Temporada 1956-57 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
08/09/1956
La Felguera
Sestao
Avilés
Caudal
09/09/1956
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Logroñés
Indautxu
Sabadell
Barakaldo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Terrassa
Lleida
Racing de Santander
Eibar
Alavés
Girona
Burgos
16/09/1956
Indautxu
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Girona
Barakaldo
Logroñés
Sestao
Sabadell
Sporting de Gijón
La Felguera
Terrassa
Avilés
Caudal
Real Oviedo
Racing de Santander
Cultural Leonesa
Burgos
Eibar
01/11/1956
Alavés
Lleida
23/09/1956
Racing de Ferrol
Indautxu
Rayo Vallecano
Barakaldo
Logroñés
Sestao
Sabadell
Sporting de Gijón
La Felguera
Caudal
Real Oviedo
Terrassa
Avilés
Racing de Santander
Cultural Leonesa
Alavés
Lleida
Burgos
Girona
Eibar
30/09/1956
Indautxu
Girona
Barakaldo
Racing de Ferrol
Sestao
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Logroñés
Caudal
Sabadell
Terrassa
La Felguera
Racing de Santander
Real Oviedo
Alavés
Avilés
Burgos
Cultural Leonesa
Eibar
Lleida
07/10/1956
Indautxu
Barakaldo
Racing de Ferrol
Sestao
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Logroñés
Caudal
Sabadell
Terrassa
La Felguera
Racing de Santander
Real Oviedo
Alavés
Avilés
Burgos
Cultural Leonesa
Eibar
Girona
Lleida
12/10/1956
Barakaldo
Girona
Sestao
Indautxu
Eibar
Avilés
14/10/1956
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Caudal
Rayo Vallecano
Terrassa
Logroñés
Racing de Santander
Sabadell
Alavés
La Felguera
Burgos
Real Oviedo
Lleida
Cultural Leonesa
21/10/1956
Barakaldo
Sestao
Indautxu
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Caudal
Rayo Vallecano
Terrassa
Logroñés
Racing de Santander
Sabadell
Alavés
La Felguera
Burgos
Real Oviedo
Eibar
Avilés
Lleida
Girona
Cultural Leonesa
28/10/1956
Sestao
Girona
Sporting de Gijón
Barakaldo
Caudal
Indautxu
Terrassa
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Alavés
Logroñés
Burgos
Sabadell
Eibar
La Felguera
Lleida
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Avilés
01/11/1956
Barakaldo
Caudal
04/11/1956
Sestao
Sporting de Gijón
Indautxu
Terrassa
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Alavés
Logroñés
Burgos
Sabadell
Eibar
La Felguera
Lleida
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Girona
Avilés
11/11/1956
Sporting de Gijón
Girona
Caudal
Sestao
Terrassa
Barakaldo
Racing de Santander
Indautxu
Alavés
Racing de Ferrol
Burgos
Rayo Vallecano
Eibar
Logroñés
Lleida
Sabadell
Cultural Leonesa
La Felguera
Avilés
Real Oviedo
18/11/1956
Sporting de Gijón
Caudal
Sestao
Terrassa
Barakaldo
Racing de Santander
Indautxu
Alavés
Racing de Ferrol
Burgos
Rayo Vallecano
Eibar
Logroñés
Lleida
Sabadell
Cultural Leonesa
La Felguera
Avilés
Girona
Real Oviedo
25/11/1956
Caudal
Girona
Terrassa
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Sestao
Alavés
Barakaldo
Burgos
Indautxu
Eibar
Racing de Ferrol
Lleida
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Logroñés
Avilés
Sabadell
Real Oviedo
La Felguera
02/12/1956
Caudal
Terrassa
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Sestao
Alavés
Barakaldo
Burgos
Indautxu
Eibar
Racing de Ferrol
Lleida
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Logroñés
Avilés
Sabadell
Real Oviedo
Girona
La Felguera
16/12/1956
Terrassa
Girona
Racing de Santander
Caudal
Alavés
Sporting de Gijón
Burgos
Sestao
Eibar
Barakaldo
Lleida
Indautxu
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Avilés
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Logroñés
La Felguera
Sabadell
23/12/1956
Terrassa
Racing de Santander
Caudal
Alavés
Sporting de Gijón
Burgos
Sestao
Eibar
Barakaldo
Lleida
Indautxu
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Avilés
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Logroñés
La Felguera
Girona
Sabadell
30/12/1956
Racing de Santander
Girona
Alavés
Terrassa
Burgos
Caudal
Eibar
Sporting de Gijón
Lleida
Sestao
Cultural Leonesa
Barakaldo
Avilés
Indautxu
Real Oviedo
Racing de Ferrol
La Felguera
Rayo Vallecano
Sabadell
Logroñés
06/01/1957
Girona
Alavés
Burgos
Racing de Santander
Eibar
Terrassa
Lleida
Caudal
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Avilés
Sestao
Real Oviedo
Barakaldo
La Felguera
Indautxu
Sabadell
Racing de Ferrol
Logroñés
Rayo Vallecano
13/01/1957
Racing de Santander
Alavés
Terrassa
Burgos
Caudal
Eibar
Sporting de Gijón
Lleida
Racing de Ferrol
La Felguera
Rayo Vallecano
Sabadell
Girona
Logroñés
Indautxu
Real Oviedo
Sestao
Cultural Leonesa
Barakaldo
Avilés
08/12/1956
Sestao
Real Oviedo
09/12/1956
Barakaldo
La Felguera
20/01/1957
Racing de Santander
Eibar
Terrassa
Lleida
Caudal
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Avilés
Indautxu
Sabadell
Racing de Ferrol
Logroñés
Rayo Vallecano
Girona
10/03/1957
Alavés
Burgos
26/01/1957
Terrassa
Cultural Leonesa
27/01/1957
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Indautxu
Logroñés
Barakaldo
Sabadell
Sestao
La Felguera
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Caudal
Avilés
Racing de Santander
Lleida
Alavés
Eibar
Burgos
Girona
03/02/1957
Girona
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Indautxu
Logroñés
Barakaldo
Sabadell
Sestao
La Felguera
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Caudal
Avilés
Terrassa
Cultural Leonesa
Racing de Santander
Lleida
Alavés
Eibar
Burgos
09/02/1957
Barakaldo
Rayo Vallecano
10/02/1957
Indautxu
Racing de Ferrol
Sestao
Logroñés
Sporting de Gijón
Sabadell
Caudal
La Felguera
Terrassa
Real Oviedo
Racing de Santander
Avilés
Alavés
Cultural Leonesa
Burgos
Lleida
Eibar
Girona
17/02/1957
Girona
Indautxu
Racing de Ferrol
Barakaldo
Rayo Vallecano
Sestao
Logroñés
Sporting de Gijón
Sabadell
Caudal
La Felguera
Terrassa
Real Oviedo
Racing de Santander
Avilés
Alavés
Cultural Leonesa
Burgos
Lleida
Eibar
23/02/1957
Barakaldo
Indautxu
24/02/1957
Sestao
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Caudal
Logroñés
Terrassa
Sabadell
Racing de Santander
La Felguera
Alavés
Real Oviedo
Burgos
Avilés
Eibar
Cultural Leonesa
Lleida
Girona
03/03/1957
Girona
Barakaldo
Indautxu
Sestao
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Caudal
Logroñés
Terrassa
Sabadell
Racing de Santander
La Felguera
Alavés
Real Oviedo
Burgos
Avilés
Eibar
Cultural Leonesa
Lleida
17/03/1957
Sporting de Gijón
Indautxu
Caudal
Racing de Ferrol
Terrassa
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Logroñés
Alavés
Sabadell
Burgos
La Felguera
Eibar
Real Oviedo
Lleida
Avilés
Cultural Leonesa
Girona
19/03/1957
Sestao
Barakaldo
24/03/1957
Girona
Sestao
Barakaldo
Sporting de Gijón
Indautxu
Caudal
Racing de Ferrol
Terrassa
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Logroñés
Alavés
Sabadell
Burgos
La Felguera
Eibar
Real Oviedo
Lleida
Avilés
Cultural Leonesa
07/04/1957
Sporting de Gijón
Sestao
Caudal
Barakaldo
Terrassa
Indautxu
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Alavés
Rayo Vallecano
Burgos
Logroñés
Eibar
Sabadell
Lleida
La Felguera
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Avilés
Girona
31/03/1957
Sestao
Caudal
14/04/1957
Girona
Sporting de Gijón
Barakaldo
Terrassa
Indautxu
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Alavés
Rayo Vallecano
Burgos
Logroñés
Eibar
Sabadell
Lleida
La Felguera
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Avilés
21/04/1957
Caudal
Sporting de Gijón
Terrassa
Sestao
Racing de Santander
Barakaldo
Alavés
Indautxu
Burgos
Racing de Ferrol
Eibar
Rayo Vallecano
Lleida
Logroñés
Cultural Leonesa
Sabadell
Avilés
La Felguera
Real Oviedo
Girona
28/04/1957
Girona
Caudal
Sporting de Gijón
Terrassa
Sestao
Racing de Santander
Barakaldo
Alavés
Indautxu
Burgos
Racing de Ferrol
Eibar
Rayo Vallecano
Lleida
Logroñés
Cultural Leonesa
Sabadell
Avilés
La Felguera
Real Oviedo
05/05/1957
Terrassa
Caudal
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Alavés
Sestao
Burgos
Barakaldo
Eibar
Indautxu
Lleida
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Rayo Vallecano
Avilés
Logroñés
Real Oviedo
Sabadell
La Felguera
Girona
11/05/1957
Barakaldo
Eibar
Indautxu
Lleida
12/05/1957
Girona
Terrassa
Caudal
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Alavés
Sestao
Burgos
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Rayo Vallecano
Avilés
Logroñés
Real Oviedo
Sabadell
La Felguera
19/05/1957
Racing de Santander
Terrassa
Alavés
Caudal
Burgos
Sporting de Gijón
Eibar
Sestao
Lleida
Barakaldo
Cultural Leonesa
Indautxu
Avilés
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Rayo Vallecano
La Felguera
Logroñés
Sabadell
Girona
26/05/1957
Girona
Racing de Santander
Terrassa
Alavés
Caudal
Burgos
Sporting de Gijón
Eibar
Barakaldo
Cultural Leonesa
Indautxu
Avilés
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Rayo Vallecano
La Felguera
Logroñés
Sabadell
30/05/1957
Sestao
Lleida
02/06/1957
Alavés
Racing de Santander
Burgos
Terrassa
Eibar
Caudal
Lleida
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Sestao
Avilés
Barakaldo
Real Oviedo
Indautxu
La Felguera
Racing de Ferrol
Sabadell
Rayo Vallecano
Logroñés
Girona
09/06/1957
Racing de Santander
Burgos
Terrassa
Eibar
Caudal
Lleida
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Sestao
Avilés
Barakaldo
Real Oviedo
Indautxu
La Felguera
Racing de Ferrol
Sabadell
Rayo Vallecano
Logroñés
Alavés
Girona
16/06/1957
Burgos
Alavés
Eibar
Racing de Santander
Lleida
Terrassa
Cultural Leonesa
Caudal
Avilés
Sporting de Gijón
Sabadell
Indautxu
Logroñés
Racing de Ferrol
Girona
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Sestao
La Felguera
Barakaldo
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Sporting de Gijón623828641072601
2Sabadell54382468923900
3Indautxu483821611724501
4Real Oviedo463820612776003
5Alavés433817912615201
6Cultural Leonesa413818515636101
7Avilés393817516756000
8Racing de Santander373815716606201
9Girona373815716545300
10Eibar363814816637900
11Caudal353816319667203
12Rayo Vallecano353815518454502
13Terrassa343813817576004
14Sestao343813817606704
15La Felguera343815419466202
16Racing de Ferrol333814519517202
17Logroñés323812818447003
18Barakaldo313812719508301
19Burgos303811819466503
20Lleida19388327379304
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Ricardo
45
Doval
27
Lara
22
Tucho Sampedro
19
Piquín
18
Lolo Gómez
18
Vila
17
Nené
17
Pereda
16
 Poli
16
Biempica
15
Gojenuri
15
López
15
Iborra
14
Arriarán
13
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Sión
0,633623
Parcet
0,862320
Pita
12626
Cobo
1,123236
Isidro
1,252430
Emery
1,32634
Edu
1,453551
Arbe
1,452435
Lobera
1,523452
 Asenjo
1,572641
Caldentey
1,573860
Cosme
1,592235
Caso
1,622947
Jesús
1,653558
Félix
1,722238
Costa
1,722238
Zamorita
1,882649
Urquiola
2,22453
Gols:
1226
Gols Per Partit:
3,23
Expulsions:
36
Expulsions Per Partit:
0,09
Estrangers:
127
Percentatge Estrangers:
26,35
Victòries locals:
242
Victòries visitants:
76
Empats:
62
Màxima victòria local:
11-0 Sporting de Gijón-Lleida
Màxima victòria visitant:
0-5 Lleida-Sabadell
Millor ratxa guanyadora:
Sporting de Gijón: 8 Partits (Jornades 6-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Rayo Vallecano: 8 Partits (Jornades 24-31)
Millor ratxa no perdent:
Sabadell: 14 Partits (Jornades 23-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Lleida: 20 Partits (Jornades 4-23)
Progrés
Matriu
Última actualització: 17/10/2017
Notificar error