Temporada 1953-54 2ª Divisió Sud

Lliga 2a divisió Sur
Pichichi
Resultats
12/09/1953
Xerez
Tenerife
13/09/1953
Badajoz
Hércules
Castellón
Alcoyano
España de Tánger
Atlético Tetuán
Granada
Murcia
Las Palmas
Balompédica Linense
Mallorca
Mestalla
UD Melilla
CD Málaga
19/09/1953
Mestalla
Castellón
20/09/1953
Alcoyano
Mallorca
Hércules
Granada
Xerez
Las Palmas
CD Málaga
España de Tánger
UD Melilla
Atlético Tetuán
Murcia
Badajoz
Tenerife
Balompédica Linense
27/09/1953
Atlético Tetuán
Las Palmas
Badajoz
Mestalla
Castellón
Murcia
España de Tánger
Xerez
Granada
Alcoyano
Balompédica Linense
UD Melilla
Mallorca
Hércules
Tenerife
CD Málaga
01/10/1953
Mestalla
Granada
04/10/1953
Alcoyano
Badajoz
Atlético Tetuán
Tenerife
Hércules
Castellón
Xerez
UD Melilla
Las Palmas
CD Málaga
Balompédica Linense
España de Tánger
Mallorca
Murcia
11/10/1953
Castellón
Badajoz
España de Tánger
Tenerife
Granada
Mallorca
Hércules
Alcoyano
Xerez
Atlético Tetuán
Las Palmas
UD Melilla
CD Málaga
Balompédica Linense
Murcia
Mestalla
18/10/1953
Alcoyano
Murcia
Badajoz
Mallorca
Castellón
Granada
España de Tánger
Las Palmas
Xerez
CD Málaga
Balompédica Linense
Atlético Tetuán
Mestalla
Hércules
Tenerife
UD Melilla
25/10/1953
Atlético Tetuán
Mestalla
Granada
Las Palmas
Hércules
Xerez
Balompédica Linense
Murcia
CD Málaga
Alcoyano
Mallorca
España de Tánger
UD Melilla
Castellón
Tenerife
Badajoz
01/11/1953
Alcoyano
Atlético Tetuán
España de Tánger
Castellón
Hércules
Balompédica Linense
Las Palmas
Badajoz
CD Málaga
Mestalla
UD Melilla
Mallorca
Murcia
Xerez
08/11/1953
Granada
Tenerife
08/11/1953
Mestalla
UD Melilla
15/11/1953
Alcoyano
España de Tánger
Castellón
Atlético Tetuán
Xerez
Granada
Las Palmas
Hércules
Balompédica Linense
Badajoz
Mallorca
CD Málaga
Murcia
Tenerife
22/11/1953
Atlético Tetuán
Mallorca
Badajoz
Xerez
Castellón
CD Málaga
España de Tánger
Mestalla
Granada
Balompédica Linense
UD Melilla
Alcoyano
Murcia
Las Palmas
Tenerife
Hércules
29/11/1953
Alcoyano
Las Palmas
Atlético Tetuán
Granada
Hércules
España de Tánger
Xerez
Mallorca
Balompédica Linense
Castellón
CD Málaga
Badajoz
UD Melilla
Murcia
Tenerife
Mestalla
08/11/1953
Mallorca
Balompédica Linense
06/12/1953
Alcoyano
Tenerife
Badajoz
Atlético Tetuán
España de Tánger
Murcia
Granada
CD Málaga
Hércules
UD Melilla
Xerez
Castellón
Las Palmas
Mestalla
13/12/1953
Atlético Tetuán
Hércules
Badajoz
España de Tánger
Castellón
Tenerife
Las Palmas
Mallorca
Balompédica Linense
Alcoyano
UD Melilla
Granada
Mestalla
Xerez
Murcia
CD Málaga
19/12/1953
Mestalla
Balompédica Linense
20/12/1953
Castellón
Las Palmas
España de Tánger
Granada
Xerez
Alcoyano
CD Málaga
Hércules
UD Melilla
Badajoz
Murcia
Atlético Tetuán
Tenerife
Mallorca
27/12/1953
Alcoyano
Mestalla
Atlético Tetuán
CD Málaga
España de Tánger
UD Melilla
Granada
Badajoz
Hércules
Murcia
Las Palmas
Tenerife
Balompédica Linense
Xerez
Mallorca
Castellón
10/01/1954
Alcoyano
Castellón
Atlético Tetuán
España de Tánger
Hércules
Badajoz
Balompédica Linense
Las Palmas
CD Málaga
UD Melilla
Mestalla
Mallorca
Murcia
Granada
Tenerife
Xerez
17/01/1954
Atlético Tetuán
UD Melilla
Badajoz
Murcia
Castellón
Mestalla
España de Tánger
CD Málaga
Granada
Hércules
Las Palmas
Xerez
Balompédica Linense
Tenerife
Mallorca
Alcoyano
22/01/1954
Mestalla
Badajoz
24/01/1954
Alcoyano
Granada
Hércules
Mallorca
Xerez
España de Tánger
Las Palmas
Atlético Tetuán
CD Málaga
Tenerife
Murcia
Castellón
25/01/1954
UD Melilla
Balompédica Linense
31/01/1954
Badajoz
Alcoyano
Castellón
Hércules
España de Tánger
Balompédica Linense
CD Málaga
Las Palmas
Murcia
Mallorca
Tenerife
Atlético Tetuán
01/02/1954
Granada
Mestalla
UD Melilla
Xerez
07/02/1954
Alcoyano
Hércules
Atlético Tetuán
Xerez
Badajoz
Castellón
Balompédica Linense
CD Málaga
Mallorca
Granada
UD Melilla
Las Palmas
Mestalla
Murcia
Tenerife
España de Tánger
14/02/1954
Atlético Tetuán
Balompédica Linense
Granada
Castellón
Hércules
Mestalla
Las Palmas
España de Tánger
CD Málaga
Xerez
Mallorca
Badajoz
UD Melilla
Tenerife
Murcia
Alcoyano
21/02/1954
Alcoyano
CD Málaga
Badajoz
Tenerife
Castellón
UD Melilla
España de Tánger
Mallorca
Xerez
Hércules
Las Palmas
Granada
Mestalla
Atlético Tetuán
Murcia
Balompédica Linense
27/02/1954
Mestalla
CD Málaga
28/02/1954
Atlético Tetuán
Alcoyano
Badajoz
Las Palmas
Castellón
España de Tánger
Xerez
Murcia
Balompédica Linense
Hércules
Mallorca
UD Melilla
Tenerife
Granada
07/03/1954
Atlético Tetuán
Castellón
Badajoz
Balompédica Linense
España de Tánger
Alcoyano
Granada
Xerez
Hércules
Las Palmas
CD Málaga
Mallorca
UD Melilla
Mestalla
Tenerife
Murcia
14/03/1954
CD Málaga
Castellón
Mestalla
España de Tánger
21/03/1954
Alcoyano
UD Melilla
Hércules
Tenerife
Xerez
Badajoz
Las Palmas
Murcia
Balompédica Linense
Granada
Mallorca
Atlético Tetuán
28/03/1954
Badajoz
CD Málaga
Castellón
Balompédica Linense
España de Tánger
Hércules
Granada
Atlético Tetuán
Las Palmas
Alcoyano
Mallorca
Xerez
Mestalla
Tenerife
Murcia
UD Melilla
06/12/1953
Balompédica Linense
Mallorca
03/04/1954
Mestalla
Las Palmas
04/04/1954
Atlético Tetuán
Badajoz
Castellón
Xerez
CD Málaga
Granada
UD Melilla
Hércules
Murcia
España de Tánger
Tenerife
Alcoyano
11/04/1954
Alcoyano
Balompédica Linense
España de Tánger
Badajoz
Granada
UD Melilla
Hércules
Atlético Tetuán
Xerez
Mestalla
CD Málaga
Murcia
Mallorca
Las Palmas
Tenerife
Castellón
14/03/1954
Mallorca
Tenerife
18/04/1954
Alcoyano
Xerez
Atlético Tetuán
Murcia
Badajoz
UD Melilla
Granada
España de Tánger
Hércules
CD Málaga
Las Palmas
Castellón
Balompédica Linense
Mestalla
25/04/1954
Badajoz
Granada
Castellón
Mallorca
Xerez
Balompédica Linense
CD Málaga
Atlético Tetuán
UD Melilla
España de Tánger
Mestalla
Alcoyano
Murcia
Hércules
Tenerife
Las Palmas
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Las Palmas39301677583303
2Hércules38301749554002
3CD Málaga38301668603003
4Granada363017211633603
5Castellón333016113676100
6Tenerife333014511564104
7Atlético Tetuán333015312604602
8España de Tánger313015114605701
9Badajoz303011811665503
10Balompédica Linense303013413465901
11Xerez293012513505402
12Murcia273010713455401
13UD Melilla263011415377003
14Alcoyano25308913354902
15Mestalla233010317485801
16Mallorca93033244010300
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Antonio
20
Xirau
20
Rafa
18
Nasio
18
Badenes II
18
Bazán
17
Uceda
17
Rius
16
Vilalta
14
Bolea
14
Fraga
13
Roth
12
 Chordá
12
Ibáñez
12
López
12
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Pepín
0,962827
Surribas
1,142124
Piris
1,182226
Gómez
1,462638
Ferrer
1,482740
Font
1,652643
 Rodríguez
1,712136
Abeijón
1,792443
Rivero
1,842546
Timor
1,882547
Bienvenido
1,962957
Gols:
846
Gols Per Partit:
3,53
Expulsions:
31
Expulsions Per Partit:
0,13
Estrangers:
59
Percentatge Estrangers:
16,48
Victòries locals:
174
Victòries visitants:
30
Empats:
36
Màxima victòria local:
8-0 Tenerife-Mallorca
Màxima victòria visitant:
0-4 UD Melilla-CD Málaga
Millor ratxa guanyadora:
Atlético Tetuán: 7 Partits (Jornades 19-25)
Pitjor ratxa perdedora:
Mallorca: 7 Partits (Jornades 24-30)
Millor ratxa no perdent:
Las Palmas: 10 Partits (Jornades 21-30)
Pitjor ratxa no guanyant:
Mallorca: 15 Partits (Jornades 16-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error