Temporada 1950-51 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
10/09/1950
Logroñés
Real Oviedo
Osasuna
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Badalona
Real Zaragoza
Lucense
Orensana
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Girona
Sant Andreu
Sporting de Gijón
Numancia
17/09/1950
UD Huesca
Logroñés
Badalona
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Lucense
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Sabadell
Orensana
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Girona
Barakaldo
Sporting de Gijón
23/09/1950
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
24/09/1950
Real Oviedo
UD Huesca
Logroñés
Badalona
Osasuna
Lucense
Real Zaragoza
Sabadell
Orensana
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Girona
Barakaldo
30/09/1950
Sant Andreu
Real Zaragoza
01/10/1950
Badalona
Real Oviedo
Lucense
Logroñés
Racing de Ferrol
Osasuna
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Orensana
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Girona
08/10/1950
UD Huesca
Badalona
Real Oviedo
Lucense
Logroñés
Racing de Ferrol
Osasuna
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Real Zaragoza
Numancia
Orensana
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
15/10/1950
Lucense
UD Huesca
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Sabadell
Logroñés
Sant Andreu
Osasuna
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Orensana
Girona
Gimnástica de Torrelavega
22/10/1950
Lucense
Badalona
UD Huesca
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Sabadell
Logroñés
Sant Andreu
Osasuna
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Orensana
Girona
29/10/1950
Racing de Ferrol
Badalona
Sabadell
UD Huesca
Numancia
Logroñés
Barakaldo
Osasuna
Sporting de Gijón
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Real Zaragoza
01/11/1950
Sant Andreu
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Orensana
05/11/1950
Lucense
Racing de Ferrol
Badalona
Sabadell
UD Huesca
Sant Andreu
Real Oviedo
Numancia
Logroñés
Barakaldo
Osasuna
Sporting de Gijón
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
12/11/1950
Lucense
Sabadell
Sant Andreu
Badalona
Numancia
UD Huesca
Barakaldo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Logroñés
Girona
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Gimnàstic de Tarragona
Orensana
Real Zaragoza
19/11/1950
Racing de Ferrol
Sabadell
Lucense
Sant Andreu
Badalona
Numancia
UD Huesca
Barakaldo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Logroñés
Girona
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Gimnàstic de Tarragona
Orensana
26/11/1950
Sant Andreu
Racing de Ferrol
Numancia
Lucense
Barakaldo
Badalona
Sporting de Gijón
UD Huesca
Girona
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés
Orensana
Osasuna
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
03/12/1950
Sabadell
Sant Andreu
Racing de Ferrol
Numancia
Lucense
Barakaldo
Badalona
Sporting de Gijón
UD Huesca
Girona
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Real Zaragoza
04/12/1950
Logroñés
Orensana
10/12/1950
Numancia
Sabadell
Barakaldo
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Lucense
Girona
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
UD Huesca
Orensana
Real Oviedo
Real Zaragoza
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
17/12/1950
Sant Andreu
Numancia
Sabadell
Barakaldo
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Lucense
Girona
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
Real Zaragoza
UD Huesca
Orensana
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
31/12/1950
Barakaldo
Sant Andreu
Sporting de Gijón
Sabadell
Girona
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
Orensana
Badalona
Real Zaragoza
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Osasuna
Logroñés
06/01/1951
Sant Andreu
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Badalona
07/01/1951
Numancia
Barakaldo
Sabadell
Girona
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
Orensana
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Osasuna
14/01/1951
Real Oviedo
Logroñés
UD Huesca
Osasuna
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Lucense
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Orensana
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
Girona
Numancia
Sporting de Gijón
21/01/1951
Logroñés
UD Huesca
Osasuna
Badalona
Lucense
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Orensana
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
Girona
Numancia
Sporting de Gijón
Barakaldo
28/01/1951
UD Huesca
Real Oviedo
Badalona
Logroñés
Lucense
Osasuna
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Real Zaragoza
Sant Andreu
Orensana
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Girona
04/02/1951
Real Oviedo
Badalona
Logroñés
Lucense
Osasuna
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Real Zaragoza
Sant Andreu
Orensana
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Girona
Sporting de Gijón
11/02/1951
Badalona
UD Huesca
Lucense
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Logroñés
Sabadell
Osasuna
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Real Zaragoza
Barakaldo
Orensana
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
18/02/1951
UD Huesca
Lucense
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Logroñés
Sabadell
Osasuna
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Real Zaragoza
Barakaldo
Orensana
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
Girona
25/02/1951
Badalona
Lucense
Racing de Ferrol
UD Huesca
Sabadell
Real Oviedo
Sant Andreu
Logroñés
Numancia
Osasuna
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Girona
Orensana
04/03/1951
Badalona
Racing de Ferrol
UD Huesca
Sabadell
Real Oviedo
Sant Andreu
Logroñés
Numancia
Osasuna
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Girona
Orensana
Gimnástica de Torrelavega
11/03/1951
Racing de Ferrol
Lucense
Sabadell
Badalona
Sant Andreu
UD Huesca
Numancia
Real Oviedo
Barakaldo
Logroñés
Sporting de Gijón
Osasuna
Girona
Gimnàstic de Tarragona
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza
18/03/1951
Sabadell
Lucense
Badalona
Sant Andreu
UD Huesca
Numancia
Real Oviedo
Barakaldo
Logroñés
Sporting de Gijón
Osasuna
Girona
Gimnàstic de Tarragona
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza
Orensana
25/03/1951
Sabadell
Racing de Ferrol
Sant Andreu
Lucense
Numancia
Badalona
Barakaldo
UD Huesca
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Girona
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Orensana
Gimnàstic de Tarragona
01/04/1951
Racing de Ferrol
Sant Andreu
Lucense
Numancia
Badalona
Barakaldo
UD Huesca
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Girona
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Orensana
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
07/04/1951
Sant Andreu
Sabadell
08/04/1951
Numancia
Racing de Ferrol
Barakaldo
Lucense
Sporting de Gijón
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
Orensana
Logroñés
Girona
UD Huesca
Real Zaragoza
Osasuna
15/04/1951
Sabadell
Numancia
Racing de Ferrol
Barakaldo
Lucense
Sporting de Gijón
Badalona
Girona
UD Huesca
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
Orensana
Logroñés
Real Zaragoza
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
22/04/1951
Numancia
Sant Andreu
Barakaldo
Sabadell
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Girona
Lucense
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Orensana
UD Huesca
Real Zaragoza
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
29/04/1951
Sant Andreu
Barakaldo
Sabadell
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Girona
Lucense
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Orensana
UD Huesca
Real Zaragoza
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
Osasuna
03/05/1951
Sporting de Gijón
Sant Andreu
06/05/1951
Barakaldo
Numancia
Girona
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Orensana
Lucense
Badalona
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
UD Huesca
Osasuna
Real Oviedo
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Sporting de Gijón483223271003201
2Real Zaragoza42321868724302
3Sabadell383216610725904
4Sant Andreu35*3215512707602
5UD Huesca353215512655301
6Real Oviedo333214513716300
7Osasuna313214315576101
8Racing de Ferrol30*3213415405103
9Orensana303213415577203
10Logroñés293211714646601
11Gimnástica de Torrelavega293212515527501
12Barakaldo293212515586400
13Badalona293212515556003
14Lucense293211714496900
15Gimnàstic de Tarragona283212416566603
16Girona273211516596402
17Numancia20*327817557803
Promoció Ascens
*Al Numancia se li van donar per perduts els partits contra el Ferrol i el Sant Andreu (jornades 30 i 32, que ambdòs els havia guanyat en el camp) per alineació indeguda de varis jugadors, i se li van restar dos puntos en la classificació
Destacats
 NomDem GolsClub
Campos
29
Prendes
28
Fontanet
24
Martín
22
Pino
19
Sará
19
Murillo
19
Colino
17
Pallás
15
Álvarez
15
Arguiñano
15
Félix
14
Moreno
14
 Cano
14
Satur
14
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Sión
0,963130
Goyo
1,232126
Candi
1,272937
Zamorita
1,32330
Lozano
1,372433
Garatea
1,413144
 Tarrasa
1,562336
Eusebio
1,862241
González
1,882547
Argila
1,922752
Pujol
1,952345
Castellanos
2,072858
Company
2,33069
 Almansa
2,322865
Ruiz
2,433278
Gols:
1052
Gols Per Partit:
3,87
Expulsions:
30
Expulsions Per Partit:
0,11
Estrangers:
76
Percentatge Estrangers:
20,82
Victòries locals:
193
Victòries visitants:
36
Empats:
43
Màxima victòria local:
9-1 Real Oviedo-Numancia
Màxima victòria visitant:
2-7 Gimnástica de Torrelavega-Sporting de Gijón
Millor ratxa guanyadora:
Real Oviedo: 6 Partits (Jornades 13-18)
Pitjor ratxa perdedora:
Badalona: 4 Partits (Jornades 6-9)
Millor ratxa no perdent:
Real Zaragoza: 10 Partits (Jornades 5-14)
Pitjor ratxa no guanyant:
Logroñés: 7 Partits (Jornades 24-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error