Temporada 2008-09 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
30/08/2008
Alicante
Xerez
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Real Zaragoza
Celta de Vigo
Girona
Rayo Vallecano
Murcia
Real Sociedad
Las Palmas
31/08/2008
Albacete
Sevilla Atlético
Córdoba
Hércules
Elche
Eibar
Huesca
Castellón
Salamanca
Alavés
06/09/2008
Hércules
Rayo Vallecano
Real Zaragoza
Real Sociedad
07/09/2008
Alavés
Córdoba
Castellón
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Girona
Alicante
Murcia
Levante
Eibar
Tenerife
Sevilla Atlético
Salamanca
Las Palmas
Elche
Xerez
Albacete
13/09/2008
Alicante
Castellón
Córdoba
Sevilla Atlético
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Alavés
Real Sociedad
Murcia
Huesca
Eibar
Las Palmas
Real Zaragoza
14/09/2008
Albacete
Girona
Elche
Tenerife
Levante
Hércules
Salamanca
Xerez
20/09/2008
Alavés
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Alicante
Murcia
Las Palmas
Sevilla Atlético
Rayo Vallecano
21/09/2008
Castellón
Albacete
Tenerife
Huesca
Girona
Salamanca
Hércules
Real Sociedad
Real Zaragoza
Elche
Eibar
Celta de Vigo
Xerez
Córdoba
27/09/2008
Córdoba
Girona
Real Sociedad
Alavés
Real Zaragoza
Murcia
Las Palmas
Hércules
28/09/2008
Albacete
Gimnàstic de Tarragona
Alicante
Eibar
Elche
Huesca
Levante
Sevilla Atlético
Celta de Vigo
Tenerife
Rayo Vallecano
Xerez
Salamanca
Castellón
04/10/2008
Tenerife
Alicante
Girona
Rayo Vallecano
Hércules
Real Zaragoza
Eibar
Albacete
Sevilla Atlético
Real Sociedad
Xerez
Levante
05/10/2008
Alavés
Las Palmas
Castellón
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Salamanca
Murcia
Elche
Huesca
Celta de Vigo
11/10/2008
Alicante
Huesca
Murcia
Hércules
Real Sociedad
Xerez
Real Zaragoza
Alavés
Las Palmas
Sevilla Atlético
12/10/2008
Albacete
Tenerife
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Celta de Vigo
Levante
Girona
Rayo Vallecano
Castellón
Salamanca
Eibar
18/10/2008
Alavés
Murcia
Castellón
Levante
Tenerife
Salamanca
Girona
Real Sociedad
Celta de Vigo
Alicante
Sevilla Atlético
Real Zaragoza
Xerez
Las Palmas
19/10/2008
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Hércules
Elche
Eibar
Córdoba
Huesca
Albacete
25/10/2008
Córdoba
Tenerife
Elche
Alicante
Rayo Vallecano
Eibar
Real Zaragoza
Xerez
Las Palmas
Girona
26/10/2008
Albacete
Celta de Vigo
Hércules
Alavés
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Sevilla Atlético
Real Sociedad
Castellón
Salamanca
Huesca
01/11/2008
Castellón
Las Palmas
Gimnàstic de Tarragona
Real Sociedad
Girona
Real Zaragoza
Huesca
Córdoba
02/11/2008
Alicante
Albacete
Alavés
Elche
Tenerife
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Salamanca
Eibar
Levante
Sevilla Atlético
Hércules
Xerez
Murcia
08/11/2008
Córdoba
Celta de Vigo
Levante
Tenerife
Rayo Vallecano
Huesca
Murcia
Girona
Real Sociedad
Eibar
Las Palmas
Gimnàstic de Tarragona
09/11/2008
Alavés
Sevilla Atlético
Elche
Albacete
Hércules
Xerez
Real Zaragoza
Castellón
Salamanca
Alicante
15/11/2008
Albacete
Salamanca
Alicante
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
Eibar
Las Palmas
16/11/2008
Castellón
Murcia
Tenerife
Real Sociedad
Girona
Hércules
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Huesca
Levante
Sevilla Atlético
Elche
Xerez
Alavés
22/11/2008
Córdoba
Albacete
Hércules
Castellón
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
Eibar
Sevilla Atlético
Xerez
Las Palmas
Tenerife
23/11/2008
Alavés
Girona
Elche
Salamanca
Levante
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Alicante
Real Sociedad
Huesca
29/11/2008
Albacete
Rayo Vallecano
Girona
Sevilla Atlético
Celta de Vigo
Real Sociedad
Eibar
Murcia
Huesca
Las Palmas
Xerez
Elche
30/11/2008
Alicante
Levante
Castellón
Alavés
Tenerife
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
Hércules
Salamanca
Córdoba
06/12/2008
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Córdoba
Levante
Albacete
Rayo Vallecano
Salamanca
Real Sociedad
Alicante
Real Zaragoza
Huesca
Las Palmas
Celta de Vigo
Xerez
Girona
07/12/2008
Hércules
Eibar
Murcia
Tenerife
Sevilla Atlético
Castellón
13/12/2008
Albacete
Real Sociedad
Alicante
Las Palmas
Córdoba
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Real Zaragoza
Huesca
Murcia
14/12/2008
Castellón
Xerez
Tenerife
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla Atlético
Girona
Elche
Eibar
Alavés
Salamanca
Levante
20/12/2008
Elche
Rayo Vallecano
Girona
Castellón
Hércules
Huesca
Levante
Córdoba
Real Sociedad
Salamanca
Real Zaragoza
Alicante
Sevilla Atlético
Eibar
Las Palmas
Albacete
21/12/2008
Alavés
Tenerife
Xerez
Gimnàstic de Tarragona
21/01/2009
Murcia
Celta de Vigo
03/01/2009
Albacete
Real Zaragoza
Alicante
Murcia
Castellón
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Eibar
Xerez
Salamanca
Las Palmas
04/01/2009
Tenerife
Sevilla Atlético
Córdoba
Real Sociedad
Celta de Vigo
Hércules
Rayo Vallecano
Levante
Huesca
Alavés
10/01/2009
Alavés
Celta de Vigo
Hércules
Alicante
Murcia
Albacete
Real Zaragoza
Salamanca
Sevilla Atlético
Huesca
Las Palmas
Córdoba
11/01/2009
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Levante
Girona
Eibar
Real Sociedad
Rayo Vallecano
Xerez
Tenerife
17/01/2009
Albacete
Hércules
Córdoba
Real Zaragoza
Levante
Real Sociedad
Celta de Vigo
Sevilla Atlético
Rayo Vallecano
Las Palmas
Salamanca
Murcia
18/01/2009
Alicante
Alavés
Tenerife
Girona
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Castellón
Huesca
Xerez
24/01/2009
Alavés
Albacete
Castellón
Tenerife
Girona
Huesca
Murcia
Córdoba
Real Sociedad
Elche
Las Palmas
Levante
Xerez
Celta de Vigo
25/01/2009
Hércules
Salamanca
Real Zaragoza
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
Alicante
04/02/2009
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
31/01/2009
Castellón
Huesca
Girona
Celta de Vigo
Hércules
Córdoba
Murcia
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
Albacete
Las Palmas
Real Sociedad
01/02/2009
Alavés
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Tenerife
Real Zaragoza
Levante
Eibar
Elche
Xerez
Alicante
07/02/2009
Albacete
Xerez
Levante
Murcia
Rayo Vallecano
Hércules
Real Sociedad
Real Zaragoza
08/02/2009
Alicante
Girona
Tenerife
Eibar
Córdoba
Alavés
Elche
Las Palmas
Celta de Vigo
Castellón
Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Salamanca
Sevilla Atlético
14/02/2009
Gimnàstic de Tarragona
Celta de Vigo
Girona
Albacete
Hércules
Levante
Murcia
Real Sociedad
Real Zaragoza
Las Palmas
Eibar
Huesca
Sevilla Atlético
Córdoba
15/02/2009
Alavés
Rayo Vallecano
Castellón
Alicante
Tenerife
Elche
Xerez
Salamanca
21/02/2009
Albacete
Castellón
Elche
Real Zaragoza
Celta de Vigo
Eibar
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
Huesca
Tenerife
Las Palmas
Murcia
22/02/2009
Alicante
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Xerez
Levante
Alavés
Real Sociedad
Hércules
Salamanca
Girona
28/02/2009
Alavés
Real Sociedad
Girona
Córdoba
Hércules
Las Palmas
Murcia
Real Zaragoza
Huesca
Elche
Xerez
Rayo Vallecano
01/03/2009
Castellón
Salamanca
Tenerife
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Albacete
Eibar
Alicante
Sevilla Atlético
Levante
07/03/2009
Albacete
Eibar
Alicante
Tenerife
Córdoba
Castellón
Celta de Vigo
Huesca
Rayo Vallecano
Girona
Las Palmas
Alavés
08/03/2009
Elche
Murcia
Levante
Xerez
Real Sociedad
Sevilla Atlético
Real Zaragoza
Hércules
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
14/03/2009
Alavés
Real Zaragoza
Castellón
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Celta de Vigo
Elche
Sevilla Atlético
Las Palmas
Xerez
Real Sociedad
15/03/2009
Tenerife
Albacete
Girona
Levante
Hércules
Murcia
Eibar
Salamanca
Huesca
Alicante
21/03/2009
Albacete
Huesca
Alicante
Celta de Vigo
Córdoba
Eibar
Levante
Castellón
Murcia
Alavés
Real Zaragoza
Sevilla Atlético
Las Palmas
Xerez
Salamanca
Tenerife
22/03/2009
Elche
Hércules
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Real Sociedad
Girona
28/03/2009
Castellón
Real Sociedad
Girona
Las Palmas
Celta de Vigo
Albacete
Sevilla Atlético
Murcia
Xerez
Real Zaragoza
29/03/2009
Alicante
Elche
Alavés
Hércules
Tenerife
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Eibar
Rayo Vallecano
Huesca
Salamanca
04/04/2009
Córdoba
Huesca
Rayo Vallecano
Tenerife
Real Sociedad
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
Girona
Las Palmas
Castellón
05/04/2009
Albacete
Alicante
Elche
Alavés
Hércules
Sevilla Atlético
Levante
Eibar
Murcia
Xerez
Salamanca
Celta de Vigo
11/04/2009
Castellón
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
Las Palmas
Girona
Murcia
Eibar
Real Sociedad
Sevilla Atlético
Alavés
Xerez
Hércules
12/04/2009
Albacete
Elche
Alicante
Salamanca
Tenerife
Levante
Celta de Vigo
Córdoba
Huesca
Rayo Vallecano
18/04/2009
Elche
Sevilla Atlético
Levante
Huesca
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Real Sociedad
Tenerife
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
Las Palmas
Eibar
Salamanca
Albacete
19/04/2009
Alavés
Xerez
Córdoba
Alicante
Hércules
Girona
Murcia
Castellón
25/04/2009
Albacete
Córdoba
Castellón
Hércules
Tenerife
Las Palmas
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Girona
Alavés
Eibar
Real Zaragoza
26/04/2009
Alicante
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Levante
Huesca
Real Sociedad
Salamanca
Elche
Xerez
Sevilla Atlético
02/05/2009
Levante
Alicante
Rayo Vallecano
Albacete
Murcia
Eibar
Real Sociedad
Celta de Vigo
Real Zaragoza
Tenerife
Las Palmas
Huesca
03/05/2009
Alavés
Castellón
Córdoba
Salamanca
Elche
Xerez
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla Atlético
Girona
09/05/2009
Albacete
Levante
Córdoba
Elche
Celta de Vigo
Las Palmas
Eibar
Hércules
Huesca
Real Zaragoza
Salamanca
Rayo Vallecano
10/05/2009
Alicante
Real Sociedad
Castellón
Sevilla Atlético
Tenerife
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Girona
Xerez
16/05/2009
Alavés
Eibar
Elche
Girona
Hércules
Tenerife
Rayo Vallecano
Córdoba
Murcia
Huesca
Real Sociedad
Albacete
Real Zaragoza
Celta de Vigo
Las Palmas
Alicante
17/05/2009
Levante
Salamanca
Sevilla Atlético
Gimnàstic de Tarragona
Xerez
Castellón
23/05/2009
Albacete
Las Palmas
Alicante
Real Zaragoza
Córdoba
Levante
Celta de Vigo
Murcia
Salamanca
Real Sociedad
24/05/2009
Castellón
Girona
Tenerife
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Xerez
Rayo Vallecano
Elche
Eibar
Sevilla Atlético
Huesca
Hércules
30/05/2009
Alavés
Huesca
Girona
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Rayo Vallecano
Murcia
Alicante
Real Zaragoza
Albacete
Sevilla Atlético
Tenerife
Xerez
Eibar
31/05/2009
Elche
Castellón
Hércules
Celta de Vigo
Real Sociedad
Córdoba
Las Palmas
Salamanca
06/06/2009
Albacete
Murcia
Alicante
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Córdoba
Las Palmas
Celta de Vigo
Alavés
Rayo Vallecano
Real Sociedad
Salamanca
Real Zaragoza
07/06/2009
Tenerife
Xerez
Levante
Elche
Eibar
Girona
Huesca
Sevilla Atlético
13/06/2009
Alavés
Alicante
Girona
Tenerife
Hércules
Albacete
Murcia
Salamanca
Real Zaragoza
Córdoba
Sevilla Atlético
Celta de Vigo
Las Palmas
Rayo Vallecano
Xerez
Huesca
14/06/2009
Castellón
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Real Sociedad
Levante
20/06/2009
Albacete
Alavés
Alicante
Sevilla Atlético
Córdoba
Murcia
Elche
Real Sociedad
Levante
Las Palmas
Celta de Vigo
Xerez
Rayo Vallecano
Real Zaragoza
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Girona
Salamanca
Hércules
21/06/2009
Tenerife
Castellón
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Xerez82422410873421166
2Real Zaragoza81422312779421217
3Tenerife8142249979471048
4Hércules78422115682431248
5Rayo Vallecano70421816855391185
6Real Sociedad674217169483811510
7Castellón654217141155421234
8Levante6442181014595915616
9Salamanca6042161214595011710
10Gimnàstic de Tarragona574214151360501288
11Huesca5342131415474610811
12Elche5342131415525011011
13Córdoba5342141117475411815
14Murcia5242141018485813118
15Albacete5142131217425412616
16Girona4942111615435411510
17Celta de Vigo4842101814465612411
18Las Palmas474210171546511469
19Alavés4342111021426411617
20Alicante354281123386913310
21Eibar35428112331631145
22Sevilla Atlético194221327298912514
Destacats
 NomDem GolsClub
Nino
29
Ewerthon
28
Marcos Márquez
21
Alfaro
20
Momo
17
Ulloa
16
Rubén Navarro
15
Miku
15
Víctor Casadesús
14
Antoñito
14
Ghilas
13
David Fuster
13
Rubén Castro
13
Roberto
12
Aganzo
12
 NomDem GroguesClub
Acciari
17
Miguel García
17
Mejía
17
Rubén
16
Raúl García
15
José
15
Nauzet Alemán
15
Moreno
15
Iker Begoña
14
Rubén Párraga
14
Paco Peña
14
Albiol
14
Diego Costa
13
Rosada
13
Bustos
13
Gols:
1160
Gols Per Partit:
2,51
Targetes Grogues:
2688
Targetes Grogues Per Partit:
5,82
Expulsions:
229
Expulsions Per Partit:
0,5
Estrangers:
107
Percentatge Estrangers:
15,71
Victòries locals:
207
Victòries visitants:
112
Empats:
143
Màxima victòria local:
8-0 Hércules-Sevilla Atlético
Màxima victòria visitant:
1-5 Salamanca-Hércules
Millor ratxa guanyadora:
Xerez: 7 Partits (Jornades 31-37)
Pitjor ratxa perdedora:
Alicante: 5 Partits (Jornades 14-18)
Millor ratxa no perdent:
Tenerife: 17 Partits (Jornades 20-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Sevilla Atlético: 28 Partits (Jornades 7-34)
Progrés
Matriu
AlaAlbAliCasCelCórEibElcGimGirHérHueLasLevMurRayRealReaSalSevTenXer
Alavés-0-21-00-11-21-01-10-31-11-01-33-02-12-24-10-22-12-21-12-21-21-2
Albacete1-0-0-22-01-11-12-02-13-21-10-30-21-00-10-02-12-11-12-22-10-10-2
Alicante0-21-2-0-02-22-23-10-31-31-11-21-31-20-20-22-01-20-30-03-32-20-1
Castellón0-11-02-0-2-01-14-02-22-11-20-01-11-14-12-00-00-31-12-03-02-22-2
Celta de Vigo2-10-02-21-2-1-01-22-20-20-12-10-10-12-22-20-00-02-02-02-02-11-1
Córdoba3-01-02-12-13-4-1-11-10-02-00-31-04-13-12-10-12-21-00-21-12-01-2
Eibar1-01-11-20-10-01-0-1-21-02-20-12-01-20-03-10-11-12-31-22-23-21-1
Elche1-00-00-00-11-13-10-1-2-02-12-22-21-10-21-12-01-22-03-12-02-40-1
Gimnàstic de Tarragona1-11-01-10-11-12-22-02-0-3-02-21-10-02-03-03-11-20-02-03-10-12-1
Girona0-13-33-01-02-21-12-01-12-1-1-02-02-20-01-01-10-01-00-11-00-10-2
Hércules3-04-11-20-02-21-02-00-02-23-0-3-24-24-23-21-11-12-12-28-03-10-0
Huesca2-01-20-12-20-03-12-03-23-23-10-0-2-12-11-00-11-20-10-03-00-01-1
Las Palmas2-13-00-11-02-00-01-02-02-22-21-11-1-1-20-10-00-12-21-12-00-12-3
Levante2-33-12-03-11-33-02-02-02-21-10-21-02-2-2-11-00-22-11-22-02-12-2
Murcia1-01-03-12-21-01-02-01-01-12-00-00-00-01-2-0-12-01-42-11-02-21-2
Rayo Vallecano2-10-30-04-24-15-04-11-23-21-11-01-01-10-01-0-4-12-21-11-00-03-3
Real Sociedad1-11-01-02-32-20-20-00-00-02-01-21-01-01-12-01-1-1-11-01-01-20-0
Real Zaragoza4-23-03-01-13-03-13-02-01-01-02-22-22-02-12-12-32-2-1-04-01-12-1
Salamanca0-03-12-01-02-11-02-01-14-02-21-52-02-23-02-30-10-11-3-6-01-22-1
Sevilla Atlético1-11-12-30-20-00-20-00-21-32-11-21-12-21-23-30-01-00-41-1-0-41-2
Tenerife3-01-13-11-23-02-02-03-23-24-13-21-12-05-13-12-01-11-22-32-1-2-0
Xerez5-02-12-01-02-00-13-03-11-22-23-02-11-02-05-31-11-31-22-12-02-0-
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error