Temporada 1952-53 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
13/09/1952
España Industrial
Lleida
14/09/1952
Burgos
Alavés
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
Logroñés
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Osasuna
Salamanca
Avilés
Sant Andreu
UD Huesca
21/09/1952
Alavés
Caudal
Avilés
España Industrial
UD Huesca
Barakaldo
Lleida
Sabadell
Logroñés
Salamanca
Osasuna
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Burgos
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
27/09/1952
España Industrial
Logroñés
28/09/1952
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Osasuna
Burgos
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
Salamanca
Racing de Ferrol
UD Huesca
Sabadell
Avilés
Sant Andreu
Lleida
05/10/1952
Avilés
Sant Andreu
UD Huesca
Burgos
Lleida
Barakaldo
Logroñés
Sabadell
Osasuna
Racing de Ferrol
Salamanca
España Industrial
Gimnàstic de Tarragona
Caudal
Gimnástica de Torrelavega
Alavés
11/10/1952
Sant Andreu
Logroñés
12/10/1952
Alavés
UD Huesca
Barakaldo
Avilés
Burgos
Osasuna
Caudal
España Industrial
Racing de Ferrol
Lleida
Sabadell
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Gimnástica de Torrelavega
18/10/1952
España Industrial
Sabadell
19/10/1952
Avilés
Racing de Ferrol
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Burgos
Logroñés
Barakaldo
Osasuna
Alavés
Salamanca
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
25/10/1952
Sant Andreu
España Industrial
26/10/1952
Alavés
Lleida
Barakaldo
Salamanca
Burgos
Avilés
Caudal
Sabadell
Racing de Ferrol
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
UD Huesca
01/11/1952
España Industrial
Barakaldo
02/11/1952
Avilés
Alavés
UD Huesca
Caudal
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
Burgos
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Sant Andreu
Salamanca
Racing de Ferrol
09/11/1952
Alavés
Logroñés
Barakaldo
Sabadell
Burgos
Salamanca
Caudal
Sant Andreu
Racing de Ferrol
España Industrial
UD Huesca
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
15/11/1952
España Industrial
Burgos
16/11/1952
Avilés
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Sabadell
Lleida
UD Huesca
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Caudal
Salamanca
Alavés
Sant Andreu
Barakaldo
23/11/1952
Alavés
España Industrial
Burgos
Sabadell
Caudal
Barakaldo
Racing de Ferrol
Sant Andreu
UD Huesca
Avilés
Osasuna
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Salamanca
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés
13/12/1952
España Industrial
Gimnàstic de Tarragona
14/12/1952
Avilés
Osasuna
Barakaldo
Racing de Ferrol
Lleida
Caudal
Logroñés
UD Huesca
Sabadell
Alavés
Salamanca
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
Burgos
21/12/1952
Alavés
Sant Andreu
Burgos
Barakaldo
Caudal
Racing de Ferrol
UD Huesca
Salamanca
Lleida
Avilés
Osasuna
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
España Industrial
04/01/1953
Barakaldo
Alavés
Racing de Ferrol
Burgos
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Salamanca
Osasuna
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
06/01/1953
Caudal
Avilés
España Industrial
UD Huesca
Logroñés
Lleida
11/01/1953
Alavés
Racing de Ferrol
Avilés
Logroñés
Burgos
Caudal
España Industrial
Osasuna
UD Huesca
Sabadell
Lleida
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
18/01/1953
Alavés
Burgos
Avilés
Salamanca
UD Huesca
Sant Andreu
Lleida
España Industrial
Logroñés
Caudal
Osasuna
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
24/01/1953
España Industrial
Avilés
25/01/1953
Barakaldo
UD Huesca
Burgos
Gimnàstic de Tarragona
Caudal
Alavés
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Lleida
Salamanca
Logroñés
26/01/1953
Sant Andreu
Osasuna
01/02/1953
Avilés
Sabadell
UD Huesca
Racing de Ferrol
Lleida
Sant Andreu
Logroñés
España Industrial
Osasuna
Barakaldo
Salamanca
Caudal
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Burgos
07/02/1953
España Industrial
Salamanca
08/02/1953
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Lleida
Burgos
UD Huesca
Caudal
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Osasuna
Sabadell
Logroñés
Sant Andreu
Avilés
14/02/1953
España Industrial
Caudal
15/02/1953
Avilés
Barakaldo
UD Huesca
Alavés
Logroñés
Sant Andreu
Salamanca
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Racing de Ferrol
29/03/1953
Osasuna
Burgos
21/02/1953
Sant Andreu
Salamanca
22/02/1953
Alavés
Osasuna
Barakaldo
Logroñés
Burgos
Lleida
Caudal
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Avilés
Sabadell
España Industrial
Gimnàstic de Tarragona
UD Huesca
28/02/1953
España Industrial
Sant Andreu
01/03/1953
Avilés
Burgos
UD Huesca
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
Alavés
Logroñés
Racing de Ferrol
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Caudal
Salamanca
Barakaldo
07/03/1953
Sant Andreu
Sabadell
08/03/1953
Alavés
Avilés
Barakaldo
España Industrial
Burgos
Logroñés
Caudal
UD Huesca
Racing de Ferrol
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
14/03/1953
España Industrial
Racing de Ferrol
15/03/1953
Avilés
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés
Alavés
Osasuna
UD Huesca
Sabadell
Barakaldo
Salamanca
Burgos
Sant Andreu
Caudal
22/03/1953
Alavés
Salamanca
Barakaldo
Sant Andreu
Burgos
España Industrial
Caudal
Osasuna
UD Huesca
Lleida
Sabadell
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Avilés
04/04/1953
España Industrial
Alavés
05/04/1953
Avilés
UD Huesca
Barakaldo
Caudal
Lleida
Osasuna
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Burgos
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Racing de Ferrol
12/04/1953
Alavés
Sabadell
Burgos
Sant Andreu
Caudal
Lleida
Racing de Ferrol
Barakaldo
UD Huesca
Logroñés
Osasuna
Avilés
Gimnàstic de Tarragona
España Industrial
Gimnástica de Torrelavega
Salamanca
18/04/1953
España Industrial
Gimnástica de Torrelavega
19/04/1953
Avilés
Lleida
Barakaldo
Burgos
Racing de Ferrol
Caudal
Logroñés
Osasuna
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Salamanca
UD Huesca
Sant Andreu
Alavés
26/04/1953
Alavés
Barakaldo
Avilés
Caudal
Burgos
Racing de Ferrol
UD Huesca
España Industrial
Lleida
Logroñés
Osasuna
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
03/05/1953
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Caudal
Burgos
Racing de Ferrol
Alavés
Logroñés
Avilés
Osasuna
España Industrial
Sabadell
UD Huesca
Salamanca
Lleida
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Osasuna40301686613704
2España Industrial37301659654300
3Avilés37301659594603
4Alavés353016311584803
5Logroñés343014610594400
6Lleida323014412483701
7Barakaldo313012711544101
8Sant Andreu303013413505801
9Racing de Ferrol293011712494101
10Caudal283011613454800
11Sabadell283010812415501
12Gimnástica de Torrelavega273012315415700
13Salamanca263011415425301
14Gimnàstic de Tarragona253010515375600
15UD Huesca23308715364801
16Burgos18306618346701
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Mauro
19
Luisito
17
Enrique
17
Xirau
17
Insa
16
Mora
15
Azcarate
14
Sabino
14
Bolea
13
Pauet
12
Bellés
11
Murillo
11
 Rosado
11
Ferrer
10
Remacha
10
 NomDem GroguesClub
Gols:
779
Gols Per Partit:
3,25
Expulsions:
18
Expulsions Per Partit:
0,08
Estrangers:
51
Percentatge Estrangers:
15,5
Victòries locals:
151
Victòries visitants:
45
Empats:
44
Màxima victòria local:
7-0 UD Huesca-Burgos
Màxima victòria visitant:
0-5 Sant Andreu-Lleida
Millor ratxa guanyadora:
España Industrial: 5 Partits (Jornades 16-20)
Pitjor ratxa perdedora:
UD Huesca: 6 Partits (Jornades 10-15)
Millor ratxa no perdent:
España Industrial: 8 Partits (Jornades 13-20)
Pitjor ratxa no guanyant:
Burgos: 10 Partits (Jornades 20-29)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error