Temporada 2014-15 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Zamora
Resultats
23/08/2014
Osasuna
Barcelona B
Recreativo de Huelva
Real Zaragoza
Valladolid
Mallorca
Las Palmas
Llagostera
Numancia
Sporting de Gijón
24/08/2014
Leganés
Alavés
Mirandés
Lugo
Sabadell
Betis
Girona
Racing de Santander
Albacete
Alcorcón
Ponferradina
Tenerife
30/08/2014
Barcelona B
Sabadell
Real Zaragoza
Osasuna
Lugo
Valladolid
Alcorcón
Girona
Tenerife
Albacete
Racing de Santander
Mirandés
31/08/2014
Llagostera
Leganés
Sporting de Gijón
Ponferradina
Betis
Numancia
Alavés
Recreativo de Huelva
Mallorca
Las Palmas
06/09/2014
Recreativo de Huelva
Llagostera
Albacete
Sporting de Gijón
Osasuna
Alavés
Sabadell
Numancia
Girona
Tenerife
07/09/2014
Ponferradina
Betis
Mirandés
Alcorcón
Valladolid
Racing de Santander
Barcelona B
Real Zaragoza
Las Palmas
Lugo
Leganés
Mallorca
13/09/2014
Numancia
Ponferradina
Mallorca
Recreativo de Huelva
Alavés
Barcelona B
Racing de Santander
Las Palmas
Llagostera
Osasuna
14/09/2014
Sporting de Gijón
Girona
Real Zaragoza
Sabadell
Lugo
Leganés
Betis
Albacete
Tenerife
Mirandés
Alcorcón
Valladolid
20/09/2014
Recreativo de Huelva
Lugo
Barcelona B
Llagostera
Mirandés
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Alavés
Las Palmas
Alcorcón
Sabadell
Ponferradina
21/09/2014
Osasuna
Mallorca
Girona
Betis
Leganés
Racing de Santander
Valladolid
Tenerife
Albacete
Numancia
27/09/2014
Llagostera
Real Zaragoza
Lugo
Osasuna
Alavés
Sabadell
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
28/09/2014
Tenerife
Las Palmas
Mallorca
Barcelona B
Sporting de Gijón
Valladolid
Numancia
Girona
Alcorcón
Leganés
Betis
Mirandés
29/09/2014
Ponferradina
Albacete
04/10/2014
Alavés
Llagostera
Barcelona B
Lugo
Girona
Ponferradina
Osasuna
Racing de Santander
Las Palmas
Sporting de Gijón
05/10/2014
Valladolid
Betis
Recreativo de Huelva
Alcorcón
Sabadell
Albacete
Real Zaragoza
Mallorca
Leganés
Tenerife
Mirandés
Numancia
11/10/2014
Mallorca
Alavés
Ponferradina
Mirandés
Racing de Santander
Barcelona B
Alcorcón
Osasuna
Tenerife
Recreativo de Huelva
Albacete
Girona
Numancia
Valladolid
12/10/2014
Betis
Las Palmas
Sporting de Gijón
Leganés
Lugo
Real Zaragoza
Llagostera
Sabadell
18/10/2014
Valladolid
Ponferradina
Alavés
Lugo
Mirandés
Albacete
Real Zaragoza
Racing de Santander
Osasuna
Tenerife
Sabadell
Girona
19/10/2014
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Llagostera
Mallorca
Las Palmas
Numancia
Leganés
Betis
Barcelona B
Alcorcón
25/10/2014
Mallorca
Sabadell
Racing de Santander
Alavés
Betis
Recreativo de Huelva
Ponferradina
Las Palmas
26/10/2014
Albacete
Valladolid
Lugo
Llagostera
Sporting de Gijón
Osasuna
Girona
Mirandés
Alcorcón
Real Zaragoza
Tenerife
Barcelona B
Numancia
Leganés
01/11/2014
Mallorca
Lugo
Alavés
Alcorcón
Barcelona B
Sporting de Gijón
Llagostera
Racing de Santander
Las Palmas
Albacete
Sabadell
Mirandés
02/11/2014
Osasuna
Betis
Valladolid
Girona
Recreativo de Huelva
Numancia
Leganés
Ponferradina
03/11/2014
Real Zaragoza
Tenerife
08/11/2014
Mirandés
Valladolid
Betis
Barcelona B
Albacete
Leganés
Numancia
Osasuna
Girona
Las Palmas
Alcorcón
Llagostera
09/11/2014
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Lugo
Sabadell
Ponferradina
Recreativo de Huelva
Tenerife
Alavés
Racing de Santander
Mallorca
15/11/2014
Mallorca
Alcorcón
Leganés
Girona
Las Palmas
Mirandés
Alavés
Sporting de Gijón
Barcelona B
Numancia
Sabadell
Valladolid
Osasuna
Ponferradina
16/11/2014
Lugo
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Albacete
Llagostera
Tenerife
Real Zaragoza
Betis
22/11/2014
Racing de Santander
Sabadell
Ponferradina
Barcelona B
Sporting de Gijón
Llagostera
Numancia
Real Zaragoza
Tenerife
Mallorca
23/11/2014
Valladolid
Las Palmas
Girona
Recreativo de Huelva
Mirandés
Leganés
Betis
Alavés
Albacete
Osasuna
Alcorcón
Lugo
29/11/2014
Alavés
Numancia
Osasuna
Girona
Llagostera
Betis
Leganés
Valladolid
30/11/2014
Mallorca
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Alcorcón
Barcelona B
Albacete
Recreativo de Huelva
Mirandés
Real Zaragoza
Ponferradina
Lugo
Tenerife
10/12/2014
Sabadell
Las Palmas
06/12/2014
Numancia
Llagostera
Mirandés
Osasuna
Las Palmas
Leganés
Ponferradina
Alavés
07/12/2014
Girona
Barcelona B
Alcorcón
Sabadell
Sporting de Gijón
Lugo
Valladolid
Recreativo de Huelva
Tenerife
Racing de Santander
08/12/2014
Betis
Mallorca
Albacete
Real Zaragoza
13/12/2014
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Barcelona B
Mirandés
Lugo
Betis
Recreativo de Huelva
Las Palmas
14/12/2014
Osasuna
Valladolid
Mallorca
Numancia
Llagostera
Ponferradina
Real Zaragoza
Girona
Alavés
Albacete
Alcorcón
Tenerife
Sabadell
Leganés
20/12/2014
Girona
Alavés
Ponferradina
Mallorca
Mirandés
Real Zaragoza
Tenerife
Sabadell
Numancia
Lugo
21/12/2014
Betis
Racing de Santander
Albacete
Llagostera
Sporting de Gijón
Alcorcón
Las Palmas
Osasuna
Leganés
Recreativo de Huelva
Valladolid
Barcelona B
03/01/2015
Alavés
Mirandés
Mallorca
Albacete
Llagostera
Girona
Osasuna
Leganés
Barcelona B
Las Palmas
04/01/2015
Real Zaragoza
Valladolid
Lugo
Ponferradina
Sabadell
Recreativo de Huelva
Tenerife
Sporting de Gijón
Alcorcón
Betis
Racing de Santander
Numancia
10/01/2015
Leganés
Barcelona B
Albacete
Lugo
Girona
Mallorca
Recreativo de Huelva
Osasuna
Betis
Tenerife
11/01/2015
Las Palmas
Real Zaragoza
Numancia
Alcorcón
Sabadell
Sporting de Gijón
Mirandés
Llagostera
Valladolid
Alavés
Ponferradina
Racing de Santander
17/01/2015
Osasuna
Sabadell
Lugo
Girona
Racing de Santander
Albacete
Alavés
Las Palmas
18/01/2015
Sporting de Gijón
Betis
Mallorca
Mirandés
Llagostera
Valladolid
Barcelona B
Recreativo de Huelva
Tenerife
Numancia
Real Zaragoza
Leganés
Alcorcón
Ponferradina
24/01/2015
Alavés
Leganés
Betis
Sabadell
Real Zaragoza
Recreativo de Huelva
Tenerife
Ponferradina
25/01/2015
Mallorca
Valladolid
Barcelona B
Osasuna
Sporting de Gijón
Numancia
Alcorcón
Albacete
Racing de Santander
Girona
Llagostera
Las Palmas
Lugo
Mirandés
31/01/2015
Sabadell
Barcelona B
Albacete
Tenerife
Ponferradina
Sporting de Gijón
Numancia
Betis
Leganés
Llagostera
Las Palmas
Mallorca
Mirandés
Racing de Santander
01/02/2015
Recreativo de Huelva
Alavés
Girona
Alcorcón
Valladolid
Lugo
10/02/2015
Osasuna
Real Zaragoza
07/02/2015
Real Zaragoza
Barcelona B
Racing de Santander
Valladolid
Llagostera
Recreativo de Huelva
Alcorcón
Mirandés
08/02/2015
Lugo
Las Palmas
Mallorca
Leganés
Sporting de Gijón
Albacete
Numancia
Sabadell
Tenerife
Girona
Betis
Ponferradina
18/03/2015
Alavés
Osasuna
14/02/2015
Osasuna
Llagostera
Recreativo de Huelva
Mallorca
Barcelona B
Alavés
Mirandés
Tenerife
15/02/2015
Girona
Sporting de Gijón
Valladolid
Alcorcón
Ponferradina
Numancia
Sabadell
Real Zaragoza
Las Palmas
Racing de Santander
Albacete
Betis
Leganés
Lugo
21/02/2015
Racing de Santander
Leganés
Mallorca
Osasuna
Alcorcón
Las Palmas
Betis
Girona
22/02/2015
Lugo
Recreativo de Huelva
Ponferradina
Sabadell
Llagostera
Barcelona B
Sporting de Gijón
Mirandés
Tenerife
Valladolid
Alavés
Real Zaragoza
Numancia
Albacete
28/02/2015
Osasuna
Lugo
Sabadell
Alavés
Valladolid
Sporting de Gijón
Barcelona B
Mallorca
01/03/2015
Las Palmas
Tenerife
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Albacete
Ponferradina
Girona
Numancia
Mirandés
Betis
Real Zaragoza
Llagostera
Leganés
Alcorcón
07/03/2015
Numancia
Mirandés
Lugo
Barcelona B
Racing de Santander
Osasuna
Tenerife
Leganés
Albacete
Sabadell
08/03/2015
Betis
Valladolid
Llagostera
Alavés
Ponferradina
Girona
Mallorca
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Las Palmas
Alcorcón
Recreativo de Huelva
14/03/2015
Osasuna
Alcorcón
Sabadell
Llagostera
Alavés
Mallorca
Leganés
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Lugo
Recreativo de Huelva
Tenerife
Valladolid
Numancia
15/03/2015
Las Palmas
Betis
Mirandés
Ponferradina
Girona
Albacete
Barcelona B
Racing de Santander
21/03/2015
Mallorca
Llagostera
Alcorcón
Barcelona B
Betis
Leganés
Numancia
Las Palmas
Albacete
Mirandés
22/03/2015
Racing de Santander
Real Zaragoza
Lugo
Alavés
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Girona
Sabadell
Tenerife
Osasuna
Ponferradina
Valladolid
28/03/2015
Leganés
Numancia
Llagostera
Lugo
Alavés
Racing de Santander
Valladolid
Albacete
Recreativo de Huelva
Betis
Las Palmas
Ponferradina
29/03/2015
Osasuna
Sporting de Gijón
Mirandés
Girona
Real Zaragoza
Alcorcón
Barcelona B
Tenerife
Sabadell
Mallorca
04/04/2015
Mirandés
Sabadell
Girona
Valladolid
Lugo
Mallorca
Albacete
Las Palmas
05/04/2015
Betis
Osasuna
Ponferradina
Leganés
Sporting de Gijón
Barcelona B
Tenerife
Real Zaragoza
Numancia
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Llagostera
Alcorcón
Alavés
11/04/2015
Mallorca
Racing de Santander
Sabadell
Lugo
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Valladolid
Mirandés
Llagostera
Alcorcón
Alavés
Tenerife
12/04/2015
Las Palmas
Girona
Recreativo de Huelva
Ponferradina
Barcelona B
Betis
Osasuna
Numancia
Leganés
Albacete
18/04/2015
Girona
Leganés
Sporting de Gijón
Alavés
Ponferradina
Osasuna
Mirandés
Las Palmas
Racing de Santander
Lugo
Albacete
Recreativo de Huelva
19/04/2015
Betis
Real Zaragoza
Alcorcón
Mallorca
Numancia
Barcelona B
Valladolid
Sabadell
Tenerife
Llagostera
25/04/2015
Lugo
Alcorcón
Osasuna
Albacete
Alavés
Betis
Barcelona B
Ponferradina
Mallorca
Tenerife
26/04/2015
Las Palmas
Valladolid
Sabadell
Racing de Santander
Llagostera
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Girona
Real Zaragoza
Numancia
Leganés
Mirandés
02/05/2015
Alcorcón
Racing de Santander
Numancia
Alavés
Betis
Llagostera
Girona
Osasuna
Las Palmas
Sabadell
03/05/2015
Ponferradina
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Mallorca
Tenerife
Lugo
Valladolid
Leganés
Albacete
Barcelona B
Mirandés
Recreativo de Huelva
09/05/2015
Barcelona B
Girona
Sabadell
Alcorcón
Lugo
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Valladolid
Leganés
Las Palmas
10/05/2015
Mallorca
Betis
Llagostera
Numancia
Osasuna
Mirandés
Real Zaragoza
Albacete
Racing de Santander
Tenerife
Alavés
Ponferradina
16/05/2015
Albacete
Alavés
Leganés
Sabadell
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Valladolid
Osasuna
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Numancia
Mallorca
Mirandés
Barcelona B
17/05/2015
Girona
Real Zaragoza
Ponferradina
Llagostera
Betis
Lugo
Tenerife
Alcorcón
19/05/2015
Barcelona B
Valladolid
Osasuna
Las Palmas
20/05/2015
Alcorcón
Sporting de Gijón
Mallorca
Ponferradina
Recreativo de Huelva
Leganés
Lugo
Numancia
Alavés
Girona
Sabadell
Tenerife
Real Zaragoza
Mirandés
21/05/2015
Racing de Santander
Betis
Llagostera
Albacete
23/05/2015
Mirandés
Alavés
Recreativo de Huelva
Sabadell
Ponferradina
Lugo
Leganés
Osasuna
Las Palmas
Barcelona B
24/05/2015
Girona
Llagostera
Sporting de Gijón
Tenerife
Numancia
Racing de Santander
Valladolid
Real Zaragoza
Betis
Alcorcón
Albacete
Mallorca
31/05/2015
Sporting de Gijón
Sabadell
Tenerife
Betis
Alcorcón
Numancia
Racing de Santander
Ponferradina
Lugo
Albacete
Mallorca
Girona
Llagostera
Mirandés
Alavés
Valladolid
Real Zaragoza
Las Palmas
Barcelona B
Leganés
Osasuna
Recreativo de Huelva
07/06/2015
Las Palmas
Alavés
Betis
Sporting de Gijón
Ponferradina
Alcorcón
Albacete
Racing de Santander
Girona
Lugo
Mirandés
Mallorca
Valladolid
Llagostera
Leganés
Real Zaragoza
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Sabadell
Osasuna
Numancia
Tenerife
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Betis8442259873401356
2Sporting de Gijón82422119257271053
3Girona82422410863351045
4Las Palmas78422212873471165
5Valladolid72422191265401104
6Real Zaragoza614215161161581219
7Ponferradina604216121455511077
8Mirandés59421611154244996
9Llagostera574215121541411186
10Leganés564215111648421255
11Alcorcón5442121812444916211
12Numancia534212171354551238
13Alavés534214111749531134
14Albacete51421491955651093
15Lugo494211161548561077
16Mallorca48421392051641459
17Tenerife484211151641481105
18Osasuna4542111219416013615
19Racing de Santander44421282242531358
20Recreativo de Huelva414210112137591326
21Sabadell38428142041661208
22Barcelona B3642992455831059
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Rubén Castro
32
Araujo
22
Borja Bastón
22
David Rodríguez
20
Jorge Molina
19
Urko Vera
17
Sandaza
16
Óscar González
16
Yuri
16
Sergi Enrich
16
Julio Álvarez
12
Guerrero
11
Sanchón
11
Chuli
11
Manu Barreiro
11
 NomDem GroguesClub
Héctor Verdés
22
Bigas
18
Aitor Sanz
17
Jordi Figueras
15
Laguardia
15
Fede San Emeterio
15
Juanpe
15
Menosse
15
N'Diaye
14
David García
14
Dorca
14
Ruiz de Galarreta
14
Fausto
14
Cendrós
14
Reyes
13
Gols:
1136
Gols Per Partit:
2,46
Targetes Grogues:
2637
Targetes Grogues Per Partit:
5,71
Expulsions:
149
Expulsions Per Partit:
0,32
Estrangers:
96
Percentatge Estrangers:
14,55
Victòries locals:
209
Victòries visitants:
118
Empats:
135
Màxima victòria local:
7-0 Valladolid-Barcelona B
Màxima victòria visitant:
1-5 Mallorca-Valladolid
Millor ratxa guanyadora:
Mallorca: 5 Partits (Jornades 8-12)
Pitjor ratxa perdedora:
Albacete: 7 Partits (Jornades 5-11)
Millor ratxa no perdent:
Sporting de Gijón: 20 Partits (Jornades 1-20)
Pitjor ratxa no guanyant:
Recreativo de Huelva: 13 Partits (Jornades 14-26)
Progrés
Matriu
AlaAlbAlcBarBetGirLasLegLlaLugMalMirNumOsaPonRacReaRecSabSpoTenVal
Alavés-2-11-12-31-20-31-12-00-01-02-01-30-23-02-12-14-00-03-10-01-00-2
Albacete2-3-2-32-10-00-11-01-00-23-04-20-00-12-02-10-12-23-10-01-13-23-4
Alcorcón0-12-3-3-10-01-20-01-02-01-00-02-21-12-01-12-01-31-13-20-00-00-1
Barcelona B0-01-24-1-1-22-40-22-50-10-12-41-31-10-12-11-14-13-13-10-02-21-3
Betis1-20-13-01-0-2-10-01-32-25-11-02-02-13-01-12-04-03-22-00-33-14-0
Girona2-22-23-00-11-3-1-22-11-01-10-03-02-13-03-01-01-12-00-00-02-02-1
Las Palmas3-22-14-14-30-32-0-1-02-03-02-10-02-01-24-21-05-33-02-01-11-11-1
Leganés1-12-01-22-01-01-22-1-2-02-03-10-00-01-11-12-22-22-01-10-12-01-0
Llagostera3-12-30-01-00-21-20-02-0-3-21-40-10-00-03-10-20-11-00-10-02-02-0
Lugo3-21-10-03-20-11-22-10-01-1-4-01-11-14-30-00-03-32-12-11-21-01-0
Mallorca2-02-01-13-31-20-11-10-20-12-1-2-01-13-01-02-33-21-21-00-12-11-5
Mirandés3-03-21-22-30-00-12-11-01-00-02-0-2-01-02-10-21-12-10-00-21-10-0
Numancia1-01-12-21-01-12-24-21-13-26-61-21-0-0-01-30-22-01-23-01-23-30-1
Osasuna1-32-11-12-03-20-01-22-10-10-26-42-01-1-0-10-20-12-00-00-03-22-1
Ponferradina2-11-01-14-44-13-02-21-10-11-03-11-01-21-0-1-11-13-33-00-21-02-0
Racing de Santander1-11-00-10-02-40-11-21-20-21-00-11-21-12-00-1-0-23-03-11-11-01-4
Real Zaragoza1-03-11-14-02-22-10-22-02-20-02-00-11-01-14-12-1-2-01-11-12-30-2
Recreativo de Huelva0-04-12-12-00-10-32-41-02-00-00-00-10-31-10-11-00-0-3-11-11-10-3
Sabadell2-16-10-11-42-30-22-21-21-12-11-13-20-32-21-03-20-01-0-2-21-30-0
Sporting de Gijón1-02-12-10-01-21-11-12-10-02-11-04-13-02-02-13-13-11-12-0-2-01-1
Tenerife1-11-11-12-02-00-12-11-00-01-10-01-00-02-10-11-01-10-21-01-1-2-0
Valladolid2-00-11-07-00-02-11-22-02-40-02-12-14-01-10-03-11-31-00-03-02-1-
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error