Temporada 2000-01 Primera Divisió

Copa del Rei
Pichichi
Resultats
09/09/2000
Barcelona
Málaga
Deportivo de La Coruña
Athletic Club
Real Sociedad
Racing de Santander
Real Madrid
Valencia
Real Zaragoza
Espanyol
10/09/2000
Las Palmas
Alavés
Mallorca
Valladolid
Numancia
Real Oviedo
Osasuna
Celta de Vigo
Villarreal
Rayo Vallecano
16/09/2000
Athletic Club
Barcelona
Málaga
Real Madrid
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Valencia
Mallorca
Valladolid
Numancia
17/09/2000
Celta de Vigo
Real Sociedad
Alavés
Villarreal
Espanyol
Osasuna
Rayo Vallecano
Real Zaragoza
Real Oviedo
Las Palmas
23/09/2000
Barcelona
Racing de Santander
Las Palmas
Valladolid
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Athletic Club
Real Zaragoza
Alavés
24/09/2000
Celta de Vigo
Espanyol
Mallorca
Málaga
Numancia
Valencia
Osasuna
Rayo Vallecano
Villarreal
Real Oviedo
30/09/2000
Racing de Santander
Real Madrid
01/10/2000
Athletic Club
Mallorca
Alavés
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Málaga
Numancia
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Real Oviedo
Real Zaragoza
Valencia
Las Palmas
Valladolid
Villarreal
18/10/2000
Espanyol
Real Sociedad
14/10/2000
Espanyol
Rayo Vallecano
Las Palmas
Málaga
Real Sociedad
Barcelona
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Valencia
15/10/2000
Celta de Vigo
Alavés
Mallorca
Racing de Santander
Numancia
Athletic Club
Osasuna
Real Oviedo
Real Zaragoza
Valladolid
21/10/2000
Barcelona
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Mallorca
Valencia
Real Zaragoza
22/10/2000
Athletic Club
Las Palmas
Alavés
Espanyol
Málaga
Villarreal
Racing de Santander
Numancia
Rayo Vallecano
Real Sociedad
Real Oviedo
Celta de Vigo
Valladolid
Osasuna
28/10/2000
Las Palmas
Racing de Santander
Mallorca
Barcelona
Numancia
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Athletic Club
Real Zaragoza
Málaga
29/10/2000
Celta de Vigo
Valladolid
Espanyol
Real Oviedo
Osasuna
Valencia
Real Sociedad
Real Madrid
Rayo Vallecano
Alavés
31/10/2000
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
01/11/2000
Athletic Club
Real Zaragoza
Barcelona
Numancia
Alavés
Real Sociedad
Málaga
Osasuna
Racing de Santander
Villarreal
Real Madrid
Mallorca
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Valencia
Celta de Vigo
Valladolid
Espanyol
04/11/2000
Celta de Vigo
Málaga
Espanyol
Valencia
Las Palmas
Barcelona
Numancia
Real Madrid
Villarreal
Deportivo de La Coruña
05/11/2000
Alavés
Real Oviedo
Osasuna
Athletic Club
Real Sociedad
Mallorca
Rayo Vallecano
Valladolid
Real Zaragoza
Racing de Santander
11/11/2000
Deportivo de La Coruña
Real Zaragoza
12/11/2000
Athletic Club
Celta de Vigo
Barcelona
Villarreal
Málaga
Espanyol
Mallorca
Numancia
Racing de Santander
Osasuna
Real Madrid
Las Palmas
Real Oviedo
Real Sociedad
Valencia
Rayo Vallecano
Valladolid
Alavés
18/11/2000
Alavés
Valencia
Las Palmas
Mallorca
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Real Madrid
19/11/2000
Celta de Vigo
Racing de Santander
Espanyol
Athletic Club
Real Sociedad
Numancia
Rayo Vallecano
Málaga
Real Oviedo
Valladolid
Real Zaragoza
Barcelona
25/11/2000
Mallorca
Villarreal
26/11/2000
Athletic Club
Rayo Vallecano
Barcelona
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Málaga
Alavés
Numancia
Las Palmas
Racing de Santander
Espanyol
Valencia
Real Oviedo
Valladolid
Real Sociedad
24/01/2001
Real Madrid
Real Zaragoza
02/12/2000
Celta de Vigo
Barcelona
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Real Madrid
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Valladolid
Valencia
03/12/2000
Alavés
Athletic Club
Real Sociedad
Las Palmas
Real Oviedo
Málaga
Villarreal
Numancia
Real Zaragoza
Mallorca
09/12/2000
Las Palmas
Villarreal
Numancia
Real Zaragoza
Valencia
Real Sociedad
10/12/2000
Athletic Club
Real Oviedo
Barcelona
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Málaga
Valladolid
Mallorca
Osasuna
Racing de Santander
Alavés
Real Madrid
Celta de Vigo
16/12/2000
Alavés
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Real Madrid
Real Sociedad
Villarreal
Rayo Vallecano
Barcelona
Real Zaragoza
Las Palmas
17/12/2000
Celta de Vigo
Mallorca
Osasuna
Numancia
Real Oviedo
Racing de Santander
Valencia
Málaga
Valladolid
Athletic Club
19/12/2000
Real Madrid
Rayo Vallecano
20/12/2000
Athletic Club
Valencia
Barcelona
Alavés
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Las Palmas
Osasuna
Málaga
Real Sociedad
Mallorca
Espanyol
Numancia
Celta de Vigo
Racing de Santander
Valladolid
Villarreal
Real Zaragoza
06/01/2001
Málaga
Athletic Club
07/01/2001
Celta de Vigo
Las Palmas
Alavés
Real Madrid
Espanyol
Numancia
Osasuna
Villarreal
Real Sociedad
Real Zaragoza
Rayo Vallecano
Mallorca
Real Oviedo
Barcelona
Valencia
Racing de Santander
Valladolid
Deportivo de La Coruña
13/01/2001
Barcelona
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Valencia
14/01/2001
Las Palmas
Espanyol
Mallorca
Alavés
Numancia
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Málaga
Real Sociedad
Athletic Club
Real Madrid
Real Oviedo
Villarreal
Celta de Vigo
Real Zaragoza
Osasuna
20/01/2001
Valencia
Barcelona
21/01/2001
Athletic Club
Racing de Santander
Celta de Vigo
Real Zaragoza
Alavés
Numancia
Espanyol
Villarreal
Málaga
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Real Sociedad
Rayo Vallecano
Las Palmas
Real Oviedo
Mallorca
Valladolid
Real Madrid
27/01/2001
Athletic Club
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Real Zaragoza
Málaga
Barcelona
28/01/2001
Celta de Vigo
Osasuna
Alavés
Las Palmas
Racing de Santander
Real Sociedad
Rayo Vallecano
Villarreal
Real Oviedo
Numancia
Valencia
Real Madrid
Valladolid
Mallorca
03/02/2001
Barcelona
Athletic Club
04/02/2001
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Las Palmas
Real Oviedo
Mallorca
Valencia
Numancia
Valladolid
Osasuna
Espanyol
Real Sociedad
Celta de Vigo
Real Madrid
Málaga
Villarreal
Alavés
Real Zaragoza
Rayo Vallecano
10/02/2001
Athletic Club
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Espanyol
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Osasuna
Valencia
Numancia
11/02/2001
Alavés
Real Zaragoza
Málaga
Mallorca
Racing de Santander
Barcelona
Real Oviedo
Villarreal
Valladolid
Las Palmas
17/02/2001
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Valencia
Real Madrid
Racing de Santander
18/02/2001
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Mallorca
Athletic Club
Numancia
Málaga
Osasuna
Alavés
Real Sociedad
Espanyol
Villarreal
Valladolid
Real Zaragoza
Real Oviedo
24/02/2001
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
25/02/2001
Athletic Club
Numancia
Barcelona
Real Sociedad
Alavés
Celta de Vigo
Málaga
Las Palmas
Racing de Santander
Mallorca
Rayo Vallecano
Espanyol
Real Oviedo
Osasuna
Valencia
Villarreal
Valladolid
Real Zaragoza
03/03/2001
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Rayo Vallecano
Real Madrid
Barcelona
Real Zaragoza
Valencia
04/03/2001
Celta de Vigo
Real Oviedo
Espanyol
Alavés
Las Palmas
Athletic Club
Numancia
Racing de Santander
Osasuna
Valladolid
Villarreal
Málaga
10/03/2001
Athletic Club
Villarreal
Deportivo de La Coruña
Numancia
Valencia
Osasuna
11/03/2001
Barcelona
Mallorca
Alavés
Rayo Vallecano
Málaga
Real Zaragoza
Racing de Santander
Las Palmas
Real Madrid
Real Sociedad
Real Oviedo
Espanyol
Valladolid
Celta de Vigo
17/03/2001
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
18/03/2001
Celta de Vigo
Valencia
Espanyol
Valladolid
Mallorca
Real Madrid
Numancia
Barcelona
Osasuna
Málaga
Real Sociedad
Alavés
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Villarreal
Racing de Santander
Real Zaragoza
Athletic Club
31/03/2001
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Málaga
Celta de Vigo
Real Madrid
Numancia
Valencia
Espanyol
01/04/2001
Athletic Club
Osasuna
Barcelona
Las Palmas
Mallorca
Real Sociedad
Racing de Santander
Real Zaragoza
Real Oviedo
Alavés
Valladolid
Rayo Vallecano
07/04/2001
Rayo Vallecano
Valencia
08/04/2001
Celta de Vigo
Athletic Club
Alavés
Valladolid
Espanyol
Málaga
Las Palmas
Real Madrid
Numancia
Mallorca
Osasuna
Racing de Santander
Real Sociedad
Real Oviedo
Villarreal
Barcelona
Real Zaragoza
Deportivo de La Coruña
14/04/2001
Barcelona
Real Zaragoza
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Real Madrid
Villarreal
Valencia
Alavés
15/04/2001
Athletic Club
Espanyol
Málaga
Rayo Vallecano
Mallorca
Las Palmas
Numancia
Real Sociedad
Racing de Santander
Celta de Vigo
Valladolid
Real Oviedo
21/04/2001
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
22/04/2001
Alavés
Málaga
Espanyol
Racing de Santander
Las Palmas
Numancia
Osasuna
Barcelona
Real Sociedad
Valladolid
Rayo Vallecano
Athletic Club
Real Oviedo
Valencia
Villarreal
Mallorca
Real Zaragoza
Real Madrid
28/04/2001
Real Madrid
Osasuna
Valencia
Valladolid
29/04/2001
Athletic Club
Alavés
Barcelona
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Las Palmas
Real Sociedad
Málaga
Real Oviedo
Mallorca
Real Zaragoza
Numancia
Villarreal
Racing de Santander
Rayo Vallecano
05/05/2001
Celta de Vigo
Real Madrid
Espanyol
Barcelona
Real Sociedad
Valencia
06/05/2001
Alavés
Racing de Santander
Osasuna
Mallorca
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Athletic Club
Valladolid
Málaga
Villarreal
Las Palmas
Real Zaragoza
Numancia
11/05/2001
Deportivo de La Coruña
Alavés
12/05/2001
Villarreal
Real Sociedad
13/05/2001
Athletic Club
Valladolid
Barcelona
Rayo Vallecano
Las Palmas
Real Zaragoza
Málaga
Valencia
Mallorca
Celta de Vigo
Numancia
Osasuna
Racing de Santander
Real Oviedo
Real Madrid
Espanyol
18/05/2001
Valencia
Athletic Club
19/05/2001
Alavés
Barcelona
20/05/2001
Celta de Vigo
Numancia
Espanyol
Mallorca
Osasuna
Las Palmas
Real Sociedad
Málaga
Rayo Vallecano
Real Madrid
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Racing de Santander
Real Zaragoza
Villarreal
26/05/2001
Las Palmas
Celta de Vigo
Real Madrid
Alavés
27/05/2001
Athletic Club
Málaga
Barcelona
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Mallorca
Rayo Vallecano
Numancia
Espanyol
Racing de Santander
Valencia
Villarreal
Osasuna
Real Zaragoza
Real Sociedad
10/06/2001
Athletic Club
Real Sociedad
Celta de Vigo
Villarreal
Alavés
Mallorca
Espanyol
Las Palmas
Málaga
Racing de Santander
Osasuna
Real Zaragoza
Rayo Vallecano
Numancia
Real Oviedo
Real Madrid
Valencia
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Barcelona
16/06/2001
Las Palmas
Rayo Vallecano
Numancia
Alavés
Racing de Santander
Athletic Club
Villarreal
Espanyol
17/06/2001
Barcelona
Valencia
Deportivo de La Coruña
Málaga
Mallorca
Real Oviedo
Real Sociedad
Osasuna
Real Madrid
Valladolid
Real Zaragoza
Celta de Vigo
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Madrid803824868140762
2Deportivo de La Coruña7338227973441007
3Mallorca7138201176143894
4Barcelona6338171298057888
5Valencia63381891155341137
6Celta de Vigo5938161111514911811
7Villarreal57381691358521119
8Málaga5638168146061925
9Espanyol5038148164644865
10Alavés49381471758591105
11Las Palmas46381371842621146
12Athletic Club4338111017446010510
13Real Sociedad433811101752688710
14Rayo Vallecano433810131556681039
15Osasuna42381012164354893
16Valladolid42389151442501036
17Real Zaragoza4238915145457855
18Real Oviedo41381181951671066
19Racing de Santander3938109194862956
20Numancia3938109194064995
Lliga de campions
Copa UEFA
Destacats
 NomDem GolsClub
Raúl
24
Rivaldo
23
Javi Moreno
22
Diego Tristán
19
Kluivert
18
Dely Valdés
17
Catanha
16
Makaay
16
Oli
15
Iván Rosado
14
Guti
14
Víctor
14
Darío Silva
13
Jamelli
13
Juan Sánchez
12
 NomDem GroguesClub
Baraja
17
Amor
16
Samways
15
Arzeno
15
Paqui
14
Darío Silva
14
Marini
13
Quique Álvarez
13
De los Santos
12
Niño
12
Figo
12
Hierro
12
Heinze
12
Juanele
12
Geli
11
Gols:
1095
Gols Per Partit:
2,88
Targetes Grogues:
1969
Targetes Grogues Per Partit:
5,18
Expulsions:
129
Expulsions Per Partit:
0,34
Estrangers:
196
Percentatge Estrangers:
37,33
Victòries locals:
199
Victòries visitants:
82
Empats:
99
Màxima victòria local:
7-0 Barcelona-Athletic Club
Màxima victòria visitant:
0-6 Real Sociedad-Barcelona
Millor ratxa guanyadora:
Real Madrid: 9 Partits (Jornades 10-18)
Pitjor ratxa perdedora:
Racing de Santander: 5 Partits (Jornades 17-21)
Millor ratxa no perdent:
Real Madrid: 12 Partits (Jornades 10-21)
Pitjor ratxa no guanyant:
Osasuna: 12 Partits (Jornades 3-14)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error