Temporada 1949-50 2ª Divisió Sud

Lliga 2a divisió Sur
Pichichi
Resultats
03/09/1949
Plus Ultra
Salamanca
04/09/1949
RCD Córdoba
Granada
Levante
Murcia
Alcoyano
Hércules
Elche
Mallorca
Cartagena
Mestalla
Atlético Tetuán
Balompédica Linense
Castellón
Albacete
10/09/1949
Mestalla
Elche
11/09/1949
Mallorca
Plus Ultra
Salamanca
Alcoyano
Murcia
RCD Córdoba
Granada
Castellón
Albacete
Balompédica Linense
Hércules
Levante
Atlético Tetuán
Cartagena
17/09/1949
Plus Ultra
Mestalla
18/09/1949
Granada
Murcia
RCD Córdoba
Hércules
Levante
Salamanca
Alcoyano
Mallorca
Elche
Atlético Tetuán
Cartagena
Albacete
Castellón
Balompédica Linense
24/09/1949
Mestalla
Alcoyano
25/09/1949
Murcia
Castellón
Hércules
Granada
Salamanca
RCD Córdoba
Mallorca
Levante
Atlético Tetuán
Plus Ultra
Albacete
Elche
08/12/1949
Balompédica Linense
Cartagena
01/10/1949
Plus Ultra
Albacete
02/10/1949
Murcia
Hércules
Granada
Salamanca
RCD Córdoba
Mallorca
Levante
Mestalla
Alcoyano
Atlético Tetuán
Elche
Balompédica Linense
01/11/1949
Castellón
Cartagena
08/10/1949
Mestalla
RCD Córdoba
09/10/1949
Hércules
Castellón
Salamanca
Murcia
Mallorca
Granada
Atlético Tetuán
Levante
Albacete
Alcoyano
Balompédica Linense
Plus Ultra
Cartagena
Elche
15/10/1949
Plus Ultra
Cartagena
16/10/1949
Hércules
Salamanca
Murcia
Mallorca
Granada
Mestalla
RCD Córdoba
Atlético Tetuán
Levante
Albacete
Alcoyano
Balompédica Linense
Castellón
Elche
22/10/1949
Mestalla
Murcia
23/10/1949
Salamanca
Castellón
Mallorca
Hércules
Atlético Tetuán
Granada
Albacete
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Levante
Cartagena
Alcoyano
Elche
Plus Ultra
30/10/1949
Salamanca
Mallorca
Hércules
Mestalla
Murcia
Atlético Tetuán
Granada
Albacete
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Levante
Cartagena
Alcoyano
Elche
Castellón
Plus Ultra
05/11/1949
Mestalla
Salamanca
Plus Ultra
Alcoyano
06/11/1949
Mallorca
Castellón
Atlético Tetuán
Hércules
Albacete
Murcia
Balompédica Linense
Granada
Cartagena
RCD Córdoba
Elche
Levante
13/11/1949
Mallorca
Mestalla
Salamanca
Atlético Tetuán
Hércules
Albacete
Murcia
Balompédica Linense
Granada
Cartagena
RCD Córdoba
Elche
Levante
Plus Ultra
Castellón
Alcoyano
19/11/1949
Plus Ultra
RCD Córdoba
20/11/1949
Mestalla
Castellón
Atlético Tetuán
Mallorca
Albacete
Salamanca
Balompédica Linense
Hércules
Cartagena
Murcia
Elche
Granada
Alcoyano
Levante
04/12/1949
Mallorca
Albacete
Salamanca
Balompédica Linense
Hércules
Cartagena
Murcia
Elche
Granada
Plus Ultra
RCD Córdoba
Alcoyano
Castellón
Levante
08/12/1949
Mestalla
Atlético Tetuán
08/12/1949
Levante
RCD Córdoba
10/12/1949
Plus Ultra
Murcia
11/12/1949
Castellón
Atlético Tetuán
Albacete
Mestalla
Balompédica Linense
Mallorca
Cartagena
Salamanca
Elche
Hércules
Alcoyano
Granada
18/12/1949
Atlético Tetuán
Albacete
Mestalla
Balompédica Linense
Mallorca
Cartagena
Salamanca
Elche
Hércules
Plus Ultra
Murcia
Alcoyano
Granada
Levante
RCD Córdoba
Castellón
01/01/1950
Granada
RCD Córdoba
Mallorca
Elche
Hércules
Alcoyano
Mestalla
Cartagena
Salamanca
Plus Ultra
Albacete
Castellón
Balompédica Linense
Atlético Tetuán
Murcia
Levante
06/01/1950
Levante
Hércules
07/01/1950
Plus Ultra
Mallorca
08/01/1950
Castellón
Granada
RCD Córdoba
Murcia
Alcoyano
Salamanca
Elche
Mestalla
Cartagena
Atlético Tetuán
Balompédica Linense
Albacete
14/01/1950
Mestalla
Plus Ultra
15/01/1950
Murcia
Granada
Hércules
RCD Córdoba
Salamanca
Levante
Mallorca
Alcoyano
Atlético Tetuán
Elche
Albacete
Cartagena
Balompédica Linense
Castellón
22/01/1950
Plus Ultra
Atlético Tetuán
Castellón
Murcia
Granada
Hércules
RCD Córdoba
Salamanca
Levante
Mallorca
Elche
Albacete
Cartagena
Balompédica Linense
02/02/1950
Alcoyano
Mestalla
28/01/1950
Mestalla
Levante
29/01/1950
Hércules
Murcia
Salamanca
Granada
Mallorca
RCD Córdoba
Atlético Tetuán
Alcoyano
Albacete
Plus Ultra
Balompédica Linense
Elche
Cartagena
Castellón
04/02/1950
Plus Ultra
Balompédica Linense
05/02/1950
Castellón
Hércules
Murcia
Salamanca
Granada
Mallorca
RCD Córdoba
Mestalla
Levante
Atlético Tetuán
Elche
Cartagena
Alcoyano
Albacete
11/02/1950
Mestalla
Granada
12/02/1950
Salamanca
Hércules
Mallorca
Murcia
Atlético Tetuán
RCD Córdoba
Albacete
Levante
Balompédica Linense
Alcoyano
Cartagena
Plus Ultra
Elche
Castellón
18/02/1950
Plus Ultra
Elche
19/02/1950
Castellón
Salamanca
Hércules
Mallorca
Murcia
Mestalla
Granada
Atlético Tetuán
RCD Córdoba
Albacete
Levante
Balompédica Linense
Alcoyano
Cartagena
26/02/1950
Plus Ultra
Castellón
Mestalla
Hércules
Mallorca
Salamanca
Albacete
Granada
Atlético Tetuán
Murcia
Balompédica Linense
RCD Córdoba
Cartagena
Levante
Elche
Alcoyano
05/03/1950
Castellón
Mallorca
Salamanca
Mestalla
Hércules
Atlético Tetuán
Murcia
Albacete
Granada
Balompédica Linense
RCD Córdoba
Cartagena
Levante
Elche
Alcoyano
Plus Ultra
11/03/1950
Mestalla
Mallorca
Plus Ultra
Levante
12/03/1950
Atlético Tetuán
Salamanca
Albacete
Hércules
Balompédica Linense
Murcia
Cartagena
Granada
Elche
RCD Córdoba
Alcoyano
Castellón
26/03/1950
Levante
Alcoyano
01/04/1950
Castellón
Mestalla
02/04/1950
Murcia
Cartagena
RCD Córdoba
Plus Ultra
Granada
Elche
Mallorca
Atlético Tetuán
Salamanca
Albacete
Hércules
Balompédica Linense
08/04/1950
Levante
Castellón
09/04/1950
Atlético Tetuán
Mestalla
Albacete
Mallorca
Balompédica Linense
Salamanca
Cartagena
Hércules
Elche
Murcia
Plus Ultra
Granada
Alcoyano
RCD Córdoba
15/04/1950
Mestalla
Albacete
16/04/1950
Atlético Tetuán
Castellón
Mallorca
Balompédica Linense
Salamanca
Cartagena
Hércules
Elche
Murcia
Plus Ultra
Granada
Alcoyano
RCD Córdoba
Levante
22/04/1950
Plus Ultra
Hércules
23/04/1950
Albacete
Atlético Tetuán
Balompédica Linense
Mestalla
Cartagena
Mallorca
Elche
Salamanca
Levante
Granada
Castellón
RCD Córdoba
30/04/1950
Alcoyano
Murcia
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Alcoyano41301938694100
2Murcia383018210804902
3Plus Ultra38301749685201
4Salamanca343016212556801
5Atlético Tetuán333015312554002
6Mestalla333014511455200
7Albacete313014313735400
8RCD Córdoba313012711615501
9Granada303014214715302
10Hércules293012513585002
11Mallorca293013314626101
12Balompédica Linense273010713757603
13Levante25308913467701
14Elche23*3011316466701
15Cartagena213010119546904
16Castellón15306321237702
Promoció Ascens
Promoció Permanència
*Al Elche se li van restar 2 punts per no presentar-se a la reanudació del partit de la jornada 28 contra el Murcia, suspès a falta de 17 minuts amb resultat de 0-1 que es va quedar com a definitiu
Destacats
 NomDem GolsClub
Del Toro
25
 Bozambo
21
Ayala I
21
Cabillo
19
Loren
19
Pruden
17
Jorge
17
Manolo
17
Abilio Rubio
16
Costa
16
 NomDem GroguesClub
Gols:
941
Gols Per Partit:
3,92
Expulsions:
23
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
52
Percentatge Estrangers:
14,94
Victòries locals:
180
Victòries visitants:
29
Empats:
31
Màxima victòria local:
10-0 Albacete-Salamanca
Màxima victòria visitant:
1-5 Cartagena-Murcia
Millor ratxa guanyadora:
Alcoyano: 8 Partits (Jornades 21-28)
Pitjor ratxa perdedora:
Castellón: 9 Partits (Jornades 21-29)
Millor ratxa no perdent:
Alcoyano: 12 Partits (Jornades 19-30)
Pitjor ratxa no guanyant:
Castellón: 9 Partits (Jornades 21-29)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error