Temporada 2008-09 2ª Divisió B Grup III

Resultats
30/08/2008
Sabadell
Eivissa-Ibiza
31/08/2008
Gramenet
Osasuna B
Atlético Baleares
Villarreal B
Peña Deportiva
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Dénia
Lleida
Valencia Mestalla
Alzira
Gavà
Benidorm
Alcoyano
Orihuela CF
Badalona
Ontinyent
Terrassa
06/09/2008
Osasuna B
Sant Andreu
07/09/2008
Villarreal B
Lleida
Dénia
Atlético Baleares
Alcoyano
Peña Deportiva
Eivissa-Ibiza
Benidorm
Gavà
Ontinyent
Barcelona Atlètic
Gramenet
Badalona
Sabadell
Terrassa
Orihuela CF
Valencia Mestalla
Alzira
13/09/2008
Peña Deportiva
Eivissa-Ibiza
14/09/2008
Gramenet
Alcoyano
Atlético Baleares
Osasuna B
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Benidorm
Badalona
Sabadell
Terrassa
Lleida
Alzira
Villarreal B
Dénia
Orihuela CF
Gavà
Ontinyent
Valencia Mestalla
20/09/2008
Osasuna B
Villarreal B
Barcelona Atlètic
Atlético Baleares
Eivissa-Ibiza
Gramenet
Valencia Mestalla
Orihuela CF
Terrassa
Benidorm
21/09/2008
Badalona
Peña Deportiva
Gavà
Sabadell
Dénia
Lleida
Alcoyano
Sant Andreu
Alzira
Ontinyent
24/09/2008
Sant Andreu
Eivissa-Ibiza
Villarreal B
Barcelona Atlètic
Atlético Baleares
Alcoyano
Peña Deportiva
Terrassa
Dénia
Osasuna B
Gramenet
Badalona
Lleida
Ontinyent
Sabadell
Valencia Mestalla
Benidorm
Gavà
Orihuela CF
Alzira
27/09/2008
Eivissa-Ibiza
Atlético Baleares
28/09/2008
Osasuna B
Lleida
Gavà
Peña Deportiva
Valencia Mestalla
Benidorm
Badalona
Sant Andreu
Terrassa
Gramenet
Barcelona Atlètic
Dénia
Alcoyano
Villarreal B
Alzira
Sabadell
Ontinyent
Orihuela CF
04/10/2008
Osasuna B
Barcelona Atlètic
Peña Deportiva
Valencia Mestalla
Benidorm
Alzira
Lleida
Orihuela CF
05/10/2008
Gramenet
Gavà
Villarreal B
Eivissa-Ibiza
Atlético Baleares
Badalona
Sant Andreu
Terrassa
Dénia
Alcoyano
Sabadell
Ontinyent
11/10/2008
Barcelona Atlètic
Lleida
Valencia Mestalla
Gramenet
12/10/2008
Eivissa-Ibiza
Dénia
Terrassa
Atlético Baleares
Gavà
Sant Andreu
Alzira
Peña Deportiva
Badalona
Villarreal B
Ontinyent
Benidorm
Alcoyano
Osasuna B
Orihuela CF
Sabadell
18/10/2008
Lleida
Sabadell
Barcelona Atlètic
Alcoyano
19/10/2008
Gramenet
Alzira
Osasuna B
Eivissa-Ibiza
Villarreal B
Terrassa
Atlético Baleares
Gavà
Sant Andreu
Valencia Mestalla
Peña Deportiva
Ontinyent
Dénia
Badalona
Benidorm
Orihuela CF
25/10/2008
Gavà
Villarreal B
Eivissa-Ibiza
Barcelona Atlètic
26/10/2008
Orihuela CF
Peña Deportiva
Valencia Mestalla
Atlético Baleares
Alcoyano
Lleida
Badalona
Osasuna B
Terrassa
Dénia
Alzira
Sant Andreu
Ontinyent
Gramenet
Sabadell
Benidorm
01/11/2008
Barcelona Atlètic
Badalona
Osasuna B
Terrassa
02/11/2008
Alcoyano
Eivissa-Ibiza
Gramenet
Orihuela CF
Atlético Baleares
Alzira
Sant Andreu
Ontinyent
Dénia
Gavà
Villarreal B
Valencia Mestalla
Peña Deportiva
Sabadell
Lleida
Benidorm
08/11/2008
Terrassa
Barcelona Atlètic
Valencia Mestalla
Dénia
09/11/2008
Benidorm
Peña Deportiva
Ontinyent
Atlético Baleares
Eivissa-Ibiza
Lleida
Gavà
Osasuna B
Alzira
Villarreal B
Orihuela CF
Sant Andreu
Sabadell
Gramenet
Badalona
Alcoyano
15/11/2008
Sant Andreu
Sabadell
Osasuna B
Valencia Mestalla
Barcelona Atlètic
Gavà
16/11/2008
Gramenet
Benidorm
Villarreal B
Ontinyent
Atlético Baleares
Orihuela CF
Lleida
Peña Deportiva
Eivissa-Ibiza
Badalona
Dénia
Alzira
Alcoyano
Terrassa
22/11/2008
Badalona
Lleida
Valencia Mestalla
Barcelona Atlètic
23/11/2008
Benidorm
Sant Andreu
Terrassa
Eivissa-Ibiza
Gavà
Alcoyano
Sabadell
Atlético Baleares
Alzira
Osasuna B
Ontinyent
Dénia
Orihuela CF
Villarreal B
Peña Deportiva
Gramenet
29/11/2008
Osasuna B
Ontinyent
Villarreal B
Sabadell
30/11/2008
Barcelona Atlètic
Alzira
Atlético Baleares
Benidorm
Sant Andreu
Peña Deportiva
Badalona
Terrassa
Alcoyano
Valencia Mestalla
Dénia
Orihuela CF
Lleida
Gramenet
Eivissa-Ibiza
Gavà
06/12/2008
Gavà
Badalona
Terrassa
Lleida
Alzira
Alcoyano
Orihuela CF
Osasuna B
Peña Deportiva
Atlético Baleares
Ontinyent
Barcelona Atlètic
07/12/2008
Valencia Mestalla
Eivissa-Ibiza
Sabadell
Dénia
Benidorm
Villarreal B
Gramenet
Sant Andreu
13/12/2008
Osasuna B
Sabadell
Barcelona Atlètic
Orihuela CF
14/12/2008
Badalona
Valencia Mestalla
Eivissa-Ibiza
Alzira
Villarreal B
Peña Deportiva
Atlético Baleares
Gramenet
Dénia
Benidorm
Alcoyano
Ontinyent
Lleida
Sant Andreu
Terrassa
Gavà
20/12/2008
Lleida
Gavà
Ontinyent
Eivissa-Ibiza
Valencia Mestalla
Terrassa
Benidorm
Osasuna B
21/12/2008
Gramenet
Villarreal B
Peña Deportiva
Dénia
Sant Andreu
Atlético Baleares
Alzira
Badalona
Orihuela CF
Alcoyano
Sabadell
Barcelona Atlètic
04/01/2009
Gavà
Valencia Mestalla
Badalona
Ontinyent
Eivissa-Ibiza
Orihuela CF
Alcoyano
Sabadell
Villarreal B
Sant Andreu
Atlético Baleares
Lleida
Dénia
Gramenet
Terrassa
Alzira
Barcelona Atlètic
Benidorm
28/01/2009
Osasuna B
Peña Deportiva
10/01/2009
Osasuna B
Gramenet
Valencia Mestalla
Lleida
11/01/2009
Villarreal B
Atlético Baleares
Barcelona Atlètic
Peña Deportiva
Badalona
Orihuela CF
Gavà
Alzira
Dénia
Sant Andreu
Alcoyano
Benidorm
Eivissa-Ibiza
Sabadell
Terrassa
Ontinyent
18/01/2009
Atlético Baleares
Dénia
Sant Andreu
Osasuna B
Peña Deportiva
Alcoyano
Benidorm
Eivissa-Ibiza
Orihuela CF
Terrassa
Lleida
Villarreal B
Gramenet
Barcelona Atlètic
Sabadell
Badalona
Ontinyent
Gavà
Alzira
Valencia Mestalla
24/01/2009
Osasuna B
Atlético Baleares
Valencia Mestalla
Ontinyent
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Eivissa-Ibiza
Peña Deportiva
25/01/2009
Gavà
Orihuela CF
Badalona
Benidorm
Dénia
Villarreal B
Alcoyano
Gramenet
Terrassa
Sabadell
Alzira
Lleida
01/02/2009
Gramenet
Eivissa-Ibiza
Villarreal B
Osasuna B
Atlético Baleares
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Alcoyano
Benidorm
Terrassa
Lleida
Dénia
Peña Deportiva
Badalona
Sabadell
Gavà
Orihuela CF
Valencia Mestalla
Ontinyent
Alzira
07/02/2009
Valencia Mestalla
Sabadell
08/02/2009
Alcoyano
Atlético Baleares
Badalona
Gramenet
Terrassa
Peña Deportiva
Gavà
Benidorm
Barcelona Atlètic
Villarreal B
Eivissa-Ibiza
Sant Andreu
Alzira
Orihuela CF
Ontinyent
Lleida
11/02/2009
Osasuna B
Dénia
14/02/2009
Sant Andreu
Badalona
15/02/2009
Gramenet
Terrassa
Atlético Baleares
Eivissa-Ibiza
Benidorm
Valencia Mestalla
Orihuela CF
Ontinyent
Villarreal B
Alcoyano
Lleida
Osasuna B
Dénia
Barcelona Atlètic
Peña Deportiva
Gavà
Sabadell
Alzira
21/02/2009
Barcelona Atlètic
Osasuna B
22/02/2009
Eivissa-Ibiza
Villarreal B
Badalona
Atlético Baleares
Gavà
Gramenet
Valencia Mestalla
Peña Deportiva
Orihuela CF
Lleida
Alcoyano
Dénia
Terrassa
Sant Andreu
Alzira
Benidorm
Ontinyent
Sabadell
28/02/2009
Lleida
Barcelona Atlètic
Osasuna B
Alcoyano
Villarreal B
Badalona
01/03/2009
Gramenet
Valencia Mestalla
Dénia
Eivissa-Ibiza
Atlético Baleares
Terrassa
Sant Andreu
Gavà
Peña Deportiva
Alzira
Benidorm
Ontinyent
Sabadell
Orihuela CF
07/03/2009
Alcoyano
Barcelona Atlètic
Valencia Mestalla
Sant Andreu
08/03/2009
Eivissa-Ibiza
Osasuna B
Badalona
Dénia
Gavà
Atlético Baleares
Ontinyent
Peña Deportiva
Orihuela CF
Benidorm
Terrassa
Villarreal B
Alzira
Gramenet
Sabadell
Lleida
14/03/2009
Osasuna B
Badalona
Villarreal B
Gavà
15/03/2009
Gramenet
Ontinyent
Barcelona Atlètic
Eivissa-Ibiza
Atlético Baleares
Valencia Mestalla
Peña Deportiva
Orihuela CF
Benidorm
Sabadell
Lleida
Alcoyano
Dénia
Terrassa
Sant Andreu
Alzira
21/03/2009
Gavà
Dénia
Valencia Mestalla
Villarreal B
Benidorm
Lleida
Terrassa
Osasuna B
Ontinyent
Sant Andreu
Orihuela CF
Gramenet
22/03/2009
Eivissa-Ibiza
Alcoyano
Alzira
Atlético Baleares
Sabadell
Peña Deportiva
Badalona
Barcelona Atlètic
25/03/2009
Osasuna B
Gavà
Sant Andreu
Orihuela CF
Barcelona Atlètic
Terrassa
Villarreal B
Alzira
Lleida
Eivissa-Ibiza
Peña Deportiva
Benidorm
Dénia
Valencia Mestalla
Atlético Baleares
Ontinyent
Gramenet
Sabadell
Alcoyano
Badalona
28/03/2009
Gavà
Barcelona Atlètic
29/03/2009
Orihuela CF
Atlético Baleares
Badalona
Eivissa-Ibiza
Valencia Mestalla
Osasuna B
Benidorm
Gramenet
Terrassa
Alcoyano
Ontinyent
Villarreal B
Sabadell
Sant Andreu
Peña Deportiva
Lleida
Alzira
Dénia
04/04/2009
Sant Andreu
Benidorm
Barcelona Atlètic
Valencia Mestalla
05/04/2009
Osasuna B
Alzira
Gramenet
Peña Deportiva
Villarreal B
Orihuela CF
Atlético Baleares
Sabadell
Eivissa-Ibiza
Terrassa
Lleida
Badalona
Alcoyano
Gavà
Dénia
Ontinyent
09/04/2009
Ontinyent
Osasuna B
10/04/2009
Gramenet
Lleida
Gavà
Eivissa-Ibiza
11/04/2009
Valencia Mestalla
Alcoyano
Alzira
Barcelona Atlètic
12/04/2009
Benidorm
Atlético Baleares
Sabadell
Villarreal B
Peña Deportiva
Sant Andreu
Orihuela CF
Dénia
Terrassa
Badalona
18/04/2009
Barcelona Atlètic
Ontinyent
Villarreal B
Benidorm
19/04/2009
Osasuna B
Orihuela CF
Eivissa-Ibiza
Valencia Mestalla
Atlético Baleares
Peña Deportiva
Sant Andreu
Gramenet
Badalona
Gavà
Lleida
Terrassa
Alcoyano
Alzira
Dénia
Sabadell
26/04/2009
Gramenet
Atlético Baleares
Gavà
Terrassa
Valencia Mestalla
Badalona
Alzira
Eivissa-Ibiza
Ontinyent
Alcoyano
Peña Deportiva
Villarreal B
Sant Andreu
Lleida
Orihuela CF
Barcelona Atlètic
Sabadell
Osasuna B
Benidorm
Dénia
02/05/2009
Osasuna B
Benidorm
Villarreal B
Gramenet
03/05/2009
Gavà
Lleida
Eivissa-Ibiza
Ontinyent
Barcelona Atlètic
Sabadell
Dénia
Peña Deportiva
Atlético Baleares
Sant Andreu
Badalona
Alzira
Alcoyano
Orihuela CF
Terrassa
Valencia Mestalla
10/05/2009
Orihuela CF
Eivissa-Ibiza
Peña Deportiva
Osasuna B
Valencia Mestalla
Gavà
Alzira
Terrassa
Ontinyent
Badalona
Benidorm
Barcelona Atlètic
Gramenet
Dénia
Lleida
Atlético Baleares
Sabadell
Alcoyano
Sant Andreu
Villarreal B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Alcoyano73382279613713814
2Villarreal B72382261073411085
3Sant Andreu623815176453413413
4Sabadell613816139534412912
5Barcelona Atlètic603815158503811514
6Ontinyent583815131046351079
7Gramenet5738151211524710811
8Lleida5638141410453812414
9Badalona5338141113464312011
10Gavà513813121342431043
11Orihuela CF49381471747541329
12Valencia Mestalla483812121455511069
13Osasuna B483811151248531214
14Benidorm4538101513373614013
15Dénia4538101513344013414
16Terrassa423812620426413511
17Alzira413891415344411510
18Eivissa-Ibiza35387141746641238
19Peña Deportiva34389722355513510
20Atlético Baleares33388921245412512
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Chando
23
Keko
21
Meca
19
David Prats
19
Joan Tomàs
18
Galán
16
Linares
15
Lanzarote
13
Dieguito
13
Mikel Álvaro
13
Espadas
13
Marić
11
Míchel
11
Juan Carlos
11
Bordas
10
 NomDem GroguesClub
Javi Moreno
17
Sergio Mora
16
Lanzarote
16
Héctor Verdés
16
Xavi Muñoz
16
Juan Carlos
16
Óscar Sierra
16
Ernesto
16
Jon Moya
15
Héctor
15
Piette
15
Juan Navarro
15
De Dios
15
Mejías
14
Joan Castillo
14
NomPTGTV
Corredor Pérez10563
López Muñoz96912
Dávalos Sánchez-Pedreño9659
Simón del Pino9656
Herrero Arenas96311
Del Río Ayete9636
Jaime Latre8677
López Martínez86012
Gracia Villacampa8504
Suárez Betancor8477
Torralba Jiménez8475
Roche Ferrer8473
Vallejo Aznar7577
Rebollo López7508
Gómez Liarte7505
Ramos Rodríguez7454
López García7452
Sánchez Aparicio7452
García Castillo7451
Ripoll Solano7436
Pulido Santana7392
Ainzúa Zabalza7380
Conejo Rodríguez7371
Sánchez-Seco Otero6543
Azkue Otegi6474
Sureda Cuenca6431
García Cabrera6406
Ocón Arraiz6390
Sánchez Ramos6371
García Pulido6313
Prieto Iglesias6281
González González5424
Pintado Calero5401
Sagués Oscoz5342
Ruiz García5341
Ocón Arraiz5323
Rodado Rodríguez5315
Acosta Lorenzo5302
Burillo Naranjo5301
Gálvez Rascón5296
Bernal Moreno5252
Ortiz Blanco5241
Sánchez Maroto4366
Marín Álvarez4330
García Ballesteros4301
Pizarro Gómez4285
Ballano Roldán4251
López Puerta4243
Gorostegui Fernández4241
Martínez Munuera4171
Cuesta Ferreiro4150
Trujillo Suárez3252
Alegre Oliva3240
Méndez Caballero3222
Yáñez Megías3220
Moreno Hidalgo3200
Ruiz García3191
Mateo Valero3172
Leo Ollo3172
García Villarreal3170
Martínez Martínez3152
Arcediano Monescillo3150
Moratilla Dionisio3140
López López3131
Abad Esteban3130
Medina Méndez2160
Martínez Montoro2131
Zarrabeitia Arrieta2111
Isturiz Latorre2110
González Mateu251
Nanclares Centeno192
García García180
Arcas Piqueres160
González Fuertes160
Benjumea Álvarez151
Fernández Pérez150
Arias Madrid140
Ruiz Bada140
Del Olmo Codes120
Gols:
915
Gols Per Partit:
2,41
Targetes Grogues:
2453
Targetes Grogues Per Partit:
6,46
Expulsions:
206
Expulsions Per Partit:
0,54
Estrangers:
36
Percentatge Estrangers:
6,94
Victòries locals:
172
Victòries visitants:
91
Empats:
117
Màxima victòria local:
6-2 Gramenet-Terrassa
Màxima victòria visitant:
0-4 Gavà-Valencia Mestalla
Millor ratxa guanyadora:
Villarreal B: 7 Partits (Jornades 9-15)
Pitjor ratxa perdedora:
Eivissa-Ibiza: 4 Partits (Jornades 31-34)
Millor ratxa no perdent:
Barcelona Atlètic: 13 Partits (Jornades 10-22)
Pitjor ratxa no guanyant:
Alzira: 12 Partits (Jornades 6-17)
Progrés
Matriu
Última actualització: 13/02/2018
Notificar error