Temporada 2002-03 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
31/08/2002
Elche
Xerez
Getafe
Levante
Terrassa
Albacete
Almería
Salamanca
Las Palmas
Racing de Ferrol
01/09/2002
Badajoz
Leganés
Numancia
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Murcia
Real Zaragoza
Córdoba
Compostela
Tenerife
Eibar
Poli Ejido
14/09/2002
Tenerife
Real Oviedo
Córdoba
Almería
Racing de Ferrol
Compostela
15/09/2002
Albacete
Badajoz
Leganés
Numancia
Levante
Real Zaragoza
Poli Ejido
Terrassa
Murcia
Getafe
Sporting de Gijón
Elche
Salamanca
Eibar
Xerez
Las Palmas
21/09/2002
Numancia
Albacete
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Eibar
Córdoba
Almería
Levante
Las Palmas
Compostela
22/09/2002
Badajoz
Poli Ejido
Elche
Leganés
Getafe
Tenerife
Real Zaragoza
Murcia
Terrassa
Salamanca
Xerez
Sporting de Gijón
28/09/2002
Leganés
Xerez
Córdoba
Terrassa
Levante
Eibar
Compostela
Real Oviedo
29/09/2002
Albacete
Elche
Tenerife
Real Zaragoza
Poli Ejido
Numancia
Racing de Ferrol
Getafe
Murcia
Almería
Sporting de Gijón
Las Palmas
Salamanca
Badajoz
05/10/2002
Getafe
Compostela
Las Palmas
Real Oviedo
Xerez
Albacete
06/10/2002
Badajoz
Córdoba
Numancia
Salamanca
Elche
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Leganés
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Eibar
Murcia
Terrassa
Levante
Almería
Tenerife
12/10/2002
Leganés
Las Palmas
Poli Ejido
Xerez
13/10/2002
Albacete
Sporting de Gijón
Tenerife
Eibar
Córdoba
Numancia
Levante
Badajoz
Racing de Ferrol
Almería
Murcia
Terrassa
Real Oviedo
Getafe
Compostela
Real Zaragoza
Salamanca
Elche
19/10/2002
Elche
Córdoba
Eibar
Racing de Ferrol
Las Palmas
Getafe
20/10/2002
Badajoz
Murcia
Leganés
Albacete
Numancia
Levante
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Real Zaragoza
Real Oviedo
Terrassa
Tenerife
Almería
Compostela
Xerez
Salamanca
26/10/2002
Levante
Elche
Poli Ejido
Leganés
27/10/2002
Albacete
Las Palmas
Tenerife
Badajoz
Córdoba
Xerez
Getafe
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Terrassa
Murcia
Numancia
Real Oviedo
Almería
Compostela
Eibar
Salamanca
Sporting de Gijón
02/11/2002
Albacete
Poli Ejido
Badajoz
Racing de Ferrol
Eibar
Real Oviedo
Terrassa
Compostela
Las Palmas
Real Zaragoza
Xerez
Levante
03/11/2002
Leganés
Salamanca
Numancia
Tenerife
Elche
Murcia
Sporting de Gijón
Córdoba
Almería
Getafe
09/11/2002
Tenerife
Elche
Córdoba
Leganés
10/11/2002
Getafe
Eibar
Levante
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Las Palmas
Racing de Ferrol
Numancia
Murcia
Xerez
Real Oviedo
Terrassa
Real Zaragoza
Almería
Compostela
Badajoz
Salamanca
Albacete
16/11/2002
Albacete
Córdoba
Terrassa
Getafe
17/11/2002
Badajoz
Real Oviedo
Leganés
Levante
Numancia
Compostela
Elche
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Salamanca
Sporting de Gijón
Murcia
Eibar
Real Zaragoza
Las Palmas
Almería
Xerez
Tenerife
23/11/2002
Compostela
Elche
Almería
Eibar
24/11/2002
Tenerife
Sporting de Gijón
Córdoba
Poli Ejido
Getafe
Badajoz
Levante
Albacete
Racing de Ferrol
Xerez
Murcia
Leganés
Real Oviedo
Numancia
Real Zaragoza
Terrassa
Salamanca
Las Palmas
30/11/2002
Leganés
Tenerife
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Las Palmas
Eibar
01/12/2002
Albacete
Murcia
Badajoz
Real Zaragoza
Numancia
Getafe
Elche
Real Oviedo
Poli Ejido
Levante
Terrassa
Almería
Salamanca
Córdoba
Xerez
Compostela
07/12/2002
Tenerife
Albacete
Real Oviedo
Xerez
Eibar
Terrassa
08/12/2002
Córdoba
Las Palmas
Getafe
Elche
Levante
Salamanca
Racing de Ferrol
Leganés
Murcia
Poli Ejido
Real Zaragoza
Numancia
Compostela
Sporting de Gijón
Almería
Badajoz
14/12/2002
Albacete
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Tenerife
Las Palmas
Terrassa
15/12/2002
Badajoz
Eibar
Leganés
Compostela
Numancia
Almería
Córdoba
Levante
Elche
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Salamanca
Murcia
Xerez
Getafe
21/12/2002
Tenerife
Salamanca
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Murcia
Córdoba
Real Oviedo
Leganés
Compostela
Albacete
Terrassa
Badajoz
Almería
Elche
22/12/2002
Getafe
Sporting de Gijón
Levante
Las Palmas
Real Zaragoza
Xerez
Eibar
Numancia
04/01/2003
Numancia
Terrassa
Córdoba
Tenerife
Elche
Eibar
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Las Palmas
Badajoz
Xerez
Almería
05/01/2003
Albacete
Real Oviedo
Leganés
Getafe
Levante
Murcia
Poli Ejido
Compostela
Salamanca
Racing de Ferrol
11/01/2003
Racing de Ferrol
Córdoba
Murcia
Las Palmas
Real Oviedo
Poli Ejido
Terrassa
Elche
Almería
Sporting de Gijón
12/01/2003
Badajoz
Numancia
Tenerife
Levante
Getafe
Albacete
Real Zaragoza
Leganés
Compostela
Salamanca
Eibar
Xerez
18/01/2003
Albacete
Real Zaragoza
Poli Ejido
Getafe
Las Palmas
Numancia
Xerez
Terrassa
19/01/2003
Leganés
Almería
Córdoba
Compostela
Elche
Badajoz
Levante
Racing de Ferrol
Murcia
Tenerife
Sporting de Gijón
Eibar
Salamanca
Real Oviedo
25/01/2003
Las Palmas
Tenerife
26/01/2003
Badajoz
Xerez
Numancia
Elche
Getafe
Salamanca
Racing de Ferrol
Murcia
Real Oviedo
Córdoba
Real Zaragoza
Poli Ejido
Compostela
Levante
Eibar
Leganés
Terrassa
Sporting de Gijón
Almería
Albacete
01/02/2003
Leganés
Terrassa
Tenerife
Racing de Ferrol
Levante
Real Oviedo
02/02/2003
Albacete
Eibar
Córdoba
Getafe
Elche
Las Palmas
Poli Ejido
Almería
Murcia
Compostela
Sporting de Gijón
Badajoz
Salamanca
Real Zaragoza
Xerez
Numancia
08/02/2003
Córdoba
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Las Palmas
09/02/2003
Albacete
Terrassa
Leganés
Badajoz
Tenerife
Compostela
Levante
Getafe
Poli Ejido
Eibar
Murcia
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Numancia
Salamanca
Almería
Xerez
Elche
15/02/2003
Getafe
Murcia
Real Oviedo
Tenerife
Compostela
Racing de Ferrol
Almería
Córdoba
Las Palmas
Xerez
16/02/2003
Badajoz
Albacete
Numancia
Leganés
Elche
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Levante
Eibar
Salamanca
Terrassa
Poli Ejido
22/02/2003
Sporting de Gijón
Xerez
23/02/2003
Albacete
Numancia
Leganés
Elche
Tenerife
Getafe
Córdoba
Eibar
Levante
Almería
Poli Ejido
Badajoz
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Murcia
Real Zaragoza
Compostela
Las Palmas
Salamanca
Terrassa
01/03/2003
Badajoz
Salamanca
Real Zaragoza
Tenerife
02/03/2003
Numancia
Poli Ejido
Elche
Albacete
Getafe
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Compostela
Eibar
Levante
Terrassa
Córdoba
Almería
Murcia
Las Palmas
Sporting de Gijón
Xerez
Leganés
08/03/2003
Tenerife
Almería
Levante
Terrassa
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
09/03/2003
Albacete
Xerez
Leganés
Sporting de Gijón
Córdoba
Badajoz
Poli Ejido
Elche
Murcia
Eibar
Real Oviedo
Las Palmas
Compostela
Getafe
Salamanca
Numancia
15/03/2003
Terrassa
Murcia
Las Palmas
Leganés
16/03/2003
Badajoz
Levante
Numancia
Córdoba
Elche
Salamanca
Getafe
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Albacete
Real Zaragoza
Compostela
Eibar
Tenerife
Almería
Racing de Ferrol
Xerez
Poli Ejido
22/03/2003
Getafe
Las Palmas
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Eibar
23/03/2003
Albacete
Leganés
Tenerife
Terrassa
Córdoba
Elche
Levante
Numancia
Murcia
Badajoz
Real Oviedo
Real Zaragoza
Compostela
Almería
Salamanca
Xerez
29/03/2003
Elche
Levante
Eibar
Compostela
Las Palmas
Albacete
Xerez
Córdoba
30/03/2003
Badajoz
Tenerife
Leganés
Poli Ejido
Numancia
Murcia
Sporting de Gijón
Salamanca
Real Zaragoza
Getafe
Terrassa
Racing de Ferrol
Almería
Real Oviedo
05/04/2003
Murcia
Elche
06/04/2003
Tenerife
Numancia
Córdoba
Sporting de Gijón
Getafe
Almería
Levante
Xerez
Poli Ejido
Albacete
Racing de Ferrol
Badajoz
Real Oviedo
Eibar
Real Zaragoza
Las Palmas
Compostela
Terrassa
Salamanca
Leganés
12/04/2003
Elche
Tenerife
Terrassa
Real Oviedo
Las Palmas
Poli Ejido
13/04/2003
Albacete
Salamanca
Badajoz
Compostela
Leganés
Córdoba
Numancia
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Levante
Eibar
Getafe
Almería
Real Zaragoza
Xerez
Murcia
19/04/2003
Almería
Las Palmas
20/04/2003
Tenerife
Xerez
Córdoba
Albacete
Getafe
Terrassa
Levante
Leganés
Racing de Ferrol
Elche
Murcia
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Badajoz
Real Zaragoza
Eibar
Compostela
Numancia
Salamanca
Poli Ejido
26/04/2003
Poli Ejido
Córdoba
Sporting de Gijón
Tenerife
Terrassa
Real Zaragoza
Las Palmas
Salamanca
27/04/2003
Albacete
Levante
Badajoz
Getafe
Leganés
Murcia
Numancia
Real Oviedo
Elche
Compostela
Eibar
Almería
Xerez
Racing de Ferrol
03/05/2003
Compostela
Xerez
Eibar
Las Palmas
04/05/2003
Tenerife
Leganés
Córdoba
Salamanca
Getafe
Numancia
Levante
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Murcia
Albacete
Real Oviedo
Elche
Real Zaragoza
Badajoz
Almería
Terrassa
10/05/2003
Albacete
Tenerife
Sporting de Gijón
Compostela
Las Palmas
Córdoba
Xerez
Real Oviedo
11/05/2003
Badajoz
Almería
Leganés
Racing de Ferrol
Numancia
Real Zaragoza
Elche
Getafe
Poli Ejido
Murcia
Terrassa
Eibar
Salamanca
Levante
17/05/2003
Levante
Córdoba
Racing de Ferrol
Albacete
18/05/2003
Tenerife
Poli Ejido
Getafe
Xerez
Murcia
Salamanca
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Elche
Compostela
Leganés
Eibar
Badajoz
Terrassa
Las Palmas
Almería
Numancia
24/05/2003
Albacete
Compostela
Córdoba
Murcia
Elche
Almería
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Las Palmas
Levante
25/05/2003
Badajoz
Terrassa
Leganés
Real Oviedo
Numancia
Eibar
Sporting de Gijón
Getafe
Salamanca
Tenerife
Xerez
Real Zaragoza
31/05/2003
Badajoz
Las Palmas
Getafe
Leganés
Real Oviedo
Albacete
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Almería
Xerez
01/06/2003
Tenerife
Córdoba
Racing de Ferrol
Salamanca
Murcia
Levante
Compostela
Poli Ejido
Eibar
Elche
Terrassa
Numancia
07/06/2003
Leganés
Real Zaragoza
Elche
Terrassa
Sporting de Gijón
Almería
Las Palmas
Murcia
08/06/2003
Albacete
Getafe
Numancia
Badajoz
Córdoba
Racing de Ferrol
Levante
Tenerife
Poli Ejido
Real Oviedo
Salamanca
Compostela
Xerez
Eibar
14/06/2003
Numancia
Las Palmas
Tenerife
Murcia
Getafe
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Levante
Eibar
Sporting de Gijón
Almería
Leganés
15/06/2003
Badajoz
Elche
Real Oviedo
Salamanca
Real Zaragoza
Albacete
Compostela
Córdoba
Terrassa
Xerez
21/06/2003
Albacete
Almería
Leganés
Eibar
Tenerife
Las Palmas
Córdoba
Real Oviedo
Elche
Numancia
Levante
Compostela
Poli Ejido
Real Zaragoza
Murcia
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Terrassa
Salamanca
Getafe
Xerez
Badajoz
28/06/2003
Badajoz
Sporting de Gijón
Numancia
Xerez
Real Oviedo
Levante
Real Zaragoza
Salamanca
29/06/2003
Getafe
Córdoba
Racing de Ferrol
Tenerife
Compostela
Murcia
Eibar
Albacete
Terrassa
Leganés
Almería
Poli Ejido
Las Palmas
Elche
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Murcia7942231095922977
2Real Zaragoza724220121054401217
3Albacete714217205513012711
4Levante654216179594410413
5Las Palmas6442161610534311710
6Xerez644217131255531228
7Salamanca604214181044321248
8Tenerife574213181153391145
9Compostela554214131554561348
10Sporting de Gijón534211201144411437
11Getafe5342131415525512211
12Terrassa5242111912414614317
13Poli Ejido5242121614364515011
14Numancia5242121614485214212
15Córdoba504212141636381146
16Elche504212141649521219
17Eibar504211171433381459
18Almería5042121416546314113
19Leganés4842111516445114714
20Racing de Ferrol4642111318406011110
21Real Oviedo404291320375914712
22Badajoz384210824347113918
Destacats
 NomDem GolsClub
Perera
22
Villa
20
Maikel
19
Paunović
18
Francisco
15
Yordi
15
Amato
14
David Karanka
13
Calle
13
Cuéllar
12
Reggi
11
Ismael
11
Zárate
11
Montenegro
10
Nino
10
 NomDem GroguesClub
Lima
19
Óscar
19
Cristian Díaz
18
Viaud
16
Paredes
16
Juan
16
Sorribas
15
Fabiano
15
Macanás
15
Acciari
15
Fagiani
15
Idiakez
15
Ramón
14
Poschner
14
Benja
14
Gols:
1030
Gols Per Partit:
2,23
Targetes Grogues:
2825
Targetes Grogues Per Partit:
6,11
Expulsions:
226
Expulsions Per Partit:
0,49
Estrangers:
122
Percentatge Estrangers:
19,68
Victòries locals:
181
Victòries visitants:
116
Empats:
165
Màxima victòria local:
6-0 Almería-Xerez
Màxima victòria visitant:
0-4 Badajoz-Real Zaragoza
Millor ratxa guanyadora:
Murcia: 5 Partits (Jornades 26-30)
Pitjor ratxa perdedora:
Racing de Ferrol: 5 Partits (Jornades 25-29)
Millor ratxa no perdent:
Albacete: 18 Partits (Jornades 18-35)
Pitjor ratxa no guanyant:
Racing de Ferrol: 17 Partits (Jornades 13-29)
Progrés
Matriu
AlbAlmBadComCórEibElcGetLasLegLevMurNumPolRacReaRealSalSpoTenTerXer
Albacete-0-11-01-10-01-11-13-12-12-02-20-03-11-12-00-10-00-04-01-01-00-0
Almería1-1-2-12-11-32-10-31-11-00-22-21-11-21-13-21-10-11-21-01-13-06-0
Badajoz0-34-3-0-22-01-12-31-20-10-01-11-01-10-21-00-10-41-10-32-11-10-1
Compostela3-34-13-0-1-21-00-11-30-32-03-11-01-02-21-10-10-00-02-31-12-10-1
Córdoba0-23-00-00-0-0-01-03-02-21-01-20-21-10-11-21-02-10-21-11-10-21-3
Eibar2-02-01-22-11-0-0-10-00-00-11-11-11-20-01-02-10-01-11-11-11-11-0
Elche1-20-20-13-10-00-0-1-13-21-10-20-21-13-01-22-14-02-11-11-02-20-1
Getafe1-21-10-12-01-14-21-1-0-00-32-23-11-12-03-11-11-21-00-12-12-12-1
Las Palmas1-12-22-01-10-10-14-12-1-1-41-11-40-02-02-02-00-12-12-21-02-04-0
Leganés1-15-21-30-00-30-12-22-11-1-0-10-12-12-01-00-12-00-20-21-11-11-2
Levante2-22-14-03-41-23-12-21-01-14-0-0-00-02-21-01-03-20-12-12-11-00-0
Murcia0-03-02-02-01-04-21-02-06-10-11-0-2-13-05-00-12-01-10-02-00-01-1
Numancia1-20-04-02-20-01-01-01-30-12-10-20-2-2-24-24-22-21-01-01-01-11-4
Poli Ejido0-12-01-00-22-10-02-01-10-01-00-00-13-2-1-11-00-01-11-00-11-22-0
Racing de Ferrol2-11-12-01-10-00-11-02-11-21-11-00-31-01-1-1-11-21-12-10-11-12-1
Real Oviedo0-01-12-11-11-01-22-13-40-01-11-20-11-10-31-2-0-20-32-10-22-21-2
Real Zaragoza1-11-02-00-10-02-05-23-11-22-21-01-01-00-02-23-1-1-31-11-31-01-0
Salamanca0-12-10-14-22-00-01-33-12-11-11-10-00-02-00-00-00-1-0-02-11-21-1
Sporting de Gijón0-12-24-01-30-01-00-00-00-01-13-21-01-21-13-11-01-11-1-2-10-01-1
Tenerife1-11-13-35-12-01-00-01-00-01-10-02-12-04-04-01-12-00-02-2-1-11-3
Terrassa1-10-21-02-10-41-01-11-10-12-01-10-11-12-02-12-20-21-00-01-1-2-0
Xerez1-01-25-30-11-01-12-10-02-22-22-12-02-22-11-14-11-30-11-01-12-2-
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error