Temporada 1975-76 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Resultats
06/09/1975
Tenerife
Castellón
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
07/09/1975
Terrassa
Ensidesa
Burgos
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
CD Málaga
Rayo Vallecano
Calvo Sotelo
Celta de Vigo
Osasuna
Alavés
Murcia
Córdoba
Cádiz
Sant Andreu
Valladolid
13/09/1975
Ensidesa
Gimnàstic de Tarragona
14/09/1975
Murcia
Terrassa
Calvo Sotelo
Sant Andreu
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Osasuna
Recreativo de Huelva
Valladolid
Alavés
Cádiz
Tenerife
CD Málaga
Córdoba
Castellón
Burgos
Barcelona Atlètic
Celta de Vigo
20/09/1975
Tenerife
CD Málaga
21/09/1975
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Osasuna
Barcelona Atlètic
Alavés
Calvo Sotelo
Córdoba
Ensidesa
Celta de Vigo
Castellón
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Burgos
Cádiz
Sant Andreu
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Valladolid
27/09/1975
Ensidesa
Tenerife
28/09/1975
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Deportivo de La Coruña
Alavés
CD Málaga
Burgos
Cádiz
Celta de Vigo
Murcia
Córdoba
Castellón
Osasuna
Calvo Sotelo
Terrassa
Barcelona Atlètic
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Sant Andreu
04/10/1975
Tenerife
Murcia
05/10/1975
Gimnàstic de Tarragona
Calvo Sotelo
Burgos
Ensidesa
Alavés
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
CD Málaga
Osasuna
Cádiz
Córdoba
Valladolid
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Castellón
Terrassa
Deportivo de La Coruña
19/10/1975
Cádiz
Barcelona Atlètic
Castellón
Recreativo de Huelva
Valladolid
Tenerife
Murcia
Burgos
Deportivo de La Coruña
Gimnàstic de Tarragona
Calvo Sotelo
Córdoba
Ensidesa
Celta de Vigo
CD Málaga
Osasuna
Rayo Vallecano
Terrassa
Sant Andreu
Alavés
25/10/1975
Tenerife
Calvo Sotelo
26/10/1975
Recreativo de Huelva
Alavés
Burgos
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Castellón
Cádiz
Celta de Vigo
Murcia
Córdoba
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Ensidesa
Barcelona Atlètic
CD Málaga
Terrassa
Sant Andreu
01/11/1975
Ensidesa
Barcelona Atlètic
02/11/1975
Cádiz
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Córdoba
Alavés
Terrassa
CD Málaga
Castellón
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Murcia
Osasuna
Calvo Sotelo
Burgos
Valladolid
Celta de Vigo
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
08/11/1975
Recreativo de Huelva
Terrassa
Tenerife
Rayo Vallecano
09/11/1975
Burgos
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Calvo Sotelo
Córdoba
Sant Andreu
Castellón
Ensidesa
Cádiz
CD Málaga
Osasuna
Valladolid
Barcelona Atlètic
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
23/11/1975
Ensidesa
Cádiz
Murcia
Castellón
Terrassa
Gimnàstic de Tarragona
CD Málaga
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
Osasuna
Rayo Vallecano
Burgos
Alavés
Córdoba
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Valladolid
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Tenerife
29/11/1975
Tenerife
Alavés
30/11/1975
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Terrassa
Burgos
Sant Andreu
Osasuna
Deportivo de La Coruña
CD Málaga
Ensidesa
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Cádiz
Murcia
Castellón
Valladolid
Barcelona Atlètic
Calvo Sotelo
06/12/1975
Ensidesa
Recreativo de Huelva
07/12/1975
Alavés
Burgos
Murcia
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Calvo Sotelo
Castellón
Valladolid
Cádiz
Rayo Vallecano
Osasuna
Terrassa
Tenerife
Sant Andreu
Celta de Vigo
13/12/1975
Ensidesa
Murcia
14/12/1975
Cádiz
Calvo Sotelo
Recreativo de Huelva
Córdoba
Burgos
Terrassa
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Sant Andreu
Castellón
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Alavés
CD Málaga
Valladolid
Barcelona Atlètic
Rayo Vallecano
21/12/1975
Murcia
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
CD Málaga
Gimnàstic de Tarragona
Burgos
Córdoba
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Cádiz
Valladolid
Ensidesa
Alavés
Osasuna
Rayo Vallecano
Castellón
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Terrassa
Celta de Vigo
28/12/1975
Castellón
Sant Andreu
Osasuna
Terrassa
Burgos
Córdoba
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Cádiz
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Tenerife
Ensidesa
Calvo Sotelo
Barcelona Atlètic
Alavés
Celta de Vigo
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Valladolid
03/01/1976
Tenerife
Burgos
04/01/1976
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Rayo Vallecano
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Ensidesa
Córdoba
Celta de Vigo
Calvo Sotelo
Murcia
Valladolid
Recreativo de Huelva
Alavés
Castellón
Terrassa
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
Cádiz
10/01/1976
Ensidesa
Rayo Vallecano
11/01/1976
Castellón
Terrassa
CD Málaga
Sant Andreu
Murcia
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Tenerife
Valladolid
Calvo Sotelo
Cádiz
Alavés
Recreativo de Huelva
Burgos
Osasuna
Córdoba
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
17/01/1976
Tenerife
Osasuna
18/01/1976
Rayo Vallecano
Murcia
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Córdoba
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Burgos
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
Alavés
CD Málaga
Sant Andreu
Ensidesa
Terrassa
Cádiz
24/01/1976
Ensidesa
Alavés
25/01/1976
Cádiz
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Sant Andreu
Castellón
Córdoba
Calvo Sotelo
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Recreativo de Huelva
CD Málaga
Terrassa
Osasuna
Burgos
Barcelona Atlètic
Tenerife
31/01/1976
Ensidesa
Terrassa
01/02/1976
CD Málaga
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Córdoba
Osasuna
Celta de Vigo
Murcia
Alavés
Valladolid
Sant Andreu
Barcelona Atlètic
Burgos
Castellón
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
Rayo Vallecano
07/02/1976
Tenerife
Cádiz
08/02/1976
Celta de Vigo
Barcelona Atlètic
Alavés
Valladolid
Córdoba
CD Málaga
Recreativo de Huelva
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Ensidesa
Burgos
Castellón
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Sant Andreu
Calvo Sotelo
Terrassa
Murcia
14/02/1976
Ensidesa
Córdoba
15/02/1976
Cádiz
Burgos
CD Málaga
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Sant Andreu
Valladolid
Terrassa
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
Alavés
Castellón
Celta de Vigo
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
17/02/1976
Barcelona Atlètic
Osasuna
22/02/1976
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Celta de Vigo
Cádiz
Osasuna
Castellón
Tenerife
Ensidesa
Recreativo de Huelva
Barcelona Atlètic
Burgos
CD Málaga
Córdoba
Murcia
Alavés
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Calvo Sotelo
Sant Andreu
Rayo Vallecano
28/02/1976
Ensidesa
Burgos
29/02/1976
Castellón
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Rayo Vallecano
Alavés
Calvo Sotelo
Gimnàstic de Tarragona
CD Málaga
Celta de Vigo
Valladolid
Córdoba
Cádiz
Osasuna
Murcia
Tenerife
Sant Andreu
Recreativo de Huelva
06/03/1976
Celta de Vigo
Ensidesa
Tenerife
Valladolid
07/03/1976
Osasuna
CD Málaga
Recreativo de Huelva
Castellón
Alavés
Sant Andreu
Córdoba
Calvo Sotelo
Burgos
Murcia
Barcelona Atlètic
Cádiz
Terrassa
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Deportivo de La Coruña
13/03/1976
Ensidesa
Osasuna
14/03/1976
CD Málaga
Barcelona Atlètic
Cádiz
Castellón
Murcia
Celta de Vigo
Calvo Sotelo
Tenerife
Valladolid
Burgos
Deportivo de La Coruña
Córdoba
Alavés
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Terrassa
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
20/03/1976
Tenerife
Deportivo de La Coruña
21/03/1976
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Celta de Vigo
Valladolid
Recreativo de Huelva
Cádiz
Castellón
CD Málaga
Osasuna
Murcia
Córdoba
Rayo Vallecano
Burgos
Calvo Sotelo
Barcelona Atlètic
Ensidesa
Terrassa
Alavés
27/03/1976
Ensidesa
Castellón
28/03/1976
Murcia
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Burgos
Rayo Vallecano
Tenerife
Valladolid
Osasuna
Calvo Sotelo
Celta de Vigo
CD Málaga
Cádiz
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Recreativo de Huelva
Sant Andreu
Córdoba
03/04/1976
Barcelona Atlètic
Valladolid
Tenerife
Sant Andreu
04/04/1976
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Córdoba
Alavés
Osasuna
Calvo Sotelo
Cádiz
Ensidesa
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Burgos
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
CD Málaga
06/04/1976
Castellón
Murcia
11/04/1976
Calvo Sotelo
Barcelona Atlètic
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Valladolid
Castellón
Alavés
Tenerife
Ensidesa
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Murcia
Cádiz
Sant Andreu
Burgos
Terrassa
Córdoba
17/04/1976
Tenerife
Terrassa
18/04/1976
Celta de Vigo
Sant Andreu
Cádiz
Valladolid
Burgos
Alavés
Recreativo de Huelva
Ensidesa
CD Málaga
Murcia
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Rayo Vallecano
Castellón
Calvo Sotelo
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
25/04/1976
Gimnàstic de Tarragona
Tenerife
Murcia
Ensidesa
Alavés
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Castellón
Calvo Sotelo
Cádiz
Córdoba
Recreativo de Huelva
Valladolid
CD Málaga
Sant Andreu
Osasuna
Terrassa
Burgos
01/05/1976
Tenerife
Córdoba
02/05/1976
Celta de Vigo
Terrassa
Cádiz
Deportivo de La Coruña
Ensidesa
Valladolid
Burgos
Gimnàstic de Tarragona
CD Málaga
Calvo Sotelo
Recreativo de Huelva
Murcia
Castellón
Rayo Vallecano
Osasuna
Alavés
Barcelona Atlètic
Sant Andreu
08/05/1976
Tenerife
Recreativo de Huelva
09/05/1976
Gimnàstic de Tarragona
Celta de Vigo
Alavés
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
CD Málaga
Valladolid
Murcia
Córdoba
Burgos
Calvo Sotelo
Ensidesa
Rayo Vallecano
Cádiz
Terrassa
Osasuna
Sant Andreu
Castellón
15/05/1976
Barcelona Atlètic
Terrassa
Ensidesa
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Valladolid
16/05/1976
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Sant Andreu
Murcia
Calvo Sotelo
CD Málaga
Rayo Vallecano
Castellón
Alavés
Burgos
Tenerife
Celta de Vigo
Córdoba
23/05/1976
Terrassa
Castellón
Burgos
Recreativo de Huelva
Calvo Sotelo
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Murcia
Córdoba
Osasuna
Rayo Vallecano
Ensidesa
Alavés
Cádiz
Tenerife
Celta de Vigo
Sant Andreu
CD Málaga
29/05/1976
Barcelona Atlètic
Córdoba
30/05/1976
CD Málaga
Alavés
Osasuna
Tenerife
Cádiz
Terrassa
Murcia
Rayo Vallecano
Ensidesa
Sant Andreu
Celta de Vigo
Burgos
Calvo Sotelo
Recreativo de Huelva
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Deportivo de La Coruña
05/06/1976
Tenerife
Barcelona Atlètic
06/06/1976
Deportivo de La Coruña
Calvo Sotelo
Burgos
Osasuna
Recreativo de Huelva
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Alavés
Ensidesa
Córdoba
Castellón
Sant Andreu
Murcia
Terrassa
CD Málaga
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Burgos5138201175431395
2Celta de Vigo4938191184222351
3CD Málaga4738215127539291
4Valladolid43381611114427404
5Deportivo de La Coruña4238186144736324
6Barcelona Atlètic41381315104647271
7Tenerife40381412125044383
8Córdoba3838166164848339
9Rayo Vallecano3638164184849285
10Recreativo de Huelva36381310153542351
11Calvo Sotelo36381310154251324
12Castellón36381212144547314
13Cádiz3538139164643425
14Sant Andreu35381471738454110
15Alavés34381210163346385
16Terrassa34381210163545374
17Murcia3338145194661291
18Ensidesa33381111163146233
19Osasuna3338145194758351
20Gimnàstic de Tarragona2838108202954283
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Illán
19
Burguete
19
Quevedo
17
Cioffi
16
Salamanca
16
Echeverria
16
Bustillo
13
Vicente
13
Odair
13
Viteri
12
Cristo
12
Orozco
11
Martín
11
Ostívar
11
Añil
11
 NomDem GroguesClub
Navarro
8
Isabelo
7
Espíldora
7
Serena
7
Aguado
7
Mata
7
Aguilera
6
Varo
6
Morón
6
Ortega
6
Urruchurtu
6
Martín
6
Moya
6
Tovar
6
Doménech
6
Gols:
881
Gols Per Partit:
2,32
Targetes Grogues:
672
Targetes Grogues Per Partit:
1,77
Expulsions:
74
Expulsions Per Partit:
0,19
Estrangers:
67
Percentatge Estrangers:
13,93
Victòries locals:
237
Victòries visitants:
54
Empats:
89
Màxima victòria local:
5-0 Deportivo de La Coruña-Barcelona Atlètic
Màxima victòria visitant:
1-6 Barcelona Atlètic-CD Málaga
Millor ratxa guanyadora:
Valladolid: 6 Partits (Jornades 12-17)
Pitjor ratxa perdedora:
Gimnàstic de Tarragona: 4 Partits (Jornades 31-34)
Millor ratxa no perdent:
Celta de Vigo: 19 Partits (Jornades 18-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Castellón: 11 Partits (Jornades 18-28)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error