Temporada 1974-75 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Resultats
07/09/1974
Córdoba
Tenerife
Sevilla
Recreativo de Huelva
08/09/1974
Racing de Santander
Castellón
Cultural Leonesa
Sabadell
Cádiz
Mallorca
Barakaldo
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Barcelona Atlètic
Burgos
Valladolid
Ourense
Alavés
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
15/09/1974
Valladolid
Cultural Leonesa
Castellón
Barakaldo
Mallorca
Córdoba
Recreativo de Huelva
Cádiz
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Tenerife
Burgos
Alavés
Sevilla
Real Oviedo
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Ourense
Sabadell
Racing de Santander
22/09/1974
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Sevilla
Barcelona Atlètic
Rayo Vallecano
Ourense
Burgos
Mallorca
Barakaldo
Sabadell
Cádiz
Alavés
Córdoba
Recreativo de Huelva
Cultural Leonesa
Tenerife
Racing de Santander
Valladolid
Sant Andreu
Castellón
28/09/1974
Tenerife
Racing de Santander
Real Oviedo
Rayo Vallecano
29/09/1974
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Ourense
Sevilla
Mallorca
Cultural Leonesa
Recreativo de Huelva
Burgos
Alavés
Córdoba
Valladolid
Barakaldo
Sabadell
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Cádiz
05/10/1974
Barakaldo
Tenerife
06/10/1974
Rayo Vallecano
Sevilla
Cádiz
Ourense
Cultural Leonesa
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Castellón
Córdoba
Barcelona Atlètic
Racing de Santander
Mallorca
Burgos
Alavés
Sant Andreu
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
12/10/1974
Tenerife
Sant Andreu
13/10/1974
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca
Barakaldo
Alavés
Cultural Leonesa
Sevilla
Cádiz
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Castellón
Rayo Vallecano
Ourense
Córdoba
Barcelona Atlètic
Burgos
Sabadell
Real Oviedo
20/10/1974
Gimnàstic de Tarragona
Tenerife
Rayo Vallecano
Cádiz
Burgos
Ourense
Barakaldo
Recreativo de Huelva
Córdoba
Sevilla
Real Oviedo
Valladolid
Racing de Santander
Alavés
Castellón
Sabadell
Cultural Leonesa
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Mallorca
26/10/1974
Tenerife
Real Oviedo
27/10/1974
Sevilla
Burgos
Ourense
Cultural Leonesa
Cádiz
Córdoba
Mallorca
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Valladolid
Castellón
Alavés
Barakaldo
Barcelona Atlètic
Racing de Santander
Sabadell
Rayo Vallecano
03/11/1974
Rayo Vallecano
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Mallorca
Burgos
Cádiz
Barakaldo
Barcelona Atlètic
Cultural Leonesa
Sevilla
Castellón
Tenerife
Racing de Santander
Ourense
Sant Andreu
Alavés
Sabadell
Valladolid
09/11/1974
Tenerife
Sabadell
10/11/1974
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Burgos
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Ourense
Barakaldo
Valladolid
Rayo Vallecano
Sevilla
Racing de Santander
Mallorca
Castellón
Cádiz
Cultural Leonesa
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
24/11/1974
Racing de Santander
Cádiz
Valladolid
Tenerife
Rayo Vallecano
Burgos
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Castellón
Recreativo de Huelva
Barakaldo
Sevilla
Cultural Leonesa
Córdoba
Real Oviedo
Alavés
Sant Andreu
Ourense
Sabadell
Mallorca
30/11/1974
Tenerife
Rayo Vallecano
01/12/1974
Sevilla
Sant Andreu
Recreativo de Huelva
Sabadell
Alavés
Castellón
Córdoba
Racing de Santander
Burgos
Cultural Leonesa
Mallorca
Valladolid
Cádiz
Barakaldo
Barcelona Atlètic
Real Oviedo
Ourense
Gimnàstic de Tarragona
07/12/1974
Tenerife
Mallorca
08/12/1974
Castellón
Barcelona Atlètic
Racing de Santander
Burgos
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla
Valladolid
Recreativo de Huelva
Barakaldo
Córdoba
Real Oviedo
Ourense
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Sant Andreu
Cádiz
Sabadell
Alavés
15/12/1974
Córdoba
Sant Andreu
Cádiz
Gimnàstic de Tarragona
Ourense
Castellón
Cultural Leonesa
Racing de Santander
Mallorca
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Tenerife
Alavés
Valladolid
Sevilla
Real Oviedo
Burgos
Barakaldo
Barcelona Atlètic
Sabadell
21/12/1974
Tenerife
Alavés
22/12/1974
Castellón
Sevilla
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Valladolid
Barcelona Atlètic
Barakaldo
Cultural Leonesa
Mallorca
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Cádiz
Sant Andreu
Burgos
Sabadell
Ourense
29/12/1974
Cultural Leonesa
Sant Andreu
Sevilla
Sabadell
Racing de Santander
Barakaldo
Córdoba
Real Oviedo
Ourense
Valladolid
Alavés
Mallorca
Cádiz
Castellón
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Burgos
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Tenerife
04/01/1975
Tenerife
Ourense
05/01/1975
Mallorca
Barcelona Atlètic
Real Oviedo
Burgos
Rayo Vallecano
Barakaldo
Castellón
Córdoba
Recreativo de Huelva
Alavés
Valladolid
Sevilla
Gimnàstic de Tarragona
Cultural Leonesa
Sabadell
Cádiz
Sant Andreu
Racing de Santander
12/01/1975
Ourense
Mallorca
Racing de Santander
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Valladolid
Barakaldo
Sant Andreu
Sevilla
Tenerife
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Burgos
Castellón
Córdoba
Sabadell
Rayo Vallecano
Alavés
Barcelona Atlètic
Recreativo de Huelva
18/01/1975
Tenerife
Cádiz
19/01/1975
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Alavés
Barcelona Atlètic
Valladolid
Córdoba
Mallorca
Sevilla
Castellón
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Ourense
Sant Andreu
Rayo Vallecano
Sabadell
Burgos
25/01/1975
Tenerife
Córdoba
26/01/1975
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Valladolid
Burgos
Recreativo de Huelva
Sevilla
Real Oviedo
Barakaldo
Mallorca
Cádiz
Castellón
Racing de Santander
Alavés
Ourense
Barcelona Atlètic
Rayo Vallecano
Sabadell
Cultural Leonesa
02/02/1975
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla
Alavés
Barakaldo
Castellón
Ourense
Barcelona Atlètic
Racing de Santander
Sabadell
Cádiz
Recreativo de Huelva
Cultural Leonesa
Valladolid
Córdoba
Mallorca
Burgos
Tenerife
Sant Andreu
Real Oviedo
09/02/1975
Cádiz
Barcelona Atlètic
Burgos
Recreativo de Huelva
Barakaldo
Valladolid
Sevilla
Ourense
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Mallorca
Córdoba
Alavés
Racing de Santander
Tenerife
Sant Andreu
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
15/02/1975
Tenerife
Barakaldo
16/02/1975
Ourense
Cádiz
Sevilla
Rayo Vallecano
Alavés
Burgos
Mallorca
Racing de Santander
Castellón
Real Oviedo
Valladolid
Sant Andreu
Recreativo de Huelva
Cultural Leonesa
Barcelona Atlètic
Córdoba
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
23/02/1975
Burgos
Barcelona Atlètic
Real Oviedo
Sabadell
Cultural Leonesa
Alavés
Barakaldo
Mallorca
Córdoba
Ourense
Rayo Vallecano
Castellón
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Cádiz
Sevilla
Sant Andreu
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
02/03/1975
Mallorca
Sant Andreu
Sevilla
Córdoba
Ourense
Burgos
Cádiz
Rayo Vallecano
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Barakaldo
Alavés
Racing de Santander
Valladolid
Real Oviedo
Barcelona Atlètic
Cultural Leonesa
Sabadell
Castellón
09/03/1975
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca
Cultural Leonesa
Ourense
Burgos
Sevilla
Córdoba
Cádiz
Racing de Santander
Barcelona Atlètic
Real Oviedo
Tenerife
Barakaldo
Alavés
Castellón
Valladolid
Rayo Vallecano
Sabadell
Sant Andreu
Recreativo de Huelva
15/03/1975
Tenerife
Castellón
16/03/1975
Alavés
Sant Andreu
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Rayo Vallecano
Ourense
Racing de Santander
Cádiz
Burgos
Valladolid
Sabadell
Mallorca
Real Oviedo
Sevilla
Cultural Leonesa
Barcelona Atlètic
Barakaldo
23/03/1975
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Racing de Santander
Sevilla
Rayo Vallecano
Valladolid
Castellón
Mallorca
Burgos
Córdoba
Cultural Leonesa
Cádiz
Barakaldo
Ourense
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Sabadell
Tenerife
29/03/1975
Tenerife
Valladolid
30/03/1975
Ourense
Sant Andreu
Mallorca
Sabadell
Córdoba
Cultural Leonesa
Sevilla
Barakaldo
Alavés
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Castellón
Burgos
Rayo Vallecano
Cádiz
Racing de Santander
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
06/04/1975
Real Oviedo
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Ourense
Valladolid
Mallorca
Rayo Vallecano
Tenerife
Castellón
Alavés
Cultural Leonesa
Burgos
Racing de Santander
Córdoba
Barakaldo
Cádiz
Sabadell
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Sevilla
12/04/1975
Tenerife
Cultural Leonesa
13/04/1975
Sabadell
Barakaldo
Ourense
Rayo Vallecano
Mallorca
Burgos
Recreativo de Huelva
Córdoba
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Racing de Santander
Alavés
Cádiz
Castellón
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Sevilla
20/04/1975
Sevilla
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Barakaldo
Ourense
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Rayo Vallecano
Burgos
Racing de Santander
Mallorca
Tenerife
Recreativo de Huelva
Valladolid
Cádiz
Sant Andreu
Alavés
Sabadell
Barcelona Atlètic
Castellón
26/04/1975
Tenerife
Recreativo de Huelva
27/04/1975
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Castellón
Ourense
Real Oviedo
Sevilla
Barakaldo
Burgos
Rayo Vallecano
Mallorca
Racing de Santander
Cultural Leonesa
Valladolid
Alavés
Sant Andreu
Córdoba
Sabadell
Barcelona Atlètic
30/04/1975
Ourense
Sabadell
01/05/1975
Burgos
Sant Andreu
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Mallorca
Cádiz
Real Oviedo
Sevilla
Castellón
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Alavés
Tenerife
Cultural Leonesa
Barakaldo
Barcelona Atlètic
Valladolid
04/05/1975
Tenerife
Barcelona Atlètic
Castellón
Cádiz
Valladolid
Ourense
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Burgos
Mallorca
Alavés
Barakaldo
Racing de Santander
Real Oviedo
Córdoba
Sant Andreu
Cultural Leonesa
Sabadell
Sevilla
10/05/1975
Barakaldo
Rayo Vallecano
11/05/1975
Córdoba
Castellón
Ourense
Tenerife
Cádiz
Sabadell
Racing de Santander
Sant Andreu
Cultural Leonesa
Gimnàstic de Tarragona
Burgos
Real Oviedo
Sevilla
Valladolid
Alavés
Recreativo de Huelva
Barcelona Atlètic
Mallorca
18/05/1975
Recreativo de Huelva
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Castellón
Burgos
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Valladolid
Cádiz
Alavés
Rayo Vallecano
Mallorca
Ourense
Tenerife
Sevilla
Sant Andreu
Barakaldo
Sabadell
Córdoba
25/05/1975
Rayo Vallecano
Sant Andreu
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Valladolid
Sevilla
Mallorca
Ourense
Recreativo de Huelva
Burgos
Sabadell
Cultural Leonesa
Castellón
Cádiz
Tenerife
Racing de Santander
Real Oviedo
Barcelona Atlètic
Alavés
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Oviedo5238181645229342
2Racing de Santander5238211074934264
3Sevilla513822795827206
4Córdoba4638198115934293
5Cádiz4338187135443454
6Castellón4238178134839421
7Sant Andreu39381215113531293
8Rayo Vallecano3838166164747101
9Burgos38381410145446400
10Barcelona Atlètic38381312134652404
11Valladolid36381212144845282
12Tenerife3638156175056413
13Gimnàstic de Tarragona35381113143436341
14Recreativo de Huelva35381211153943364
15Barakaldo3338129173354343
16Alavés3338137183545273
17Mallorca3338129174256331
18Ourense3238914153044180
19Sabadell2638810205469266
20Cultural Leonesa2238610223168313
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Cioffi
22
Marianín
20
Burguete
19
Álvarez
18
Aitor Aguirre
17
Morón
16
Machicha
15
Biri Biri
14
Martínez
13
Landaburu
12
Ferreira
12
Lis
11
Jaén
10
Carvallo
10
Lloret
10
 NomDem GroguesClub
Estévez
7
Isabelo
7
Benito
7
Espíldora
6
Carrete
6
Jacquet
6
Onega
6
Eloy
6
Eduardo
6
Eladio
6
Javier
5
Biri Biri
5
Baena
5
Ortega
5
Tovar
5
Gols:
898
Gols Per Partit:
2,36
Targetes Grogues:
623
Targetes Grogues Per Partit:
1,64
Expulsions:
54
Expulsions Per Partit:
0,14
Estrangers:
54
Percentatge Estrangers:
11,18
Victòries locals:
237
Victòries visitants:
43
Empats:
100
Màxima victòria local:
7-0 Recreativo de Huelva-Cultural Leonesa
Màxima victòria visitant:
1-4 Tenerife-Sant Andreu
Millor ratxa guanyadora:
Sevilla: 5 Partits (Jornades 20-24)
Pitjor ratxa perdedora:
Cultural Leonesa: 7 Partits (Jornades 29-35)
Millor ratxa no perdent:
Real Oviedo: 12 Partits (Jornades 4-15)
Pitjor ratxa no guanyant:
Cultural Leonesa: 17 Partits (Jornades 4-20)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error