Temporada 1958-59 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
13/09/1958
Condal
Alavés
14/09/1958
Barakaldo
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Basconia
Indautxu
Avilés
Real Unión
Valladolid
Racing de Santander
Sabadell
Sestao
Girona
Terrassa
Racing de Ferrol
21/09/1958
Alavés
Terrassa
Avilés
Sestao
Basconia
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Barakaldo
Girona
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Real Unión
Sabadell
Condal
Valladolid
Indautxu
27/09/1958
Condal
Terrassa
28/09/1958
Barakaldo
Alavés
Deportivo de La Coruña
Avilés
Indautxu
Rayo Vallecano
Real Unión
Racing de Ferrol
Sabadell
Basconia
Racing de Santander
Girona
Sestao
Valladolid
04/10/1958
Condal
Basconia
05/10/1958
Alavés
Real Unión
Avilés
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Indautxu
Girona
Sabadell
Rayo Vallecano
Sestao
Terrassa
Barakaldo
Valladolid
Deportivo de La Coruña
12/10/1958
Barakaldo
Condal
Basconia
Girona
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Indautxu
Alavés
Real Unión
Terrassa
Sabadell
Avilés
Sestao
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Valladolid
19/10/1958
Alavés
Sestao
Avilés
Basconia
Barakaldo
Real Unión
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Girona
Condal
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Terrassa
Indautxu
Valladolid
Sabadell
25/10/1958
Condal
Real Unión
26/10/1958
Basconia
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Alavés
Girona
Avilés
Indautxu
Barakaldo
Sabadell
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Sestao
Terrassa
01/11/1958
Barakaldo
Sestao
Condal
Avilés
02/11/1958
Real Unión
Indautxu
Valladolid
Girona
Terrassa
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Sabadell
Rayo Vallecano
Basconia
Alavés
Racing de Santander
09/11/1958
Avilés
Valladolid
Basconia
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Barakaldo
Girona
Rayo Vallecano
Indautxu
Condal
Sabadell
Alavés
Racing de Santander
Terrassa
Sestao
Real Unión
15/11/1958
Condal
Valladolid
16/11/1958
Alavés
Basconia
Barakaldo
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Girona
Indautxu
Sestao
Rayo Vallecano
Avilés
Real Unión
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Sabadell
23/11/1958
Avilés
Racing de Ferrol
Basconia
Terrassa
Condal
Sestao
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Girona
Alavés
Sabadell
Barakaldo
Racing de Santander
Real Unión
Valladolid
Rayo Vallecano
29/11/1958
Indautxu
Racing de Santander
30/11/1958
Alavés
Avilés
Racing de Ferrol
Valladolid
Rayo Vallecano
Condal
Real Unión
Sabadell
Sestao
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Girona
24/12/1958
Barakaldo
Basconia
07/12/1958
Avilés
Terrassa
Deportivo de La Coruña
Condal
Girona
Barakaldo
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Sabadell
Indautxu
Racing de Santander
Sestao
Valladolid
Alavés
08/12/1958
Basconia
Real Unión
14/12/1958
Alavés
Rayo Vallecano
Barakaldo
Avilés
Condal
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Indautxu
Basconia
Real Unión
Girona
Sestao
Sabadell
Terrassa
Valladolid
28/12/1958
Avilés
Real Unión
Basconia
Sestao
Racing de Ferrol
Alavés
Girona
Indautxu
Rayo Vallecano
Terrassa
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Condal
Valladolid
Barakaldo
04/01/1959
Alavés
Condal
Avilés
Indautxu
Basconia
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Terrassa
Girona
Sestao
Rayo Vallecano
Barakaldo
Sabadell
Racing de Santander
Valladolid
Real Unión
10/01/1959
Condal
Sabadell
11/01/1959
Barakaldo
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Girona
Indautxu
Valladolid
Real Unión
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Basconia
Sestao
Avilés
Terrassa
Alavés
18/01/1959
Alavés
Barakaldo
Avilés
Deportivo de La Coruña
Basconia
Sabadell
Racing de Ferrol
Real Unión
Girona
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Indautxu
Terrassa
Condal
Valladolid
Sestao
25/01/1959
Barakaldo
Terrassa
Basconia
Condal
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Indautxu
Racing de Ferrol
Real Unión
Alavés
Sabadell
Girona
Racing de Santander
Avilés
Sestao
Rayo Vallecano
31/01/1959
Condal
Barakaldo
01/02/1959
Alavés
Indautxu
Avilés
Sabadell
Racing de Ferrol
Sestao
Girona
Basconia
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Real Unión
Valladolid
Racing de Santander
07/02/1959
Condal
Girona
08/02/1959
Basconia
Avilés
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Indautxu
Terrassa
Real Unión
Barakaldo
Sabadell
Valladolid
Sestao
Alavés
Racing de Santander
Rayo Vallecano
14/02/1959
Barakaldo
Indautxu
15/02/1959
Alavés
Deportivo de La Coruña
Avilés
Girona
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Sabadell
Real Unión
Condal
Terrassa
Sestao
Valladolid
Basconia
22/02/1959
Avilés
Condal
Basconia
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Girona
Valladolid
Indautxu
Real Unión
Sabadell
Racing de Ferrol
Sestao
Barakaldo
Racing de Santander
Alavés
07/03/1959
Condal
Indautxu
08/03/1959
Alavés
Sabadell
Barakaldo
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Basconia
Rayo Vallecano
Girona
Real Unión
Sestao
Terrassa
Racing de Santander
Valladolid
Avilés
15/03/1959
Avilés
Rayo Vallecano
Basconia
Alavés
Deportivo de La Coruña
Real Unión
Girona
Racing de Ferrol
Sabadell
Terrassa
Racing de Santander
Barakaldo
Sestao
Indautxu
Valladolid
Condal
19/03/1959
Barakaldo
Sabadell
21/03/1959
Indautxu
Deportivo de La Coruña
22/03/1959
Alavés
Girona
Racing de Ferrol
Avilés
Rayo Vallecano
Valladolid
Real Unión
Racing de Santander
Sestao
Condal
Terrassa
Basconia
29/03/1959
Avilés
Alavés
Basconia
Barakaldo
Deportivo de La Coruña
Sestao
Girona
Terrassa
Sabadell
Real Unión
Racing de Santander
Indautxu
Valladolid
Racing de Ferrol
30/03/1959
Condal
Rayo Vallecano
04/04/1959
Condal
Deportivo de La Coruña
05/04/1959
Alavés
Valladolid
Barakaldo
Girona
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Indautxu
Sabadell
Real Unión
Basconia
Sestao
Racing de Santander
Terrassa
Avilés
11/04/1959
Basconia
Indautxu
12/04/1959
Avilés
Barakaldo
Racing de Ferrol
Condal
Girona
Real Unión
Rayo Vallecano
Alavés
Sabadell
Sestao
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Terrassa
18/04/1959
Condal
Racing de Santander
19/04/1959
Alavés
Racing de Ferrol
Barakaldo
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Indautxu
Girona
Real Unión
Avilés
Sestao
Basconia
Terrassa
Rayo Vallecano
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Valladolid40301929703803
2Sabadell39301677553504
3Indautxu35301479463501
4Condal323014412514101
5Basconia323012810374302
6Barakaldo313012711383603
7Deportivo de La Coruña303013413544900
8Sestao303011811413601
9Racing de Santander303013413393501
10Racing de Ferrol273011514434703
11Avilés273011514404302
12Terrassa273012315405600
13Alavés273010713344301
14Rayo Vallecano263011415394602
15Girona253011316436400
16Real Unión22308616345702
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Morollón
23
Jones
15
Vigo
15
Doval
15
Sampedro
14
Mirlo
12
Xanín
12
Vall
12
Gargallo
11
Barrio
11
Veloso
11
Duró
10
Suco
10
Pereda
9
Izaguirre
9
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Fermín
0,882522
Parcet
1,042526
Benegas
1,152630
Ibarreche
1,162428
 Villachica
1,222733
Olivares
1,342635
Gantes
1,462638
Quintero
1,582438
Gols:
704
Gols Per Partit:
2,93
Expulsions:
26
Expulsions Per Partit:
0,11
Estrangers:
93
Percentatge Estrangers:
25,55
Victòries locals:
161
Victòries visitants:
37
Empats:
42
Màxima victòria local:
8-1 Valladolid-Girona
Màxima victòria visitant:
1-6 Avilés-Sestao
Millor ratxa guanyadora:
Valladolid: 7 Partits (Jornades 2-8)
Pitjor ratxa perdedora:
Condal: 5 Partits (Jornades 12-16)
Millor ratxa no perdent:
Valladolid: 9 Partits (Jornades 1-9)
Pitjor ratxa no guanyant:
Avilés: 9 Partits (Jornades 4-12)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error