Temporada 2008-09 Primera Divisió

Copa del Rei
Supercopa
Pichichi
Resultats
30/08/2008
Espanyol
Valladolid
Valencia
Mallorca
31/08/2008
Athletic Club
Almería
Atlético de Madrid
Málaga
Betis
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Sporting de Gijón
Getafe
Numancia
Barcelona
Osasuna
Villarreal
Racing de Santander
Sevilla
13/09/2008
Barcelona
Racing de Santander
Sevilla
Sporting de Gijón
Valladolid
Atlético de Madrid
14/09/2008
Getafe
Betis
Recreativo de Huelva
Espanyol
Málaga
Athletic Club
Mallorca
Osasuna
Real Madrid
Numancia
Almería
Valencia
Villarreal
Deportivo de La Coruña
20/09/2008
Atlético de Madrid
Recreativo de Huelva
Espanyol
Getafe
21/09/2008
Athletic Club
Valladolid
Betis
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Mallorca
Sporting de Gijón
Barcelona
Numancia
Villarreal
Racing de Santander
Real Madrid
Almería
Málaga
Valencia
Osasuna
24/09/2008
Barcelona
Betis
Getafe
Atlético de Madrid
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Sporting de Gijón
Sevilla
Espanyol
Villarreal
Racing de Santander
25/09/2008
Recreativo de Huelva
Athletic Club
Málaga
Valencia
Mallorca
Numancia
Valladolid
Almería
27/09/2008
Betis
Real Madrid
Espanyol
Barcelona
Sporting de Gijón
Villarreal
28/09/2008
Athletic Club
Getafe
Atlético de Madrid
Sevilla
Málaga
Valladolid
Numancia
Osasuna
Racing de Santander
Mallorca
Almería
Recreativo de Huelva
Valencia
Deportivo de La Coruña
04/10/2008
Barcelona
Atlético de Madrid
Villarreal
Betis
05/10/2008
Deportivo de La Coruña
Numancia
Getafe
Almería
Recreativo de Huelva
Málaga
Mallorca
Sporting de Gijón
Osasuna
Racing de Santander
Real Madrid
Espanyol
Sevilla
Athletic Club
Valladolid
Valencia
18/10/2008
Atlético de Madrid
Real Madrid
Espanyol
Villarreal
19/10/2008
Athletic Club
Barcelona
Betis
Mallorca
Sporting de Gijón
Osasuna
Málaga
Getafe
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Almería
Sevilla
Valencia
Numancia
Valladolid
Recreativo de Huelva
25/10/2008
Barcelona
Almería
Osasuna
Betis
26/10/2008
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Getafe
Valladolid
Recreativo de Huelva
Valencia
Mallorca
Espanyol
Numancia
Racing de Santander
Real Madrid
Athletic Club
Sevilla
Málaga
Villarreal
Atlético de Madrid
01/11/2008
Athletic Club
Villarreal
Atlético de Madrid
Mallorca
Málaga
Barcelona
Valencia
Racing de Santander
02/11/2008
Betis
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Osasuna
Sporting de Gijón
Numancia
Recreativo de Huelva
Getafe
Almería
Real Madrid
Valladolid
Sevilla
08/11/2008
Barcelona
Valladolid
Real Madrid
Málaga
09/11/2008
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Getafe
Valencia
Mallorca
Athletic Club
Numancia
Betis
Osasuna
Atlético de Madrid
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Sevilla
Recreativo de Huelva
Villarreal
Almería
15/11/2008
Valencia
Sporting de Gijón
Valladolid
Real Madrid
16/11/2008
Athletic Club
Osasuna
Atlético de Madrid
Deportivo de La Coruña
Betis
Racing de Santander
Espanyol
Numancia
Getafe
Sevilla
Recreativo de Huelva
Barcelona
Málaga
Villarreal
Almería
Mallorca
22/11/2008
Real Madrid
Recreativo de Huelva
Sevilla
Valencia
Villarreal
Valladolid
23/11/2008
Barcelona
Getafe
Deportivo de La Coruña
Athletic Club
Sporting de Gijón
Betis
Mallorca
Málaga
Numancia
Atlético de Madrid
Osasuna
Almería
Racing de Santander
Espanyol
29/11/2008
Getafe
Real Madrid
Sevilla
Barcelona
30/11/2008
Athletic Club
Numancia
Atlético de Madrid
Racing de Santander
Espanyol
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Villarreal
Málaga
Osasuna
Almería
Deportivo de La Coruña
Valencia
Betis
Valladolid
Mallorca
06/12/2008
Barcelona
Valencia
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Villarreal
Getafe
07/12/2008
Betis
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Málaga
Mallorca
Recreativo de Huelva
Numancia
Almería
Osasuna
Valladolid
Racing de Santander
Athletic Club
Real Madrid
Sevilla
13/12/2008
Barcelona
Real Madrid
Valencia
Espanyol
14/12/2008
Athletic Club
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Betis
Getafe
Mallorca
Recreativo de Huelva
Osasuna
Málaga
Numancia
Sevilla
Villarreal
Almería
Racing de Santander
Valladolid
Deportivo de La Coruña
20/12/2008
Espanyol
Atlético de Madrid
Real Madrid
Valencia
21/12/2008
Betis
Athletic Club
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Almería
Mallorca
Sevilla
Numancia
Valladolid
Osasuna
Getafe
Racing de Santander
Málaga
Villarreal
Barcelona
03/01/2009
Barcelona
Mallorca
Valencia
Atlético de Madrid
04/01/2009
Athletic Club
Espanyol
Getafe
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Numancia
Málaga
Sporting de Gijón
Real Madrid
Villarreal
Sevilla
Osasuna
Almería
Betis
Valladolid
Racing de Santander
10/01/2009
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Valencia
Villarreal
11/01/2009
Atlético de Madrid
Athletic Club
Betis
Málaga
Espanyol
Almería
Sporting de Gijón
Valladolid
Mallorca
Real Madrid
Numancia
Getafe
Osasuna
Barcelona
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
17/01/2009
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Numancia
18/01/2009
Athletic Club
Valencia
Getafe
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Málaga
Espanyol
Real Madrid
Osasuna
Almería
Atlético de Madrid
Valladolid
Betis
Villarreal
Mallorca
24/01/2009
Barcelona
Numancia
Villarreal
Osasuna
25/01/2009
Getafe
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Betis
Málaga
Atlético de Madrid
Mallorca
Valencia
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Racing de Santander
Almería
Athletic Club
Valladolid
Espanyol
31/01/2009
Athletic Club
Málaga
Numancia
Real Madrid
01/02/2009
Atlético de Madrid
Valladolid
Betis
Getafe
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Espanyol
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Sevilla
Osasuna
Mallorca
Racing de Santander
Barcelona
Valencia
Almería
07/02/2009
Real Madrid
Racing de Santander
Sevilla
Betis
08/02/2009
Barcelona
Sporting de Gijón
Getafe
Espanyol
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid
Málaga
Almería
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Valencia
Valladolid
Athletic Club
Villarreal
Numancia
14/02/2009
Betis
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Valencia
Málaga
15/02/2009
Athletic Club
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid
Getafe
Espanyol
Sevilla
Sporting de Gijón
Real Madrid
Numancia
Mallorca
Racing de Santander
Villarreal
Almería
Valladolid
21/02/2009
Barcelona
Espanyol
Real Madrid
Betis
Sevilla
Atlético de Madrid
Villarreal
Sporting de Gijón
22/02/2009
Deportivo de La Coruña
Valencia
Getafe
Athletic Club
Recreativo de Huelva
Almería
Mallorca
Racing de Santander
Osasuna
Numancia
Valladolid
Málaga
28/02/2009
Athletic Club
Sevilla
Espanyol
Real Madrid
01/03/2009
Atlético de Madrid
Barcelona
Betis
Villarreal
Sporting de Gijón
Mallorca
Málaga
Recreativo de Huelva
Numancia
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Osasuna
Almería
Getafe
Valencia
Valladolid
07/03/2009
Barcelona
Athletic Club
Real Madrid
Atlético de Madrid
Villarreal
Espanyol
08/03/2009
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Getafe
Málaga
Recreativo de Huelva
Valladolid
Mallorca
Betis
Numancia
Valencia
Osasuna
Sporting de Gijón
Sevilla
Almería
14/03/2009
Athletic Club
Real Madrid
Valencia
Recreativo de Huelva
15/03/2009
Atlético de Madrid
Villarreal
Betis
Osasuna
Espanyol
Mallorca
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Málaga
Sevilla
Racing de Santander
Numancia
Almería
Barcelona
Valladolid
Getafe
21/03/2009
Sevilla
Valladolid
Villarreal
Athletic Club
22/03/2009
Barcelona
Málaga
Deportivo de La Coruña
Betis
Getafe
Recreativo de Huelva
Mallorca
Atlético de Madrid
Numancia
Sporting de Gijón
Osasuna
Espanyol
Racing de Santander
Valencia
Real Madrid
Almería
04/04/2009
Athletic Club
Mallorca
Betis
Numancia
Recreativo de Huelva
Sevilla
Málaga
Real Madrid
Almería
Villarreal
Valladolid
Barcelona
05/04/2009
Atlético de Madrid
Osasuna
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Valencia
Getafe
11/04/2009
Barcelona
Recreativo de Huelva
Villarreal
Málaga
12/04/2009
Deportivo de La Coruña
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Valencia
Mallorca
Almería
Numancia
Espanyol
Osasuna
Athletic Club
Racing de Santander
Betis
Real Madrid
Valladolid
Sevilla
Getafe
18/04/2009
Athletic Club
Deportivo de La Coruña
Atlético de Madrid
Numancia
Getafe
Barcelona
Recreativo de Huelva
Real Madrid
Málaga
Mallorca
19/04/2009
Betis
Sporting de Gijón
Espanyol
Racing de Santander
Almería
Osasuna
Valencia
Sevilla
Valladolid
Villarreal
21/04/2009
Numancia
Athletic Club
Real Madrid
Getafe
22/04/2009
Barcelona
Sevilla
Betis
Valencia
Deportivo de La Coruña
Almería
Osasuna
Málaga
23/04/2009
Sporting de Gijón
Espanyol
Mallorca
Valladolid
Racing de Santander
Atlético de Madrid
Villarreal
Recreativo de Huelva
25/04/2009
Málaga
Deportivo de La Coruña
Almería
Numancia
Valencia
Barcelona
26/04/2009
Athletic Club
Racing de Santander
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Espanyol
Betis
Getafe
Villarreal
Recreativo de Huelva
Mallorca
Sevilla
Real Madrid
Valladolid
Osasuna
02/05/2009
Numancia
Málaga
Real Madrid
Barcelona
Villarreal
Sevilla
03/05/2009
Betis
Atlético de Madrid
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Espanyol
Valencia
Sporting de Gijón
Athletic Club
Mallorca
Getafe
Osasuna
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Almería
09/05/2009
Athletic Club
Betis
Sevilla
Mallorca
Valencia
Real Madrid
10/05/2009
Atlético de Madrid
Espanyol
Barcelona
Villarreal
Getafe
Osasuna
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Málaga
Racing de Santander
Almería
Sporting de Gijón
Valladolid
Numancia
16/05/2009
Deportivo de La Coruña
Getafe
Osasuna
Sevilla
Villarreal
Real Madrid
17/05/2009
Atlético de Madrid
Valencia
Betis
Almería
Espanyol
Athletic Club
Sporting de Gijón
Málaga
Mallorca
Barcelona
Numancia
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Valladolid
23/05/2009
Athletic Club
Atlético de Madrid
Barcelona
Osasuna
Getafe
Numancia
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Málaga
Betis
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Almería
Espanyol
Valladolid
Sporting de Gijón
Villarreal
Valencia
24/05/2009
Real Madrid
Mallorca
30/05/2009
Atlético de Madrid
Almería
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Mallorca
Villarreal
Valencia
Athletic Club
31/05/2009
Betis
Valladolid
Espanyol
Málaga
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Numancia
Sevilla
Osasuna
Real Madrid
Racing de Santander
Getafe
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Barcelona8738276510535746
2Real Madrid78382531083521159
3Sevilla70382171054391008
4Atlético de Madrid67382071180571146
5Villarreal6538181196154995
6Valencia62381881268541176
7Deportivo de La Coruña58381610124847884
8Málaga553815101355591037
9Mallorca51381491553601187
10Espanyol473812111546491166
11Almería463813718456110012
12Racing de Santander463812101649481349
13Athletic Club443812818476211413
14Sporting de Gijón43381412347791215
15Osasuna4338101315414710812
16Valladolid43381271946588410
17Getafe423810121650561237
18Betis423810121651581019
19Numancia35381052338691069
20Recreativo de Huelva333889213457966
Lliga de campions
Copa UEFA
Destacats
 NomDem GolsClub
Forlán
32
Eto'o
30
Villa
28
Messi
23
Higuaín
22
Negredo
19
Henry
19
Kanouté
19
Raúl
18
Agüero
17
Llorente
15
Llorente
13
Soldado
13
Žigić
13
Barkero
12
 NomDem GroguesClub
Fernando Navarro
16
Assunção
15
Amorebieta
14
Sergio Ramos
14
Godín
14
Lopo
13
Moisés Hurtado
13
Jarque
13
Cata Díaz
13
Weligton
13
Puñal
13
Òscar Serrano
13
Baraja
13
Orbaiz
12
Cisma
12
Gols:
1101
Gols Per Partit:
2,9
Targetes Grogues:
2131
Targetes Grogues Per Partit:
5,61
Expulsions:
156
Expulsions Per Partit:
0,41
Estrangers:
204
Percentatge Estrangers:
34,23
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
113
Empats:
83
Màxima victòria local:
7-1 Real Madrid-Sporting de Gijón
Màxima victòria visitant:
1-6 Sporting de Gijón-Barcelona
Millor ratxa guanyadora:
Real Madrid: 10 Partits (Jornades 16-25)
Pitjor ratxa perdedora:
Numancia: 7 Partits (Jornades 19-25)
Millor ratxa no perdent:
Barcelona: 22 Partits (Jornades 2-23)
Pitjor ratxa no guanyant:
Espanyol: 14 Partits (Jornades 10-23)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error