Temporada 1979-80 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Resultats
01/09/1979
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Castellón
Elche
02/09/1979
Levante
Osasuna
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Granada
Valladolid
Palencia CF
Algeciras
Getafe Deportivo
Castilla
Alavés
Real Oviedo
Celta de Vigo
Racing de Santander
Murcia
Cádiz
08/09/1979
Castilla
Sabadell
Elche
Murcia
Algeciras
Granada
09/09/1979
Gimnàstic de Tarragona
Palencia CF
Racing de Santander
Alavés
Valladolid
Celta de Vigo
Osasuna
Getafe Deportivo
Cádiz
Levante
Real Oviedo
Castellón
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
15/09/1979
Recreativo de Huelva
Castilla
Murcia
Real Oviedo
16/09/1979
Gimnàstic de Tarragona
Deportivo de La Coruña
Castellón
Racing de Santander
Sabadell
Osasuna
Alavés
Valladolid
Levante
Elche
Getafe Deportivo
Cádiz
Celta de Vigo
Algeciras
Palencia CF
Granada
22/09/1979
Castilla
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Levante
23/09/1979
Cádiz
Sabadell
Valladolid
Castellón
Deportivo de La Coruña
Palencia CF
Algeciras
Alavés
Osasuna
Recreativo de Huelva
Granada
Celta de Vigo
Racing de Santander
Murcia
29/09/1979
Murcia
Valladolid
30/09/1979
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Castellón
Algeciras
Recreativo de Huelva
Cádiz
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Sabadell
Elche
Levante
Racing de Santander
Alavés
Granada
Deportivo de La Coruña
Castilla
Palencia CF
Celta de Vigo
07/10/1979
Cádiz
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Sabadell
Granada
Castellón
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Levante
Algeciras
Murcia
Elche
Recreativo de Huelva
Castilla
Palencia CF
Celta de Vigo
Alavés
Racing de Santander
Getafe Deportivo
13/10/1979
Castilla
Osasuna
14/10/1979
Sabadell
Racing de Santander
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Levante
Algeciras
Murcia
Granada
Castellón
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Cádiz
Palencia CF
Alavés
Getafe Deportivo
Valladolid
21/10/1979
Alavés
Castellón
Celta de Vigo
Murcia
Osasuna
Palencia CF
Cádiz
Castilla
Elche
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Sabadell
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Granada
Levante
Algeciras
Getafe Deportivo
27/10/1979
Castilla
Elche
28/10/1979
Sabadell
Algeciras
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Valladolid
Murcia
Alavés
Palencia CF
Castellón
Getafe Deportivo
Granada
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Levante
Celta de Vigo
Osasuna
Cádiz
04/11/1979
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Osasuna
Granada
Sabadell
Alavés
Levante
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Algeciras
Recreativo de Huelva
Celta de Vigo
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Castilla
Castellón
Murcia
Cádiz
Palencia CF
11/11/1979
Sabadell
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Algeciras
Recreativo de Huelva
Granada
Cádiz
Elche
Castilla
Racing de Santander
Levante
Castellón
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Palencia CF
Murcia
Osasuna
Real Oviedo
Getafe Deportivo
Alavés
18/11/1979
Alavés
Sabadell
Granada
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Cádiz
Algeciras
Deportivo de La Coruña
Murcia
Levante
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Osasuna
Valladolid
Castilla
Elche
Palencia CF
25/11/1979
Gimnàstic de Tarragona
Celta de Vigo
Sabadell
Castellón
Deportivo de La Coruña
Granada
Getafe Deportivo
Murcia
Castilla
Algeciras
Recreativo de Huelva
Alavés
Elche
Real Oviedo
Cádiz
Racing de Santander
Palencia CF
Levante
Osasuna
Valladolid
01/12/1979
Levante
Getafe Deportivo
02/12/1979
Murcia
Sabadell
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Cádiz
Granada
Castilla
Real Oviedo
Palencia CF
Algeciras
Osasuna
Racing de Santander
Elche
Castellón
Recreativo de Huelva
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
15/12/1979
Castilla
Celta de Vigo
16/12/1979
Osasuna
Granada
Cádiz
Algeciras
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Elche
Valladolid
Real Oviedo
Racing de Santander
Sabadell
Levante
Palencia CF
Getafe Deportivo
Recreativo de Huelva
Murcia
Deportivo de La Coruña
Alavés
30/12/1979
Alavés
Castilla
Levante
Recreativo de Huelva
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Palencia CF
Valladolid
Real Oviedo
Algeciras
Elche
Getafe Deportivo
Sabadell
Celta de Vigo
Osasuna
Granada
Cádiz
Castellón
Deportivo de La Coruña
05/01/1980
Castilla
Castellón
06/01/1980
Palencia CF
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Osasuna
Alavés
Cádiz
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
Getafe Deportivo
Elche
Granada
Deportivo de La Coruña
Murcia
Racing de Santander
Valladolid
Real Oviedo
Algeciras
13/01/1980
Sabadell
Recreativo de Huelva
Getafe Deportivo
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Deportivo de La Coruña
Algeciras
Racing de Santander
Castellón
Osasuna
Granada
Real Oviedo
Murcia
Castilla
Alavés
Cádiz
Palencia CF
Valladolid
Celta de Vigo
Elche
19/01/1980
Castilla
Levante
20/01/1980
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Elche
Alavés
Osasuna
Murcia
Real Oviedo
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
Palencia CF
Racing de Santander
Granada
Deportivo de La Coruña
Getafe Deportivo
Cádiz
Castellón
Valladolid
Algeciras
26/01/1980
Castilla
Getafe Deportivo
27/01/1980
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Cádiz
Murcia
Algeciras
Palencia CF
Real Oviedo
Alavés
Valladolid
Granada
Racing de Santander
Celta de Vigo
Osasuna
Levante
Elche
Castellón
03/02/1980
Palencia CF
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Elche
Alavés
Racing de Santander
Sabadell
Castilla
Levante
Cádiz
Celta de Vigo
Valladolid
Getafe Deportivo
Osasuna
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Granada
Algeciras
Castellón
Real Oviedo
09/02/1980
Castilla
Recreativo de Huelva
10/02/1980
Deportivo de La Coruña
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Sabadell
Algeciras
Celta de Vigo
Cádiz
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Murcia
Valladolid
Alavés
Racing de Santander
Castellón
Elche
Levante
Granada
Palencia CF
17/02/1980
Gimnàstic de Tarragona
Castilla
Sabadell
Cádiz
Getafe Deportivo
Elche
Celta de Vigo
Granada
Murcia
Racing de Santander
Castellón
Valladolid
Palencia CF
Deportivo de La Coruña
Levante
Real Oviedo
Alavés
Algeciras
Recreativo de Huelva
Osasuna
23/02/1980
Castilla
Deportivo de La Coruña
24/02/1980
Elche
Sabadell
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Getafe Deportivo
Cádiz
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Levante
Valladolid
Murcia
Granada
Alavés
Celta de Vigo
Palencia CF
Algeciras
Castellón
02/03/1980
Sabadell
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Levante
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Castellón
Granada
Murcia
Algeciras
Getafe Deportivo
Racing de Santander
Palencia CF
Castilla
Recreativo de Huelva
Elche
Alavés
Celta de Vigo
09/03/1980
Celta de Vigo
Castellón
Racing de Santander
Sabadell
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Granada
Murcia
Cádiz
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Alavés
Palencia CF
Osasuna
Castilla
Valladolid
Getafe Deportivo
Algeciras
Levante
15/03/1980
Castilla
Cádiz
16/03/1980
Murcia
Celta de Vigo
Castellón
Alavés
Sabadell
Valladolid
Getafe Deportivo
Algeciras
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Palencia CF
Osasuna
Levante
Granada
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Elche
23/03/1980
Racing de Santander
Gimnàstic de Tarragona
Algeciras
Sabadell
Alavés
Murcia
Celta de Vigo
Levante
Granada
Getafe Deportivo
Cádiz
Osasuna
Elche
Castilla
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Recreativo de Huelva
Castellón
Palencia CF
29/03/1980
Castilla
Real Oviedo
30/03/1980
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Getafe Deportivo
Celta de Vigo
Sabadell
Granada
Levante
Alavés
Osasuna
Elche
Murcia
Castellón
Palencia CF
Cádiz
Recreativo de Huelva
Algeciras
06/04/1980
Racing de Santander
Castilla
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Algeciras
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Osasuna
Celta de Vigo
Sabadell
Alavés
Getafe Deportivo
Elche
Cádiz
Granada
Recreativo de Huelva
Castellón
Levante
Murcia
Palencia CF
12/04/1980
Castilla
Valladolid
Recreativo de Huelva
Celta de Vigo
13/04/1980
Gimnàstic de Tarragona
Granada
Getafe Deportivo
Castellón
Levante
Murcia
Palencia CF
Elche
Sabadell
Alavés
Cádiz
Real Oviedo
Osasuna
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Algeciras
20/04/1980
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Elche
Castellón
Sabadell
Levante
Palencia CF
Alavés
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Cádiz
Algeciras
Castilla
Valladolid
Osasuna
Murcia
Getafe Deportivo
Granada
Deportivo de La Coruña
26/04/1980
Castilla
Granada
27/04/1980
Sabadell
Murcia
Osasuna
Algeciras
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Palencia CF
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Castellón
Elche
Racing de Santander
Getafe Deportivo
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Cádiz
Valladolid
04/05/1980
Levante
Sabadell
Racing de Santander
Real Oviedo
Getafe Deportivo
Palencia CF
Valladolid
Elche
Celta de Vigo
Castilla
Murcia
Recreativo de Huelva
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Granada
Osasuna
Algeciras
Cádiz
Alavés
Deportivo de La Coruña
10/05/1980
Castilla
Alavés
11/05/1980
Sabadell
Getafe Deportivo
Real Oviedo
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Palencia CF
Racing de Santander
Cádiz
Granada
Osasuna
Celta de Vigo
Elche
Algeciras
Deportivo de La Coruña
Castellón
Recreativo de Huelva
Levante
17/05/1980
Algeciras
Real Oviedo
18/05/1980
Murcia
Deportivo de La Coruña
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Getafe Deportivo
Recreativo de Huelva
Valladolid
Racing de Santander
Alavés
Osasuna
Castellón
Castilla
Sabadell
Palencia CF
Granada
Elche
Celta de Vigo
Cádiz
25/05/1980
Osasuna
Castellón
Racing de Santander
Algeciras
Elche
Celta de Vigo
Cádiz
Alavés
Castilla
Murcia
Recreativo de Huelva
Sabadell
Real Oviedo
Granada
Deportivo de La Coruña
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Getafe Deportivo
Valladolid
Palencia CF
01/06/1980
Murcia
Osasuna
Castellón
Cádiz
Levante
Castilla
Palencia CF
Recreativo de Huelva
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Celta de Vigo
Real Oviedo
Getafe Deportivo
Deportivo de La Coruña
Granada
Racing de Santander
Alavés
Elche
Algeciras
Valladolid
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Murcia4738199105839404
2Valladolid45381711105340528
3Osasuna4438204147449353
4Elche42381512114641433
5Castellón42381610124742273
6Sabadell4138177144749493
7Castilla40381510134639325
8Cádiz3938159144342534
9Alavés38381312133739386
10Levante3838158154751517
11Real Oviedo38381312134045371
12Recreativo de Huelva37381213133842436
13Granada37381311144242360
14Getafe Deportivo37381311144450345
15Palencia CF36381114134949451
16Racing de Santander36381016123439373
17Celta de Vigo35381211154843405
18Deportivo de La Coruña3538155184950613
19Gimnàstic de Tarragona2738811192961475
20Algeciras2638712192948513
Destacats
 NomDem GolsClub
Iriguibel
19
Cabrera
17
Echeverria
16
Omar
15
Castro
15
Ramón
14
Traba
14
Abad
12
Gail
12
Paco
12
Salamanca
12
Herbera
12
Ćulafić
12
Galleguito
12
Jorge Alonso
11
 NomDem GroguesClub
Richard
10
Carreras
8
Fali
8
Bonet
7
Castroverde
7
Jaén
7
Lorant
7
Gallego
7
García
7
Piris
7
Pani
7
Chazarreta
6
Sánchez Vallés
6
Santos
6
Omar
6
Gols:
900
Gols Per Partit:
2,37
Targetes Grogues:
851
Targetes Grogues Per Partit:
2,24
Expulsions:
78
Expulsions Per Partit:
0,21
Estrangers:
57
Percentatge Estrangers:
11,24
Victòries locals:
227
Victòries visitants:
49
Empats:
104
Màxima victòria local:
6-0 Osasuna-Recreativo de Huelva
Màxima victòria visitant:
0-5 Alavés-Valladolid
Millor ratxa guanyadora:
Murcia: 7 Partits (Jornades 31-37)
Pitjor ratxa perdedora:
Levante: 4 Partits (Jornades 10-13)
Millor ratxa no perdent:
Elche: 9 Partits (Jornades 12-20)
Pitjor ratxa no guanyant:
Algeciras: 11 Partits (Jornades 19-29)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error