Temporada 2016-17 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Resultats
19/08/2016
Mirandés
Getafe
Almería
Cádiz
20/08/2016
Alcorcón
Huesca
Elche
Rayo Vallecano
Mallorca
Reus
Córdoba
Tenerife
21/08/2016
Numancia
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Lugo
Sevilla Atlético
Girona
Valladolid
Real Oviedo
22/08/2016
Real Zaragoza
UCAM Murcia
26/08/2016
Getafe
Numancia
Tenerife
Sevilla Atlético
27/08/2016
Reus
Mirandés
Real Oviedo
Almería
Girona
Elche
Lugo
Real Zaragoza
28/08/2016
UCAM Murcia
Córdoba
Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Alcorcón
Rayo Vallecano
Valladolid
Cádiz
Mallorca
02/09/2016
Sevilla Atlético
UCAM Murcia
Córdoba
Lugo
03/09/2016
Mirandés
Cádiz
Valladolid
Girona
Almería
Rayo Vallecano
Getafe
Reus
Elche
Tenerife
04/09/2016
Numancia
Alcorcón
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Mallorca
Real Oviedo
Real Zaragoza
Huesca
10/09/2016
Lugo
Sevilla Atlético
Tenerife
Valladolid
Reus
Numancia
Levante
Real Zaragoza
11/09/2016
Rayo Vallecano
Mallorca
Real Oviedo
Mirandés
Huesca
Córdoba
Cádiz
Getafe
UCAM Murcia
Elche
Alcorcón
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Almería
17/09/2016
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Lugo
Reus
Cádiz
Valladolid
UCAM Murcia
Córdoba
Levante
Real Zaragoza
Alcorcón
18/09/2016
Almería
Tenerife
Mirandés
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
Huesca
Getafe
Real Oviedo
Mallorca
Girona
20/09/2016
Alcorcón
Córdoba
Lugo
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Real Zaragoza
Cádiz
Numancia
21/09/2016
Huesca
Elche
Levante
Sevilla Atlético
UCAM Murcia
Almería
22/09/2016
Real Oviedo
Reus
Rayo Vallecano
Getafe
Girona
Mirandés
Tenerife
Mallorca
24/09/2016
Sevilla Atlético
Alcorcón
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Huesca
Almería
Lugo
Elche
Levante
25/09/2016
Cádiz
Real Oviedo
Mirandés
Tenerife
Mallorca
UCAM Murcia
Getafe
Girona
Numancia
Real Zaragoza
Reus
Rayo Vallecano
01/10/2016
Huesca
Almería
Lugo
Mallorca
Alcorcón
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla Atlético
Real Zaragoza
Córdoba
02/10/2016
UCAM Murcia
Mirandés
Girona
Reus
Levante
Valladolid
Real Oviedo
Numancia
Tenerife
Getafe
Rayo Vallecano
Cádiz
08/10/2016
Reus
Tenerife
Valladolid
Alcorcón
Getafe
UCAM Murcia
Numancia
Córdoba
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Sevilla Atlético
Real Zaragoza
09/10/2016
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Mirandés
Lugo
Cádiz
Girona
Mallorca
Huesca
Almería
Levante
15/10/2016
Lugo
Getafe
Girona
Real Oviedo
Alcorcón
Almería
Huesca
Mirandés
Levante
Mallorca
16/10/2016
Real Zaragoza
Elche
Córdoba
Sevilla Atlético
Rayo Vallecano
Numancia
UCAM Murcia
Reus
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Tenerife
Cádiz
22/10/2016
Elche
Córdoba
Reus
Lugo
Getafe
Huesca
Numancia
Sevilla Atlético
Rayo Vallecano
Girona
23/10/2016
Valladolid
Real Zaragoza
Mallorca
Alcorcón
Almería
Gimnàstic de Tarragona
Mirandés
Levante
Cádiz
UCAM Murcia
Real Oviedo
Tenerife
29/10/2016
Huesca
Reus
Real Zaragoza
Almería
Tenerife
Rayo Vallecano
Córdoba
Valladolid
30/10/2016
Girona
Numancia
Sevilla Atlético
Elche
Lugo
Cádiz
UCAM Murcia
Real Oviedo
Alcorcón
Mirandés
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca
Levante
Getafe
05/11/2016
Cádiz
Huesca
Girona
Tenerife
Rayo Vallecano
UCAM Murcia
Valladolid
Sevilla Atlético
Mallorca
Real Zaragoza
06/11/2016
Mirandés
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Elche
Almería
Córdoba
Real Oviedo
Lugo
Getafe
Alcorcón
Reus
Levante
11/11/2016
Córdoba
Mallorca
12/11/2016
Elche
Valladolid
Huesca
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Getafe
Alcorcón
Reus
Tenerife
Numancia
Levante
Cádiz
13/11/2016
Lugo
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
Almería
UCAM Murcia
Girona
Real Zaragoza
Mirandés
18/11/2016
Almería
Elche
19/11/2016
Numancia
Valladolid
Real Oviedo
Levante
Mallorca
Sevilla Atlético
Girona
Lugo
20/11/2016
Reus
Gimnàstic de Tarragona
Getafe
Real Zaragoza
Tenerife
UCAM Murcia
Cádiz
Alcorcón
Rayo Vallecano
Huesca
Mirandés
Córdoba
25/11/2016
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
26/11/2016
Lugo
Tenerife
Valladolid
Almería
Alcorcón
Real Oviedo
UCAM Murcia
Numancia
Real Zaragoza
Reus
27/11/2016
Elche
Mallorca
Huesca
Girona
Sevilla Atlético
Mirandés
Córdoba
Getafe
14/12/2016
Levante
Rayo Vallecano
02/12/2016
Getafe
Sevilla Atlético
03/12/2016
Mirandés
Elche
UCAM Murcia
Lugo
Numancia
Almería
Cádiz
Real Zaragoza
04/12/2016
Rayo Vallecano
Alcorcón
Girona
Levante
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca
Valladolid
Tenerife
Huesca
Reus
Córdoba
09/12/2016
Sevilla Atlético
Reus
10/12/2016
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Elche
Getafe
Huesca
UCAM Murcia
Levante
Tenerife
11/12/2016
Almería
Mallorca
Córdoba
Cádiz
Alcorcón
Girona
Valladolid
Mirandés
Lugo
Numancia
Real Zaragoza
Real Oviedo
16/12/2016
Reus
Elche
17/12/2016
Getafe
Valladolid
Lugo
Huesca
Real Oviedo
Córdoba
Tenerife
Alcorcón
Girona
Gimnàstic de Tarragona
18/12/2016
Rayo Vallecano
Real Zaragoza
Numancia
Mallorca
Mirandés
Almería
Cádiz
Sevilla Atlético
11/01/2017
UCAM Murcia
Levante
06/01/2017
Valladolid
Reus
Almería
Getafe
Numancia
Huesca
Mallorca
Mirandés
07/01/2017
Levante
Lugo
Córdoba
Rayo Vallecano
08/01/2017
Alcorcón
UCAM Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Tenerife
Elche
Cádiz
Real Zaragoza
Girona
Sevilla Atlético
Real Oviedo
13/01/2017
Cádiz
Valladolid
14/01/2017
Rayo Vallecano
Sevilla Atlético
UCAM Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Elche
Mirandés
Numancia
Tenerife
Real Zaragoza
15/01/2017
Getafe
Mallorca
Reus
Almería
Lugo
Alcorcón
Huesca
Levante
Girona
Córdoba
21/01/2017
Real Oviedo
Valladolid
Tenerife
Córdoba
Lugo
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Alcorcón
Rayo Vallecano
Elche
UCAM Murcia
Real Zaragoza
22/01/2017
Levante
Numancia
Reus
Mallorca
Getafe
Mirandés
Girona
Sevilla Atlético
Cádiz
Almería
27/01/2017
Elche
Girona
28/01/2017
Sevilla Atlético
Tenerife
Mirandés
Reus
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Alcorcón
Levante
Valladolid
Rayo Vallecano
29/01/2017
Numancia
Getafe
Córdoba
UCAM Murcia
Mallorca
Cádiz
Almería
Real Oviedo
Real Zaragoza
Lugo
03/02/2017
UCAM Murcia
Sevilla Atlético
04/02/2017
Alcorcón
Numancia
Tenerife
Elche
Lugo
Córdoba
Cádiz
Mirandés
Huesca
Real Zaragoza
05/02/2017
Real Oviedo
Mallorca
Rayo Vallecano
Almería
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Reus
Getafe
Girona
Valladolid
10/02/2017
Sevilla Atlético
Lugo
11/02/2017
Almería
Girona
Real Zaragoza
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Alcorcón
Getafe
Cádiz
12/02/2017
Córdoba
Huesca
Valladolid
Tenerife
Numancia
Reus
Mirandés
Real Oviedo
Elche
UCAM Murcia
Mallorca
Rayo Vallecano
17/02/2017
Lugo
Elche
18/02/2017
UCAM Murcia
Valladolid
Tenerife
Almería
Levante
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Girona
Mallorca
19/02/2017
Huesca
Sevilla Atlético
Cádiz
Reus
Real Oviedo
Getafe
Rayo Vallecano
Mirandés
Alcorcón
Real Zaragoza
24/02/2017
Reus
Real Oviedo
25/02/2017
Córdoba
Alcorcón
Elche
Huesca
Mirandés
Girona
Mallorca
Tenerife
Getafe
Rayo Vallecano
26/02/2017
Numancia
Cádiz
Almería
UCAM Murcia
Valladolid
Lugo
Sevilla Atlético
Levante
Real Zaragoza
Gimnàstic de Tarragona
03/03/2017
Tenerife
Mirandés
04/03/2017
Alcorcón
Sevilla Atlético
Girona
Getafe
Rayo Vallecano
Reus
Real Oviedo
Cádiz
05/03/2017
UCAM Murcia
Mallorca
Huesca
Valladolid
Levante
Elche
Lugo
Almería
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Real Zaragoza
Numancia
10/03/2017
Elche
Alcorcón
11/03/2017
Mallorca
Lugo
Numancia
Real Oviedo
Valladolid
Levante
Mirandés
UCAM Murcia
Córdoba
Real Zaragoza
12/03/2017
Almería
Huesca
Sevilla Atlético
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Rayo Vallecano
Reus
Girona
Getafe
Tenerife
17/03/2017
Gimnàstic de Tarragona
Elche
18/03/2017
Córdoba
Numancia
Lugo
Mirandés
Huesca
Mallorca
UCAM Murcia
Getafe
Real Zaragoza
Sevilla Atlético
19/03/2017
Levante
Almería
Alcorcón
Valladolid
Tenerife
Reus
Girona
Cádiz
Rayo Vallecano
Real Oviedo
25/03/2017
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Rayo Vallecano
Almería
Alcorcón
Mallorca
Levante
Real Oviedo
Girona
26/03/2017
Getafe
Lugo
Cádiz
Tenerife
Reus
UCAM Murcia
Mirandés
Huesca
Sevilla Atlético
Córdoba
Elche
Real Zaragoza
31/03/2017
Alcorcón
Mallorca
01/04/2017
Levante
Mirandés
UCAM Murcia
Cádiz
Huesca
Getafe
Girona
Rayo Vallecano
02/04/2017
Gimnàstic de Tarragona
Almería
Tenerife
Real Oviedo
Córdoba
Elche
Real Zaragoza
Valladolid
Lugo
Reus
03/04/2017
Sevilla Atlético
Numancia
07/04/2017
Mirandés
Alcorcón
08/04/2017
Mallorca
Gimnàstic de Tarragona
Cádiz
Lugo
Getafe
Levante
Rayo Vallecano
Tenerife
09/04/2017
Valladolid
Córdoba
Elche
Sevilla Atlético
Numancia
Girona
Real Oviedo
UCAM Murcia
Reus
Huesca
Almería
Real Zaragoza
15/04/2017
Elche
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Mirandés
Tenerife
Girona
Huesca
Cádiz
16/04/2017
Sevilla Atlético
Valladolid
Alcorcón
Getafe
UCAM Murcia
Rayo Vallecano
Córdoba
Almería
Lugo
Real Oviedo
Real Zaragoza
Mallorca
Levante
Reus
21/04/2017
Real Oviedo
Huesca
22/04/2017
Valladolid
Elche
Cádiz
Levante
Getafe
Gimnàstic de Tarragona
Rayo Vallecano
Lugo
Girona
UCAM Murcia
23/04/2017
Numancia
Tenerife
Mirandés
Real Zaragoza
Mallorca
Córdoba
Reus
Alcorcón
Almería
Sevilla Atlético
28/04/2017
Elche
Almería
29/04/2017
UCAM Murcia
Tenerife
Valladolid
Numancia
Levante
Real Oviedo
Real Zaragoza
Getafe
30/04/2017
Alcorcón
Cádiz
Lugo
Girona
Córdoba
Mirandés
Sevilla Atlético
Mallorca
01/05/2017
Huesca
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Reus
05/05/2017
Real Oviedo
Alcorcón
06/05/2017
Mallorca
Elche
Numancia
UCAM Murcia
Rayo Vallecano
Levante
Girona
Huesca
07/05/2017
Tenerife
Lugo
Mirandés
Sevilla Atlético
Cádiz
Gimnàstic de Tarragona
Getafe
Córdoba
Almería
Valladolid
Reus
Real Zaragoza
12/05/2017
Sevilla Atlético
Getafe
Real Zaragoza
Cádiz
13/05/2017
Valladolid
Mallorca
Huesca
Tenerife
Elche
Mirandés
Levante
Girona
Córdoba
Reus
Alcorcón
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Almería
Numancia
14/05/2017
Lugo
UCAM Murcia
19/05/2017
Rayo Vallecano
Gimnàstic de Tarragona
Getafe
Elche
20/05/2017
UCAM Murcia
Huesca
Girona
Alcorcón
Reus
Sevilla Atlético
Mallorca
Almería
Tenerife
Levante
Real Oviedo
Real Zaragoza
Cádiz
Córdoba
21/05/2017
Mirandés
Valladolid
Numancia
Lugo
26/05/2017
Levante
UCAM Murcia
27/05/2017
Huesca
Lugo
Almería
Mirandés
Sevilla Atlético
Cádiz
Valladolid
Getafe
28/05/2017
Alcorcón
Tenerife
Real Zaragoza
Rayo Vallecano
Elche
Reus
Gimnàstic de Tarragona
Girona
Mallorca
Numancia
Córdoba
Real Oviedo
02/06/2017
Lugo
Levante
04/06/2017
Rayo Vallecano
Córdoba
Real Oviedo
Sevilla Atlético
Mirandés
Mallorca
Huesca
Numancia
UCAM Murcia
Alcorcón
Cádiz
Elche
Reus
Valladolid
Getafe
Almería
Girona
Real Zaragoza
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
09/06/2017
Sevilla Atlético
Rayo Vallecano
10/06/2017
Alcorcón
Lugo
Real Zaragoza
Tenerife
Elche
Real Oviedo
Mallorca
Getafe
Córdoba
Girona
Valladolid
Cádiz
Levante
Huesca
Almería
Reus
Gimnàstic de Tarragona
UCAM Murcia
11/06/2017
Numancia
Mirandés
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Levante844225985732925
2Girona70422010126545975
3Getafe684218141055431088
4Tenerife66421618850371123
5Cádiz64421616105540916
6Huesca634216151153431236
7Valladolid6342189155247783
8Real Oviedo614217101547471114
9Lugo55421413154952983
10Córdoba55421413154252995
11Reus55421316133129834
12Rayo Vallecano534214111744441064
13Sevilla Atlético534213141555561067
14Gimnàstic de Tarragona5242121614475113211
15Almería51421491944491246
16Real Zaragoza50421214165052856
17Numancia50421117144049829
18Alcorcón504213111832431028
19UCAM Murcia48421115164251927
20Mallorca45429181542501028
21Elche43421110214963975
22Mirandés41429141940661006
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Joselu
23
Roger
22
Ángel
21
Jorge Molina
20
Ortuño
17
Toché
17
Quique González
16
Jona
15
Longo
14
De Tomás
14
Ivi
14
Gual
13
Ndiaye
12
Samuel
12
Arnaiz
12
 NomDem GroguesClub
Morcillo
17
Tejera
16
Bernardo
15
Marcelo Silva
15
Rodri
14
Amaya
14
Aitor Sanz
13
Fernando Seoane
13
Mossa
13
Xavi Molina
13
Damián Suárez
12
Melero
12
Héctor Verdés
12
Culio
12
José Mari
11
Gols:
1041
Gols Per Partit:
2,25
Targetes Grogues:
2220
Targetes Grogues Per Partit:
4,81
Expulsions:
129
Expulsions Per Partit:
0,28
Estrangers:
147
Percentatge Estrangers:
21,52
Victòries locals:
215
Victòries visitants:
101
Empats:
146
Màxima victòria local:
5-0 Valladolid-Mirandés
Màxima victòria visitant:
0-4 Valladolid-Levante
Millor ratxa guanyadora:
Levante: 5 Partits (Jornades 18-22)
Pitjor ratxa perdedora:
Elche: 6 Partits (Jornades 34-39)
Millor ratxa no perdent:
Huesca: 12 Partits (Jornades 25-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Gimnàstic de Tarragona: 12 Partits (Jornades 1-12)
Progrés
Matriu
AlcAlmCádCórElcGetGimGirHueLevLugMalMirNumRayReaRealReuSevTenUCAVal
Alcorcón-0-00-20-11-00-31-02-10-02-03-01-01-02-32-05-11-11-00-01-30-01-2
Almería3-1-1-13-12-10-13-00-00-02-20-02-12-02-03-03-02-21-02-10-12-30-3
Cádiz4-11-0-1-12-13-00-00-01-01-11-11-12-11-01-00-23-00-04-10-12-20-1
Córdoba1-01-01-3-1-01-32-02-10-21-03-30-21-10-00-04-22-11-00-11-01-11-1
Elche0-02-32-31-1-2-24-41-01-10-10-31-00-11-32-10-20-31-13-23-11-12-0
Getafe1-04-03-22-02-0-1-10-21-12-02-01-11-10-01-02-11-01-12-02-22-03-1
Gimnàstic de Tarragona1-10-11-02-11-31-0-3-10-01-12-22-24-12-00-12-20-00-11-11-11-01-2
Girona0-03-31-22-03-15-14-2-3-12-13-11-01-13-01-30-00-01-02-01-11-22-1
Huesca0-12-01-13-00-30-01-11-2-0-21-02-13-00-02-04-02-32-12-12-25-21-0
Levante2-01-00-03-12-11-12-12-11-2-1-02-12-11-01-01-04-20-01-01-03-13-2
Lugo1-01-20-11-01-20-12-31-21-11-0-3-12-13-11-02-13-31-01-01-30-01-0
Mallorca1-01-00-01-11-03-30-01-03-01-11-1-2-00-02-10-02-20-12-21-40-00-3
Mirandés2-02-13-21-11-01-10-10-21-30-32-22-2-0-32-10-20-11-10-13-21-12-2
Numancia1-11-00-31-12-22-01-00-20-00-10-13-10-2-0-00-02-11-01-21-11-02-1
Rayo Vallecano2-01-03-01-21-12-02-01-02-22-12-01-01-23-3-2-01-20-01-11-10-10-0
Real Oviedo0-12-02-11-22-12-11-02-01-12-01-12-10-02-22-0-0-00-11-02-02-01-0
Real Zaragoza2-02-11-11-11-31-21-20-21-00-11-11-02-03-01-12-1-2-21-21-23-11-1
Reus0-01-01-01-20-11-11-01-20-10-12-11-11-11-11-11-11-0-2-10-00-02-0
Sevilla Atlético1-11-03-31-02-02-12-23-32-01-11-12-31-01-11-25-32-10-1-0-01-16-2
Tenerife2-01-01-12-02-00-00-13-31-10-02-10-01-11-13-21-01-00-11-1-2-11-0
UCAM Murcia0-14-01-11-11-12-01-10-13-10-21-21-12-23-20-10-11-00-21-01-0-1-3
Valladolid2-00-01-02-12-11-01-22-11-20-41-12-15-01-12-11-00-01-02-00-00-1-
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error