Temporada 1988-89 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Zamora
Resultats
03/09/1988
Barcelona Atlètic
Sabadell
Eibar
Mollerussa
Alzira
Castilla
Xerez
Deportivo de La Coruña
04/09/1988
Castellón
Figueres
Lleida
Sestao
Mallorca
Real Burgos
Racing de Santander
Las Palmas
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Tenerife
Salamanca
10/09/1988
Las Palmas
Barcelona Atlètic
11/09/1988
Figueres
Alzira
Sabadell
Tenerife
Mollerussa
Rayo Vallecano
Castilla
Mallorca
Salamanca
Castellón
Real Burgos
Lleida
Sestao
Eibar
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Xerez
18/09/1988
Castellón
Sabadell
Mallorca
Figueres
Lleida
Eibar
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Xerez
Mollerussa
Alzira
Salamanca
Tenerife
Las Palmas
Rayo Vallecano
Sestao
Real Burgos
Castilla
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
24/09/1988
Recreativo de Huelva
Barcelona Atlètic
Las Palmas
Castellón
25/09/1988
Figueres
Real Burgos
Sabadell
Alzira
Castilla
Lleida
Mollerussa
Racing de Santander
Salamanca
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Sestao
Xerez
Eibar
Rayo Vallecano
01/10/1988
Alzira
Las Palmas
02/10/1988
Lleida
Rayo Vallecano
Mallorca
Sabadell
Barcelona Atlètic
Mollerussa
Castilla
Figueres
Castellón
Deportivo de La Coruña
Xerez
Eibar
Tenerife
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Sestao
Real Burgos
Salamanca
08/10/1988
Figueres
Lleida
09/10/1988
Las Palmas
Mallorca
Mollerussa
Tenerife
Salamanca
Castilla
Sestao
Barcelona Atlètic
Sabadell
Real Burgos
Recreativo de Huelva
Castellón
Deportivo de La Coruña
Alzira
Rayo Vallecano
Xerez
Eibar
Racing de Santander
15/10/1988
Castilla
Sabadell
Alzira
Recreativo de Huelva
16/10/1988
Barcelona Atlètic
Eibar
Figueres
Salamanca
Castellón
Mollerussa
Lleida
Xerez
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Sestao
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Real Burgos
Las Palmas
22/10/1988
Las Palmas
Castilla
23/10/1988
Sabadell
Figueres
Salamanca
Lleida
Mollerussa
Alzira
Rayo Vallecano
Barcelona Atlètic
Recreativo de Huelva
Mallorca
Sestao
Castellón
Eibar
Tenerife
Xerez
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Real Burgos
29/10/1988
Castilla
Deportivo de La Coruña
30/10/1988
Mallorca
Mollerussa
Figueres
Las Palmas
Salamanca
Sabadell
Lleida
Racing de Santander
Castellón
Eibar
Tenerife
Rayo Vallecano
Barcelona Atlètic
Xerez
Alzira
Sestao
Real Burgos
Recreativo de Huelva
05/11/1988
Las Palmas
Salamanca
06/11/1988
Sabadell
Lleida
Mollerussa
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
Figueres
Racing de Santander
Barcelona Atlètic
Sestao
Mallorca
Rayo Vallecano
Castellón
Eibar
Alzira
Xerez
Tenerife
Recreativo de Huelva
Castilla
19/11/1988
Alzira
Rayo Vallecano
Castilla
Mollerussa
20/11/1988
Lleida
Barcelona Atlètic
Sabadell
Las Palmas
Figueres
Recreativo de Huelva
Castellón
Xerez
Mallorca
Eibar
Tenerife
Racing de Santander
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Real Burgos
Sestao
26/11/1988
Las Palmas
Lleida
Xerez
Alzira
Sestao
Castilla
27/11/1988
Rayo Vallecano
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Barcelona Atlètic
Tenerife
Mollerussa
Figueres
Eibar
Real Burgos
Racing de Santander
Castellón
Recreativo de Huelva
Salamanca
30/11/1988
Sabadell
Recreativo de Huelva
Figueres
Sestao
Lleida
Tenerife
Castilla
Eibar
Castellón
Barcelona Atlètic
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Mollerussa
Real Burgos
Rayo Vallecano
Mallorca
Xerez
Alzira
Racing de Santander
03/12/1988
Barcelona Atlètic
Alzira
04/12/1988
Mollerussa
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Lleida
Eibar
Figueres
Racing de Santander
Mallorca
Tenerife
Castellón
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Sestao
Salamanca
Rayo Vallecano
Castilla
Xerez
Real Burgos
11/12/1988
Figueres
Rayo Vallecano
Mallorca
Barcelona Atlètic
Sabadell
Sestao
Lleida
Castellón
Las Palmas
Mollerussa
Alzira
Tenerife
Salamanca
Eibar
Real Burgos
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Castilla
Xerez
18/12/1988
Eibar
Sabadell
Xerez
Figueres
Tenerife
Mallorca
Recreativo de Huelva
Lleida
Barcelona Atlètic
Real Burgos
Mollerussa
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Salamanca
Sestao
Las Palmas
Racing de Santander
Castilla
Castellón
Alzira
31/12/1988
Recreativo de Huelva
Mollerussa
Las Palmas
Eibar
Sabadell
Rayo Vallecano
Lleida
Alzira
Figueres
Racing de Santander
Real Burgos
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Sestao
Salamanca
Xerez
Mallorca
Castellón
01/01/1989
Castilla
Barcelona Atlètic
08/01/1989
Barcelona Atlètic
Figueres
Lleida
Mollerussa
Xerez
Sabadell
Eibar
Deportivo de La Coruña
Alzira
Mallorca
Castellón
Real Burgos
Sestao
Recreativo de Huelva
Tenerife
Castilla
Rayo Vallecano
Las Palmas
Racing de Santander
Salamanca
14/01/1989
Castilla
Castellón
15/01/1989
Mallorca
Lleida
Figueres
Tenerife
Mollerussa
Sestao
Sabadell
Racing de Santander
Real Burgos
Alzira
Salamanca
Barcelona Atlètic
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Eibar
Las Palmas
Xerez
28/01/1989
Castilla
Alzira
29/01/1989
Sabadell
Barcelona Atlètic
Sestao
Lleida
Figueres
Castellón
Mollerussa
Eibar
Real Burgos
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Xerez
Recreativo de Huelva
Rayo Vallecano
Las Palmas
Racing de Santander
Salamanca
Tenerife
12/02/1989
Alzira
Figueres
Barcelona Atlètic
Las Palmas
Lleida
Real Burgos
Tenerife
Sabadell
Rayo Vallecano
Mollerussa
Mallorca
Castilla
Castellón
Salamanca
Eibar
Sestao
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Xerez
Recreativo de Huelva
18/02/1989
Castilla
Real Burgos
19/02/1989
Figueres
Mallorca
Sabadell
Castellón
Mollerussa
Xerez
Eibar
Lleida
Salamanca
Alzira
Deportivo de La Coruña
Barcelona Atlètic
Sestao
Rayo Vallecano
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
21/02/1989
Las Palmas
Tenerife
25/02/1989
Castellón
Las Palmas
26/02/1989
Real Burgos
Figueres
Alzira
Sabadell
Lleida
Castilla
Barcelona Atlètic
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Mollerussa
Mallorca
Salamanca
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Eibar
Xerez
Sestao
05/03/1989
Sabadell
Mallorca
Figueres
Castilla
Mollerussa
Barcelona Atlètic
Rayo Vallecano
Lleida
Las Palmas
Alzira
Deportivo de La Coruña
Castellón
Eibar
Xerez
Sestao
Racing de Santander
Salamanca
Real Burgos
Recreativo de Huelva
Tenerife
11/03/1989
Castilla
Salamanca
12/03/1989
Real Burgos
Sabadell
Lleida
Figueres
Tenerife
Mollerussa
Barcelona Atlètic
Sestao
Castellón
Recreativo de Huelva
Mallorca
Las Palmas
Alzira
Deportivo de La Coruña
Xerez
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Eibar
25/03/1989
Salamanca
Figueres
26/03/1989
Sabadell
Castilla
Deportivo de La Coruña
Mallorca
Recreativo de Huelva
Alzira
Mollerussa
Castellón
Xerez
Lleida
Eibar
Barcelona Atlètic
Sestao
Tenerife
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Las Palmas
Real Burgos
01/04/1989
Alzira
Mollerussa
Castilla
Las Palmas
02/04/1989
Figueres
Sabadell
Lleida
Salamanca
Barcelona Atlètic
Rayo Vallecano
Castellón
Sestao
Mallorca
Recreativo de Huelva
Tenerife
Eibar
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Xerez
08/04/1989
Las Palmas
Figueres
Deportivo de La Coruña
Castilla
09/04/1989
Sabadell
Salamanca
Racing de Santander
Lleida
Xerez
Barcelona Atlètic
Mollerussa
Mallorca
Sestao
Alzira
Eibar
Castellón
Rayo Vallecano
Tenerife
Recreativo de Huelva
Real Burgos
15/04/1989
Castilla
Recreativo de Huelva
16/04/1989
Lleida
Sabadell
Barcelona Atlètic
Racing de Santander
Figueres
Deportivo de La Coruña
Real Burgos
Mollerussa
Mallorca
Sestao
Alzira
Eibar
Castellón
Rayo Vallecano
Salamanca
Las Palmas
Tenerife
Xerez
30/04/1989
Las Palmas
Sabadell
Recreativo de Huelva
Figueres
Mollerussa
Castilla
Barcelona Atlètic
Lleida
Xerez
Castellón
Eibar
Mallorca
Rayo Vallecano
Alzira
Sestao
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Racing de Santander
Tenerife
06/05/1989
Castilla
Sestao
07/05/1989
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Figueres
Mollerussa
Tenerife
Barcelona Atlètic
Lleida
Las Palmas
Castellón
Racing de Santander
Mallorca
Rayo Vallecano
Alzira
Xerez
Real Burgos
Eibar
Salamanca
Recreativo de Huelva
13/05/1989
Rayo Vallecano
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Sabadell
14/05/1989
Sestao
Figueres
Tenerife
Lleida
Barcelona Atlètic
Castellón
Mollerussa
Salamanca
Eibar
Castilla
Xerez
Mallorca
Racing de Santander
Alzira
20/05/1989
Castilla
Rayo Vallecano
21/05/1989
Castellón
Tenerife
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Lleida
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Sestao
Sabadell
Mollerussa
Figueres
Eibar
Mallorca
Racing de Santander
Alzira
Barcelona Atlètic
Real Burgos
Xerez
28/05/1989
Barcelona Atlètic
Mallorca
Castellón
Lleida
Rayo Vallecano
Figueres
Sestao
Sabadell
Tenerife
Alzira
Mollerussa
Las Palmas
Racing de Santander
Real Burgos
Xerez
Castilla
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Eibar
Salamanca
03/06/1989
Deportivo de La Coruña
Mollerussa
Castilla
Racing de Santander
04/06/1989
Figueres
Xerez
Mallorca
Tenerife
Sabadell
Eibar
Alzira
Castellón
Real Burgos
Barcelona Atlètic
Salamanca
Rayo Vallecano
Lleida
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Sestao
10/06/1989
Barcelona Atlètic
Castilla
Sestao
Deportivo de La Coruña
Eibar
Las Palmas
11/06/1989
Castellón
Mallorca
Rayo Vallecano
Sabadell
Racing de Santander
Figueres
Tenerife
Real Burgos
Xerez
Salamanca
Mollerussa
Recreativo de Huelva
Alzira
Lleida
17/06/1989
Las Palmas
Rayo Vallecano
18/06/1989
Real Burgos
Castellón
Mallorca
Alzira
Figueres
Barcelona Atlètic
Recreativo de Huelva
Sestao
Sabadell
Xerez
Mollerussa
Lleida
Salamanca
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Eibar
Castilla
Tenerife
24/06/1989
Barcelona Atlètic
Salamanca
Sestao
Mollerussa
Racing de Santander
Sabadell
25/06/1989
Lleida
Mallorca
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Figueres
Castellón
Castilla
Alzira
Real Burgos
Eibar
Recreativo de Huelva
Xerez
Las Palmas
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Castellón513821984929613
2Rayo Vallecano4938191186136615
3Tenerife4838208105436723
4Mallorca4838216115126648
5Recreativo de Huelva42381610124636908
6Racing de Santander4238178135643702
7Salamanca42381414103533637
8Sestao41381413113932443
9Figueres4138169135250719
10Deportivo de La Coruña4038168144335473
11Las Palmas40381510135253595
12Xerez403813141140386410
13Sabadell3938159144943787
14Real Burgos3638918112734706
15Castilla36381310155059564
16Eibar3438818123642603
17Barcelona Atlètic2838812184258637
18Alzira263898212958767
19Lleida2638810202943624
20Mollerussa113835301975596
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Quique Estebaranz
23
Pepe Mel
21
Rosagro
20
Botella
18
Stojadinović
17
Rommel
17
Soto
12
Melenas
11
Raudnei
11
Andrés
11
Sanabria
10
Alzugaray
9
Arrien
9
Contreras
9
Raúl
8
 NomDem GroguesClub
Quico
13
Guina
12
Julio Durán
12
Escobar
10
Revilla
10
Maraver
10
Marro
10
Javi
9
Izquierdo
9
Tamayo
9
Ángel
9
Vulić
8
Toño
8
Óscar
8
Cumbreño
8
NomPTGTV
García Prieto12394
Martínez de la Fuente11335
Gómez Barril10429
Hernández Velázquez10242
Ceballos Borrego10211
Tresaco Gracia10401
Yuste González9294
Rubio Valdivieso9281
Miró Pastor9275
García Delgado9312
Delgado Santacruz9383
Gómez Ramírez9312
Sánchez Cazorla8216
Filgueira González8220
Díez Frías8306
Sosa Saavedra8152
Panadero Martínez8372
Pérez Cabeza8160
Pérez Gallego8173
Burgos Núñez7261
Andradas Asurmendi7141
Casajuana Rifà7190
González Lecue7253
Doménech Riera7253
Villena Peña7373
Teixidó Enrich7260
Rivera Pastor7302
Quiralte Simón6322
Pino Casado6240
Renedo Montalvo6141
Bello Blanco6201
García Aranda6180
Ferrer Andión6332
Esteban Díaz6191
Presas López6270
Carcelén García482
Casas Bascuñana481
Gómez López430
Pérez Sánchez4131
Guzmán Gil4151
Bueno Grimal3120
Beguiristain Iceta3111
Hidalgo Aguilar3102
Granell Gil351
Capó Olivés3120
Rodríguez Martel360
Yébenes López370
Sáez Dahan3173
Moreda Alejandre3121
Olmos González3110
Fernández Terente361
Salinas Romero2100
José Torrisco281
Martínez Guirao280
Uzcudun Gómez2152
Carmona Méndez271
Barrenechea Montero270
Alzola Magallón2110
Hernández Pérez272
Teja Cimiano241
Casañas Bethencourt140
Mijares Salicio130
Bautista García130
Segura Carrelón161
Sánchez Calvo130
Trabadela Gómez150
Cardona Gomila150
Estudillo Güil150
Chacón Selas162
Villacampa Duque131
Aparicio González150
Gracia Redondo150
Belinchón García120
Álvarez de la Cruz130
Santamaría Uzqueda140
Burrueco Moreno130
Navarrete Reyes130
Esquinas Torres140
Hernández Montaño120
Sánchez Marín150
Márquez Navarro130
Martín Villarín171
Gil Mira100
Osorio Martín120
Salicio Montero110
Linacero del Castillo163
Díaz Rodríguez181
Sánchez Cáceres172
Morris Andrades130
Flores Muñoz150
Gordillo Flórez140
Estremo Coscolín120
Caetano Bueno000
Garagorri Lángara000
Gols:
859
Gols Per Partit:
2,26
Targetes Grogues:
1290
Targetes Grogues Per Partit:
3,39
Expulsions:
110
Expulsions Per Partit:
0,29
Estrangers:
55
Percentatge Estrangers:
11,16
Victòries locals:
176
Victòries visitants:
99
Empats:
105
Màxima victòria local:
7-0 Racing de Santander-Barcelona Atlètic
Màxima victòria visitant:
0-6 Las Palmas-Rayo Vallecano
Millor ratxa guanyadora:
Mallorca: 6 Partits (Jornades 26-31)
Pitjor ratxa perdedora:
Mollerussa: 7 Partits (Jornades 31-37)
Millor ratxa no perdent:
Real Burgos: 14 Partits (Jornades 24-37)
Pitjor ratxa no guanyant:
Eibar: 17 Partits (Jornades 11-27)
Progrés
Matriu
Última actualització: 17/10/2017
Notificar error