Temporada 1999-00 2ª Divisió B Grup II

Resultats
28/08/1999
Figueruelas
Aurrerá
29/08/1999
Burgos CF
Real Unión
Beasain
Conquense
Binéfar
Izarra
Calahorra
Real Zaragoza B
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Alavés B
Osasuna B
Gernika
Barakaldo
Valladolid B
Zamora
Bermeo
04/09/1999
Real Zaragoza B
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Gernika
Bilbao Athletic
05/09/1999
Bermeo
Barakaldo
Aurrerá
Amurrio
Real Unión
Beasain
Alavés B
Figueruelas
Conquense
Zamora
Izarra
Burgos CF
Valladolid B
Osasuna B
11/09/1999
Beasain
Izarra
Figueruelas
Gernika
Bilbao Athletic
Valladolid B
12/09/1999
Burgos CF
Real Zaragoza B
Calahorra
Aurrerá
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
Alavés B
Zamora
Barakaldo
Osasuna B
Bermeo
Conquense
Real Unión
18/09/1999
Real Zaragoza B
Beasain
19/09/1999
Real Unión
Zamora
Aurrerá
Binéfar
Gernika
Amurrio
Bermeo
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Alavés B
Calahorra
Valladolid B
Figueruelas
Barakaldo
Osasuna B
Izarra
Conquense
25/09/1999
Figueruelas
Bermeo
26/09/1999
Bilbao Athletic
Barakaldo
Burgos CF
Aurrerá
Real Unión
Izarra
Conquense
Real Zaragoza B
Calahorra
Gernika
Amurrio
Valladolid B
Zamora
Osasuna B
Binéfar
Alavés B
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
02/10/1999
Real Zaragoza B
Real Unión
Aurrerá
Beasain
Valladolid B
Calahorra
Osasuna B
Bilbao Athletic
03/10/1999
Bermeo
Amurrio
Barakaldo
Figueruelas
Gimnástica de Torrelavega
Conquense
Gernika
Binéfar
Izarra
Zamora
Alavés B
Burgos CF
09/10/1999
Beasain
Alavés B
Conquense
Aurrerá
Burgos CF
Gernika
10/10/1999
Amurrio
Barakaldo
Zamora
Bilbao Athletic
Binéfar
Valladolid B
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Bermeo
Izarra
Real Zaragoza B
Figueruelas
Osasuna B
12/10/1999
Alavés B
Conquense
Gernika
Beasain
Bilbao Athletic
Figueruelas
13/10/1999
Osasuna B
Amurrio
Barakaldo
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Valladolid B
Burgos CF
Real Zaragoza B
Zamora
Aurrerá
Real Unión
Bermeo
Binéfar
17/10/1999
Amurrio
Bilbao Athletic
Real Unión
Alavés B
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Barakaldo
Beasain
Valladolid B
Zamora
Figueruelas
Calahorra
Osasuna B
Burgos CF
Bermeo
Izarra
Aurrerá
Conquense
Gernika
23/10/1999
Figueruelas
Amurrio
24/10/1999
Aurrerá
Real Zaragoza B
Barakaldo
Burgos CF
Bermeo
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Zamora
Gernika
Real Unión
Valladolid B
Conquense
Alavés B
Izarra
Osasuna B
Binéfar
Bilbao Athletic
Calahorra
30/10/1999
Beasain
Barakaldo
31/10/1999
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Real Zaragoza B
Alavés B
Izarra
Gernika
Real Unión
Valladolid B
Conquense
Bermeo
Burgos CF
Osasuna B
Binéfar
Bilbao Athletic
Calahorra
Figueruelas
Zamora
Amurrio
06/11/1999
Bermeo
Real Unión
Barakaldo
Conquense
Figueruelas
Binéfar
07/11/1999
Bilbao Athletic
Burgos CF
Alavés B
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Beasain
Valladolid B
Izarra
Amurrio
Calahorra
Gernika
Real Zaragoza B
Aurrerá
Zamora
14/11/1999
Real Unión
Barakaldo
Beasain
Bilbao Athletic
Binéfar
Amurrio
Aurrerá
Alavés B
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Conquense
Osasuna B
Burgos CF
Figueruelas
Zamora
Calahorra
Real Zaragoza B
Valladolid B
Izarra
Bermeo
20/11/1999
Alavés B
Zamora
Figueruelas
Beasain
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
21/11/1999
Barakaldo
Izarra
Bermeo
Real Zaragoza B
Gernika
Aurrerá
Osasuna B
Real Unión
Calahorra
Binéfar
08/12/1999
Bilbao Athletic
Conquense
23/12/1999
Amurrio
Burgos CF
27/11/1999
Real Zaragoza B
Barakaldo
Beasain
Amurrio
Aurrerá
Valladolid B
28/11/1999
Gimnástica de Torrelavega
Bermeo
Burgos CF
Calahorra
Real Unión
Bilbao Athletic
Alavés B
Gernika
Izarra
Osasuna B
Zamora
Binéfar
Conquense
Figueruelas
04/12/1999
Osasuna B
Real Zaragoza B
05/12/1999
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Zamora
Valladolid B
Alavés B
Bermeo
Aurrerá
Binéfar
Burgos CF
Bilbao Athletic
Izarra
Figueruelas
Real Unión
Amurrio
Conquense
Calahorra
Beasain
11/12/1999
Aurrerá
Barakaldo
Alavés B
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
12/12/1999
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Beasain
Binéfar
Real Unión
Amurrio
Izarra
Figueruelas
Zamora
Burgos CF
Conquense
Calahorra
Gernika
Valladolid B
18/12/1999
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Real Zaragoza B
19/12/1999
Barakaldo
Alavés B
Burgos CF
Beasain
Calahorra
Real Unión
Binéfar
Conquense
Zamora
Valladolid B
Bermeo
Gernika
Osasuna B
Aurrerá
Amurrio
Izarra
23/12/1999
Aurrerá
Bilbao Athletic
31/12/1999
Gernika
Barakaldo
04/01/2000
Real Unión
Binéfar
05/01/2000
Real Zaragoza B
Amurrio
Beasain
Zamora
Izarra
Calahorra
Conquense
Burgos CF
Valladolid B
Bermeo
06/01/2000
Alavés B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
09/01/2000
Real Zaragoza B
Calahorra
Real Unión
Burgos CF
Valladolid B
Barakaldo
Izarra
Binéfar
Alavés B
Bilbao Athletic
Conquense
Beasain
Aurrerá
Figueruelas
Gernika
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
Bermeo
Zamora
15/01/2000
Figueruelas
Alavés B
16/01/2000
Beasain
Real Unión
Binéfar
Real Zaragoza B
Amurrio
Aurrerá
Zamora
Conquense
Burgos CF
Izarra
Barakaldo
Bermeo
Bilbao Athletic
Gernika
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Valladolid B
22/01/2000
Gernika
Figueruelas
23/01/2000
Real Zaragoza B
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Aurrerá
Calahorra
Real Unión
Conquense
Alavés B
Amurrio
Valladolid B
Bilbao Athletic
Izarra
Beasain
Barakaldo
Zamora
Bermeo
Osasuna B
29/01/2000
Beasain
Real Zaragoza B
Figueruelas
Valladolid B
30/01/2000
Binéfar
Aurrerá
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Zamora
Real Unión
Conquense
Izarra
Calahorra
Alavés B
Osasuna B
Barakaldo
Amurrio
Gernika
Bilbao Athletic
Bermeo
05/02/2000
Osasuna B
Zamora
Barakaldo
Bilbao Athletic
Aurrerá
Burgos CF
Bermeo
Figueruelas
Valladolid B
Amurrio
06/02/2000
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Real Zaragoza B
Conquense
Izarra
Real Unión
Gernika
Calahorra
Alavés B
Binéfar
12/02/2000
Beasain
Aurrerá
Figueruelas
Barakaldo
13/02/2000
Conquense
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Alavés B
Calahorra
Valladolid B
Binéfar
Gernika
Real Unión
Real Zaragoza B
Amurrio
Bermeo
Bilbao Athletic
Osasuna B
Zamora
Izarra
20/02/2000
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Aurrerá
Conquense
Real Zaragoza B
Izarra
Alavés B
Beasain
Bermeo
Calahorra
Gernika
Burgos CF
Bilbao Athletic
Zamora
Osasuna B
Figueruelas
Valladolid B
Binéfar
Barakaldo
Amurrio
26/02/2000
Beasain
Gernika
Figueruelas
Bilbao Athletic
27/02/2000
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Valladolid B
Real Unión
Aurrerá
Zamora
Real Zaragoza B
Amurrio
Osasuna B
Calahorra
Barakaldo
Binéfar
Bermeo
Conquense
Alavés B
04/03/2000
Alavés B
Real Unión
Figueruelas
Zamora
Aurrerá
Izarra
05/03/2000
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Bermeo
Burgos CF
Bilbao Athletic
Amurrio
Gernika
Conquense
Barakaldo
Binéfar
Osasuna B
Calahorra
Valladolid B
Beasain
11/03/2000
Real Zaragoza B
Aurrerá
Beasain
Bermeo
12/03/2000
Burgos CF
Barakaldo
Zamora
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Gernika
Calahorra
Bilbao Athletic
Izarra
Alavés B
Binéfar
Osasuna B
Conquense
Valladolid B
Amurrio
Figueruelas
18/03/2000
Figueruelas
Calahorra
19/03/2000
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Real Zaragoza B
Osasuna B
Burgos CF
Gernika
Izarra
Valladolid B
Real Unión
Barakaldo
Beasain
Bilbao Athletic
Binéfar
Amurrio
Zamora
Bermeo
Conquense
25/03/2000
Beasain
Osasuna B
26/03/2000
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Zamora
Aurrerá
Burgos CF
Bilbao Athletic
Calahorra
Amurrio
Conquense
Barakaldo
Binéfar
Figueruelas
Real Unión
Bermeo
Izarra
Valladolid B
Real Zaragoza B
Gernika
01/04/2000
Valladolid B
Real Zaragoza B
Alavés B
Aurrerá
02/04/2000
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Burgos CF
Bermeo
Izarra
Bilbao Athletic
Beasain
Amurrio
Binéfar
Calahorra
Zamora
Barakaldo
Real Unión
Osasuna B
Conquense
08/04/2000
Aurrerá
Gernika
Beasain
Figueruelas
09/04/2000
Burgos CF
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Real Zaragoza B
Bermeo
Real Unión
Osasuna B
Zamora
Alavés B
Conquense
Bilbao Athletic
Izarra
Barakaldo
Binéfar
Calahorra
15/04/2000
Valladolid B
Aurrerá
Bilbao Athletic
Real Unión
16/04/2000
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Real Zaragoza B
Gernika
Alavés B
Amurrio
Beasain
Calahorra
Burgos CF
Osasuna B
Izarra
Figueruelas
Conquense
Binéfar
Zamora
19/04/2000
Aurrerá
Bermeo
20/04/2000
Beasain
Calahorra
21/04/2000
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
22/04/2000
Alavés B
Valladolid B
23/04/2000
Burgos CF
Binéfar
Conquense
Amurrio
Real Zaragoza B
Osasuna B
Zamora
Gernika
Izarra
Bilbao Athletic
Real Unión
Figueruelas
29/04/2000
Bilbao Athletic
Real Zaragoza B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Izarra
30/04/2000
Burgos CF
Zamora
Binéfar
Beasain
Barakaldo
Aurrerá
Bermeo
Alavés B
Amurrio
Real Unión
Calahorra
Conquense
Valladolid B
Gernika
06/05/2000
Real Zaragoza B
Figueruelas
07/05/2000
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Alavés B
Barakaldo
Beasain
Burgos CF
Izarra
Amurrio
Real Unión
Calahorra
Conquense
Binéfar
Valladolid B
Zamora
Gernika
Bermeo
Aurrerá
Osasuna B
13/05/2000
Figueruelas
Gimnástica de Torrelavega
14/05/2000
Bilbao Athletic
Aurrerá
Burgos CF
Conquense
Barakaldo
Gernika
Amurrio
Real Zaragoza B
Binéfar
Real Unión
Zamora
Beasain
Calahorra
Izarra
Osasuna B
Alavés B
Bermeo
Valladolid B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Gimnástica de Torrelavega7838239659181068
2Real Zaragoza B71382011753291058
3Burgos CF703819136582611011
4Barakaldo643818101047281236
5Aurrerá60381791248281047
6Beasain5938161111413811911
7Amurrio57381691342331117
8Bilbao Athletic55381510134535948
9Calahorra5138131213515011011
10Conquense503813111438539914
11Alavés B503814816495013210
12Zamora5038121412383210716
13Gernika4738121115454611616
14Binéfar4738121115373811712
15Osasuna B46381210163849925
16Real Unión453813619425311212
17Bermeo4238101216345111612
18Valladolid B34389722276313417
19Figueruelas33388921346611112
20Izarra31388723276713810
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Chili
31
Redondo
20
Peragón
17
Salvatierra
13
César Esteban
12
Sukia
12
Carrasco
12
Lobera
12
Bermejo
11
Soriano
10
Sendoa
10
Beramendi
10
Guerrero
10
Moska
10
Izurza
10
 NomDem GroguesClub
Javi Tres
17
San Miguel
16
Rández
16
Gerardo
15
Fuentes
15
Raúl García
15
Iban Guereñu
15
Óscar Rincón
15
Durán
14
Sarriegi
14
Sergio
14
Txiki
14
Peragón
13
Larreina
13
Samaniego
13
 NomDem CoefClubPJGols
Dorronsoro
0,373212
Duro
0,73726
Xabier
0,753627
Ramón Blanco
0,753224
Pinillos
0,753627
Eizaguirre
0,763023
Añón
13434
Aranzubia
1,033233
Izkoa
1,363345
Ochoa
1,563250
NomPTGTV
Sáez García8401
Armendariz Viguera8504
Caballero Herreros8464
Llorente Carcedo8538
Fernández Aja8492
Toledo Fernández8603
Gómez Jiménez8418
Vázquez Veiga8421
Gallardo Martínez8496
Teixeira Vitienes8485
Pardo del Burgo7545
Sánchez-Real Linacero7392
Liarte Pérez7370
Jaso Delgado7434
Gil Oteiza6424
Rey Rodil6352
Gutiérrez Carbó6361
Soto Miranda6233
Torralba Jiménez6445
Quintana Mendiola6385
Del Amo Cagigas6325
Santurio Martínez6255
Rebollo Soto6362
Bosqued Lafita6376
García Menocal6312
Herráez Prieto6331
Gómez Hoyas6362
Colina Sarobe6241
Gálvez Obrero6483
Fernández García6294
Basterretxea Bitorika6355
Gauna Rodríguez6293
Esquerdo Rodríguez6463
Delgado Ferreiro5356
Segura García5261
Cimas Orduña5242
Elías Fajula5434
Orueta Ibarrola5325
Ruiz Campo5293
Fernández González5313
Piñeiro Crespo5352
Aguirre Huerga5242
Clos Gómez4253
Martínez Omedo4197
Otero Álvarez4232
Jallas Amigo4213
García Carreras4270
Jallas Amigo4202
González Arbesu4292
Sobrino Rodríguez4314
Romeo Moreno3172
Rodríguez Costa3202
Noguer Planas3211
Iglesias Villanueva3204
Fernández López3171
Cadavieco Villanueva3142
Amoedo Chas3231
Martínez Terrén3123
Bastos Martínez3172
González Díez3152
Bello Rebolo3120
Ferreiro Varela3161
De Diego Pagola3214
López López3192
Parada Martínez2141
Felipe Rosón2121
Cuesta Ferreiro2111
Hernández Velázquez2141
Martínez Montoro2121
Soriano Martínez280
Sánchez Martín281
Ortiz Blanco2140
Gardeazábal Gómez2152
Rubinos Pérez2142
Villanueva Angulo290
Jávega Jiménez170
Martínez Griñán140
Megía Dávila171
Villalba Reneses1103
Renales Galindo171
Martínez Franco150
Pardo Calvo150
Arcas Piqueres160
Lozano Segado162
Torija Arroyo120
Rico Íñiguez141
Hevia Obras140
Dueñas Rodríguez170
García Mollá171
Ayza Gámez141
Velasco Carballo180
Bro Sáez140
Gols:
851
Gols Per Partit:
2,24
Targetes Grogues:
2256
Targetes Grogues Per Partit:
5,94
Expulsions:
213
Expulsions Per Partit:
0,56
Estrangers:
53
Percentatge Estrangers:
10,56
Victòries locals:
178
Victòries visitants:
102
Empats:
100
Màxima victòria local:
7-0 Binéfar-Valladolid B
Màxima victòria visitant:
1-5 Conquense-Burgos CF
Millor ratxa guanyadora:
Burgos CF: 5 Partits (Jornades 25-29)
Pitjor ratxa perdedora:
Figueruelas: 9 Partits (Jornades 13-21)
Millor ratxa no perdent:
Burgos CF: 14 Partits (Jornades 16-29)
Pitjor ratxa no guanyant:
Figueruelas: 14 Partits (Jornades 11-24)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error