Temporada 1961-62 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
03/09/1961
Alavés
Celta de Vigo
Atlético Baleares
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Sporting de Gijón
Burgos
Ourense
Plus Ultra
Pontevedra
Indautxu
San Sebastián
Sabadell
Valladolid
Basconia
10/09/1961
Basconia
Deportivo de La Coruña
Burgos
Alavés
Celta de Vigo
Atlético Baleares
Indautxu
San Sebastián
Cultural Leonesa
Valladolid
Plus Ultra
Pontevedra
Sabadell
Sporting de Gijón
Salamanca
Ourense
17/09/1961
Atlético Baleares
Burgos
Deportivo de La Coruña
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Alavés
Ourense
Basconia
Pontevedra
Salamanca
Sabadell
Indautxu
San Sebastián
Plus Ultra
Valladolid
Celta de Vigo
24/09/1961
Alavés
Atlético Baleares
Basconia
Pontevedra
Burgos
Valladolid
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Indautxu
Cultural Leonesa
Ourense
Plus Ultra
Sabadell
Salamanca
San Sebastián
30/09/1961
Indautxu
Plus Ultra
Atlético Baleares
Sporting de Gijón
01/10/1961
Deportivo de La Coruña
Burgos
Ourense
Celta de Vigo
Pontevedra
Cultural Leonesa
Sabadell
Salamanca
San Sebastián
Basconia
Valladolid
Alavés
07/10/1961
Basconia
Sabadell
08/10/1961
Alavés
Deportivo de La Coruña
Atlético Baleares
Valladolid
Burgos
Ourense
Celta de Vigo
Pontevedra
Cultural Leonesa
San Sebastián
Sporting de Gijón
Plus Ultra
Salamanca
Indautxu
12/10/1961
Deportivo de La Coruña
Atlético Baleares
Indautxu
Basconia
Ourense
Alavés
Plus Ultra
Salamanca
Pontevedra
Burgos
Sabadell
Cultural Leonesa
San Sebastián
Celta de Vigo
Valladolid
Sporting de Gijón
15/10/1961
Alavés
Pontevedra
Atlético Baleares
Ourense
Basconia
Plus Ultra
Burgos
San Sebastián
Sporting de Gijón
Salamanca
Cultural Leonesa
Indautxu
Sabadell
Celta de Vigo
Valladolid
Deportivo de La Coruña
22/10/1961
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Indautxu
Celta de Vigo
Plus Ultra
Cultural Leonesa
Ourense
Valladolid
Pontevedra
Atlético Baleares
Sabadell
Burgos
Salamanca
Basconia
San Sebastián
Alavés
29/10/1961
Alavés
Sabadell
Atlético Baleares
San Sebastián
Burgos
Indautxu
Celta de Vigo
Plus Ultra
Deportivo de La Coruña
Ourense
Sporting de Gijón
Basconia
Cultural Leonesa
Salamanca
Valladolid
Pontevedra
01/11/1961
Basconia
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Ourense
Indautxu
Alavés
Plus Ultra
Burgos
Pontevedra
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Atlético Baleares
Salamanca
Celta de Vigo
San Sebastián
Valladolid
05/11/1961
Alavés
Plus Ultra
Atlético Baleares
Indautxu
Burgos
Salamanca
Celta de Vigo
Basconia
Deportivo de La Coruña
San Sebastián
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Ourense
Pontevedra
Valladolid
Sabadell
19/11/1961
Basconia
Burgos
Indautxu
Valladolid
Cultural Leonesa
Celta de Vigo
Plus Ultra
Atlético Baleares
Pontevedra
Sporting de Gijón
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Alavés
San Sebastián
Ourense
26/11/1961
Alavés
Basconia
Atlético Baleares
Salamanca
Burgos
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Ourense
Sabadell
Pontevedra
San Sebastián
Valladolid
Plus Ultra
03/12/1961
Basconia
Atlético Baleares
Celta de Vigo
Burgos
Indautxu
Ourense
Cultural Leonesa
Alavés
Plus Ultra
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Pontevedra
Salamanca
Valladolid
San Sebastián
Sporting de Gijón
17/12/1961
Basconia
Valladolid
Burgos
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Alavés
Indautxu
Pontevedra
Cultural Leonesa
Atlético Baleares
Plus Ultra
Ourense
Sabadell
San Sebastián
Salamanca
Deportivo de La Coruña
31/12/1961
Alavés
Burgos
Atlético Baleares
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Basconia
Sporting de Gijón
Sabadell
Ourense
Salamanca
Pontevedra
Plus Ultra
San Sebastián
Indautxu
Valladolid
Cultural Leonesa
06/01/1962
Indautxu
Sabadell
07/01/1962
Alavés
Sporting de Gijón
Basconia
Ourense
Burgos
Atlético Baleares
Celta de Vigo
Valladolid
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Plus Ultra
San Sebastián
Salamanca
Pontevedra
13/01/1962
Indautxu
Sporting de Gijón
14/01/1962
Atlético Baleares
Alavés
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Ourense
Cultural Leonesa
Pontevedra
Basconia
Sabadell
Plus Ultra
San Sebastián
Salamanca
Valladolid
Burgos
21/01/1962
Alavés
Valladolid
Basconia
San Sebastián
Burgos
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Ourense
Sporting de Gijón
Atlético Baleares
Cultural Leonesa
Pontevedra
Plus Ultra
Indautxu
Salamanca
Sabadell
28/01/1962
Deportivo de La Coruña
Alavés
Indautxu
Salamanca
Ourense
Burgos
Plus Ultra
Sporting de Gijón
Pontevedra
Celta de Vigo
Sabadell
Basconia
San Sebastián
Cultural Leonesa
Valladolid
Atlético Baleares
04/02/1962
Alavés
Ourense
Atlético Baleares
Deportivo de La Coruña
Basconia
Indautxu
Burgos
Pontevedra
Celta de Vigo
San Sebastián
Sporting de Gijón
Valladolid
Cultural Leonesa
Sabadell
Salamanca
Plus Ultra
11/02/1962
Celta de Vigo
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Indautxu
Cultural Leonesa
Ourense
Atlético Baleares
Plus Ultra
Basconia
Pontevedra
Alavés
Salamanca
Sporting de Gijón
San Sebastián
Burgos
18/02/1962
Alavés
San Sebastián
Atlético Baleares
Pontevedra
Basconia
Salamanca
Burgos
Sabadell
Celta de Vigo
Indautxu
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Cultural Leonesa
Plus Ultra
Valladolid
Ourense
25/02/1962
Basconia
Sporting de Gijón
Indautxu
Burgos
Ourense
Deportivo de La Coruña
Plus Ultra
Celta de Vigo
Pontevedra
Valladolid
Sabadell
Alavés
Salamanca
Cultural Leonesa
San Sebastián
Atlético Baleares
04/03/1962
Alavés
Indautxu
Atlético Baleares
Sabadell
Burgos
Plus Ultra
Celta de Vigo
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Pontevedra
Cultural Leonesa
Basconia
Ourense
Sporting de Gijón
Valladolid
San Sebastián
11/03/1962
Basconia
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Indautxu
Atlético Baleares
Plus Ultra
Alavés
Pontevedra
Ourense
Sabadell
Valladolid
Salamanca
Burgos
San Sebastián
Deportivo de La Coruña
18/03/1962
Alavés
Salamanca
Burgos
Basconia
Celta de Vigo
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Sporting de Gijón
Pontevedra
Ourense
San Sebastián
Valladolid
Indautxu
19/03/1962
Atlético Baleares
Plus Ultra
25/03/1962
Basconia
Alavés
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Indautxu
Deportivo de La Coruña
Cultural Leonesa
Burgos
Plus Ultra
Valladolid
Sabadell
Ourense
Salamanca
Atlético Baleares
San Sebastián
Pontevedra
01/04/1962
Alavés
Cultural Leonesa
Atlético Baleares
Basconia
Burgos
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Plus Ultra
Sporting de Gijón
San Sebastián
Ourense
Indautxu
Pontevedra
Sabadell
Valladolid
Salamanca
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Deportivo de La Coruña43301794683502
2Valladolid40301767643101
3Ourense37301497393402
4Alavés353015510483900
5San Sebastián34301389604401
6Celta de Vigo333013710533601
7Plus Ultra293011712474003
8Sabadell283011613436001
9Pontevedra273012315434401
10Atlético Baleares273010713415302
11Burgos273010713394700
12Salamanca263011415465600
13Sporting de Gijón253010515526302
14Indautxu253010515395001
15Basconia22308616335102
16Cultural Leonesa22308616346601
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Amancio
25
Chapela
23
Morollón
21
Abel
19
Olano
18
Veloso
16
Moraleda
16
Vallejo
13
Elizondo
12
Vicedo
11
Amantegui
11
Achuri
10
Beitia
10
Vives
10
Mosquera
10
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Zumalabe
1,032728
Ibarreche
1,133034
 Larzábal
1,172934
Gato
1,262329
Patiño
1,333040
Iribar
1,412434
Gastesi
1,482943
Miguel
1,542437
Asenjo
1,563047
Mambrilla
2,032653
Gols:
749
Gols Per Partit:
3,12
Expulsions:
20
Expulsions Per Partit:
0,08
Estrangers:
65
Percentatge Estrangers:
18,9
Victòries locals:
156
Victòries visitants:
34
Empats:
50
Màxima victòria local:
8-2 Sporting de Gijón-Sabadell
Màxima victòria visitant:
2-5 Cultural Leonesa-Plus Ultra
Millor ratxa guanyadora:
Indautxu: 4 Partits (Jornades 18-21)
Pitjor ratxa perdedora:
Pontevedra: 6 Partits (Jornades 23-28)
Millor ratxa no perdent:
Ourense: 15 Partits (Jornades 14-28)
Pitjor ratxa no guanyant:
Basconia: 8 Partits (Jornades 17-24)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error