Temporada 1953-54 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
13/09/1953
Alavés
Eibar
Barakaldo
Real Zaragoza
Caudal
Avilés
Escoriaza
Sabadell
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
La Felguera
Logroñés
Lleida
España Industrial
Gimnástica de Torrelavega
Salamanca
19/09/1953
España Industrial
Barakaldo
20/09/1953
Avilés
Racing de Ferrol
Eibar
La Felguera
Cultural Leonesa
Escoriaza
Logroñés
Lleida
Sabadell
Alavés
Salamanca
Caudal
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
27/09/1953
Alavés
Cultural Leonesa
Caudal
Real Zaragoza
Eibar
Sabadell
Escoriaza
Avilés
Racing de Ferrol
Salamanca
La Felguera
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
España Industrial
07/11/1953
Barakaldo
Logroñés
03/10/1953
España Industrial
Caudal
04/10/1953
Avilés
Alavés
Cultural Leonesa
Eibar
Lleida
Barakaldo
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
La Felguera
Salamanca
Escoriaza
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
11/10/1953
Alavés
Salamanca
Caudal
Logroñés
Eibar
Avilés
Racing de Ferrol
España Industrial
La Felguera
Barakaldo
Sabadell
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
Real Zaragoza
Escoriaza
17/10/1953
España Industrial
Escoriaza
18/10/1953
Avilés
Sabadell
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
La Felguera
Lleida
Caudal
Logroñés
Racing de Ferrol
Salamanca
Eibar
Real Zaragoza
Alavés
25/10/1953
Alavés
España Industrial
Caudal
Barakaldo
Eibar
Real Zaragoza
Escoriaza
Logroñés
La Felguera
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Lleida
Cultural Leonesa
Avilés
Sabadell
Salamanca
01/11/1953
Avilés
La Felguera
Barakaldo
Racing de Ferrol
Lleida
Escoriaza
Logroñés
Alavés
Salamanca
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
Real Zaragoza
Sabadell
08/11/1953
España Industrial
Eibar
15/11/1953
Alavés
Lleida
Avilés
Salamanca
Eibar
Logroñés
Escoriaza
Barakaldo
La Felguera
Caudal
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Real Zaragoza
Sabadell
España Industrial
21/11/1953
España Industrial
Cultural Leonesa
22/11/1953
Barakaldo
Alavés
Caudal
Racing de Ferrol
Lleida
Eibar
Logroñés
Sabadell
Salamanca
La Felguera
Gimnástica de Torrelavega
Escoriaza
Real Zaragoza
Avilés
29/11/1953
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Avilés
España Industrial
Eibar
Barakaldo
Escoriaza
Caudal
La Felguera
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Logroñés
Sabadell
Lleida
Salamanca
Real Zaragoza
06/12/1953
Barakaldo
Sabadell
Caudal
Alavés
Racing de Ferrol
Escoriaza
Logroñés
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Eibar
Real Zaragoza
La Felguera
08/12/1953
España Industrial
Salamanca
Lleida
Cultural Leonesa
13/12/1953
Alavés
Racing de Ferrol
Avilés
Lleida
Eibar
Caudal
La Felguera
Escoriaza
Cultural Leonesa
Barakaldo
Salamanca
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Real Zaragoza
España Industrial
20/12/1953
Barakaldo
Avilés
Caudal
Sabadell
Escoriaza
Alavés
Racing de Ferrol
Eibar
La Felguera
España Industrial
Lleida
Salamanca
Logroñés
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
26/12/1953
España Industrial
Logroñés
27/12/1953
Alavés
La Felguera
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Eibar
Escoriaza
Cultural Leonesa
Caudal
Sabadell
Racing de Ferrol
Salamanca
Barakaldo
Real Zaragoza
Lleida
03/01/1954
Avilés
Caudal
09/01/1954
España Industrial
Lleida
10/01/1954
Eibar
Alavés
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Logroñés
La Felguera
Sabadell
Escoriaza
Salamanca
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza
Barakaldo
17/01/1954
Alavés
Sabadell
Barakaldo
España Industrial
Caudal
Salamanca
Escoriaza
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Avilés
La Felguera
Eibar
Lleida
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza
23/01/1954
España Industrial
Gimnástica de Torrelavega
24/01/1954
Avilés
Escoriaza
Cultural Leonesa
Alavés
Lleida
La Felguera
Logroñés
Barakaldo
Sabadell
Eibar
Salamanca
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Caudal
31/01/1954
Barakaldo
Lleida
Caudal
España Industrial
Eibar
Cultural Leonesa
Escoriaza
Salamanca
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés
14/03/1954
Alavés
Avilés
22/04/1954
La Felguera
Sabadell
06/02/1954
España Industrial
Racing de Ferrol
07/02/1954
Barakaldo
La Felguera
Escoriaza
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
Sabadell
Salamanca
Alavés
10/02/1954
Logroñés
Caudal
11/02/1954
Avilés
Eibar
24/02/1954
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
14/02/1954
Alavés
Real Zaragoza
Caudal
Lleida
Eibar
Salamanca
Escoriaza
España Industrial
La Felguera
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Logroñés
Sabadell
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
20/02/1954
España Industrial
Alavés
21/02/1954
Avilés
Cultural Leonesa
Barakaldo
Caudal
Lleida
Racing de Ferrol
Logroñés
Escoriaza
Salamanca
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
La Felguera
Real Zaragoza
Eibar
28/02/1954
Alavés
Logroñés
Caudal
Gimnástica de Torrelavega
Eibar
España Industrial
Escoriaza
Lleida
Racing de Ferrol
Barakaldo
La Felguera
Avilés
Cultural Leonesa
Salamanca
Sabadell
Real Zaragoza
07/03/1954
Barakaldo
Escoriaza
Caudal
La Felguera
Lleida
Alavés
Logroñés
Eibar
Salamanca
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
14/03/1954
España Industrial
Sabadell
21/03/1954
Alavés
Barakaldo
Avilés
Real Zaragoza
Eibar
Lleida
Escoriaza
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Caudal
La Felguera
Salamanca
Cultural Leonesa
España Industrial
Sabadell
Logroñés
27/03/1954
España Industrial
Avilés
28/03/1954
Barakaldo
Eibar
Caudal
Escoriaza
Racing de Ferrol
La Felguera
Lleida
Sabadell
Logroñés
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Alavés
Real Zaragoza
Salamanca
04/04/1954
Alavés
Caudal
Avilés
Logroñés
Eibar
Gimnástica de Torrelavega
Escoriaza
Racing de Ferrol
La Felguera
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
Lleida
Sabadell
Barakaldo
Salamanca
España Industrial
11/04/1954
Barakaldo
Cultural Leonesa
Caudal
Eibar
Escoriaza
La Felguera
Racing de Ferrol
Alavés
Lleida
Avilés
Logroñés
Salamanca
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
13/04/1954
España Industrial
Real Zaragoza
17/04/1954
España Industrial
La Felguera
18/04/1954
Alavés
Escoriaza
Avilés
Barakaldo
Eibar
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Caudal
Salamanca
Lleida
Real Zaragoza
Logroñés
25/04/1954
Barakaldo
Salamanca
Caudal
Cultural Leonesa
Escoriaza
Eibar
Racing de Ferrol
Sabadell
La Felguera
Alavés
Lleida
Real Zaragoza
Logroñés
España Industrial
Gimnástica de Torrelavega
Avilés
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Alavés41301776654201
2Barakaldo38301749563601
3Lleida38301668624400
4Cultural Leonesa343015411634601
5España Industrial33301299624802
6Sabadell323014412525305
7Eibar293010911565402
8Racing de Ferrol293012513445802
9Real Zaragoza293011712765904
10Logroñés283012414655501
11Avilés283091011456102
12Caudal283011613384601
13La Felguera253010515496300
14Gimnástica de Torrelavega253011316356401
15Salamanca22308616445600
16Escoriaza21308517426901
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Chas
23
Parés
18
Uncilla
16
 Anta
16
Remacha
14
Castro
14
Murillo
13
Chaves
13
Cedrés
12
Félix
12
Wilson
12
 Arbiol
12
Avelino
12
Ibarra
11
Ariznabarreta
11
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Urquiola
1,062931
Berasaluce
1,363041
Eroles
1,452232
Amaro
1,533046
Edu
1,822342
 Félix
1,862241
Yarza
1,932956
Gols:
854
Gols Per Partit:
3,56
Expulsions:
24
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
90
Percentatge Estrangers:
25,35
Victòries locals:
153
Victòries visitants:
40
Empats:
47
Màxima victòria local:
8-1 Real Zaragoza-Racing de Ferrol
Màxima victòria visitant:
0-6 Avilés-Cultural Leonesa
Millor ratxa guanyadora:
Alavés: 7 Partits (Jornades 7-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Escoriaza: 4 Partits (Jornades 23-26)
Millor ratxa no perdent:
Alavés: 13 Partits (Jornades 1-13)
Pitjor ratxa no guanyant:
La Felguera: 9 Partits (Jornades 8-16)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error