Temporada 1992-93 2ª Divisió B Grup I

Resultats
06/09/1992
Pontevedra
Avilés
Valdepeñas
Salamanca
Getafe
Cultural Leonesa
RSD Alcalá
Tomelloso
Ourense
Sporting de Gijón B
Celta Turista
Racing de Ferrol
Ponferradina
Atlético de Madrid B
As Pontes
Aranjuez
Real Oviedo B
Toledo
Ávila
Leganés
13/09/1992
Avilés
Ourense
Salamanca
Getafe
Aranjuez
Celta Turista
Leganés
Ponferradina
Atlético de Madrid B
RSD Alcalá
Cultural Leonesa
Ávila
Toledo
As Pontes
Tomelloso
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Valdepeñas
20/09/1992
Ourense
Racing de Ferrol
RSD Alcalá
Leganés
Celta Turista
Toledo
Cultural Leonesa
Salamanca
Getafe
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Atlético de Madrid B
Pontevedra
Aranjuez
Valdepeñas
Avilés
As Pontes
Tomelloso
Ávila
Ponferradina
27/09/1992
Salamanca
Ávila
Leganés
Real Oviedo B
Atlético de Madrid B
As Pontes
Aranjuez
Ourense
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Avilés
Getafe
Racing de Ferrol
Valdepeñas
Toledo
Pontevedra
Ponferradina
RSD Alcalá
Tomelloso
Celta Turista
04/10/1992
Ourense
Toledo
Getafe
Racing de Ferrol
Celta Turista
Atlético de Madrid B
Cultural Leonesa
Avilés
Real Oviedo B
Ponferradina
Salamanca
Sporting de Gijón B
Valdepeñas
Aranjuez
Pontevedra
Tomelloso
As Pontes
Leganés
Ávila
RSD Alcalá
10/10/1992
Atlético de Madrid B
Pontevedra
11/10/1992
Avilés
Salamanca
Aranjuez
Getafe
Sporting de Gijón B
Ávila
RSD Alcalá
Real Oviedo B
Leganés
Celta Turista
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Toledo
Valdepeñas
Tomelloso
Ourense
Ponferradina
As Pontes
18/10/1992
Getafe
Toledo
Salamanca
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Aranjuez
Sporting de Gijón B
Avilés
Ourense
Atlético de Madrid B
Pontevedra
Leganés
Celta Turista
Ponferradina
Valdepeñas
Tomelloso
As Pontes
RSD Alcalá
Ávila
Real Oviedo B
25/10/1992
Toledo
Cultural Leonesa
Atlético de Madrid B
Valdepeñas
Aranjuez
Salamanca
RSD Alcalá
Celta Turista
Leganés
Ourense
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón B
Tomelloso
Getafe
Real Oviedo B
As Pontes
Avilés
Ávila
Ponferradina
Pontevedra
01/11/1992
Salamanca
Toledo
Getafe
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
Aranjuez
Ourense
Ponferradina
Celta Turista
Real Oviedo B
Cultural Leonesa
Tomelloso
Pontevedra
RSD Alcalá
Avilés
Racing de Ferrol
Valdepeñas
Leganés
Ávila
As Pontes
07/11/1992
Leganés
Getafe
Atlético de Madrid B
Cultural Leonesa
08/11/1992
Tomelloso
Salamanca
RSD Alcalá
Ourense
Aranjuez
Avilés
Racing de Ferrol
Ávila
Toledo
Sporting de Gijón B
As Pontes
Celta Turista
Real Oviedo B
Pontevedra
Ponferradina
Valdepeñas
15/11/1992
Cultural Leonesa
Leganés
Sporting de Gijón B
Tomelloso
Getafe
Ponferradina
Racing de Ferrol
Aranjuez
Avilés
Toledo
Pontevedra
As Pontes
Salamanca
Atlético de Madrid B
Valdepeñas
RSD Alcalá
Ourense
Real Oviedo B
Ávila
Celta Turista
21/11/1992
RSD Alcalá
Getafe
Celta Turista
Pontevedra
22/11/1992
Aranjuez
Ávila
Leganés
Salamanca
Tomelloso
Avilés
As Pontes
Ourense
Ponferradina
Cultural Leonesa
Toledo
Racing de Ferrol
Real Oviedo B
Valdepeñas
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
29/11/1992
Salamanca
Ponferradina
Avilés
Atlético de Madrid B
Aranjuez
Toledo
Cultural Leonesa
RSD Alcalá
Ourense
Celta Turista
Racing de Ferrol
Tomelloso
Getafe
Real Oviedo B
Ávila
Pontevedra
Valdepeñas
As Pontes
Sporting de Gijón B
Leganés
05/12/1992
Celta Turista
Valdepeñas
06/12/1992
Tomelloso
Aranjuez
Atlético de Madrid B
Racing de Ferrol
Leganés
Avilés
RSD Alcalá
Salamanca
As Pontes
Getafe
Toledo
Ávila
Ponferradina
Sporting de Gijón B
08/12/1992
Pontevedra
Ourense
Real Oviedo B
Cultural Leonesa
12/12/1992
Aranjuez
Atlético de Madrid B
13/12/1992
Toledo
Tomelloso
Salamanca
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Leganés
Avilés
Ponferradina
Sporting de Gijón B
RSD Alcalá
Cultural Leonesa
As Pontes
Getafe
Celta Turista
Ávila
Ourense
16/02/1993
Valdepeñas
Pontevedra
19/12/1992
Leganés
Aranjuez
Pontevedra
Getafe
20/12/1992
RSD Alcalá
Avilés
Tomelloso
Ávila
Ourense
Valdepeñas
As Pontes
Salamanca
Ponferradina
Racing de Ferrol
Celta Turista
Cultural Leonesa
Atlético de Madrid B
Toledo
21/12/1992
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
02/01/1993
Avilés
Real Oviedo B
03/01/1993
Getafe
Ourense
Aranjuez
Ponferradina
Sporting de Gijón B
As Pontes
Tomelloso
Atlético de Madrid B
Salamanca
Celta Turista
Racing de Ferrol
RSD Alcalá
Cultural Leonesa
Pontevedra
Toledo
Leganés
Ávila
Valdepeñas
06/01/1993
Ourense
Cultural Leonesa
Valdepeñas
Getafe
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Pontevedra
Salamanca
As Pontes
Avilés
Ávila
Atlético de Madrid B
Ponferradina
Toledo
RSD Alcalá
Aranjuez
Leganés
Tomelloso
Celta Turista
Sporting de Gijón B
09/01/1993
Atlético de Madrid B
Leganés
10/01/1993
Racing de Ferrol
As Pontes
Aranjuez
Real Oviedo B
Getafe
Ávila
Salamanca
Ourense
Toledo
RSD Alcalá
Cultural Leonesa
Valdepeñas
Tomelloso
Ponferradina
Avilés
Celta Turista
Sporting de Gijón B
Pontevedra
17/01/1993
Sporting de Gijón B
Ourense
Aranjuez
As Pontes
Leganés
Ávila
Atlético de Madrid B
Ponferradina
Tomelloso
RSD Alcalá
Salamanca
Valdepeñas
Avilés
Pontevedra
Racing de Ferrol
Celta Turista
Cultural Leonesa
Getafe
Toledo
Real Oviedo B
23/01/1993
RSD Alcalá
Atlético de Madrid B
24/01/1993
Getafe
Salamanca
Celta Turista
Aranjuez
Ponferradina
Leganés
Ourense
Avilés
As Pontes
Toledo
Ávila
Cultural Leonesa
Valdepeñas
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Racing de Ferrol
Real Oviedo B
Tomelloso
30/01/1993
Leganés
RSD Alcalá
Atlético de Madrid B
Real Oviedo B
Racing de Ferrol
Ourense
31/01/1993
Tomelloso
As Pontes
Avilés
Valdepeñas
Salamanca
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón B
Getafe
Aranjuez
Pontevedra
Ponferradina
Ávila
Toledo
Celta Turista
07/02/1993
Pontevedra
Toledo
Getafe
Avilés
Ávila
Salamanca
Ourense
Aranjuez
As Pontes
Atlético de Madrid B
Valdepeñas
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Leganés
Celta Turista
Tomelloso
RSD Alcalá
Ponferradina
13/02/1993
Atlético de Madrid B
Celta Turista
14/02/1993
Toledo
Ourense
Sporting de Gijón B
Salamanca
Leganés
As Pontes
Racing de Ferrol
Getafe
Avilés
Cultural Leonesa
Tomelloso
Pontevedra
Ponferradina
Real Oviedo B
RSD Alcalá
Ávila
Aranjuez
Valdepeñas
20/02/1993
Getafe
Aranjuez
21/02/1993
Ávila
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
As Pontes
Ponferradina
Salamanca
Avilés
Celta Turista
Leganés
Real Oviedo B
RSD Alcalá
Valdepeñas
Toledo
Ourense
Tomelloso
Pontevedra
Atlético de Madrid B
27/02/1993
Atlético de Madrid B
Ourense
28/02/1993
Toledo
Getafe
Racing de Ferrol
Salamanca
Leganés
Pontevedra
Aranjuez
Cultural Leonesa
RSD Alcalá
As Pontes
Avilés
Sporting de Gijón B
Tomelloso
Valdepeñas
Ponferradina
Celta Turista
24/03/1993
Real Oviedo B
Ávila
06/03/1993
Pontevedra
Ponferradina
07/03/1993
Getafe
Tomelloso
Cultural Leonesa
Toledo
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Valdepeñas
Atlético de Madrid B
Salamanca
Aranjuez
As Pontes
Real Oviedo B
Ourense
Leganés
Ávila
Avilés
Celta Turista
RSD Alcalá
13/03/1993
Atlético de Madrid B
Getafe
14/03/1993
Aranjuez
Sporting de Gijón B
RSD Alcalá
Pontevedra
Leganés
Valdepeñas
Racing de Ferrol
Avilés
Tomelloso
Cultural Leonesa
As Pontes
Ávila
Toledo
Salamanca
Ponferradina
Ourense
Real Oviedo B
Celta Turista
20/03/1993
Getafe
Leganés
21/03/1993
Avilés
Aranjuez
Salamanca
Tomelloso
Pontevedra
Real Oviedo B
Valdepeñas
Ponferradina
Cultural Leonesa
Atlético de Madrid B
Sporting de Gijón B
Toledo
Ourense
RSD Alcalá
Ávila
Racing de Ferrol
Celta Turista
As Pontes
27/03/1993
As Pontes
Pontevedra
28/03/1993
Atlético de Madrid B
Salamanca
Aranjuez
Racing de Ferrol
Real Oviedo B
Ourense
Leganés
Cultural Leonesa
Tomelloso
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Getafe
RSD Alcalá
Valdepeñas
Toledo
Avilés
Celta Turista
Ávila
03/04/1993
Getafe
RSD Alcalá
Ourense
As Pontes
04/04/1993
Salamanca
Leganés
Racing de Ferrol
Toledo
Avilés
Tomelloso
Cultural Leonesa
Ponferradina
Ávila
Aranjuez
Pontevedra
Celta Turista
Valdepeñas
Real Oviedo B
Sporting de Gijón B
Atlético de Madrid B
08/04/1993
Real Oviedo B
Getafe
10/04/1993
Celta Turista
Ourense
11/04/1993
RSD Alcalá
Cultural Leonesa
Leganés
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Salamanca
Toledo
Aranjuez
Tomelloso
Racing de Ferrol
As Pontes
Valdepeñas
Pontevedra
Ávila
Atlético de Madrid B
Avilés
18/04/1993
Salamanca
RSD Alcalá
Ávila
Toledo
Avilés
Leganés
Ourense
Pontevedra
Getafe
As Pontes
Racing de Ferrol
Atlético de Madrid B
Cultural Leonesa
Real Oviedo B
Aranjuez
Tomelloso
Valdepeñas
Celta Turista
Sporting de Gijón B
Ponferradina
24/04/1993
Atlético de Madrid B
Aranjuez
Tomelloso
Toledo
Ourense
Ávila
25/04/1993
Celta Turista
Getafe
Leganés
Racing de Ferrol
Pontevedra
Valdepeñas
RSD Alcalá
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Avilés
Real Oviedo B
Salamanca
As Pontes
Cultural Leonesa
01/05/1993
Aranjuez
Leganés
Racing de Ferrol
Ponferradina
02/05/1993
Avilés
RSD Alcalá
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Getafe
Pontevedra
Cultural Leonesa
Celta Turista
Salamanca
As Pontes
Ávila
Tomelloso
Toledo
Atlético de Madrid B
Valdepeñas
Ourense
09/05/1993
Atlético de Madrid B
Tomelloso
RSD Alcalá
Racing de Ferrol
Leganés
Toledo
Ponferradina
Aranjuez
Valdepeñas
Ávila
As Pontes
Sporting de Gijón B
Real Oviedo B
Avilés
Ourense
Getafe
Celta Turista
Salamanca
Pontevedra
Cultural Leonesa
15/05/1993
Atlético de Madrid B
Ávila
Aranjuez
RSD Alcalá
16/05/1993
Getafe
Valdepeñas
Salamanca
Pontevedra
Cultural Leonesa
Ourense
Racing de Ferrol
Real Oviedo B
Toledo
Ponferradina
Sporting de Gijón B
Celta Turista
Tomelloso
Leganés
Avilés
As Pontes
22/05/1993
Pontevedra
Sporting de Gijón B
23/05/1993
RSD Alcalá
Toledo
Valdepeñas
Cultural Leonesa
Real Oviedo B
Aranjuez
Ávila
Getafe
Leganés
Atlético de Madrid B
As Pontes
Racing de Ferrol
Celta Turista
Avilés
Ourense
Salamanca
Ponferradina
Tomelloso
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Leganés523821107593111018
2Salamanca523821107644010210
3Toledo513819136622611717
4Getafe4738151764228799
5Ourense45381515839281166
6Avilés423816101243371089
7Atlético de Madrid B4038121610534410310
8Ponferradina40381510134844869
9Real Oviedo B37381311144143937
10Cultural Leonesa363812121432399813
11Ávila36381212143737948
12Racing de Ferrol363813101556479917
13Pontevedra3438121016364510817
14Sporting de Gijón B343812101640528819
15Celta Turista33381013153747729
16Tomelloso32389141539489613
17As Pontes32389141533497410
18Valdepeñas303810101831569612
19Aranjuez283810820355110919
20RSD Alcalá23387922346911323
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Pazolo
21
Acosta
19
Peces
16
Paniagua
15
Manolo
15
Javi Prendes
14
Oli
14
Luengo
12
Quecho
12
Joaquín
12
Puado
11
Puente
11
Franco
11
Manolo Peña
10
Aláez
10
 NomDem GroguesClub
Vázquez
15
Martínez
15
Zapatera
15
Fano
15
Peces
14
Acosta
14
Balta
13
Dani
13
Matxon
13
Alberto
13
De las Heras
13
Nando
13
Mozos
12
García Barrero
12
Caneda
12
NomPTGTV
Teja Cimiano10406
López de la Fuente10506
Ruiz Campo9508
Gómez Sal9357
Mortera Fernández9394
Rey Fierro9405
Bello Rebolo8262
Gordillo Flórez84810
Mejuto González8351
Iglesias Figueroa8487
Suárez Suárez8348
Parada Martínez85311
González Díez8264
Menéndez Rodríguez8323
Silvosa Rodríguez8569
Presas López7385
Lobos Enríquez7396
Sánchez Marcos7476
Marqués Nistal7294
Martínez Brión7412
Recio Pedrero7286
Balmaseda Hazas6397
Hernández Velázquez6351
Pardo Clérigo6343
Megía Dávila6374
Pérez Álvarez6438
Población González6395
Sanjorge Otero6323
Sáinz de Lomas6391
Martín García6273
Zambrano Pajarón5262
Acevedo Martínez5272
Torija Arroyo5213
Brezo Egusquiza5216
De Mora Expósito5317
Román González5243
Sánchez García4244
Losantos Omar4232
Fernández Rodríguez4190
Herreros Hodar4231
Diestro Manzano4253
Trabadela Gómez4223
Hernández Montaño4142
Vizuete Fernández4210
Marcos Roncero3151
Montes Corcobado3161
Gutiérrez Barco3152
Alemany Ramis381
Salicio Montero3131
Hernanz Angulo3151
Martínez de la Puente3202
Rubio Iniesta3184
Belinchón García3160
Chacón Selas3212
Hervías Rubio3130
Linacero del Castillo3141
Bautista García3192
Valle Gil3131
Muñoz Tovar2121
Colina Sarobe2113
Torres Caravaca2120
Méndez Casas2114
Rodríguez Torrico261
Martínez Abril250
Jiménez de la Coca2113
Alzola Magallón272
Morales Yanes251
García Domínguez2161
Llorca Álvarez de Eulate2132
Tevar Muñoz2142
Gallego Madrid152
Alfaro Pérez191
Jiménez Hidalgo150
Pinar Martínez161
Granel Martínez173
Soto Mariscal170
Morales Mansito170
Gil Mira131
Martín Nieto173
Mangado Navarlaz140
Montesinos Mariano152
Codina Escobar163
Muñoz Juste151
Campos Andreu140
Capó Olivés130
Cervera Díaz130
Eleicegui Uranga160
Navas Lasa151
Prados García141
Isturiz Martínez150
Martínez Torres141
Olmo Moreno151
Peñalver Solano141
Cerdá Albert181
García Rodríguez150
Ferré Domínguez120
Hidalgo Aguilar160
Morris Andrades120
Hernando Serrano000
Gols:
861
Gols Per Partit:
2,27
Targetes Grogues:
1961
Targetes Grogues Per Partit:
5,16
Expulsions:
255
Expulsions Per Partit:
0,67
Estrangers:
85
Percentatge Estrangers:
18,4
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
79
Empats:
117
Màxima victòria local:
6-1 Salamanca-Tomelloso
Màxima victòria visitant:
1-6 Aranjuez-Racing de Ferrol
Millor ratxa guanyadora:
Salamanca: 7 Partits (Jornades 4-10)
Pitjor ratxa perdedora:
Racing de Ferrol: 5 Partits (Jornades 3-7)
Millor ratxa no perdent:
Getafe: 13 Partits (Jornades 17-29)
Pitjor ratxa no guanyant:
As Pontes: 11 Partits (Jornades 6-16)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error