21-1-2-20-00-11-12-02-10-21-11-10-02-10-30-10-02-22-10-21-11-1
Compostela1-11-11-2-0-24-11-12-03-20-20-04-11-21-01-21-23-02-21-12-10-01-1
Córdoba3-23-00-41-0-1-12-12-10-11-22-11-11-41-03-02-12-10-00-12-10-22-4
Eibar0-12-00-00-01-1-1-10-11-04-10-04-22-02-50-04-10-01-01-10-12-12-1
Elche1-11-10-01-12-12-0-1-11-10-31-11-11-32-12-11-33-12-22-11-31-01-0
Extremadura3-01-02-23-10-03-01-1-1-02-12-01-11-13-10-01-01-01-02-20-01-24-1
Getafe1-12-00-24-10-11-11-21-2-2-10-10-12-12-21-00-01-01-31-02-22-00-2
Las Palmas2-11-10-02-11-11-14-10-12-0-7-12-11-01-02-00-21-20-21-12-00-02-1
Leganés1-00-11-03-11-13-10-00-00-00-0-2-01-00-01-10-12-01-22-10-41-21-0
Levante2-03-01-10-03-00-02-11-12-01-15-2-3-01-03-12-12-02-30-22-11-00-0
Lleida2-23-02-23-11-01-15-22-33-04-12-02-0-1-00-01-00-11-24-11-21-02-2
Logroñés4-11-12-03-12-20-12-21-11-01-10-13-31-0-1-23-10-30-02-30-02-11-0
Mérida1-10-10-00-10-03-11-11-01-03-00-41-00-02-2-2-02-01-21-02-01-11-1
Osasuna0-11-00-02-20-22-00-12-00-11-01-22-03-12-00-0-2-11-01-05-03-03-1
Recreativo de Huelva3-31-22-20-01-00-11-21-12-40-21-01-04-01-10-30-1-0-10-12-03-00-4
Salamanca2-11-22-20-04-12-12-12-11-10-20-13-02-13-00-01-00-1-3-23-00-00-2
Sporting de Gijón1-23-10-01-11-01-10-21-01-01-23-04-02-11-41-21-13-12-0-2-00-11-2
Tenerife2-22-10-10-01-11-11-03-04-01-20-01-12-12-10-11-11-21-12-1-3-03-1
Toledo0-21-12-00-10-31-22-02-00-01-31-10-10-32-13-00-10-23-00-01-1-1-3
Villarreal2-01-20-01-12-11-51-03-02-11-12-01-12-31-01-01-01-10-01-20-04-1-
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error