Temporada 1991-92 2ª Divisió B Grup I

Resultats
31/08/1991
Sporting de Gijón B
Valladolid B
01/09/1991
Cultural Leonesa
Lalín
As Pontes
Palencia
Lugo
Ourense
Cambados
Tudelano
Logroñés B
Pontevedra
Ávila
Mosconia
Salamanca
Real Oviedo B
Fabril
Ponferradina
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
08/09/1991
Pontevedra
Fabril
Ourense
Salamanca
Mosconia
Cultural Leonesa
Tudelano
Lugo
Ponferradina
Cambados
Real Oviedo B
Ávila
Palencia
Logroñés B
Valladolid B
As Pontes
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón B
Lalín
Numancia
14/09/1991
Logroñés B
Valladolid B
Salamanca
Tudelano
15/09/1991
Sporting de Gijón B
Lalín
Cultural Leonesa
Numancia
Ávila
Ourense
Lugo
Ponferradina
Mosconia
Real Oviedo B
Cambados
Pontevedra
As Pontes
Gimnástica de Torrelavega
Fabril
Palencia
22/09/1991
Valladolid B
Fabril
Ourense
Mosconia
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés B
Ponferradina
Salamanca
Tudelano
Ávila
Real Oviedo B
Cultural Leonesa
Pontevedra
Lugo
Palencia
Cambados
Lalín
As Pontes
Numancia
Sporting de Gijón B
29/09/1991
Real Oviedo B
Ourense
Mosconia
Tudelano
Ávila
Ponferradina
Salamanca
Pontevedra
Lugo
Palencia
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón B
Cambados
Valladolid B
As Pontes
Numancia
Fabril
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés B
Lalín
06/10/1991
Sporting de Gijón B
As Pontes
Ponferradina
Mosconia
Lalín
Fabril
Tudelano
Real Oviedo B
Pontevedra
Ávila
Numancia
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
Cambados
Ourense
Cultural Leonesa
Palencia
Salamanca
Valladolid B
Lugo
13/10/1991
Salamanca
Valladolid B
Real Oviedo B
Ponferradina
Mosconia
Pontevedra
Ávila
Palencia
Ourense
Tudelano
Lugo
Gimnástica de Torrelavega
Cambados
Lalín
Fabril
Numancia
Cultural Leonesa
As Pontes
Logroñés B
Sporting de Gijón B
20/10/1991
Sporting de Gijón B
Fabril
Palencia
Mosconia
Tudelano
Cultural Leonesa
Valladolid B
Ávila
Gimnástica de Torrelavega
Salamanca
Lalín
Lugo
Ponferradina
Ourense
Pontevedra
Real Oviedo B
Numancia
Cambados
As Pontes
Logroñés B
27/10/1991
Ourense
Pontevedra
Tudelano
Ponferradina
Mosconia
Valladolid B
Salamanca
Lalín
Cambados
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Palencia
Ávila
Gimnástica de Torrelavega
Lugo
Numancia
Fabril
As Pontes
Cultural Leonesa
Logroñés B
02/11/1991
Numancia
Salamanca
03/11/1991
Ponferradina
Cultural Leonesa
Pontevedra
Tudelano
Palencia
Ourense
Valladolid B
Real Oviedo B
Gimnástica de Torrelavega
Mosconia
Lalín
Ávila
Sporting de Gijón B
Lugo
As Pontes
Cambados
Logroñés B
Fabril
10/11/1991
Tudelano
Palencia
Ourense
Valladolid B
Cambados
Logroñés B
Mosconia
Lalín
Cultural Leonesa
Fabril
Salamanca
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Gimnástica de Torrelavega
Lugo
As Pontes
Ávila
Numancia
Ponferradina
Pontevedra
17/11/1991
Numancia
Mosconia
Lalín
Real Oviedo B
Palencia
Ponferradina
Pontevedra
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Ourense
As Pontes
Salamanca
Sporting de Gijón B
Ávila
Fabril
Cambados
Logroñés B
Lugo
Valladolid B
Tudelano
24/11/1991
Cultural Leonesa
Cambados
Ponferradina
Valladolid B
Tudelano
Gimnástica de Torrelavega
Ourense
Lalín
Real Oviedo B
Numancia
Mosconia
Sporting de Gijón B
Ávila
As Pontes
Salamanca
Logroñés B
Lugo
Fabril
Pontevedra
Palencia
01/12/1991
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Logroñés B
Ávila
Palencia
Cultural Leonesa
Valladolid B
Pontevedra
Lalín
Tudelano
Cambados
Lugo
Gimnástica de Torrelavega
Ponferradina
Numancia
Ourense
As Pontes
Mosconia
Fabril
Salamanca
08/12/1991
Palencia
Valladolid B
Tudelano
Numancia
Ourense
Sporting de Gijón B
Ávila
Fabril
Mosconia
Logroñés B
Salamanca
Cambados
Cultural Leonesa
Lugo
Real Oviedo B
As Pontes
Pontevedra
Gimnástica de Torrelavega
Ponferradina
Lalín
15/12/1991
Sporting de Gijón B
Tudelano
Logroñés B
Real Oviedo B
Valladolid B
Cultural Leonesa
Lalín
Pontevedra
Cambados
Ávila
Gimnástica de Torrelavega
Palencia
Lugo
Salamanca
Numancia
Ponferradina
As Pontes
Ourense
Fabril
Mosconia
22/12/1991
Tudelano
As Pontes
Palencia
Lalín
Ourense
Logroñés B
Ponferradina
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Fabril
Ávila
Lugo
Mosconia
Cambados
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Pontevedra
Numancia
Cultural Leonesa
Salamanca
05/01/1992
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Lalín
Valladolid B
Cambados
Real Oviedo B
Numancia
Palencia
Logroñés B
Tudelano
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
As Pontes
Ponferradina
Fabril
Ourense
Lugo
Mosconia
Salamanca
Ávila
12/01/1992
Pontevedra
As Pontes
Gimnástica de Torrelavega
Lalín
Valladolid B
Numancia
Ponferradina
Logroñés B
Palencia
Sporting de Gijón B
Ourense
Cambados
Real Oviedo B
Lugo
Mosconia
Salamanca
Ávila
Cultural Leonesa
Tudelano
Fabril
19/01/1992
Tudelano
Cambados
Lalín
Cultural Leonesa
Mosconia
Ávila
Ourense
Lugo
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Palencia
As Pontes
Ponferradina
Fabril
Pontevedra
Logroñés B
Valladolid B
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Salamanca
25/01/1992
Fabril
Pontevedra
26/01/1992
Logroñés B
Palencia
Sporting de Gijón B
Gimnástica de Torrelavega
Ávila
Real Oviedo B
Cambados
Ponferradina
Numancia
Lalín
Cultural Leonesa
Mosconia
Salamanca
Ourense
Lugo
Tudelano
As Pontes
Valladolid B
02/02/1992
Valladolid B
Logroñés B
Tudelano
Salamanca
Ourense
Ávila
Gimnástica de Torrelavega
As Pontes
Lalín
Sporting de Gijón B
Numancia
Cultural Leonesa
Real Oviedo B
Mosconia
Ponferradina
Lugo
Pontevedra
Cambados
Palencia
Fabril
08/02/1992
Lugo
Pontevedra
09/02/1992
Sporting de Gijón B
Numancia
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
Mosconia
Ourense
Ávila
Tudelano
Cultural Leonesa
Real Oviedo B
Cambados
Palencia
Salamanca
Ponferradina
Fabril
Valladolid B
As Pontes
Lalín
16/02/1992
Pontevedra
Salamanca
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Tudelano
Mosconia
Valladolid B
Cambados
Gimnástica de Torrelavega
Fabril
Lalín
Logroñés B
Numancia
As Pontes
Palencia
Lugo
Ourense
Real Oviedo B
Ponferradina
Ávila
23/02/1992
Cultural Leonesa
Ourense
Real Oviedo B
Tudelano
Mosconia
Ponferradina
Ávila
Pontevedra
Salamanca
Palencia
Lugo
Valladolid B
Cambados
Gimnástica de Torrelavega
Fabril
Lalín
Logroñés B
Numancia
As Pontes
Sporting de Gijón B
01/03/1992
Tudelano
Ourense
Valladolid B
Salamanca
Gimnástica de Torrelavega
Lugo
Numancia
Fabril
Sporting de Gijón B
Logroñés B
Palencia
Ávila
Ponferradina
Real Oviedo B
Pontevedra
Mosconia
As Pontes
Cultural Leonesa
Lalín
Cambados
08/03/1992
Cultural Leonesa
Tudelano
Ourense
Ponferradina
Real Oviedo B
Pontevedra
Mosconia
Palencia
Ávila
Valladolid B
Salamanca
Gimnástica de Torrelavega
Lugo
Lalín
Cambados
Numancia
Fabril
Sporting de Gijón B
Logroñés B
As Pontes
14/03/1992
Pontevedra
Ourense
15/03/1992
Ponferradina
Tudelano
Palencia
Real Oviedo B
Valladolid B
Mosconia
Gimnástica de Torrelavega
Ávila
Lalín
Salamanca
Numancia
Lugo
Sporting de Gijón B
Cambados
As Pontes
Fabril
Logroñés B
Cultural Leonesa
22/03/1992
Lugo
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Ponferradina
Salamanca
Numancia
Ourense
Palencia
Real Oviedo B
Valladolid B
Mosconia
Gimnástica de Torrelavega
Ávila
Lalín
Cambados
As Pontes
Fabril
Logroñés B
Tudelano
Pontevedra
28/03/1992
As Pontes
Lugo
29/03/1992
Fabril
Cultural Leonesa
Pontevedra
Ponferradina
Palencia
Tudelano
Valladolid B
Ourense
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo B
Lalín
Mosconia
Numancia
Ávila
Sporting de Gijón B
Salamanca
Logroñés B
Cambados
05/04/1992
Salamanca
As Pontes
Cultural Leonesa
Pontevedra
Ponferradina
Palencia
Tudelano
Valladolid B
Ourense
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo B
Lalín
Mosconia
Numancia
Ávila
Sporting de Gijón B
Lugo
Logroñés B
Cambados
Fabril
11/04/1992
Lalín
Ourense
Logroñés B
Salamanca
12/04/1992
Palencia
Pontevedra
Valladolid B
Ponferradina
Gimnástica de Torrelavega
Tudelano
Numancia
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
Mosconia
As Pontes
Ávila
Fabril
Lugo
Cambados
Cultural Leonesa
18/04/1992
Tudelano
Lalín
19/04/1992
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Palencia
Pontevedra
Valladolid B
Ourense
Numancia
Mosconia
As Pontes
Ávila
Logroñés B
Salamanca
Fabril
Lugo
Cambados
Ponferradina
Gimnástica de Torrelavega
26/04/1992
Valladolid B
Palencia
Gimnástica de Torrelavega
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Ourense
Logroñés B
Mosconia
Fabril
Ávila
Lugo
Cultural Leonesa
Lalín
Ponferradina
Cambados
Salamanca
Numancia
Tudelano
As Pontes
Real Oviedo B
02/05/1992
Ourense
As Pontes
Real Oviedo B
Logroñés B
03/05/1992
Cultural Leonesa
Valladolid B
Palencia
Gimnástica de Torrelavega
Mosconia
Fabril
Ávila
Cambados
Tudelano
Sporting de Gijón B
Salamanca
Lugo
Ponferradina
Numancia
Pontevedra
Lalín
10/05/1992
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Lugo
Ávila
Salamanca
Cultural Leonesa
Lalín
Palencia
Numancia
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Ponferradina
As Pontes
Tudelano
Fabril
Real Oviedo B
Cambados
Mosconia
Logroñés B
Ourense
17/05/1992
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Mosconia
Lugo
Ávila
Salamanca
Ponferradina
As Pontes
Valladolid B
Lalín
Real Oviedo B
Cambados
Palencia
Numancia
Ourense
Fabril
Tudelano
Logroñés B
23/05/1992
Lugo
Real Oviedo B
24/05/1992
Lalín
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Valladolid B
Sporting de Gijón B
Palencia
As Pontes
Pontevedra
Logroñés B
Ponferradina
Fabril
Tudelano
Cambados
Ourense
Salamanca
Mosconia
Cultural Leonesa
Ávila
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Salamanca53382013565228511
2Lugo4838161664024757
3Sporting de Gijón B4738171383822789
4As Pontes4538141774230654
5Ourense443816121042277710
6Cultural Leonesa4438141683826697
7Gimnástica de Torrelavega423814141031288815
8Valladolid B4038168144438749
9Pontevedra39381411134041897
10Numancia3738821939348510
11Real Oviedo B373813111437408610
12Palencia35381015133945677
13Ávila35381113143036535
14Ponferradina343811121545589916
15Tudelano34381014143643838
16Logroñés B34381014143547869
17Lalín34381112153844828
18Fabril3138101117455611617
19Cambados2638712192347949
20Mosconia213877242968876
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Quecho
19
Pinki
14
Luisito
14
Hevia
14
Arturo
14
Jorge Alonso
12
Quico
12
Janović
11
Ortiz
11
Miguel Soro
11
Pereira
10
Molinero
10
Joaquín
10
Javi Prendes
10
Mata
9
 NomDem GroguesClub
Arturo
17
Martín
13
Toñito
13
Carreira
13
Villanueva
12
Rafa Sáez
12
Santi
12
Hevia
12
Luismi
12
Molinos
12
Javi Prendes
12
José Ángel
11
Modesto
11
José
11
Caneda
11
NomPTGTV
Rey Fierro11409
Menéndez Rodríguez11468
Sanjorge Otero11522
Mejuto González10392
Presas López10415
Parada Martínez10525
Iglesias Figueroa10472
López de la Fuente10374
Martínez Brión10325
Gómez Sal10599
Puentes Leira9393
Chamoso Sánchez9512
Román González9423
Marqués Nistal9360
Teja Cimiano8234
Fernández Terente8222
Martín Nieto8311
Chacón Selas8435
Recio Pedrero82810
Méndez Casas7353
González Díez7170
Gordillo Flórez7293
Contador Crespo7405
Navas Lasa7191
Teja Cimiano7323
Losantos Omar6250
Eleicegui Uranga6294
Diestro Manzano6321
Alzola Magallón6254
Isturiz Martínez6112
Sáinz de Lomas6284
Pérez Álvarez6399
Fernández Hinojosa52310
Sánchez Marcos5264
Beguiristain Iceta5142
Mangado Navarlaz5233
Ceballos Borrego5112
Pardo del Burgo4211
Martín García4181
Marcos Roncero4274
Salicio Montero481
Pérez Lasa4203
Zambrano Pajarón4174
Linacero del Castillo4151
Fernández Rodríguez4190
Martín Villarín4162
Martínez de la Puente491
Trabadela Gómez390
Herreros Hodar3134
Hernández Pérez3170
Torija Arroyo3161
Carmona Méndez3162
Hernández Montaño3100
Acevedo Martínez3153
Gutiérrez Barco3230
Población González3110
De Mora Expósito3162
Iglesias Casas2122
Méndez Martín2110
Balmaseda Hazas2101
Tresaco Gracia262
Nevado González290
Elías Fajula171
Pardo Clérigo140
Núñez Montarroso124
Osorio Martín140
Villacampa Duque140
Alemán Martín180
Gallego Madrid151
Daudén Ibáñez170
Hernando Serrano151
Belinchón García120
Granel Martínez160
Morales Yanes121
Cervera Díaz000
Albaladejo Cortés000
Gols:
776
Gols Per Partit:
2,04
Targetes Grogues:
1638
Targetes Grogues Per Partit:
4,31
Expulsions:
184
Expulsions Per Partit:
0,48
Estrangers:
97
Percentatge Estrangers:
21,6
Victòries locals:
173
Victòries visitants:
76
Empats:
131
Màxima victòria local:
6-1 Ourense-Mosconia
Màxima victòria visitant:
0-5 Mosconia-Logroñés B
Millor ratxa guanyadora:
Sporting de Gijón B: 4 Partits (Jornades 25-28)
Pitjor ratxa perdedora:
Mosconia: 8 Partits (Jornades 15-22)
Millor ratxa no perdent:
As Pontes: 13 Partits (Jornades 1-13)
Pitjor ratxa no guanyant:
Numancia: 11 Partits (Jornades 1-11)
Progrés
Matriu
Última actualització: 15/11/2017
Notificar error