Temporada 1963-64 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
15/09/1963
Hospitalet
Ourense
Badalona
Celta de Vigo
Langreo
Europa
Burgos
Constancia
Sporting de Gijón
Salamanca
Real Sociedad
Alavés
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Osasuna
22/09/1963
Europa
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Hospitalet
Deportivo de La Coruña
Badalona
Constancia
Indautxu
Salamanca
Burgos
Alavés
Langreo
Ourense
Real Sociedad
Osasuna
Racing de Santander
28/09/1963
Hospitalet
Deportivo de La Coruña
29/09/1963
Badalona
Osasuna
Burgos
Europa
Constancia
Salamanca
Sporting de Gijón
Alavés
Langreo
Ourense
Real Sociedad
Celta de Vigo
Indautxu
Racing de Santander
06/10/1963
Europa
Constancia
Osasuna
Hospitalet
Racing de Santander
Badalona
Salamanca
Indautxu
Alavés
Burgos
Ourense
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Langreo
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
12/10/1963
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Hospitalet
Racing de Santander
13/10/1963
Salamanca
Europa
Indautxu
Badalona
Constancia
Alavés
Burgos
Ourense
Langreo
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Osasuna
20/10/1963
Europa
Indautxu
Badalona
Hospitalet
Alavés
Salamanca
Ourense
Constancia
Celta de Vigo
Burgos
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Osasuna
Langreo
Racing de Santander
Real Sociedad
03/11/1963
Europa
Alavés
Salamanca
Ourense
Constancia
Celta de Vigo
Burgos
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Osasuna
Langreo
Racing de Santander
Real Sociedad
Badalona
Indautxu
Hospitalet
10/11/1963
Badalona
Langreo
Hospitalet
Real Sociedad
Ourense
Europa
Alavés
Indautxu
Celta de Vigo
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Constancia
Osasuna
Burgos
Racing de Santander
Sporting de Gijón
17/11/1963
Europa
Celta de Vigo
Langreo
Hospitalet
Sporting de Gijón
Badalona
Alavés
Ourense
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Constancia
Osasuna
Burgos
Racing de Santander
Indautxu
Real Sociedad
24/11/1963
Badalona
Burgos
Hospitalet
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Europa
Ourense
Indautxu
Osasuna
Salamanca
Racing de Santander
Constancia
Celta de Vigo
Alavés
Real Sociedad
Langreo
08/12/1963
Europa
Osasuna
Constancia
Badalona
Burgos
Hospitalet
Ourense
Celta de Vigo
Alavés
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Indautxu
Langreo
15/12/1963
Racing de Santander
Europa
Celta de Vigo
Indautxu
Deportivo de La Coruña
Ourense
Osasuna
Alavés
Real Sociedad
Burgos
Langreo
Sporting de Gijón
01/01/1964
Hospitalet
Constancia
12/02/1964
Badalona
Salamanca
22/12/1963
Europa
Badalona
Salamanca
Hospitalet
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Ourense
Osasuna
Alavés
Racing de Santander
Constancia
Real Sociedad
Burgos
Langreo
Indautxu
Sporting de Gijón
29/12/1963
Hospitalet
Europa
Badalona
Alavés
Indautxu
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Celta de Vigo
Racing de Santander
Ourense
Real Sociedad
Salamanca
Langreo
Constancia
Sporting de Gijón
Burgos
05/01/1964
Europa
Real Sociedad
Celta de Vigo
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Constancia
Sporting de Gijón
Burgos
Indautxu
Ourense
Badalona
Alavés
Hospitalet
06/01/1964
Salamanca
Langreo
12/01/1964
Europa
Langreo
Ourense
Hospitalet
Celta de Vigo
Badalona
Constancia
Burgos
Salamanca
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Osasuna
Indautxu
Alavés
Real Sociedad
19/01/1964
Hospitalet
Celta de Vigo
Badalona
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Europa
Indautxu
Constancia
Burgos
Salamanca
Langreo
Alavés
Real Sociedad
Ourense
Racing de Santander
Osasuna
26/01/1964
Europa
Burgos
Deportivo de La Coruña
Hospitalet
Osasuna
Badalona
Salamanca
Constancia
Alavés
Sporting de Gijón
Ourense
Langreo
Celta de Vigo
Real Sociedad
Racing de Santander
Indautxu
02/02/1964
Hospitalet
Osasuna
Badalona
Racing de Santander
Constancia
Europa
Indautxu
Salamanca
Burgos
Alavés
Sporting de Gijón
Ourense
Langreo
Celta de Vigo
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
09/02/1964
Europa
Salamanca
Badalona
Indautxu
Racing de Santander
Hospitalet
Alavés
Constancia
Ourense
Burgos
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Langreo
Osasuna
Real Sociedad
16/02/1964
Hospitalet
Badalona
Indautxu
Europa
Salamanca
Alavés
Constancia
Ourense
Burgos
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Langreo
Osasuna
Real Sociedad
Racing de Santander
23/02/1964
Badalona
Real Sociedad
Hospitalet
Indautxu
Alavés
Europa
Ourense
Salamanca
Celta de Vigo
Constancia
Deportivo de La Coruña
Burgos
Osasuna
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
01/03/1964
Europa
Ourense
Langreo
Badalona
Real Sociedad
Hospitalet
Indautxu
Alavés
Salamanca
Celta de Vigo
Constancia
Deportivo de La Coruña
Burgos
Osasuna
Sporting de Gijón
Racing de Santander
15/03/1964
Hospitalet
Langreo
Badalona
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Europa
Ourense
Alavés
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Osasuna
Constancia
Racing de Santander
Burgos
Real Sociedad
Indautxu
19/03/1964
Europa
Deportivo de La Coruña
Burgos
Badalona
Sporting de Gijón
Hospitalet
Indautxu
Ourense
Alavés
Celta de Vigo
Salamanca
Osasuna
Constancia
Racing de Santander
Langreo
Real Sociedad
08/03/1964
Langreo
Indautxu
22/03/1964
Badalona
Constancia
Hospitalet
Burgos
Osasuna
Europa
Celta de Vigo
Ourense
Deportivo de La Coruña
Alavés
Racing de Santander
Salamanca
Real Sociedad
Sporting de Gijón
29/03/1964
Europa
Racing de Santander
Constancia
Hospitalet
Salamanca
Badalona
Indautxu
Celta de Vigo
Ourense
Deportivo de La Coruña
Alavés
Osasuna
Burgos
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Langreo
12/04/1964
Badalona
Europa
Hospitalet
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Osasuna
Ourense
Racing de Santander
Alavés
Real Sociedad
Constancia
Langreo
Burgos
Sporting de Gijón
Indautxu
19/04/1964
Europa
Hospitalet
Alavés
Badalona
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Celta de Vigo
Osasuna
Ourense
Racing de Santander
Salamanca
Real Sociedad
Constancia
Langreo
Burgos
Sporting de Gijón
26/04/1964
Hospitalet
Alavés
Badalona
Ourense
Real Sociedad
Europa
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Celta de Vigo
Langreo
Salamanca
Sporting de Gijón
Constancia
Indautxu
Burgos
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Deportivo de La Coruña42301947743100
2Sporting de Gijón39301758533301
3Europa37301578362701
4Racing de Santander35301479453205
5Osasuna343014610534400
6Real Sociedad333014511483503
7Burgos323013611403801
8Ourense313012711343601
9Celta de Vigo293011712393702
10Constancia283081210334502
11Langreo273010713334001
12Indautxu263081012343801
13Hospitalet263010614395103
14Badalona24309615395700
15Salamanca21307716254602
16Alavés16304818367100
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Abel
26
Silvestre
22
Veloso
17
Goyarán
17
Loureda
15
Montalvo
13
Pocholo
13
Lamelo
12
Amantegui
12
Arzak
12
Poulsen
12
Tono
11
Urreisti
10
Azcárate
10
Kaszás
10
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Cobo
0,882724
Pampols
0,952120
García
0,962625
 Larzábal
12222
Martín
1,042122
Solana
1,162428
Goicoechea
1,172934
Vilar
1,222733
Ibarreche
1,282127
Parcet
1,73051
Vallejo
1,912344
Gols:
661
Gols Per Partit:
2,75
Expulsions:
23
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
62
Percentatge Estrangers:
18,02
Victòries locals:
134
Victòries visitants:
51
Empats:
55
Màxima victòria local:
8-0 Deportivo de La Coruña-Constancia
Màxima victòria visitant:
2-7 Badalona-Deportivo de La Coruña
Millor ratxa guanyadora:
Deportivo de La Coruña: 7 Partits (Jornades 4-10)
Pitjor ratxa perdedora:
Hospitalet: 6 Partits (Jornades 6-11)
Millor ratxa no perdent:
Sporting de Gijón: 10 Partits (Jornades 9-18)
Pitjor ratxa no guanyant:
Alavés: 10 Partits (Jornades 1-10)
Progrés
Matriu
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error