Temporada 2000-01 2ª Divisió B Grup II

Resultats
02/09/2000
Real Zaragoza B
Txantrea
03/09/2000
Burgos CF
Eibar B
Amurrio
Aurrerá
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Calahorra
Gernika
Real Unión
Cultural Leonesa
Alavés B
Peña Sport
Racing B
Tropezón
Bilbao Athletic
Binéfar
Barakaldo
09/09/2000
Eibar B
Beasain
Txantrea
Osasuna B
10/09/2000
Calahorra
Amurrio
Barakaldo
Burgos CF
Racing B
Tropezón
Alavés B
Gernika
Bilbao Athletic
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Peña Sport
Real Unión
Real Zaragoza B
Aurrerá
Cultural Leonesa
17/09/2000
Binéfar
Racing B
Burgos CF
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Txantrea
Beasain
Barakaldo
Real Zaragoza B
Alavés B
Osasuna B
Real Unión
Cultural Leonesa
Calahorra
Peña Sport
Tropezón
Amurrio
Eibar B
Gernika
Aurrerá
23/09/2000
Txantrea
Peña Sport
Bilbao Athletic
Beasain
Eibar B
Cultural Leonesa
24/09/2000
Aurrerá
Real Zaragoza B
Calahorra
Gernika
Racing B
Burgos CF
Tropezón
Binéfar
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Amurrio
Alavés B
Osasuna B
30/09/2000
Txantrea
Real Unión
01/10/2000
Burgos CF
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Amurrio
Bilbao Athletic
Peña Sport
Binéfar
Gernika
Eibar B
Real Zaragoza B
Calahorra
Cultural Leonesa
Barakaldo
Osasuna B
Aurrerá
Beasain
Racing B
07/10/2000
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Txantrea
08/10/2000
Eibar B
Real Zaragoza B
Binéfar
Burgos CF
Calahorra
Osasuna B
Real Unión
Peña Sport
Barakaldo
Gernika
Racing B
Amurrio
Tropezón
Beasain
11/10/2000
Real Zaragoza B
Barakaldo
Real Unión
Alavés B
12/10/2000
Peña Sport
Burgos CF
Gernika
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Beasain
Binéfar
Amurrio
Tropezón
Cultural Leonesa
Racing B
Osasuna B
Eibar B
Txantrea
Aurrerá
15/10/2000
Burgos CF
Beasain
Eibar B
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Real Zaragoza B
Barakaldo
Osasuna B
Racing B
Gernika
Binéfar
Amurrio
Calahorra
Txantrea
Alavés B
Peña Sport
Tropezón
Cultural Leonesa
Aurrerá
Real Unión
21/10/2000
Txantrea
Eibar B
Osasuna B
Bilbao Athletic
22/10/2000
Amurrio
Burgos CF
Gernika
Tropezón
Real Zaragoza B
Racing B
Cultural Leonesa
Binéfar
Real Unión
Calahorra
Peña Sport
Beasain
Alavés B
Aurrerá
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
28/10/2000
Aurrerá
Peña Sport
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Gernika
Beasain
Amurrio
29/10/2000
Barakaldo
Txantrea
Burgos CF
Cultural Leonesa
Racing B
Osasuna B
Tropezón
Real Zaragoza B
Eibar B
Real Unión
Calahorra
Alavés B
01/11/2000
Gernika
Burgos CF
Cultural Leonesa
Beasain
Txantrea
Bilbao Athletic
Real Unión
Barakaldo
Real Zaragoza B
Binéfar
Alavés B
Eibar B
Peña Sport
Amurrio
Osasuna B
Tropezón
Aurrerá
Calahorra
02/11/2000
Gimnástica de Torrelavega
Racing B
05/11/2000
Bilbao Athletic
Real Unión
Calahorra
Peña Sport
Amurrio
Cultural Leonesa
Barakaldo
Alavés B
Racing B
Txantrea
Binéfar
Osasuna B
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Real Zaragoza B
Beasain
Gernika
Eibar B
Aurrerá
11/11/2000
Real Zaragoza B
Beasain
Txantrea
Tropezón
12/11/2000
Gernika
Amurrio
Alavés B
Bilbao Athletic
Osasuna B
Burgos CF
Calahorra
Eibar B
Real Unión
Racing B
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Aurrerá
Barakaldo
Peña Sport
Cultural Leonesa
18/11/2000
Bilbao Athletic
Aurrerá
Beasain
Osasuna B
19/11/2000
Amurrio
Real Zaragoza B
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Gernika
Tropezón
Real Unión
Racing B
Alavés B
Barakaldo
Calahorra
Eibar B
Peña Sport
Binéfar
Txantrea
25/11/2000
Txantrea
Burgos CF
Eibar B
Barakaldo
26/11/2000
Real Zaragoza B
Cultural Leonesa
Calahorra
Bilbao Athletic
Alavés B
Tropezón
Peña Sport
Gernika
Aurrerá
Racing B
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Real Unión
Binéfar
Osasuna B
Amurrio
01/12/2000
Racing B
Calahorra
02/12/2000
Beasain
Txantrea
Gernika
Real Zaragoza B
Barakaldo
Peña Sport
Bilbao Athletic
Eibar B
03/12/2000
Cultural Leonesa
Osasuna B
Burgos CF
Real Unión
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
Aurrerá
Binéfar
Alavés B
06/12/2000
Eibar B
Racing B
Aurrerá
Binéfar
Barakaldo
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Cultural Leonesa
Peña Sport
Real Zaragoza B
Alavés B
Burgos CF
Calahorra
Tropezón
Txantrea
Amurrio
Real Unión
Beasain
Osasuna B
Gernika
10/12/2000
Binéfar
Calahorra
Racing B
Barakaldo
Amurrio
Real Unión
Tropezón
Eibar B
Burgos CF
Aurrerá
Beasain
Alavés B
Real Zaragoza B
Osasuna B
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Peña Sport
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Txantrea
15/12/2000
Real Unión
Cultural Leonesa
16/12/2000
Bilbao Athletic
Racing B
Osasuna B
Peña Sport
17/12/2000
Barakaldo
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Txantrea
Gernika
Calahorra
Burgos CF
Alavés B
Amurrio
Aurrerá
Beasain
Eibar B
Binéfar
05/01/2001
Eibar B
Burgos CF
07/01/2001
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Txantrea
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Tropezón
Racing B
Peña Sport
Calahorra
Beasain
Barakaldo
Binéfar
Aurrerá
Amurrio
Real Unión
Gernika
Alavés B
Cultural Leonesa
12/01/2001
Binéfar
Bilbao Athletic
13/01/2001
Real Zaragoza B
Real Unión
Beasain
Eibar B
14/01/2001
Peña Sport
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
Calahorra
Gernika
Alavés B
Cultural Leonesa
Aurrerá
Tropezón
Racing B
Burgos CF
Barakaldo
Osasuna B
Txantrea
19/01/2001
Calahorra
Cultural Leonesa
20/01/2001
Bilbao Athletic
Burgos CF
Aurrerá
Gernika
21/01/2001
Eibar B
Amurrio
Txantrea
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Osasuna B
Barakaldo
Beasain
Tropezón
Peña Sport
Alavés B
Real Zaragoza B
Racing B
Binéfar
26/01/2001
Real Zaragoza B
Aurrerá
27/01/2001
Beasain
Bilbao Athletic
Osasuna B
Alavés B
28/01/2001
Gernika
Calahorra
Burgos CF
Racing B
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Amurrio
Barakaldo
Binéfar
Tropezón
Peña Sport
Txantrea
28/02/2001
Cultural Leonesa
Eibar B
02/02/2001
Bilbao Athletic
Amurrio
04/02/2001
Binéfar
Peña Sport
Real Unión
Txantrea
Barakaldo
Cultural Leonesa
Eibar B
Gernika
Calahorra
Real Zaragoza B
Alavés B
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Osasuna B
Tropezón
Burgos CF
Racing B
Beasain
09/02/2001
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
10/02/2001
Txantrea
Alavés B
Beasain
Tropezón
11/02/2001
Real Zaragoza B
Eibar B
Amurrio
Racing B
Peña Sport
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Aurrerá
Burgos CF
Binéfar
Gernika
Barakaldo
Osasuna B
Calahorra
16/02/2001
Barakaldo
Real Zaragoza B
17/02/2001
Aurrerá
Txantrea
Bilbao Athletic
Gernika
18/02/2001
Binéfar
Beasain
Burgos CF
Peña Sport
Alavés B
Real Unión
Eibar B
Osasuna B
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
Amurrio
Racing B
Cultural Leonesa
23/02/2001
Gimnástica de Torrelavega
Eibar B
24/02/2001
Beasain
Burgos CF
Peña Sport
Alavés B
Gernika
Racing B
Txantrea
Calahorra
Osasuna B
Barakaldo
25/02/2001
Cultural Leonesa
Tropezón
Amurrio
Binéfar
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Real Unión
Aurrerá
02/03/2001
Burgos CF
Amurrio
03/03/2001
Beasain
Peña Sport
04/03/2001
Aurrerá
Alavés B
Racing B
Real Zaragoza B
Calahorra
Real Unión
Tropezón
Gernika
Bilbao Athletic
Osasuna B
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Cultural Leonesa
Eibar B
Txantrea
09/03/2001
Gernika
Binéfar
10/03/2001
Txantrea
Barakaldo
11/03/2001
Real Zaragoza B
Tropezón
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Alavés B
Calahorra
Peña Sport
Aurrerá
Cultural Leonesa
Burgos CF
Real Unión
Eibar B
Amurrio
Beasain
Osasuna B
Racing B
16/03/2001
Amurrio
Peña Sport
17/03/2001
Bilbao Athletic
Txantrea
Beasain
Cultural Leonesa
18/03/2001
Calahorra
Aurrerá
Burgos CF
Gernika
Binéfar
Real Zaragoza B
Tropezón
Osasuna B
Barakaldo
Real Unión
Eibar B
Alavés B
19/03/2001
Racing B
Gimnástica de Torrelavega
23/03/2001
Osasuna B
Binéfar
25/03/2001
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
Alavés B
Barakaldo
Real Zaragoza B
Burgos CF
Aurrerá
Eibar B
Cultural Leonesa
Amurrio
Real Unión
Bilbao Athletic
Peña Sport
Calahorra
Gernika
Beasain
Txantrea
Racing B
30/03/2001
Beasain
Real Zaragoza B
31/03/2001
Racing B
Real Unión
Bilbao Athletic
Alavés B
01/04/2001
Amurrio
Gernika
Burgos CF
Osasuna B
Barakaldo
Aurrerá
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Eibar B
Calahorra
Cultural Leonesa
Peña Sport
Tropezón
Txantrea
06/04/2001
Real Unión
Tropezón
07/04/2001
Gernika
Cultural Leonesa
Txantrea
Binéfar
Osasuna B
Beasain
08/04/2001
Aurrerá
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Calahorra
Barakaldo
Real Zaragoza B
Amurrio
Alavés B
Racing B
Peña Sport
Eibar B
12/04/2001
Barakaldo
Eibar B
14/04/2001
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Calahorra
Racing B
Aurrerá
15/04/2001
Amurrio
Osasuna B
Burgos CF
Txantrea
Gernika
Peña Sport
Cultural Leonesa
Real Zaragoza B
Tropezón
Alavés B
Binéfar
Real Unión
20/04/2001
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
21/04/2001
Txantrea
Beasain
Eibar B
Bilbao Athletic
Osasuna B
Cultural Leonesa
Aurrerá
Tropezón
Real Zaragoza B
Gernika
22/04/2001
Calahorra
Racing B
Real Unión
Burgos CF
Alavés B
Binéfar
Peña Sport
Barakaldo
27/04/2001
Real Zaragoza B
Peña Sport
28/04/2001
Bilbao Athletic
Barakaldo
Beasain
Real Unión
Racing B
Eibar B
29/04/2001
Amurrio
Txantrea
Binéfar
Aurrerá
Burgos CF
Alavés B
Gernika
Osasuna B
Cultural Leonesa
Gimnástica de Torrelavega
Tropezón
Calahorra
05/05/2001
Txantrea
Cultural Leonesa
Osasuna B
Real Zaragoza B
Aurrerá
Burgos CF
06/05/2001
Barakaldo
Racing B
Real Unión
Amurrio
Alavés B
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Calahorra
Binéfar
Bilbao Athletic
Peña Sport
Eibar B
Tropezón
12/05/2001
Beasain
Aurrerá
13/05/2001
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Racing B
Bilbao Athletic
Burgos CF
Calahorra
Peña Sport
Osasuna B
Gernika
Txantrea
Cultural Leonesa
Real Unión
Tropezón
Barakaldo
Amurrio
Alavés B
Binéfar
Eibar B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Burgos CF7238201265320897
2Cultural Leonesa6538171474125975
3Calahorra64381616643261047
4Amurrio64381810103428844
5Real Zaragoza B6338171294522806
6Bilbao Athletic623816148443010712
7Beasain57381415967491137
8Osasuna B53381314113228785
9Real Unión52381313124141914
10Alavés B503810208393611111
11Aurrerá503812141235361009
12Barakaldo483812121429331167
13Gimnástica de Torrelavega4738111413373310515
14Eibar B44381111163140784
15Gernika423881812273712612
16Binéfar4238101216284710311
17Racing B38388141630389812
18Peña Sport34386161633551088
19Tropezón283861022216110812
20Txantrea283851320194412710
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Sukia
22
Aritz Mújika
16
Redondo
15
Nacho Rodríguez
11
Cuyami
10
Miguélez
10
Epitié
10
Sola
9
Eneko Romo
9
Sigüenza
9
Chili
9
Urrutia
9
Iñaki
8
Espadas
8
Hombre
8
 NomDem GroguesClub
Durán
17
Etxarri
16
Chus Herrera
16
Gonzalo
16
Erlantz
15
Indurain
15
Aduriz
14
Iker Núñez
14
Raúl García
14
José Mari
14
Alaña
13
Burgueña
13
Etxabe
13
Moya
12
Txiki
12
 NomDem CoefClubPJGols
Arteaga
0,483718
Ivan Alonso
0,653825
Elía
0,663322
Macías
0,753224
Vera
0,823529
Borja
0,862925
Juan Pablo
0,973736
Aulestia
13636
Cacho
1,123337
NomPTGTV
Abaurrea Ostiz10461
Quiroga Rebolledo9507
Del Amo Cagigas9443
Basterretxea Bitorika8514
Caballero Herreros8536
Martínez Poblet8533
Gardeazábal Gómez8392
Torralba Jiménez7495
Segura García7333
Vázquez Veiga7330
Gauna Rodríguez7333
Llorente Carcedo7325
Sánchez Maroto7391
Romeo Moreno75210
Ruiz Bada7342
Cadavieco Villanueva7414
Armero Conde7312
Rebollo Soto7313
Gil Oteiza7312
Martínez Omedo7366
Carreño Santos7523
Aguirre Huerga6343
Sáez García6332
Orueta Ibarrola6466
Jaso Delgado6282
Medina Méndez6230
Fernández García6264
Dueñas Rodríguez6243
Montes Llaneza6220
Azpiroz Ibarzabal6323
Quintana Mendiola6431
Amilburu Santamaría6170
Gallardo Martínez6332
Teixeira Vitienes6291
Delgado Ferreiro6363
Pardo del Burgo6386
Fernández González5383
Crespo García5211
Piñeiro Crespo5343
Herráez Prieto5295
Gutiérrez Carbó5212
Toledo Fernández5191
Arca Vázquez5343
Gálvez Obrero5325
Soto Miranda5271
Mensuro Miguel4153
González González4170
Parada Martínez4202
Sobrino Rodríguez4215
Roche Ferrer4220
Rodríguez Costa4244
Esquerdo Rodríguez4152
Iglesias Villanueva4262
García Carreras4213
Jallas Amigo4171
Villanueva Angulo3150
Bastos Martínez3120
Frechilla González3202
Docabo Otero3240
López López3222
Clos Gómez3212
Amoedo Chas3261
De Diego Pagola281
Martínez Terrén281
Sánchez Martín280
Felipe Rosón2100
Bro Sáez210
Jallas Amigo2120
Sánchez-Real Linacero250
Otero Álvarez2100
López López150
Del Cerro Grande140
Ortiz Blanco180
González Cobo180
Martínez Montoro130
Cuesta Ferreiro142
Ocón Arraiz110
Fernández López100
Megía Dávila130
Ayza Gámez150
Gols:
729
Gols Per Partit:
1,92
Targetes Grogues:
2023
Targetes Grogues Per Partit:
5,32
Expulsions:
168
Expulsions Per Partit:
0,44
Estrangers:
21
Percentatge Estrangers:
4,23
Victòries locals:
150
Victòries visitants:
93
Empats:
137
Màxima victòria local:
8-0 Beasain-Tropezón
Màxima victòria visitant:
0-4 Binéfar-Racing B
Millor ratxa guanyadora:
Burgos CF: 6 Partits (Jornades 22-27)
Pitjor ratxa perdedora:
Racing B: 7 Partits (Jornades 23-29)
Millor ratxa no perdent:
Calahorra: 13 Partits (Jornades 19-31)
Pitjor ratxa no guanyant:
Peña Sport: 14 Partits (Jornades 1-14)
Progrés
Matriu
Última actualització: 26/09/2017
Notificar error