Temporada 2000-01 2ª Divisió B Grup I

Resultats
02/09/2000
Siero
Atlético de Madrid B
Ávila
Universidad de Oviedo
03/09/2000
Deportivo de La Coruña B
San Sebastián de los Reyes
Ponferradina
Pontevedra
Real Madrid B
Fuenlabrada
Zamora
Lugo
Toledo
Vecindario
Mensajero
Pájara-Playas
Ourense
Alcorcón
Sporting de Gijón B
Caudal
10/09/2000
Alcorcón
Ponferradina
San Sebastián de los Reyes
Mensajero
Fuenlabrada
Toledo
Pájara-Playas
Real Madrid B
Atlético de Madrid B
Ávila
Universidad de Oviedo
Ourense
Vecindario
Sporting de Gijón B
Lugo
Deportivo de La Coruña B
Caudal
Siero
Pontevedra
Zamora
17/09/2000
Pontevedra
Alcorcón
Ávila
Caudal
Sporting de Gijón B
Fuenlabrada
Real Madrid B
San Sebastián de los Reyes
Zamora
Deportivo de La Coruña B
Toledo
Pájara-Playas
Siero
Vecindario
Ponferradina
Universidad de Oviedo
Mensajero
Lugo
Ourense
Atlético de Madrid B
24/09/2000
San Sebastián de los Reyes
Toledo
Vecindario
Ávila
Alcorcón
Zamora
Pájara-Playas
Sporting de Gijón B
Lugo
Real Madrid B
Atlético de Madrid B
Ponferradina
Caudal
Ourense
Fuenlabrada
Siero
Universidad de Oviedo
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Mensajero
01/10/2000
Real Madrid B
Deportivo de La Coruña B
Ávila
Fuenlabrada
Sporting de Gijón B
San Sebastián de los Reyes
Pontevedra
Atlético de Madrid B
Alcorcón
Universidad de Oviedo
Ourense
Vecindario
Siero
Pájara-Playas
Toledo
Lugo
Zamora
Mensajero
Ponferradina
Caudal
08/10/2000
Mensajero
Real Madrid B
San Sebastián de los Reyes
Siero
Fuenlabrada
Ourense
Atlético de Madrid B
Alcorcón
Universidad de Oviedo
Zamora
Vecindario
Ponferradina
Deportivo de La Coruña B
Toledo
Pájara-Playas
Ávila
Caudal
Pontevedra
Lugo
Sporting de Gijón B
12/10/2000
Alcorcón
Caudal
Ponferradina
Fuenlabrada
Universidad de Oviedo
Atlético de Madrid B
Ávila
San Sebastián de los Reyes
Zamora
Real Madrid B
Sporting de Gijón B
Deportivo de La Coruña B
Siero
Lugo
Toledo
Mensajero
Pontevedra
Vecindario
Ourense
Pájara-Playas
15/10/2000
Fuenlabrada
Pontevedra
Atlético de Madrid B
Zamora
San Sebastián de los Reyes
Ourense
Deportivo de La Coruña B
Siero
Real Madrid B
Toledo
Vecindario
Alcorcón
Mensajero
Sporting de Gijón B
Pájara-Playas
Ponferradina
Caudal
Universidad de Oviedo
Lugo
Ávila
22/10/2000
Sporting de Gijón B
Real Madrid B
Ourense
Lugo
Ávila
Deportivo de La Coruña B
Atlético de Madrid B
Caudal
Pontevedra
Pájara-Playas
Alcorcón
Fuenlabrada
Universidad de Oviedo
Vecindario
Ponferradina
San Sebastián de los Reyes
Zamora
Toledo
Siero
Mensajero
28/10/2000
Toledo
Sporting de Gijón B
29/10/2000
San Sebastián de los Reyes
Pontevedra
Real Madrid B
Siero
Fuenlabrada
Universidad de Oviedo
Pájara-Playas
Alcorcón
Vecindario
Atlético de Madrid B
Mensajero
Ávila
Caudal
Zamora
Deportivo de La Coruña B
Ourense
Lugo
Ponferradina
01/11/2000
Alcorcón
San Sebastián de los Reyes
Ávila
Real Madrid B
Atlético de Madrid B
Fuenlabrada
Ourense
Mensajero
Universidad de Oviedo
Pájara-Playas
Caudal
Vecindario
Siero
Toledo
Ponferradina
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Lugo
05/11/2000
Real Madrid B
Ourense
Lugo
Alcorcón
San Sebastián de los Reyes
Universidad de Oviedo
Pájara-Playas
Atlético de Madrid B
Fuenlabrada
Caudal
Vecindario
Zamora
Toledo
Ávila
Mensajero
Ponferradina
Sporting de Gijón B
Siero
30/11/2000
Deportivo de La Coruña B
Pontevedra
12/11/2000
Atlético de Madrid B
San Sebastián de los Reyes
Alcorcón
Deportivo de La Coruña B
Vecindario
Fuenlabrada
Ourense
Toledo
Caudal
Pájara-Playas
Universidad de Oviedo
Lugo
Ávila
Sporting de Gijón B
Zamora
Siero
Pontevedra
Mensajero
Ponferradina
Real Madrid B
19/11/2000
San Sebastián de los Reyes
Caudal
Lugo
Atlético de Madrid B
Real Madrid B
Pontevedra
Fuenlabrada
Zamora
Mensajero
Alcorcón
Sporting de Gijón B
Ourense
Pájara-Playas
Vecindario
Deportivo de La Coruña B
Universidad de Oviedo
Toledo
Ponferradina
Siero
Ávila
26/11/2000
Atlético de Madrid B
Deportivo de La Coruña B
Alcorcón
Real Madrid B
Fuenlabrada
Pájara-Playas
Vecindario
San Sebastián de los Reyes
Pontevedra
Toledo
Zamora
Ávila
Ponferradina
Sporting de Gijón B
Universidad de Oviedo
Mensajero
Caudal
Lugo
Ourense
Siero
01/12/2000
Ávila
Ourense
02/12/2000
Siero
Ponferradina
03/12/2000
San Sebastián de los Reyes
Fuenlabrada
Real Madrid B
Universidad de Oviedo
Mensajero
Atlético de Madrid B
Toledo
Alcorcón
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Caudal
Lugo
Vecindario
Pájara-Playas
Zamora
06/12/2000
Atlético de Madrid B
Real Madrid B
Alcorcón
Sporting de Gijón B
Pájara-Playas
San Sebastián de los Reyes
Fuenlabrada
Lugo
Universidad de Oviedo
Toledo
Ponferradina
Ávila
Caudal
Mensajero
Pontevedra
Siero
Vecindario
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Ourense
10/12/2000
Real Madrid B
Caudal
Siero
Alcorcón
Toledo
Atlético de Madrid B
Deportivo de La Coruña B
Fuenlabrada
Lugo
Pájara-Playas
Mensajero
Vecindario
Sporting de Gijón B
Universidad de Oviedo
Ávila
Pontevedra
Ourense
Ponferradina
Zamora
San Sebastián de los Reyes
15/12/2000
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
16/12/2000
Pontevedra
Ourense
17/12/2000
Fuenlabrada
Mensajero
Alcorcón
Ávila
San Sebastián de los Reyes
Lugo
Vecindario
Real Madrid B
Universidad de Oviedo
Siero
Ponferradina
Zamora
Pájara-Playas
Deportivo de La Coruña B
Caudal
Toledo
05/01/2001
Fuenlabrada
Real Madrid B
06/01/2001
Caudal
Sporting de Gijón B
07/01/2001
Alcorcón
Ourense
San Sebastián de los Reyes
Deportivo de La Coruña B
Atlético de Madrid B
Siero
Vecindario
Toledo
Lugo
Zamora
Pontevedra
Ponferradina
Pájara-Playas
Mensajero
Universidad de Oviedo
Ávila
12/01/2001
Ponferradina
Alcorcón
13/01/2001
Siero
Caudal
14/01/2001
Mensajero
San Sebastián de los Reyes
Toledo
Fuenlabrada
Ávila
Atlético de Madrid B
Real Madrid B
Pájara-Playas
Ourense
Universidad de Oviedo
Sporting de Gijón B
Vecindario
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Zamora
Pontevedra
19/01/2001
Pájara-Playas
Toledo
20/01/2001
San Sebastián de los Reyes
Real Madrid B
21/01/2001
Fuenlabrada
Sporting de Gijón B
Alcorcón
Pontevedra
Atlético de Madrid B
Ourense
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Universidad de Oviedo
Ponferradina
Vecindario
Siero
Caudal
Ávila
Lugo
Mensajero
26/01/2001
Siero
Fuenlabrada
28/01/2001
Real Madrid B
Lugo
Toledo
San Sebastián de los Reyes
Zamora
Alcorcón
Ponferradina
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
Pájara-Playas
Ourense
Caudal
Mensajero
Deportivo de La Coruña B
Pontevedra
Universidad de Oviedo
Ávila
Vecindario
02/02/2001
Vecindario
Ourense
03/02/2001
Atlético de Madrid B
Pontevedra
04/02/2001
Universidad de Oviedo
Alcorcón
San Sebastián de los Reyes
Sporting de Gijón B
Deportivo de La Coruña B
Real Madrid B
Fuenlabrada
Ávila
Mensajero
Zamora
Pájara-Playas
Siero
Lugo
Toledo
Caudal
Ponferradina
09/02/2001
Sporting de Gijón B
Lugo
11/02/2001
Alcorcón
Atlético de Madrid B
Siero
San Sebastián de los Reyes
Real Madrid B
Mensajero
Ourense
Fuenlabrada
Pontevedra
Caudal
Ponferradina
Vecindario
Toledo
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Universidad de Oviedo
Ávila
Pájara-Playas
16/02/2001
Lugo
Siero
18/02/2001
Atlético de Madrid B
Universidad de Oviedo
Fuenlabrada
Ponferradina
Real Madrid B
Zamora
San Sebastián de los Reyes
Ávila
Caudal
Alcorcón
Mensajero
Toledo
Vecindario
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Sporting de Gijón B
Pájara-Playas
Ourense
23/02/2001
Toledo
Real Madrid B
24/02/2001
Siero
Deportivo de La Coruña B
25/02/2001
Ourense
San Sebastián de los Reyes
Alcorcón
Vecindario
Pontevedra
Fuenlabrada
Zamora
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
Mensajero
Ponferradina
Pájara-Playas
Universidad de Oviedo
Caudal
Ávila
Lugo
04/03/2001
Real Madrid B
Sporting de Gijón B
Caudal
Atlético de Madrid B
San Sebastián de los Reyes
Ponferradina
Fuenlabrada
Alcorcón
Vecindario
Universidad de Oviedo
Lugo
Ourense
Toledo
Zamora
Deportivo de La Coruña B
Ávila
12/04/2001
Mensajero
Siero
18/04/2001
Pájara-Playas
Pontevedra
09/03/2001
Alcorcón
Pájara-Playas
10/03/2001
Siero
Real Madrid B
11/03/2001
Universidad de Oviedo
Fuenlabrada
Pontevedra
San Sebastián de los Reyes
Atlético de Madrid B
Vecindario
Zamora
Caudal
Ourense
Deportivo de La Coruña B
Ponferradina
Lugo
Ávila
Mensajero
Sporting de Gijón B
Toledo
16/03/2001
Sporting de Gijón B
Zamora
18/03/2001
San Sebastián de los Reyes
Alcorcón
Fuenlabrada
Atlético de Madrid B
Real Madrid B
Ávila
Deportivo de La Coruña B
Ponferradina
Mensajero
Ourense
Pájara-Playas
Universidad de Oviedo
Toledo
Siero
Vecindario
Caudal
Lugo
Pontevedra
23/03/2001
Atlético de Madrid B
Pájara-Playas
24/03/2001
Siero
Sporting de Gijón B
25/03/2001
Alcorcón
Lugo
Universidad de Oviedo
San Sebastián de los Reyes
Ourense
Real Madrid B
Zamora
Vecindario
Ponferradina
Mensajero
Ávila
Toledo
Caudal
Fuenlabrada
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
01/04/2001
Deportivo de La Coruña B
Alcorcón
Real Madrid B
Ponferradina
Fuenlabrada
Vecindario
San Sebastián de los Reyes
Atlético de Madrid B
Toledo
Ourense
Mensajero
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Ávila
Pájara-Playas
Caudal
Lugo
Universidad de Oviedo
Siero
Zamora
06/04/2001
Pontevedra
Real Madrid B
08/04/2001
Alcorcón
Mensajero
Zamora
Fuenlabrada
Ourense
Sporting de Gijón B
Vecindario
Pájara-Playas
Ponferradina
Toledo
Atlético de Madrid B
Lugo
Caudal
San Sebastián de los Reyes
Universidad de Oviedo
Deportivo de La Coruña B
Ávila
Siero
15/04/2001
Real Madrid B
Alcorcón
Pájara-Playas
Fuenlabrada
San Sebastián de los Reyes
Vecindario
Deportivo de La Coruña B
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Toledo
Pontevedra
Ávila
Zamora
Siero
Ourense
Mensajero
Universidad de Oviedo
Lugo
Caudal
20/04/2001
Universidad de Oviedo
Real Madrid B
22/04/2001
Fuenlabrada
San Sebastián de los Reyes
Alcorcón
Toledo
Atlético de Madrid B
Mensajero
Vecindario
Lugo
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Zamora
Pájara-Playas
Ourense
Ávila
Ponferradina
Siero
Caudal
Deportivo de La Coruña B
27/04/2001
Ourense
Zamora
28/04/2001
Sporting de Gijón B
Alcorcón
Siero
Pontevedra
29/04/2001
Lugo
Fuenlabrada
San Sebastián de los Reyes
Pájara-Playas
Real Madrid B
Atlético de Madrid B
Ávila
Ponferradina
Toledo
Universidad de Oviedo
Mensajero
Caudal
Deportivo de La Coruña B
Vecindario
05/05/2001
Caudal
Real Madrid B
06/05/2001
Fuenlabrada
Deportivo de La Coruña B
Atlético de Madrid B
Toledo
San Sebastián de los Reyes
Zamora
Alcorcón
Siero
Universidad de Oviedo
Sporting de Gijón B
Vecindario
Mensajero
Pontevedra
Ávila
Ponferradina
Ourense
Pájara-Playas
Lugo
13/05/2001
Mensajero
Fuenlabrada
Lugo
San Sebastián de los Reyes
Sporting de Gijón B
Atlético de Madrid B
Ávila
Alcorcón
Real Madrid B
Vecindario
Toledo
Caudal
Siero
Universidad de Oviedo
Ourense
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Pájara-Playas
Zamora
Ponferradina
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Atlético de Madrid B74382288632711410
2Ourense7338211076031959
3Zamora71382189653711312
4Toledo66381991059341046
5Sporting de Gijón B633817129524511415
6Pájara-Playas61381871351451057
7Real Madrid B6138187137453946
8Vecindario583818416656511710
9Caudal523814101440389210
10Mensajero493812131340449110
11Ponferradina473812111545501059
12Alcorcón4438111116465311312
13Universidad de Oviedo4438111116466010712
14Pontevedra4438111116416513313
15Lugo43381110173647816
16Fuenlabrada4238119184047994
17Siero4238101216425510015
18San Sebastián de los Reyes38381082042591139
19Ávila383891118466611216
20Deportivo de La Coruña B343881020366812414
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Quico
22
Aiert
20
Chupe
16
Toño Ruiz
15
Raúl Molina
14
Luismi Loro
14
Villa
13
Panadero
13
Israel
12
Nando
12
Fran Sabina
12
Capi
12
Peláez
12
Jorge Sánchez
11
Saulo
11
 NomDem GroguesClub
Germán Rojas
19
Agapito
16
Diego
15
Casales
14
Fernando
13
Abraham
13
Cotrofe
13
Diego Rivas
12
Javi
12
Carpintero
12
Cuartero
12
Bercianos
12
Diego
12
Mario de la Roca
12
Juan Carlos
12
NomPTGTV
González González11565
Felipe Rosón9466
Jallas Amigo9586
Otero Álvarez8380
López López84912
Amoedo Chas8504
Docabo Otero8549
Frechilla González8492
Bastos Martínez8413
Sánchez-Real Linacero7302
González González7311
Iglesias Villanueva7508
Sobrino Rodríguez75111
Parada Martínez7414
Rodríguez Costa7507
Fernández González6333
González Cobo6426
Ceballos Silva6263
Toledo Fernández6321
Sánchez Martín6362
Ontanaya López5332
Teixeira Vitienes5395
Piñeiro Crespo5321
Medina Méndez5171
Jallas Amigo5210
Gutiérrez del Campo5223
Delgado Ferreiro5361
Fernández García5353
Quintana Mendiola5292
De Matos Sánchez5241
Ramírez Morales5240
Montes Llaneza5231
Megía Dávila5324
García Rubio4171
Vázquez Veiga4200
Llorente Carcedo4230
Cadavieco Villanueva4231
Caballero Montero4202
Martínez Omedo4192
Cuesta Ferreiro4173
Gómez Gómez4161
Velasco Carballo4223
Ortiz Blanco4250
Del Cerro Grande4213
Ruiz Bada4236
Pérez Riverol3172
Hernández Rodríguez3143
Marmolejo Martínez3170
Martínez Montoro3221
Quiroga Rebolledo3191
Romeo Moreno3185
Hevia Obras3230
Gil Oteiza3101
Melchor Ibáñez3171
Méndez Núñez3152
Barea López3151
Pardo Calvo3202
Orueta Ibarrola3184
Gutiérrez González392
Gauna Rodríguez3101
Doménech Ceballos3152
García Pulido3193
Lancharro Aranda3191
Casas Andrades284
Sánchez Maroto2135
Del Amo Cagigas240
Armenta Fernández2142
Peregrín Pérez2123
De Pintos Francés2111
Azpiroz Ibarzabal2130
García Delgado2121
Rico Íñiguez2100
Sánchez Ramos2153
Gallo Moreno270
Bro Sáez2100
Gardeazábal Gómez292
Clos Gómez290
Basterretxea Bitorika2122
Carreño Santos2121
Aguirre Huerga2110
Díaz Batista2112
Pérez Taboada2170
Martín Carballo290
Santana Cárdenes291
Soto Miranda160
Ayza Gámez170
Gallardo Martínez161
Villanueva Angulo130
Santana Ponce171
Ariza Villanueva130
Dueñas Rodríguez130
Arca Vázquez161
Peña Molina150
Tárraga Sánchez180
García Mollá160
Segura García150
Pereñíguez Pérez160
Gil García190
Suárez Betancor141
Torres Clapés150
González Segura150
Sánchez Moreno170
Afonso Suárez170
Fernández López151
Esquerdo Rodríguez160
Torralba Jiménez160
Gols:
986
Gols Per Partit:
2,59
Targetes Grogues:
2126
Targetes Grogues Per Partit:
5,59
Expulsions:
205
Expulsions Per Partit:
0,54
Estrangers:
23
Percentatge Estrangers:
4,57
Victòries locals:
180
Victòries visitants:
104
Empats:
96
Màxima victòria local:
6-0 Toledo-Ponferradina
Màxima victòria visitant:
0-6 Deportivo de La Coruña B-Ponferradina
Millor ratxa guanyadora:
Atlético de Madrid B: 5 Partits (Jornades 6-10)
Pitjor ratxa perdedora:
San Sebastián de los Reyes: 6 Partits (Jornades 29-34)
Millor ratxa no perdent:
Toledo: 13 Partits (Jornades 26-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Ávila: 17 Partits (Jornades 1-17)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error