Temporada 2005-06 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
27/08/2005
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Ciudad de Murcia
Recreativo de Huelva
Levante
Poli Ejido
Lorca Deportiva
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Albacete
Xerez
Real Madrid Castilla
28/08/2005
Numancia
Almería
Hércules
Málaga B
Valladolid
Murcia
Eibar
Elche
Lleida
Castellón
03/09/2005
Castellón
Numancia
Racing de Ferrol
Levante
Recreativo de Huelva
Tenerife
04/09/2005
Albacete
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Elche
Lorca Deportiva
Málaga B
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Lleida
Real Madrid Castilla
Hércules
Murcia
Eibar
Almería
Xerez
10/09/2005
Hércules
Almería
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Albacete
Lleida
Numancia
11/09/2005
Tenerife
Málaga B
Ciudad de Murcia
Real Madrid Castilla
Levante
Elche
Lorca Deportiva
Murcia
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Xerez
Castellón
17/09/2005
Castellón
Hércules
Málaga B
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Tenerife
Almería
Ciudad de Murcia
18/09/2005
Albacete
Lorca Deportiva
Numancia
Xerez
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Elche
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Lleida
Recreativo de Huelva
Valladolid
Murcia
Levante
24/09/2005
Hércules
Numancia
Racing de Ferrol
Elche
Eibar
Recreativo de Huelva
Lleida
Xerez
25/09/2005
Tenerife
Almería
Ciudad de Murcia
Castellón
Levante
Albacete
Lorca Deportiva
Gimnàstic de Tarragona
Poli Ejido
Murcia
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Valladolid
Málaga B
01/10/2005
Castellón
Tenerife
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Real Madrid Castilla
Valladolid
02/10/2005
Albacete
Poli Ejido
Numancia
Ciudad de Murcia
Elche
Lleida
Recreativo de Huelva
Lorca Deportiva
Murcia
Racing de Ferrol
Almería
Sporting de Gijón
Xerez
Hércules
03/10/2005
Málaga B
Eibar
08/10/2005
Tenerife
Numancia
Poli Ejido
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Albacete
Lleida
Hércules
09/10/2005
Ciudad de Murcia
Xerez
Elche
Murcia
Levante
Recreativo de Huelva
Lorca Deportiva
Málaga B
Sporting de Gijón
Castellón
Valladolid
Almería
Eibar
Real Madrid Castilla
15/10/2005
Albacete
Elche
Castellón
Valladolid
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Málaga B
Levante
Recreativo de Huelva
Poli Ejido
16/10/2005
Numancia
Sporting de Gijón
Hércules
Ciudad de Murcia
Real Madrid Castilla
Lorca Deportiva
Murcia
Lleida
Almería
Eibar
Xerez
Tenerife
22/10/2005
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Poli Ejido
Málaga B
23/10/2005
Tenerife
Hércules
Levante
Real Madrid Castilla
Lorca Deportiva
Almería
Racing de Ferrol
Recreativo de Huelva
Murcia
Albacete
Sporting de Gijón
Xerez
Valladolid
Numancia
Eibar
Castellón
Lleida
Ciudad de Murcia
29/10/2005
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Ciudad de Murcia
Tenerife
Hércules
Sporting de Gijón
Almería
Levante
30/10/2005
Albacete
Lleida
Castellón
Lorca Deportiva
Numancia
Eibar
Málaga B
Racing de Ferrol
Recreativo de Huelva
Elche
Real Madrid Castilla
Poli Ejido
Xerez
Valladolid
05/11/2005
Albacete
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Castellón
Eibar
Xerez
Lleida
Tenerife
06/11/2005
Elche
Málaga B
Lorca Deportiva
Numancia
Poli Ejido
Almería
Racing de Ferrol
Real Madrid Castilla
Murcia
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Ciudad de Murcia
Valladolid
Hércules
12/11/2005
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Hércules
Eibar
Recreativo de Huelva
Albacete
13/11/2005
Castellón
Poli Ejido
Numancia
Levante
Tenerife
Sporting de Gijón
Ciudad de Murcia
Valladolid
Málaga B
Murcia
Real Madrid Castilla
Elche
Almería
Racing de Ferrol
Xerez
Lorca Deportiva
19/11/2005
Elche
Almería
Valladolid
Tenerife
Lleida
Sporting de Gijón
20/11/2005
Albacete
Málaga B
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Levante
Xerez
Lorca Deportiva
Hércules
Poli Ejido
Numancia
Racing de Ferrol
Castellón
Murcia
Real Madrid Castilla
Eibar
Ciudad de Murcia
26/11/2005
Tenerife
Eibar
Hércules
Levante
Xerez
Poli Ejido
27/11/2005
Castellón
Elche
Numancia
Racing de Ferrol
Ciudad de Murcia
Lorca Deportiva
Málaga B
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Lleida
Real Madrid Castilla
Albacete
Sporting de Gijón
Valladolid
Almería
Murcia
03/12/2005
Lorca Deportiva
Tenerife
Racing de Ferrol
Xerez
Murcia
Castellón
Lleida
Valladolid
04/12/2005
Albacete
Almería
Gimnàstic de Tarragona
Real Madrid Castilla
Elche
Numancia
Levante
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Hércules
Recreativo de Huelva
Málaga B
Eibar
Sporting de Gijón
10/12/2005
Hércules
Racing de Ferrol
Real Madrid Castilla
Recreativo de Huelva
11/12/2005
Castellón
Albacete
Numancia
Murcia
Tenerife
Levante
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Lorca Deportiva
Valladolid
Eibar
Almería
Gimnàstic de Tarragona
Xerez
Elche
12/12/2005
Málaga B
Lleida
17/12/2005
Albacete
Numancia
Levante
Sporting de Gijón
Málaga B
Real Madrid Castilla
Poli Ejido
Tenerife
Racing de Ferrol
Ciudad de Murcia
Murcia
Xerez
Lleida
Eibar
18/12/2005
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Elche
Hércules
Lorca Deportiva
Valladolid
Recreativo de Huelva
Almería
20/12/2005
Tenerife
Racing de Ferrol
Real Madrid Castilla
Lleida
21/12/2005
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Ciudad de Murcia
Elche
Hércules
Murcia
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Valladolid
Levante
Almería
Málaga B
Xerez
Albacete
22/12/2005
Castellón
Recreativo de Huelva
Eibar
Lorca Deportiva
07/01/2006
Gimnàstic de Tarragona
Xerez
Elche
Tenerife
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
08/01/2006
Albacete
Hércules
Levante
Eibar
Málaga B
Castellón
Poli Ejido
Valladolid
Recreativo de Huelva
Numancia
Real Madrid Castilla
Almería
Murcia
Ciudad de Murcia
Lleida
Lorca Deportiva
14/01/2006
Ciudad de Murcia
Albacete
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Poli Ejido
15/01/2006
Castellón
Real Madrid Castilla
Numancia
Málaga B
Tenerife
Murcia
Lorca Deportiva
Levante
Sporting de Gijón
Elche
Valladolid
Racing de Ferrol
Lleida
Almería
Xerez
Recreativo de Huelva
21/01/2006
Albacete
Tenerife
Levante
Lleida
Málaga B
Xerez
Murcia
Sporting de Gijón
22/01/2006
Gimnàstic de Tarragona
Ciudad de Murcia
Elche
Valladolid
Poli Ejido
Lorca Deportiva
Racing de Ferrol
Eibar
Recreativo de Huelva
Hércules
Real Madrid Castilla
Numancia
Almería
Castellón
28/01/2006
Gimnàstic de Tarragona
Tenerife
Málaga B
Hércules
Poli Ejido
Levante
Real Madrid Castilla
Xerez
29/01/2006
Castellón
Lleida
Elche
Eibar
Racing de Ferrol
Lorca Deportiva
Recreativo de Huelva
Ciudad de Murcia
Murcia
Valladolid
Almería
Numancia
15/02/2006
Albacete
Sporting de Gijón
04/02/2006
Tenerife
Recreativo de Huelva
Hércules
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Albacete
05/02/2006
Numancia
Castellón
Ciudad de Murcia
Málaga B
Levante
Racing de Ferrol
Lorca Deportiva
Elche
Eibar
Murcia
Lleida
Poli Ejido
Xerez
Almería
11/02/2006
Elche
Levante
Málaga B
Tenerife
12/02/2006
Albacete
Eibar
Castellón
Xerez
Numancia
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Ciudad de Murcia
Murcia
Lorca Deportiva
Almería
Hércules
18/02/2006
Ciudad de Murcia
Almería
Hércules
Castellón
Lorca Deportiva
Albacete
Sporting de Gijón
Málaga B
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
19/02/2006
Tenerife
Real Madrid Castilla
Levante
Murcia
Poli Ejido
Elche
Valladolid
Recreativo de Huelva
Lleida
Racing de Ferrol
Xerez
Numancia
25/02/2006
Albacete
Levante
Málaga B
Valladolid
Recreativo de Huelva
Eibar
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Almería
Tenerife
26/02/2006
Castellón
Ciudad de Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Lorca Deportiva
Elche
Racing de Ferrol
Murcia
Poli Ejido
Xerez
Lleida
22/03/2006
Numancia
Hércules
04/03/2006
Tenerife
Castellón
Racing de Ferrol
Murcia
Sporting de Gijón
Almería
Lleida
Elche
05/03/2006
Ciudad de Murcia
Numancia
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Lorca Deportiva
Recreativo de Huelva
Poli Ejido
Albacete
Valladolid
Real Madrid Castilla
Eibar
Málaga B
05/04/2006
Hércules
Xerez
11/03/2006
Castellón
Sporting de Gijón
Numancia
Tenerife
Hércules
Lleida
Málaga B
Lorca Deportiva
Real Madrid Castilla
Eibar
Almería
Valladolid
12/03/2006
Albacete
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
Levante
Murcia
Elche
Xerez
Ciudad de Murcia
18/03/2006
Tenerife
Xerez
Ciudad de Murcia
Hércules
Elche
Albacete
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
Lleida
Murcia
19/03/2006
Levante
Málaga B
Lorca Deportiva
Real Madrid Castilla
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Numancia
Valladolid
Castellón
Eibar
Almería
25/03/2006
Albacete
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Ciudad de Murcia
Lleida
Hércules
Tenerife
Almería
Lorca Deportiva
26/03/2006
Castellón
Eibar
Numancia
Valladolid
Málaga B
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
Racing de Ferrol
Real Madrid Castilla
Levante
Xerez
Sporting de Gijón
01/04/2006
Tenerife
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Hércules
Eibar
Numancia
02/04/2006
Elche
Recreativo de Huelva
Levante
Almería
Lorca Deportiva
Castellón
Racing de Ferrol
Málaga B
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Xerez
Lleida
Albacete
08/04/2006
Castellón
Levante
Ciudad de Murcia
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Racing de Ferrol
Xerez
Eibar
09/04/2006
Numancia
Lorca Deportiva
Tenerife
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Albacete
Hércules
Valladolid
Málaga B
Elche
Recreativo de Huelva
Murcia
Almería
Poli Ejido
15/04/2006
Albacete
Recreativo de Huelva
Elche
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Tenerife
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
16/04/2006
Levante
Numancia
Lorca Deportiva
Xerez
Poli Ejido
Castellón
Racing de Ferrol
Almería
Murcia
Málaga B
Valladolid
Ciudad de Murcia
Eibar
Hércules
22/04/2006
Ciudad de Murcia
Eibar
Málaga B
Albacete
Real Madrid Castilla
Murcia
Xerez
Levante
23/04/2006
Castellón
Racing de Ferrol
Numancia
Poli Ejido
Tenerife
Valladolid
Hércules
Lorca Deportiva
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Lleida
Almería
Elche
29/04/2006
Levante
Hércules
Murcia
Almería
Valladolid
Sporting de Gijón
Eibar
Tenerife
30/04/2006
Albacete
Real Madrid Castilla
Gimnàstic de Tarragona
Málaga B
Elche
Castellón
Lorca Deportiva
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Xerez
Racing de Ferrol
Numancia
Lleida
Recreativo de Huelva
06/05/2006
Castellón
Murcia
Numancia
Elche
Tenerife
Lorca Deportiva
Sporting de Gijón
Eibar
Almería
Albacete
07/05/2006
Ciudad de Murcia
Levante
Hércules
Poli Ejido
Málaga B
Recreativo de Huelva
Real Madrid Castilla
Gimnàstic de Tarragona
Valladolid
Lleida
Xerez
Racing de Ferrol
13/05/2006
Levante
Tenerife
Lorca Deportiva
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Hércules
Recreativo de Huelva
Real Madrid Castilla
14/05/2006
Albacete
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Almería
Elche
Xerez
Poli Ejido
Ciudad de Murcia
Murcia
Numancia
Eibar
Valladolid
Lleida
Málaga B
20/05/2006
Numancia
Albacete
Tenerife
Poli Ejido
Ciudad de Murcia
Racing de Ferrol
Hércules
Elche
Eibar
Lleida
21/05/2006
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Real Madrid Castilla
Málaga B
Sporting de Gijón
Levante
Valladolid
Lorca Deportiva
Almería
Recreativo de Huelva
Xerez
Murcia
27/05/2006
Levante
Valladolid
Lorca Deportiva
Eibar
Málaga B
Almería
Racing de Ferrol
Tenerife
Murcia
Hércules
28/05/2006
Albacete
Xerez
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Elche
Ciudad de Murcia
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Castellón
Lleida
Real Madrid Castilla
03/06/2006
Tenerife
Elche
Ciudad de Murcia
Murcia
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Xerez
Gimnàstic de Tarragona
04/06/2006
Castellón
Málaga B
Numancia
Recreativo de Huelva
Hércules
Albacete
Lorca Deportiva
Lleida
Valladolid
Poli Ejido
Eibar
Levante
Almería
Real Madrid Castilla
10/06/2006
Elche
Sporting de Gijón
Málaga B
Numancia
Racing de Ferrol
Valladolid
Recreativo de Huelva
Xerez
Real Madrid Castilla
Castellón
Murcia
Tenerife
11/06/2006
Albacete
Ciudad de Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Hércules
Levante
Lorca Deportiva
Poli Ejido
Eibar
Almería
Lleida
17/06/2006
Castellón
Almería
Numancia
Real Madrid Castilla
Tenerife
Albacete
Ciudad de Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Lorca Deportiva
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Murcia
Valladolid
Elche
Eibar
Racing de Ferrol
Lleida
Levante
Xerez
Málaga B
18/06/2006
Hércules
Recreativo de Huelva
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Recreativo de Huelva78422212867321088
2Gimnàstic de Tarragona7642237124838935
3Levante744220148533914110
4Ciudad de Murcia724220121053421419
5Lorca Deportiva694219121156391268
6Almería674220715544312210
7Xerez674218131160461317
8Numancia634218915505511210
9Sporting de Gijón564213171241341235
10Valladolid5542141315545413011
11Real Madrid Castilla554216719555013510
12Castellón544214121646501309
13Albacete544214121644571309
14Elche534213141547541268
15Poli Ejido534215819435012011
16Murcia5242131316414012310
17Hércules524213131639491328
18Tenerife5142131217536014215
19Lleida464212102043531227
20Racing de Ferrol37427161944631237
21Málaga B36428122242681055
22Eibar354261719284511614
Destacats
 NomDem GolsClub
Luque
20
Uche
20
Soldado
19
Bilić
18
Gastón Casas
14
Nino
13
Maldonado
13
Geijo
13
Moisés
12
Calandria
12
Llorente
12
Azkoitia
11
Pedro Vega
11
Irurzun
11
Riga
11
 NomDem GroguesClub
Acciari
18
Curro Vacas
17
Arbeloa
17
Cámara
16
Xavi Moro
16
Javi García
16
Rubén
16
Soldado
16
Paco Peña
15
Amaya
15
Benja
15
Beránger
15
Juan
15
Azkoitia
14
Armando
14
Gols:
1061
Gols Per Partit:
2,3
Targetes Grogues:
2731
Targetes Grogues Per Partit:
5,91
Expulsions:
196
Expulsions Per Partit:
0,42
Estrangers:
109
Percentatge Estrangers:
16,59
Victòries locals:
213
Victòries visitants:
118
Empats:
131
Màxima victòria local:
6-0 Levante-Ciudad de Murcia
Màxima victòria visitant:
2-6 Ciudad de Murcia-Xerez
Millor ratxa guanyadora:
Ciudad de Murcia: 5 Partits (Jornades 29-33)
Pitjor ratxa perdedora:
Eibar: 6 Partits (Jornades 28-33)
Millor ratxa no perdent:
Gimnàstic de Tarragona: 14 Partits (Jornades 20-33)
Pitjor ratxa no guanyant:
Eibar: 13 Partits (Jornades 21-33)
Progrés
Matriu
AlbAlmCasCiuEibElcGimHérLevLleLorMálMurNumPolRacReaRecSpoTenValXer
Albacete-3-11-12-22-11-21-42-01-11-01-00-10-00-01-01-21-01-01-03-22-32-0
Almería1-2-2-11-01-12-00-11-05-13-11-02-12-01-21-22-13-22-13-02-02-13-0
Castellón0-02-0-1-22-01-10-21-20-00-30-02-22-10-12-11-03-12-01-01-00-03-2
Ciudad de Murcia0-00-00-0-0-24-12-01-02-13-11-05-01-00-10-12-12-13-11-03-00-22-6
Eibar1-10-12-00-0-1-20-10-11-11-10-31-10-01-23-11-11-32-10-10-10-10-1
Elche4-30-01-20-01-1-1-01-10-13-21-32-01-14-12-01-02-11-10-02-20-21-0
Gimnàstic de Tarragona4-11-01-12-01-01-0-1-11-00-22-03-23-11-02-01-20-10-00-40-03-20-3
Hércules2-12-21-02-11-10-00-1-3-02-10-21-11-14-01-01-10-10-23-21-02-00-3
Levante1-12-43-26-00-01-01-12-0-2-00-02-11-01-02-02-13-01-30-01-02-12-3
Lleida3-01-01-01-20-00-01-20-10-1-2-20-01-15-01-01-12-10-40-12-10-40-1
Lorca Deportiva3-01-13-22-21-02-11-04-01-11-2-1-00-11-10-01-12-12-11-01-12-01-1
Málaga B1-13-11-20-11-11-31-21-10-00-12-1-2-05-40-10-10-10-21-01-42-10-0
Murcia2-01-04-10-01-01-00-13-10-02-00-14-1-3-10-02-11-10-21-02-22-20-1
Numancia1-03-02-11-11-23-10-11-00-11-01-02-10-0-1-21-13-20-31-02-03-21-1
Poli Ejido2-00-10-22-30-12-12-03-10-02-12-31-20-30-1-4-20-30-01-02-01-14-1
Racing de Ferrol2-31-11-11-14-02-11-11-11-20-00-32-12-21-30-1-0-00-30-02-30-11-1
Real Madrid Castilla3-00-11-20-11-04-01-03-00-00-01-24-11-01-12-01-0-1-21-11-22-34-3
Recreativo de Huelva1-12-02-21-00-02-03-01-04-13-22-10-01-01-12-23-04-1-0-03-12-01-2
Sporting de Gijón2-01-02-02-21-12-20-11-10-22-01-00-01-01-01-13-11-11-1-2-21-11-1
Tenerife1-12-11-10-11-10-03-10-00-12-22-33-23-12-12-11-20-11-01-3-2-13-1
Valladolid0-11-01-00-20-02-20-21-13-33-21-11-11-03-10-13-31-00-11-31-1-3-1
Xerez3-10-02-10-02-11-20-01-00-10-13-04-22-01-11-12-02-11-10-03-10-0-
Última actualització: 15/11/2017
Notificar error