Temporada 2005-06 2ª Divisió B Grup II

Resultats
27/08/2005
Real Sociedad B
Valladolid B
Marino de Luanco
Zalla
Racing de Santander B
Real Oviedo
Zamora
Burgos CF
Palencia
Salamanca
28/08/2005
Real Unión
Bilbao Athletic
Barakaldo
Durango
Portugalete
Amurrio
Alavés B
Lemona
Ponferradina
Cultural Leonesa
03/09/2005
Durango
Real Sociedad B
Zalla
Alavés B
04/09/2005
Bilbao Athletic
Racing de Santander B
Lemona
Barakaldo
Amurrio
Real Unión
Valladolid B
Portugalete
Real Oviedo
Zamora
Salamanca
Marino de Luanco
Burgos CF
Ponferradina
Cultural Leonesa
Palencia
10/09/2005
Real Sociedad B
Portugalete
Durango
Lemona
Ponferradina
Real Oviedo
11/09/2005
Zamora
Bilbao Athletic
Barakaldo
Zalla
Alavés B
Salamanca
Real Unión
Valladolid B
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Racing de Santander B
Amurrio
Palencia
Burgos CF
17/09/2005
Zalla
Durango
Bilbao Athletic
Ponferradina
Valladolid B
Racing de Santander B
18/09/2005
Portugalete
Real Unión
Lemona
Real Sociedad B
Amurrio
Zamora
Cultural Leonesa
Alavés B
Salamanca
Barakaldo
Real Oviedo
Palencia
Burgos CF
Marino de Luanco
24/09/2005
Lemona
Zalla
Alavés B
Burgos CF
Real Sociedad B
Real Unión
Marino de Luanco
Real Oviedo
25/09/2005
Barakaldo
Cultural Leonesa
Racing de Santander B
Portugalete
Durango
Salamanca
Palencia
Bilbao Athletic
Zamora
Valladolid B
26/09/2005
Ponferradina
Amurrio
01/10/2005
Zalla
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Marino de Luanco
02/10/2005
Portugalete
Zamora
Burgos CF
Barakaldo
Amurrio
Palencia
Real Oviedo
Alavés B
Salamanca
Lemona
Cultural Leonesa
Durango
Real Unión
Racing de Santander B
Valladolid B
Ponferradina
08/10/2005
Lemona
Cultural Leonesa
Durango
Burgos CF
09/10/2005
Barakaldo
Real Oviedo
Marino de Luanco
Amurrio
Zalla
Salamanca
Ponferradina
Portugalete
Alavés B
Bilbao Athletic
Zamora
Real Unión
Palencia
Valladolid B
02/11/2005
Real Sociedad B
Racing de Santander B
15/10/2005
Bilbao Athletic
Barakaldo
16/10/2005
Portugalete
Palencia
Amurrio
Alavés B
Cultural Leonesa
Zalla
Real Oviedo
Durango
Burgos CF
Lemona
Real Unión
Ponferradina
Salamanca
Real Sociedad B
Valladolid B
Marino de Luanco
Racing de Santander B
Zamora
22/10/2005
Lemona
Real Oviedo
Durango
Bilbao Athletic
23/10/2005
Barakaldo
Amurrio
Zalla
Burgos CF
Alavés B
Valladolid B
Marino de Luanco
Portugalete
Real Sociedad B
Zamora
Palencia
Real Unión
Ponferradina
Racing de Santander B
Salamanca
Cultural Leonesa
29/10/2005
Valladolid B
Barakaldo
Racing de Santander B
Palencia
30/10/2005
Real Unión
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Lemona
Portugalete
Alavés B
Amurrio
Durango
Real Oviedo
Zalla
Zamora
Ponferradina
Burgos CF
Salamanca
05/11/2005
Lemona
Amurrio
Durango
Valladolid B
Zalla
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Burgos CF
Palencia
Zamora
06/11/2005
Real Sociedad B
Ponferradina
Alavés B
Real Unión
Barakaldo
Portugalete
Salamanca
Real Oviedo
Marino de Luanco
Racing de Santander B
12/10/2005
Ponferradina
Palencia
12/11/2005
Valladolid B
Lemona
Racing de Santander B
Alavés B
13/11/2005
Portugalete
Durango
Amurrio
Zalla
Real Unión
Barakaldo
Burgos CF
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Salamanca
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Zamora
Marino de Luanco
19/11/2005
Lemona
Portugalete
Durango
Real Unión
Real Sociedad B
Palencia
20/11/2005
Salamanca
Amurrio
Barakaldo
Racing de Santander B
Zalla
Valladolid B
Alavés B
Zamora
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
Burgos CF
Real Oviedo
Marino de Luanco
Ponferradina
26/11/2005
Racing de Santander B
Durango
27/11/2005
Real Unión
Lemona
Real Oviedo
Real Sociedad B
Portugalete
Zalla
Amurrio
Cultural Leonesa
Ponferradina
Alavés B
Zamora
Barakaldo
Bilbao Athletic
Burgos CF
Palencia
Marino de Luanco
Valladolid B
Salamanca
03/12/2005
Lemona
Racing de Santander B
Alavés B
Palencia
04/12/2005
Real Sociedad B
Marino de Luanco
Zalla
Real Unión
Durango
Zamora
Salamanca
Portugalete
Barakaldo
Ponferradina
Burgos CF
Amurrio
Real Oviedo
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Valladolid B
08/12/2005
Valladolid B
Burgos CF
10/12/2005
Amurrio
Real Oviedo
Racing de Santander B
Zalla
11/12/2005
Portugalete
Cultural Leonesa
Palencia
Barakaldo
Ponferradina
Durango
Marino de Luanco
Alavés B
Zamora
Lemona
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Real Unión
Salamanca
17/12/2005
Lemona
Ponferradina
Durango
Palencia
Real Sociedad B
Alavés B
18/12/2005
Bilbao Athletic
Amurrio
Barakaldo
Marino de Luanco
Zalla
Zamora
Burgos CF
Portugalete
Cultural Leonesa
Real Unión
Real Oviedo
Valladolid B
Salamanca
Racing de Santander B
07/01/2006
Valladolid B
Bilbao Athletic
Racing de Santander B
Cultural Leonesa
08/01/2006
Real Sociedad B
Amurrio
Ponferradina
Zalla
Palencia
Lemona
Marino de Luanco
Durango
Alavés B
Barakaldo
Portugalete
Real Oviedo
Real Unión
Burgos CF
Zamora
Salamanca
14/01/2006
Lemona
Marino de Luanco
Durango
Alavés B
Bilbao Athletic
Portugalete
15/01/2006
Barakaldo
Real Sociedad B
Zalla
Palencia
Amurrio
Valladolid B
Real Oviedo
Real Unión
Burgos CF
Racing de Santander B
Salamanca
Ponferradina
15/02/2006
Cultural Leonesa
Zamora
21/01/2006
Lemona
Alavés B
Valladolid B
Real Sociedad B
Burgos CF
Zamora
22/01/2006
Bilbao Athletic
Real Unión
Durango
Barakaldo
Zalla
Marino de Luanco
Amurrio
Portugalete
Real Oviedo
Racing de Santander B
Salamanca
Palencia
Cultural Leonesa
Ponferradina
28/01/2006
Zamora
Real Oviedo
29/01/2006
Barakaldo
Lemona
Alavés B
Zalla
Real Sociedad B
Durango
Real Unión
Amurrio
Marino de Luanco
Salamanca
Ponferradina
Burgos CF
Palencia
Cultural Leonesa
15/02/2006
Racing de Santander B
Bilbao Athletic
16/02/2006
Portugalete
Valladolid B
04/02/2006
Real Oviedo
Ponferradina
05/02/2006
Zalla
Barakaldo
Lemona
Durango
Salamanca
Alavés B
Amurrio
Racing de Santander B
Portugalete
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Zamora
Valladolid B
Real Unión
Cultural Leonesa
Marino de Luanco
Burgos CF
Palencia
11/02/2006
Alavés B
Cultural Leonesa
Palencia
Real Oviedo
Racing de Santander B
Valladolid B
12/02/2006
Real Unión
Portugalete
Durango
Zalla
Real Sociedad B
Lemona
Barakaldo
Salamanca
Zamora
Amurrio
Ponferradina
Bilbao Athletic
Marino de Luanco
Burgos CF
18/02/2006
Zalla
Lemona
Real Oviedo
Marino de Luanco
19/02/2006
Portugalete
Racing de Santander B
Salamanca
Durango
Cultural Leonesa
Barakaldo
Burgos CF
Alavés B
Amurrio
Ponferradina
Bilbao Athletic
Palencia
Real Unión
Real Sociedad B
Valladolid B
Zamora
25/02/2006
Durango
Cultural Leonesa
Lemona
Salamanca
Alavés B
Real Oviedo
Racing de Santander B
Real Unión
26/02/2006
Real Sociedad B
Zalla
Barakaldo
Burgos CF
Zamora
Portugalete
Marino de Luanco
Bilbao Athletic
28/02/2006
Ponferradina
Valladolid B
13/04/2006
Palencia
Amurrio
04/03/2006
Bilbao Athletic
Alavés B
Racing de Santander B
Real Sociedad B
05/03/2006
Portugalete
Ponferradina
Real Oviedo
Barakaldo
Burgos CF
Durango
Salamanca
Zalla
Cultural Leonesa
Lemona
Amurrio
Marino de Luanco
Real Unión
Zamora
07/03/2006
Valladolid B
Palencia
11/03/2006
Lemona
Burgos CF
Barakaldo
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Salamanca
12/03/2006
Ponferradina
Real Unión
Durango
Real Oviedo
Zalla
Cultural Leonesa
Alavés B
Amurrio
Palencia
Portugalete
Marino de Luanco
Valladolid B
Zamora
Racing de Santander B
18/03/2006
Amurrio
Barakaldo
Racing de Santander B
Ponferradina
19/03/2006
Real Unión
Palencia
Zamora
Real Sociedad B
Portugalete
Marino de Luanco
Real Oviedo
Lemona
Burgos CF
Zalla
Valladolid B
Alavés B
Bilbao Athletic
Durango
Cultural Leonesa
Salamanca
25/03/2006
Durango
Amurrio
Zalla
Real Oviedo
26/03/2006
Barakaldo
Valladolid B
Alavés B
Portugalete
Lemona
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Cultural Leonesa
Marino de Luanco
Real Unión
Palencia
Racing de Santander B
Ponferradina
Zamora
Salamanca
Burgos CF
01/04/2006
Amurrio
Lemona
Bilbao Athletic
Zalla
Real Oviedo
Salamanca
02/04/2006
Valladolid B
Durango
Real Unión
Alavés B
Ponferradina
Real Sociedad B
Portugalete
Barakaldo
Racing de Santander B
Marino de Luanco
Zamora
Palencia
Burgos CF
Cultural Leonesa
08/04/2006
Zalla
Amurrio
Lemona
Valladolid B
Durango
Portugalete
Real Sociedad B
Burgos CF
Cultural Leonesa
Real Oviedo
09/04/2006
Alavés B
Racing de Santander B
Barakaldo
Real Unión
Salamanca
Bilbao Athletic
Marino de Luanco
Zamora
Palencia
Ponferradina
13/04/2006
Portugalete
Lemona
Valladolid B
Zalla
Real Unión
Durango
15/04/2006
Racing de Santander B
Barakaldo
16/04/2006
Amurrio
Salamanca
Zamora
Alavés B
Palencia
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Burgos CF
Ponferradina
Marino de Luanco
22/04/2006
Durango
Racing de Santander B
Alavés B
Ponferradina
23/04/2006
Real Sociedad B
Real Oviedo
Lemona
Real Unión
Zalla
Portugalete
Barakaldo
Zamora
Cultural Leonesa
Amurrio
Burgos CF
Bilbao Athletic
Marino de Luanco
Palencia
Salamanca
Valladolid B
29/04/2006
Racing de Santander B
Lemona
30/04/2006
Real Unión
Zalla
Marino de Luanco
Real Sociedad B
Portugalete
Salamanca
Ponferradina
Barakaldo
Zamora
Durango
Amurrio
Burgos CF
Palencia
Alavés B
Bilbao Athletic
Real Oviedo
Valladolid B
Cultural Leonesa
06/05/2006
Alavés B
Marino de Luanco
Lemona
Zamora
07/05/2006
Barakaldo
Palencia
Real Oviedo
Amurrio
Cultural Leonesa
Portugalete
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Durango
Ponferradina
Zalla
Racing de Santander B
Salamanca
Real Unión
Burgos CF
Valladolid B
13/05/2006
Alavés B
Real Sociedad B
Amurrio
Bilbao Athletic
Racing de Santander B
Salamanca
14/05/2006
Real Unión
Cultural Leonesa
Portugalete
Burgos CF
Palencia
Durango
Zamora
Zalla
Ponferradina
Lemona
Marino de Luanco
Barakaldo
Valladolid B
Real Oviedo
20/05/2006
Durango
Marino de Luanco
Amurrio
Real Sociedad B
Zalla
Ponferradina
Lemona
Palencia
Bilbao Athletic
Valladolid B
21/05/2006
Burgos CF
Real Unión
Barakaldo
Alavés B
Real Oviedo
Portugalete
Cultural Leonesa
Racing de Santander B
Salamanca
Zamora
28/05/2006
Real Sociedad B
Barakaldo
Marino de Luanco
Lemona
Alavés B
Durango
Valladolid B
Amurrio
Palencia
Zalla
Portugalete
Bilbao Athletic
Real Unión
Real Oviedo
Racing de Santander B
Burgos CF
Zamora
Cultural Leonesa
Ponferradina
Salamanca
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Salamanca7538229761331135
2Real Sociedad B6538205136034733
3Burgos CF64381713848381118
4Ponferradina62381614847321027
5Real Unión56381511124330854
6Bilbao Athletic55381413114034685
7Real Oviedo553814131137351149
8Racing de Santander B543814121247421325
9Lemona533813141127251148
10Valladolid B503812141252428810
11Marino de Luanco503813111438371106
12Palencia493812131336341018
13Zamora483812121445431198
14Cultural Leonesa473812111537451048
15Barakaldo46381113143238988
16Amurrio443810141436451219
17Durango41381252136591227
18Alavés B38381082032551069
19Portugalete373871615325511613
20Zalla353881119366610613
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Díaz de Cerio
24
Miku
18
Nacho García
14
Carreño
14
Agirretxe
12
Borja
12
Diego Ribera
11
Vega
11
Garmendia
11
Blázquez
11
Quini
11
Lambarri
11
Roberto
10
Jabuti
10
Gabri
10
 NomDem GroguesClub
Tártara
15
Sorribas
15
Christian Fernández
15
Lander
15
Iñigo Pérez
14
Burgueña
14
Elorriaga
14
Chema Mato
13
Gorka Martínez
13
Lara
13
Aitor Blanco
13
Sedano
13
Juanlu
13
Iban Guereñu
13
Benja
13
Gols:
822
Gols Per Partit:
2,16
Targetes Grogues:
2103
Targetes Grogues Per Partit:
5,53
Expulsions:
153
Expulsions Per Partit:
0,4
Estrangers:
30
Percentatge Estrangers:
5,79
Victòries locals:
182
Victòries visitants:
82
Empats:
116
Màxima victòria local:
6-0 Durango-Ponferradina
Màxima victòria visitant:
0-7 Zalla-Real Sociedad B
Millor ratxa guanyadora:
Real Sociedad B: 5 Partits (Jornades 14-18)
Pitjor ratxa perdedora:
Real Unión: 5 Partits (Jornades 15-19)
Millor ratxa no perdent:
Ponferradina: 15 Partits (Jornades 18-32)
Pitjor ratxa no guanyant:
Zalla: 13 Partits (Jornades 22-34)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error