Temporada 1996-97 2ª Divisió B Grup I

Resultats
31/08/1996
Celta de Vigo B
Deportivo de La Coruña B
Langreo
Lugo
01/09/1996
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Manchego
Getafe
Racing de Ferrol
Carabanchel
Moscardó
Fuenlabrada
Marino de Luanco
Talavera
Pontevedra
Real Madrid C
Aranjuez
Avilés
As Pontes
Mallorca B
07/09/1996
Mallorca B
Celta de Vigo B
Deportivo de La Coruña B
Pontevedra
08/09/1996
Talavera
Racing de Ferrol
Carabanchel
Sporting de Gijón B
Getafe
Marino de Luanco
Avilés
As Pontes
Fuenlabrada
Aranjuez
Lugo
Manchego
Real Oviedo B
Moscardó
Real Madrid C
Langreo
15/09/1996
Deportivo de La Coruña B
Mallorca B
Celta de Vigo B
Avilés
As Pontes
Fuenlabrada
Aranjuez
Real Oviedo B
Moscardó
Carabanchel
Pontevedra
Langreo
Manchego
Real Madrid C
Sporting de Gijón B
Talavera
Racing de Ferrol
Getafe
Marino de Luanco
Lugo
22/09/1996
Avilés
Deportivo de La Coruña B
Langreo
Manchego
Fuenlabrada
Celta de Vigo B
Getafe
Sporting de Gijón B
Talavera
Moscardó
Real Madrid C
Marino de Luanco
Real Oviedo B
As Pontes
Carabanchel
Aranjuez
Mallorca B
Pontevedra
Lugo
Racing de Ferrol
28/09/1996
As Pontes
Carabanchel
29/09/1996
Deportivo de La Coruña B
Fuenlabrada
Marino de Luanco
Langreo
Moscardó
Getafe
Mallorca B
Avilés
Sporting de Gijón B
Lugo
Pontevedra
Manchego
Racing de Ferrol
Real Madrid C
Aranjuez
Talavera
Celta de Vigo B
Real Oviedo B
05/10/1996
Lugo
Moscardó
06/10/1996
Avilés
Pontevedra
Talavera
As Pontes
Fuenlabrada
Mallorca B
Real Oviedo B
Deportivo de La Coruña B
Getafe
Aranjuez
Manchego
Marino de Luanco
Carabanchel
Celta de Vigo B
Real Madrid C
Sporting de Gijón B
Langreo
Racing de Ferrol
12/10/1996
Racing de Ferrol
Manchego
Mallorca B
Real Oviedo B
13/10/1996
Sporting de Gijón B
Langreo
Avilés
Fuenlabrada
Deportivo de La Coruña B
Carabanchel
As Pontes
Getafe
Celta de Vigo B
Talavera
Aranjuez
Lugo
Moscardó
Real Madrid C
Pontevedra
Marino de Luanco
19/10/1996
Getafe
Celta de Vigo B
Real Madrid C
Aranjuez
20/10/1996
Talavera
Deportivo de La Coruña B
Fuenlabrada
Pontevedra
Langreo
Moscardó
Manchego
Sporting de Gijón B
Lugo
As Pontes
Carabanchel
Mallorca B
Real Oviedo B
Avilés
Marino de Luanco
Racing de Ferrol
26/10/1996
Pontevedra
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Lugo
27/10/1996
Deportivo de La Coruña B
Getafe
Avilés
Carabanchel
Sporting de Gijón B
Marino de Luanco
Fuenlabrada
Real Oviedo B
Mallorca B
Talavera
Aranjuez
Langreo
As Pontes
Real Madrid C
Moscardó
Manchego
01/11/1996
Real Madrid C
Celta de Vigo B
02/11/1996
Getafe
Mallorca B
Lugo
Deportivo de La Coruña B
03/11/1996
Talavera
Avilés
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón B
Carabanchel
Fuenlabrada
Langreo
As Pontes
Real Oviedo B
Pontevedra
Manchego
Aranjuez
Marino de Luanco
Moscardó
09/11/1996
Celta de Vigo B
Langreo
Pontevedra
Sporting de Gijón B
10/11/1996
Fuenlabrada
Talavera
Avilés
Getafe
Deportivo de La Coruña B
Real Madrid C
Mallorca B
Lugo
As Pontes
Manchego
Moscardó
Racing de Ferrol
Aranjuez
Marino de Luanco
Real Oviedo B
Carabanchel
16/11/1996
Real Madrid C
Mallorca B
17/11/1996
Getafe
Fuenlabrada
Sporting de Gijón B
Moscardó
Racing de Ferrol
Aranjuez
Langreo
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Avilés
Marino de Luanco
As Pontes
Carabanchel
Pontevedra
Talavera
Real Oviedo B
Manchego
Celta de Vigo B
23/11/1996
As Pontes
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Marino de Luanco
24/11/1996
Fuenlabrada
Lugo
Real Oviedo B
Getafe
Avilés
Real Madrid C
Mallorca B
Langreo
Deportivo de La Coruña B
Manchego
Carabanchel
Talavera
Aranjuez
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Moscardó
01/12/1996
Getafe
Carabanchel
Sporting de Gijón B
As Pontes
Lugo
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Marino de Luanco
Deportivo de La Coruña B
Langreo
Avilés
Manchego
Mallorca B
Moscardó
Aranjuez
Real Madrid C
Fuenlabrada
Talavera
Pontevedra
06/12/1996
Real Oviedo B
Real Madrid C
07/12/1996
Celta de Vigo B
Sporting de Gijón B
08/12/1996
Talavera
Getafe
As Pontes
Moscardó
Pontevedra
Aranjuez
Avilés
Manchego
Mallorca B
Marino de Luanco
Carabanchel
Lugo
Fuenlabrada
Langreo
09/12/1996
Deportivo de La Coruña B
Racing de Ferrol
15/12/1996
Manchego
Fuenlabrada
Lugo
Talavera
Langreo
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
Deportivo de La Coruña B
Racing de Ferrol
Mallorca B
Marino de Luanco
Avilés
Getafe
Pontevedra
Real Madrid C
Carabanchel
Aranjuez
As Pontes
Moscardó
Celta de Vigo B
22/12/1996
Getafe
Lugo
Deportivo de La Coruña B
Moscardó
Celta de Vigo B
Aranjuez
Mallorca B
Sporting de Gijón B
Pontevedra
As Pontes
Avilés
Racing de Ferrol
Talavera
Real Madrid C
Fuenlabrada
Marino de Luanco
Carabanchel
Langreo
Real Oviedo B
Manchego
04/01/1997
Pontevedra
Lugo
05/01/1997
Sporting de Gijón B
Avilés
Langreo
Talavera
Racing de Ferrol
Fuenlabrada
Moscardó
Mallorca B
06/01/1997
Marino de Luanco
Real Oviedo B
29/01/1997
Real Madrid C
Getafe
05/02/1997
Aranjuez
Deportivo de La Coruña B
Manchego
Carabanchel
19/02/1997
As Pontes
Celta de Vigo B
11/01/1997
Celta de Vigo B
Pontevedra
Lugo
Real Madrid C
12/01/1997
Talavera
Manchego
Carabanchel
Marino de Luanco
Avilés
Moscardó
Deportivo de La Coruña B
As Pontes
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Getafe
Langreo
Fuenlabrada
Sporting de Gijón B
Mallorca B
Aranjuez
18/01/1997
Deportivo de La Coruña B
Celta de Vigo B
Lugo
Langreo
Mallorca B
As Pontes
Real Madrid C
Pontevedra
19/01/1997
Fuenlabrada
Moscardó
Getafe
Manchego
Avilés
Aranjuez
Talavera
Marino de Luanco
Carabanchel
Racing de Ferrol
20/01/1997
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
22/01/1997
Aranjuez
Fuenlabrada
Celta de Vigo B
Mallorca B
As Pontes
Avilés
Racing de Ferrol
Talavera
Sporting de Gijón B
Carabanchel
Manchego
Lugo
Langreo
Real Madrid C
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Marino de Luanco
Getafe
Moscardó
Real Oviedo B
26/01/1997
Fuenlabrada
As Pontes
Real Oviedo B
Aranjuez
Mallorca B
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Marino de Luanco
Langreo
Pontevedra
Avilés
Celta de Vigo B
Talavera
Sporting de Gijón B
Carabanchel
Moscardó
Getafe
Racing de Ferrol
Real Madrid C
Manchego
01/02/1997
Racing de Ferrol
Lugo
02/02/1997
Aranjuez
Carabanchel
Celta de Vigo B
Fuenlabrada
Sporting de Gijón B
Getafe
Deportivo de La Coruña B
Avilés
Manchego
Langreo
Moscardó
Talavera
Pontevedra
Mallorca B
As Pontes
Real Oviedo B
05/02/1997
Marino de Luanco
Real Madrid C
08/02/1997
Lugo
Sporting de Gijón B
09/02/1997
Getafe
Moscardó
Avilés
Mallorca B
Carabanchel
As Pontes
Real Oviedo B
Celta de Vigo B
Langreo
Marino de Luanco
Talavera
Aranjuez
Fuenlabrada
Deportivo de La Coruña B
Real Madrid C
Racing de Ferrol
Manchego
Pontevedra
15/02/1997
Celta de Vigo B
Carabanchel
16/02/1997
Aranjuez
Getafe
Pontevedra
Avilés
Mallorca B
Fuenlabrada
Racing de Ferrol
Langreo
Deportivo de La Coruña B
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
Real Madrid C
Moscardó
Lugo
Marino de Luanco
Manchego
As Pontes
Talavera
22/02/1997
Langreo
Sporting de Gijón B
23/02/1997
Carabanchel
Deportivo de La Coruña B
Manchego
Racing de Ferrol
Getafe
As Pontes
Lugo
Aranjuez
Marino de Luanco
Pontevedra
Real Madrid C
Moscardó
Fuenlabrada
Avilés
Talavera
Celta de Vigo B
Real Oviedo B
Mallorca B
01/03/1997
Celta de Vigo B
Getafe
As Pontes
Lugo
Mallorca B
Carabanchel
02/03/1997
Moscardó
Langreo
Deportivo de La Coruña B
Talavera
Sporting de Gijón B
Manchego
Racing de Ferrol
Marino de Luanco
Avilés
Real Oviedo B
Aranjuez
Real Madrid C
Pontevedra
Fuenlabrada
08/03/1997
Racing de Ferrol
Pontevedra
Marino de Luanco
Sporting de Gijón B
09/03/1997
Carabanchel
Avilés
Real Oviedo B
Fuenlabrada
Langreo
Aranjuez
Lugo
Celta de Vigo B
Manchego
Moscardó
Getafe
Deportivo de La Coruña B
Real Madrid C
As Pontes
Talavera
Mallorca B
15/03/1997
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Celta de Vigo B
Real Madrid C
16/03/1997
Fuenlabrada
Carabanchel
Avilés
Talavera
Mallorca B
Getafe
Pontevedra
Real Oviedo B
As Pontes
Langreo
Aranjuez
Manchego
Moscardó
Marino de Luanco
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
22/03/1997
Langreo
Celta de Vigo B
Real Madrid C
Deportivo de La Coruña B
23/03/1997
Talavera
Fuenlabrada
Manchego
As Pontes
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Marino de Luanco
Aranjuez
Lugo
Mallorca B
Getafe
Avilés
Carabanchel
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Moscardó
29/03/1997
Celta de Vigo B
Manchego
30/03/1997
Fuenlabrada
Getafe
Deportivo de La Coruña B
Langreo
Pontevedra
Carabanchel
Avilés
Lugo
As Pontes
Marino de Luanco
Real Oviedo B
Talavera
Moscardó
Sporting de Gijón B
Aranjuez
Racing de Ferrol
Mallorca B
Real Madrid C
06/04/1997
Talavera
Carabanchel
Sporting de Gijón B
Aranjuez
Getafe
Real Oviedo B
Langreo
Mallorca B
Racing de Ferrol
As Pontes
Marino de Luanco
Celta de Vigo B
Real Madrid C
Avilés
Moscardó
Pontevedra
Lugo
Fuenlabrada
Manchego
Deportivo de La Coruña B
12/04/1997
Celta de Vigo B
Racing de Ferrol
13/04/1997
Fuenlabrada
Real Madrid C
Real Oviedo B
Lugo
Pontevedra
Talavera
Deportivo de La Coruña B
Marino de Luanco
As Pontes
Sporting de Gijón B
Carabanchel
Getafe
Aranjuez
Moscardó
Mallorca B
Manchego
Avilés
Langreo
19/04/1997
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña B
Sporting de Gijón B
Celta de Vigo B
Langreo
Fuenlabrada
20/04/1997
Real Madrid C
Real Oviedo B
Getafe
Talavera
Marino de Luanco
Mallorca B
Manchego
Avilés
Moscardó
As Pontes
Lugo
Carabanchel
Aranjuez
Pontevedra
26/04/1997
Deportivo de La Coruña B
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Getafe
27/04/1997
Fuenlabrada
Manchego
As Pontes
Aranjuez
Avilés
Marino de Luanco
Mallorca B
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Moscardó
Talavera
Lugo
Carabanchel
Real Madrid C
Real Oviedo B
Langreo
03/05/1997
Langreo
Carabanchel
04/05/1997
Real Madrid C
Talavera
Sporting de Gijón B
Mallorca B
Aranjuez
Celta de Vigo B
As Pontes
Pontevedra
Racing de Ferrol
Avilés
Marino de Luanco
Fuenlabrada
Moscardó
Deportivo de La Coruña B
Manchego
Real Oviedo B
Lugo
Getafe
10/05/1997
Lugo
Pontevedra
Celta de Vigo B
As Pontes
Mallorca B
Moscardó
11/05/1997
Getafe
Real Madrid C
Real Oviedo B
Marino de Luanco
Carabanchel
Manchego
Talavera
Langreo
Fuenlabrada
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña B
Aranjuez
Avilés
Sporting de Gijón B
17/05/1997
Marino de Luanco
Carabanchel
Pontevedra
Celta de Vigo B
18/05/1997
Sporting de Gijón B
Fuenlabrada
Aranjuez
Mallorca B
Racing de Ferrol
Real Oviedo B
As Pontes
Deportivo de La Coruña B
Real Madrid C
Lugo
Moscardó
Avilés
Langreo
Getafe
Manchego
Talavera
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Sporting de Gijón B68382081057408813
2Talavera673819109543511112
3Manchego663818128523611710
4Deportivo de La Coruña B6638199106043897
5Lugo64381810107134739
6Fuenlabrada6438181010473211911
7Racing de Ferrol56381511124841928
8Carabanchel563815111240431067
9Pontevedra54381661649481028
10Avilés50381481657581106
11Mallorca B483814618525911615
12Real Oviedo B4838139165145957
13Real Madrid C4838146184860909
14Langreo483812121443579910
15As Pontes463812101639529711
16Getafe45381291744541167
17Aranjuez4538129174255939
18Moscardó453812917486410212
19Celta de Vigo B373881317365110612
20Marino de Luanco23383142119509918
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Melo
21
Álex
17
Pepe Mel
17
Borge
16
Losada
16
Damián
16
Juancho
15
Maikel
15
Pablo Lago
15
Rafa Bono
15
Nacho García
14
Ballesteros
12
Rubén Blaya
12
Chili
12
Pazolo
12
 NomDem GroguesClub
Mario de la Roca
16
Isaac
15
Pizarro
15
Guti
14
Testa
14
Téllez
14
Acosta
14
Luna
13
Pérez Hurtado
13
Edu
13
Bellido
12
Morales
12
Quique
12
Carpintero
12
Ramiro
12
 NomDem CoefClubPJGols
Juanvi
0,743123
Domínguez
0,833731
Revuelta
0,913734
Fran
1,133843
Esteban
1,163743
Gaitán
1,483552
Melgar
1,53654
Miki
1,53451
NomPTGTV
Bello Rebolo9292
Pardo Clérigo9379
Felipe Rosón8502
González Vázquez8464
Hernández Velázquez8334
Lobos Enríquez7200
Bastos Martínez7364
Iglesias Figueroa7453
Pereira Sotelo7383
Silvosa Rodríguez7476
González Díez7351
Ferreiro Varela7344
Cimas Orduña6411
Rey Rodil6355
Márquez Méndez6375
Toledo Fernández6332
Sobrino Rodríguez6275
Fernández Aja6302
Iglesias Villanueva6292
Muñiz Fernández6401
Vizuete Fernández6327
Gea Verdugo6322
García Jorge5231
Teixeira Vitienes5323
Ceballos Silva5172
Parada Martínez5296
García Rodríguez5223
García Menocal5190
Rábade Prieto5235
Cadavieco Villanueva5140
Ramírez Martos5304
Del Amo Cagigas5272
Jallas Amigo5264
Batuecas Iglesias5253
Del Cerro Escobar4263
Ruiz Campo4132
Colina Sarobe4163
Vázquez Veiga4241
Montes Llaneza4182
Rosanes González4195
Pérez Pérez4283
Mesa Hurtado4240
Basterretxea Bitorika4186
Herreros Hodar3153
Aguirre Huerga3132
García Delgado3160
Marmolejo Martínez3162
Bermúdez Negrón3130
García Payán3132
Lizondo Cortés3221
López López3142
García Pulido3181
Hernández Rodríguez3190
Ramírez Morales3141
Pérez Riverol3181
García Rubio3112
Delgado Ferreiro3242
García de la Rosa3151
Gómez Sal3170
Benítez Barrios3183
Turienzo Álvarez3202
Barea López2131
Valiente Andaluz2120
García Paños2142
Gómez Fuentes2161
Montesinos Mariano2121
García Domínguez2141
Acevedo Martínez281
Gil Oteiza2101
Gauna Rodríguez2100
Millán Domínguez280
Tevar Muñoz280
Herrero Portal2172
Ramírez Domínguez2112
Tárraga Sánchez2102
Bro Sáez240
Iturrioz Rosell2121
Rubinos Pérez2161
Fernández Hinojosa271
Pérez Lima2122
Guerrero Arador2130
Gómez Gómez2110
Baños Martínez2120
León Monzón2110
Rico Íñiguez2120
Villalba Reneses2100
Gálvez Obrero150
Martínez Franco121
Lomas Pérez170
Ariza Villanueva170
García Carreras150
Rebollo Soto153
Alzina Carreró172
Carlos Codoñer153
Martínez Griñán150
Jávega Jiménez170
Pérez Badía150
Rodado Rodríguez180
Noguer Planas191
De Haro Malvarez160
Aguilera Hernando182
Velasco Carballo140
Gallardo Martínez161
Ochoa Díez1111
Megía Dávila1131
Soberats Mas130
Fernández Fernández181
Armenta Fernández162
Pino Zamorano151
Dueñas Rodríguez190
Diestro Manzano120
Segura García173
Pinar Martínez140
Arcas Piqueres170
Elías Fajula163
Cuchillo Castillo000
Martínez Barrio000
Gols:
957
Gols Per Partit:
2,52
Targetes Grogues:
2020
Targetes Grogues Per Partit:
5,32
Expulsions:
201
Expulsions Per Partit:
0,53
Estrangers:
55
Percentatge Estrangers:
10,68
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
100
Empats:
96
Màxima victòria local:
7-1 Avilés-As Pontes
Màxima victòria visitant:
1-5 Carabanchel-Sporting de Gijón B
Millor ratxa guanyadora:
Sporting de Gijón B: 5 Partits (Jornades 32-36)
Pitjor ratxa perdedora:
Marino de Luanco: 8 Partits (Jornades 4-11)
Millor ratxa no perdent:
Carabanchel: 15 Partits (Jornades 14-28)
Pitjor ratxa no guanyant:
Celta de Vigo B: 17 Partits (Jornades 12-28)
Progrés
Matriu
Última actualització: 15/11/2017
Notificar error