Temporada 1988-89 2ª Divisió B Grup III

Resultats
04/09/1988
San Sebastián de los Reyes
Pegaso
Sevilla Atlético
Marino
Getafe
Córdoba
Maspalomas
Medinense
Atlético Madrileño
Leganés
Tomelloso
Plasencia
Jaén
Don Benito
Ávila
Telde
Badajoz
Linares CF
RSD Alcalá
Betis Deportivo
10/09/1988
Plasencia
Maspalomas
Córdoba
RSD Alcalá
11/09/1988
Leganés
Badajoz
Pegaso
Sevilla Atlético
Marino
Atlético Madrileño
Medinense
Jaén
Telde
Tomelloso
Linares CF
Ávila
Don Benito
Getafe
Betis Deportivo
San Sebastián de los Reyes
18/09/1988
San Sebastián de los Reyes
Sevilla Atlético
Tomelloso
Linares CF
Getafe
Medinense
Betis Deportivo
Córdoba
RSD Alcalá
Don Benito
Atlético Madrileño
Pegaso
Ávila
Leganés
Maspalomas
Telde
Badajoz
Marino
Jaén
Plasencia
24/09/1988
Marino
Ávila
Córdoba
San Sebastián de los Reyes
25/09/1988
Leganés
Tomelloso
Don Benito
Betis Deportivo
Telde
Jaén
Sevilla Atlético
Atlético Madrileño
Medinense
RSD Alcalá
Pegaso
Badajoz
Linares CF
Maspalomas
Plasencia
Getafe
02/10/1988
Badajoz
Sevilla Atlético
San Sebastián de los Reyes
Atlético Madrileño
Maspalomas
Leganés
Betis Deportivo
Medinense
Getafe
Telde
RSD Alcalá
Plasencia
Jaén
Linares CF
Tomelloso
Marino
Ávila
Pegaso
Córdoba
Don Benito
09/10/1988
Linares CF
Getafe
Atlético Madrileño
Badajoz
Marino
Maspalomas
Plasencia
Betis Deportivo
Sevilla Atlético
Ávila
Pegaso
Tomelloso
Telde
RSD Alcalá
Medinense
Córdoba
Don Benito
San Sebastián de los Reyes
Leganés
Jaén
15/10/1988
Maspalomas
Pegaso
16/10/1988
Tomelloso
Sevilla Atlético
Getafe
Leganés
Betis Deportivo
Telde
RSD Alcalá
Linares CF
San Sebastián de los Reyes
Badajoz
Don Benito
Medinense
Jaén
Marino
Córdoba
Plasencia
Ávila
Atlético Madrileño
22/10/1988
Marino
Getafe
23/10/1988
Atlético Madrileño
Tomelloso
Badajoz
Ávila
Linares CF
Betis Deportivo
Telde
Córdoba
Plasencia
Don Benito
Leganés
RSD Alcalá
Sevilla Atlético
Maspalomas
Medinense
San Sebastián de los Reyes
Pegaso
Jaén
30/10/1988
Córdoba
Linares CF
San Sebastián de los Reyes
Ávila
Medinense
Plasencia
Tomelloso
Badajoz
Betis Deportivo
Leganés
RSD Alcalá
Marino
Jaén
Sevilla Atlético
Maspalomas
Atlético Madrileño
Don Benito
Telde
Getafe
Pegaso
06/11/1988
Sevilla Atlético
Getafe
Atlético Madrileño
Jaén
Badajoz
Maspalomas
Leganés
Córdoba
Plasencia
San Sebastián de los Reyes
Pegaso
RSD Alcalá
Linares CF
Don Benito
Marino
Betis Deportivo
Ávila
Tomelloso
22/01/1989
Telde
Medinense
13/11/1988
Getafe
Atlético Madrileño
Maspalomas
Ávila
Córdoba
Marino
Betis Deportivo
Pegaso
San Sebastián de los Reyes
Tomelloso
Medinense
Linares CF
Jaén
Badajoz
Don Benito
Leganés
Plasencia
Telde
RSD Alcalá
Sevilla Atlético
19/11/1988
Sevilla Atlético
Betis Deportivo
20/11/1988
Linares CF
Plasencia
Pegaso
Córdoba
Telde
San Sebastián de los Reyes
Leganés
Medinense
Tomelloso
Maspalomas
Badajoz
Getafe
Ávila
Jaén
Marino
Don Benito
Atlético Madrileño
RSD Alcalá
27/11/1988
Betis Deportivo
Atlético Madrileño
San Sebastián de los Reyes
Maspalomas
RSD Alcalá
Badajoz
Medinense
Marino
Jaén
Tomelloso
Telde
Linares CF
Don Benito
Pegaso
Córdoba
Sevilla Atlético
Getafe
Ávila
Plasencia
Leganés
04/12/1988
Maspalomas
Jaén
Marino
Plasencia
Leganés
Telde
Pegaso
Medinense
Atlético Madrileño
Córdoba
Tomelloso
Getafe
Ávila
RSD Alcalá
Badajoz
Betis Deportivo
Linares CF
San Sebastián de los Reyes
Sevilla Atlético
Don Benito
11/12/1988
Getafe
Maspalomas
San Sebastián de los Reyes
Jaén
Betis Deportivo
Ávila
RSD Alcalá
Tomelloso
Linares CF
Leganés
Don Benito
Atlético Madrileño
Plasencia
Pegaso
Telde
Marino
Medinense
Sevilla Atlético
Córdoba
Badajoz
17/12/1988
Marino
Linares CF
18/12/1988
Leganés
San Sebastián de los Reyes
Maspalomas
RSD Alcalá
Tomelloso
Betis Deportivo
Pegaso
Telde
Sevilla Atlético
Plasencia
Ávila
Córdoba
Jaén
Getafe
Atlético Madrileño
Medinense
Badajoz
Don Benito
30/12/1988
Don Benito
Ávila
31/12/1988
Plasencia
Atlético Madrileño
Córdoba
Tomelloso
San Sebastián de los Reyes
Getafe
Leganés
Marino
Linares CF
Pegaso
RSD Alcalá
Jaén
05/02/1989
Telde
Sevilla Atlético
Medinense
Badajoz
Betis Deportivo
Maspalomas
07/01/1989
Maspalomas
Córdoba
08/01/1989
Sevilla Atlético
Linares CF
Atlético Madrileño
Telde
Pegaso
Leganés
Tomelloso
Don Benito
San Sebastián de los Reyes
Marino
Jaén
Betis Deportivo
Getafe
RSD Alcalá
Badajoz
Plasencia
Ávila
Medinense
14/01/1989
Marino
Pegaso
15/01/1989
Linares CF
Atlético Madrileño
Betis Deportivo
Getafe
RSD Alcalá
San Sebastián de los Reyes
Leganés
Sevilla Atlético
Don Benito
Maspalomas
Telde
Badajoz
Plasencia
Ávila
Medinense
Tomelloso
Córdoba
Jaén
29/01/1989
Linares CF
Badajoz
Leganés
Atlético Madrileño
Betis Deportivo
RSD Alcalá
Pegaso
San Sebastián de los Reyes
Marino
Sevilla Atlético
Córdoba
Getafe
Medinense
Maspalomas
Don Benito
Jaén
Telde
Ávila
Plasencia
Tomelloso
12/02/1989
Getafe
Don Benito
Sevilla Atlético
Pegaso
RSD Alcalá
Córdoba
San Sebastián de los Reyes
Betis Deportivo
Tomelloso
Telde
Jaén
Medinense
Badajoz
Leganés
Maspalomas
Plasencia
Ávila
Linares CF
Atlético Madrileño
Marino
19/02/1989
Sevilla Atlético
San Sebastián de los Reyes
Pegaso
Atlético Madrileño
Leganés
Ávila
Medinense
Getafe
Córdoba
Betis Deportivo
Don Benito
RSD Alcalá
Plasencia
Jaén
Linares CF
Tomelloso
Marino
Badajoz
Telde
Maspalomas
26/02/1989
Atlético Madrileño
Sevilla Atlético
Tomelloso
Leganés
Badajoz
Pegaso
Jaén
Telde
Betis Deportivo
Don Benito
RSD Alcalá
Medinense
San Sebastián de los Reyes
Córdoba
Maspalomas
Linares CF
Ávila
Marino
Getafe
Plasencia
05/03/1989
Sevilla Atlético
Badajoz
Plasencia
RSD Alcalá
Medinense
Betis Deportivo
Telde
Getafe
Atlético Madrileño
San Sebastián de los Reyes
Linares CF
Jaén
Leganés
Maspalomas
Marino
Tomelloso
Pegaso
Ávila
Don Benito
Córdoba
12/03/1989
Badajoz
Atlético Madrileño
Getafe
Linares CF
Maspalomas
Marino
RSD Alcalá
Telde
San Sebastián de los Reyes
Don Benito
Córdoba
Medinense
Betis Deportivo
Plasencia
Jaén
Leganés
Tomelloso
Pegaso
Ávila
Sevilla Atlético
19/03/1989
Leganés
Getafe
26/03/1989
Sevilla Atlético
Tomelloso
Atlético Madrileño
Ávila
Marino
Jaén
Pegaso
Maspalomas
Telde
Betis Deportivo
Linares CF
RSD Alcalá
Medinense
Don Benito
Plasencia
Córdoba
Badajoz
San Sebastián de los Reyes
02/04/1989
Betis Deportivo
Linares CF
San Sebastián de los Reyes
Medinense
Getafe
Marino
Maspalomas
Sevilla Atlético
Don Benito
Plasencia
Ávila
Badajoz
RSD Alcalá
Leganés
Jaén
Pegaso
Córdoba
Telde
Tomelloso
Atlético Madrileño
08/04/1989
Marino
RSD Alcalá
09/04/1989
Leganés
Betis Deportivo
Telde
Don Benito
Plasencia
Medinense
Atlético Madrileño
Maspalomas
Sevilla Atlético
Jaén
Pegaso
Getafe
Ávila
San Sebastián de los Reyes
Badajoz
Tomelloso
Linares CF
Córdoba
16/04/1989
San Sebastián de los Reyes
Plasencia
Maspalomas
Badajoz
Getafe
Sevilla Atlético
Betis Deportivo
Marino
Córdoba
Leganés
RSD Alcalá
Pegaso
Tomelloso
Ávila
Medinense
Telde
Jaén
Atlético Madrileño
Don Benito
Linares CF
23/04/1989
Leganés
Don Benito
30/04/1989
Atlético Madrileño
Getafe
Telde
Plasencia
Badajoz
Jaén
Sevilla Atlético
RSD Alcalá
Linares CF
Medinense
Ávila
Maspalomas
Pegaso
Betis Deportivo
Marino
Córdoba
Tomelloso
San Sebastián de los Reyes
06/05/1989
RSD Alcalá
Atlético Madrileño
07/05/1989
Betis Deportivo
Sevilla Atlético
Getafe
Badajoz
San Sebastián de los Reyes
Telde
Medinense
Leganés
Maspalomas
Tomelloso
Plasencia
Linares CF
Córdoba
Pegaso
Jaén
Ávila
Don Benito
Marino
13/05/1989
Linares CF
Telde
Sevilla Atlético
Córdoba
14/05/1989
Atlético Madrileño
Betis Deportivo
Maspalomas
San Sebastián de los Reyes
Pegaso
Don Benito
Leganés
Plasencia
Badajoz
RSD Alcalá
Ávila
Getafe
Tomelloso
Jaén
Marino
Medinense
21/05/1989
Córdoba
Atlético Madrileño
San Sebastián de los Reyes
Linares CF
Betis Deportivo
Badajoz
Getafe
Tomelloso
Jaén
Maspalomas
Plasencia
Marino
Telde
Leganés
Medinense
Pegaso
RSD Alcalá
Ávila
Don Benito
Sevilla Atlético
27/05/1989
Atlético Madrileño
Don Benito
Maspalomas
Getafe
Ávila
Betis Deportivo
Badajoz
Córdoba
28/05/1989
Pegaso
Plasencia
Marino
Telde
Sevilla Atlético
Medinense
Leganés
Linares CF
Tomelloso
RSD Alcalá
Jaén
San Sebastián de los Reyes
04/06/1989
Betis Deportivo
Tomelloso
San Sebastián de los Reyes
Leganés
Getafe
Jaén
Córdoba
Ávila
RSD Alcalá
Maspalomas
Plasencia
Sevilla Atlético
Telde
Pegaso
Linares CF
Marino
Medinense
Atlético Madrileño
Don Benito
Badajoz
10/06/1989
Marino
Leganés
11/06/1989
Maspalomas
Betis Deportivo
Atlético Madrileño
Plasencia
Getafe
San Sebastián de los Reyes
Sevilla Atlético
Telde
Pegaso
Linares CF
Tomelloso
Córdoba
Ávila
Don Benito
Jaén
RSD Alcalá
Badajoz
Medinense
18/06/1989
Telde
Atlético Madrileño
RSD Alcalá
Getafe
Betis Deportivo
Jaén
Leganés
Pegaso
Córdoba
Maspalomas
Marino
San Sebastián de los Reyes
Don Benito
Tomelloso
Plasencia
Badajoz
Medinense
Ávila
Linares CF
Sevilla Atlético
24/06/1989
Sevilla Atlético
Leganés
Tomelloso
Medinense
25/06/1989
Atlético Madrileño
Linares CF
Pegaso
Marino
Maspalomas
Don Benito
Ávila
Plasencia
Jaén
Córdoba
Badajoz
Telde
Getafe
Betis Deportivo
San Sebastián de los Reyes
RSD Alcalá
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Atlético Madrileño5238211077840728
2Sevilla Atlético51382011753317910
3Linares CF5138181554625907
4Badajoz4938217106033383
5Tomelloso46381810105336392
6Getafe433816111152365511
7RSD Alcalá41381315104245633
8Leganés39381313123637676
9Pegaso38381581547496812
10Marino3738157164445907
11Jaén37381311144348708
12Ávila35381211153942627
13Córdoba3538139163639615
14Maspalomas34381014143947947
15Telde32381012165155624
16San Sebastián de los Reyes32381012162843773
17Plasencia32387181328327111
18Betis Deportivo2938911185467797
19Don Benito2838910193059626
20Medinense173859242979777
Destacats
 NomDem GolsClub
De Diego
33
Sabas
21
Julio Suárez
20
Blázquez
16
Toledano
14
Rivera
14
Soler
14
Gustavo Blanco
13
Moreiras
12
Dani
12
Sigüenza
12
Cela
11
Pardina
10
Rodri
10
Flores
10
 NomDem GroguesClub
 Benito
14
Ordoki
12
 Quique
11
 Frías
11
 Moral
11
Pascual
10
Carles
10
Martínez
10
 Oribe
10
 Medina
10
 Pablo
10
Jala
9
Martagón
9
 Heredia
9
Migue
9
NomPTGTV
Zambrano Pajarón13408
Martín García13452
Población González12407
Morris Andrades11351
Trabadela Gómez11364
Hernández Pérez11341
Nevado González11403
Sánchez Regidor11507
Navarrete Reyes11352
Márquez Navarro10443
Núñez Manrique10505
Belinchón García10340
Rodríguez Martel10311
Casañas Bethencourt10291
Bautista García10382
Hernández Montaño10365
Sánchez Calvo9374
Navarro Cascales8224
Flores Muñoz8363
Esquinas Torres8312
Linacero del Castillo8244
Carmona Méndez8394
Carcelén García7234
Núñez Montarroso7172
Sánchez Cáceres7281
Hidalgo Aguilar6171
Domínguez Mestrón6242
Martín Villarín6241
Santamaría Uzqueda663
Soto Mariscal6150
Moreda Alejandre6181
Rivas Fernández5283
Álvarez de la Cruz5172
Guzmán Gil5152
Díaz Rodríguez4212
Barrenechea Montero4141
Sosa Saavedra4102
Torres Caravaca4203
Jiménez de la Coca4193
Pino Casado4170
Recio Pedrero4212
Yébenes López4172
Villena Peña3113
Iglesias Casas3141
García Aranda3134
Albaladejo Cortés3161
Precioso Rodríguez3101
Olmos González370
Gracia Redondo270
Panadero Martínez252
Yuste González260
Díez Frías282
Gil Mira2101
Sánchez Marín260
Hernando Serrano2121
García Prieto290
Aracil Lillo261
Sánchez Cazorla272
Ceballos Borrego120
Cervera Díaz110
Quiralte Simón162
Alzola Magallón100
Rivera Pastor182
Gómez Ramírez160
Sáinz de Lomas130
Hernández Velázquez131
Sánchez Moreno110
Faerna Díaz130
Renedo Montalvo160
Murcia Murciano120
López de la Fuente120
García Delgado150
Gómez López140
Gols:
888
Gols Per Partit:
2,34
Targetes Grogues:
1376
Targetes Grogues Per Partit:
3,62
Expulsions:
134
Expulsions Per Partit:
0,35
Estrangers:
179
Percentatge Estrangers:
35,66
Victòries locals:
185
Victòries visitants:
82
Empats:
113
Màxima victòria local:
8-1 Atlético Madrileño-Medinense
Màxima victòria visitant:
0-4 Don Benito-Betis Deportivo
Millor ratxa guanyadora:
Leganés: 7 Partits (Jornades 26-32)
Pitjor ratxa perdedora:
Medinense: 6 Partits (Jornades 33-38)
Millor ratxa no perdent:
Linares CF: 12 Partits (Jornades 4-15)
Pitjor ratxa no guanyant:
Plasencia: 11 Partits (Jornades 28-38)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error