Temporada 1956-57 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Sporting de Gijón623828641072601
2Sabadell54382468923900
3Indautxu483821611724501
4Real Oviedo463820612776003
5Alavés433817912615201
6Cultural Leonesa413818515636101
7Avilés393817516756000
8Racing de Santander373815716606201
9Girona373815716545300
10Eibar363814816637900
11Caudal353816319667203
12Rayo Vallecano353815518454502
13Terrassa343813817576004
14Sestao343813817606704
15La Felguera343815419466202
16Racing de Ferrol333814519517202
17Logroñés323812818447003
18Barakaldo313812719508301
19Burgos303811819466503
20Lleida19388327379304
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Ricardo
45
Doval
27
Lara
22
Tucho Sampedro
19
Piquín
18
Lolo Gómez
18
Vila
17
Nené
17
Pereda
16
 Poli
16
Biempica
15
Gojenuri
15
López
15
Iborra
14
Arriarán
13
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Sión
0,633623
Parcet
0,862320
Pita
12626
Cobo
1,123236
Isidro
1,252430
Emery
1,32634
Edu
1,453551
Arbe
1,452435
Lobera
1,523452
 Asenjo
1,572641
Caldentey
1,573860
Cosme
1,592235
Caso
1,622947
Jesús
1,653558
Félix
1,722238
Costa
1,722238
Zamorita
1,882649
Urquiola
2,22453
Gols:
1226
Gols Per Partit:
3,23
Expulsions:
36
Expulsions Per Partit:
0,09
Estrangers:
128
Percentatge Estrangers:
26,56
Victòries locals:
242
Victòries visitants:
76
Empats:
62
Màxima victòria local:
11-0 Sporting de Gijón-Lleida
Màxima victòria visitant:
0-5 Lleida-Sabadell
Millor ratxa guanyadora:
Sporting de Gijón: 8 Partits (Jornades 6-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Rayo Vallecano: 8 Partits (Jornades 24-31)
Millor ratxa no perdent:
Sabadell: 14 Partits (Jornades 23-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Lleida: 20 Partits (Jornades 4-23)
Progrés
Matriu
Última actualització: 22/08/2017
Notificar error