Temporada 1989-90 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
02/09/1989
Racing de Santander
Bilbao Athletic
Real Burgos
Castilla
Deportivo de La Coruña
Sestao
03/09/1989
Levante
Xerez
Sabadell
Eibar
Murcia
Palamós
Figueres
Elche
Espanyol
Salamanca
Las Palmas
Betis
Atlético Madrileño
Recreativo de Huelva
09/09/1989
Castilla
Figueres
10/09/1989
Elche
Espanyol
Salamanca
Sabadell
Palamós
Levante
Sestao
Murcia
Betis
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Real Burgos
Xerez
Atlético Madrileño
Bilbao Athletic
Las Palmas
Eibar
Racing de Santander
16/09/1989
Las Palmas
Eibar
17/09/1989
Espanyol
Castilla
Sabadell
Elche
Figueres
Recreativo de Huelva
Xerez
Palamós
Levante
Sestao
Murcia
Betis
Deportivo de La Coruña
Bilbao Athletic
Atlético Madrileño
Real Burgos
Racing de Santander
Salamanca
24/09/1989
Recreativo de Huelva
Espanyol
Salamanca
Las Palmas
Sestao
Xerez
Palamós
Atlético Madrileño
Eibar
Deportivo de La Coruña
Castilla
Sabadell
Real Burgos
Figueres
Elche
Racing de Santander
Bilbao Athletic
Murcia
Betis
Levante
30/09/1989
Las Palmas
Elche
01/10/1989
Espanyol
Real Burgos
Palamós
Sestao
Atlético Madrileño
Figueres
Sabadell
Recreativo de Huelva
Levante
Bilbao Athletic
Xerez
Betis
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Racing de Santander
Castilla
06/12/1989
Murcia
Eibar
07/10/1989
Castilla
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
08/10/1989
Figueres
Espanyol
Real Burgos
Sabadell
Betis
Palamós
Elche
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Murcia
Eibar
Levante
Bilbao Athletic
Xerez
Sestao
Atlético Madrileño
14/10/1989
Las Palmas
Recreativo de Huelva
15/10/1989
Atlético Madrileño
Espanyol
Palamós
Bilbao Athletic
Sabadell
Figueres
Sestao
Betis
Levante
Salamanca
Murcia
Elche
Xerez
Eibar
Racing de Santander
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
Castilla
21/10/1989
Espanyol
Sabadell
Betis
Atlético Madrileño
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Castilla
Murcia
22/10/1989
Eibar
Palamós
Figueres
Racing de Santander
Elche
Levante
Bilbao Athletic
Sestao
Real Burgos
Las Palmas
Salamanca
Xerez
28/10/1989
Las Palmas
Figueres
Racing de Santander
Espanyol
Atlético Madrileño
Sabadell
29/10/1989
Palamós
Salamanca
Levante
Castilla
Murcia
Recreativo de Huelva
Xerez
Elche
Betis
Bilbao Athletic
Sestao
Eibar
Deportivo de La Coruña
Real Burgos
04/11/1989
Castilla
Xerez
05/11/1989
Espanyol
Las Palmas
Sabadell
Racing de Santander
Figueres
Deportivo de La Coruña
Elche
Palamós
Real Burgos
Murcia
Recreativo de Huelva
Levante
Eibar
Betis
Bilbao Athletic
Atlético Madrileño
Salamanca
Sestao
11/11/1989
Sestao
Elche
Las Palmas
Sabadell
12/11/1989
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Palamós
Castilla
Murcia
Figueres
Levante
Real Burgos
Betis
Salamanca
Xerez
Recreativo de Huelva
Bilbao Athletic
Eibar
Atlético Madrileño
Racing de Santander
18/11/1989
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Castilla
Sestao
19/11/1989
Espanyol
Murcia
Figueres
Levante
Recreativo de Huelva
Palamós
Elche
Betis
Real Burgos
Xerez
Racing de Santander
Las Palmas
Salamanca
Bilbao Athletic
Eibar
Atlético Madrileño
26/11/1989
Levante
Espanyol
Xerez
Figueres
Palamós
Real Burgos
Bilbao Athletic
Elche
Murcia
Sabadell
Betis
Castilla
Eibar
Salamanca
Sestao
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Atlético Madrileño
Las Palmas
02/12/1989
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
03/12/1989
Sabadell
Levante
Racing de Santander
Murcia
Castilla
Bilbao Athletic
Elche
Eibar
Recreativo de Huelva
Betis
Real Burgos
Sestao
Figueres
Palamós
Salamanca
Atlético Madrileño
Espanyol
Xerez
08/12/1989
Bilbao Athletic
Recreativo de Huelva
09/12/1989
Levante
Racing de Santander
10/12/1989
Palamós
Espanyol
Xerez
Sabadell
Sestao
Figueres
Murcia
Las Palmas
Salamanca
Elche
Betis
Real Burgos
Atlético Madrileño
Deportivo de La Coruña
Eibar
Castilla
16/12/1989
Las Palmas
Levante
17/12/1989
Espanyol
Sestao
Sabadell
Palamós
Figueres
Betis
Elche
Atlético Madrileño
Castilla
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Murcia
Racing de Santander
Xerez
Real Burgos
Bilbao Athletic
Recreativo de Huelva
Eibar
29/12/1989
Elche
Castilla
30/12/1989
Betis
Espanyol
Palamós
Racing de Santander
Sestao
Sabadell
Bilbao Athletic
Figueres
Levante
Deportivo de La Coruña
Atlético Madrileño
Murcia
Eibar
Real Burgos
Xerez
Las Palmas
Salamanca
Recreativo de Huelva
06/01/1990
Sabadell
Betis
07/01/1990
Espanyol
Bilbao Athletic
Las Palmas
Palamós
Figueres
Eibar
Murcia
Levante
Recreativo de Huelva
Elche
Real Burgos
Salamanca
Racing de Santander
Sestao
Deportivo de La Coruña
Xerez
Atlético Madrileño
Castilla
13/01/1990
Sestao
Las Palmas
14/01/1990
Eibar
Espanyol
Salamanca
Figueres
Bilbao Athletic
Sabadell
Palamós
Deportivo de La Coruña
Elche
Real Burgos
Xerez
Murcia
Castilla
Recreativo de Huelva
Betis
Racing de Santander
Levante
Atlético Madrileño
20/01/1990
Castilla
Real Burgos
Xerez
Levante
Sestao
Deportivo de La Coruña
21/01/1990
Salamanca
Espanyol
Eibar
Sabadell
Elche
Figueres
Betis
Las Palmas
Bilbao Athletic
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Atlético Madrileño
Palamós
Murcia
27/01/1990
Las Palmas
Bilbao Athletic
28/01/1990
Espanyol
Elche
Sabadell
Salamanca
Figueres
Castilla
Levante
Palamós
Deportivo de La Coruña
Betis
Atlético Madrileño
Xerez
Racing de Santander
Eibar
Real Burgos
Recreativo de Huelva
Murcia
Sestao
03/02/1990
Sestao
Levante
04/02/1990
Castilla
Espanyol
Palamós
Xerez
Elche
Sabadell
Recreativo de Huelva
Figueres
Betis
Murcia
Real Burgos
Atlético Madrileño
Salamanca
Racing de Santander
Eibar
Las Palmas
05/02/1990
Bilbao Athletic
Deportivo de La Coruña
10/02/1990
Espanyol
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Salamanca
11/02/1990
Figueres
Real Burgos
Sabadell
Castilla
Levante
Betis
Murcia
Bilbao Athletic
Racing de Santander
Elche
Deportivo de La Coruña
Eibar
Xerez
Sestao
12/02/1990
Atlético Madrileño
Palamós
17/02/1990
Castilla
Racing de Santander
18/02/1990
Real Burgos
Espanyol
Recreativo de Huelva
Sabadell
Figueres
Atlético Madrileño
Sestao
Palamós
Elche
Las Palmas
Betis
Xerez
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Eibar
Murcia
Bilbao Athletic
Levante
24/02/1990
Las Palmas
Castilla
25/02/1990
Espanyol
Figueres
Sabadell
Real Burgos
Palamós
Betis
Deportivo de La Coruña
Elche
Murcia
Salamanca
Levante
Eibar
Xerez
Bilbao Athletic
Atlético Madrileño
Sestao
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
03/03/1990
Castilla
Deportivo de La Coruña
04/03/1990
Espanyol
Atlético Madrileño
Figueres
Sabadell
Bilbao Athletic
Palamós
Elche
Murcia
Real Burgos
Racing de Santander
Betis
Sestao
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Eibar
Xerez
Salamanca
Levante
10/03/1990
Levante
Elche
Sestao
Bilbao Athletic
Las Palmas
Real Burgos
11/03/1990
Sabadell
Espanyol
Racing de Santander
Figueres
Palamós
Eibar
Atlético Madrileño
Betis
Murcia
Castilla
Xerez
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
17/03/1990
Castilla
Levante
18/03/1990
Espanyol
Racing de Santander
Figueres
Las Palmas
Salamanca
Palamós
Sabadell
Atlético Madrileño
Elche
Xerez
Recreativo de Huelva
Murcia
Bilbao Athletic
Betis
Eibar
Sestao
Real Burgos
Deportivo de La Coruña
24/03/1990
Las Palmas
Espanyol
25/03/1990
Palamós
Elche
Deportivo de La Coruña
Figueres
Murcia
Real Burgos
Racing de Santander
Sabadell
Atlético Madrileño
Bilbao Athletic
Levante
Recreativo de Huelva
Xerez
Castilla
Betis
Eibar
Sestao
Salamanca
31/03/1990
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Elche
Sestao
Recreativo de Huelva
Xerez
Eibar
Bilbao Athletic
01/04/1990
Castilla
Palamós
Sabadell
Las Palmas
Figueres
Murcia
Real Burgos
Levante
Salamanca
Betis
Racing de Santander
Atlético Madrileño
07/04/1990
Xerez
Real Burgos
Las Palmas
Racing de Santander
08/04/1990
Murcia
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Palamós
Recreativo de Huelva
Levante
Figueres
Sestao
Castilla
Betis
Elche
Bilbao Athletic
Salamanca
Atlético Madrileño
Eibar
14/04/1990
Castilla
Betis
Salamanca
Eibar
15/04/1990
Espanyol
Levante
Elche
Bilbao Athletic
Sabadell
Murcia
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Figueres
Xerez
Real Burgos
Palamós
Recreativo de Huelva
Sestao
Las Palmas
Atlético Madrileño
22/04/1990
Xerez
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Palamós
Figueres
Levante
Sabadell
Murcia
Racing de Santander
Eibar
Elche
Betis
Recreativo de Huelva
Sestao
Real Burgos
Atlético Madrileño
Salamanca
Bilbao Athletic
Castilla
28/04/1990
Espanyol
Palamós
Sabadell
Xerez
Castilla
Eibar
Las Palmas
Murcia
29/04/1990
Figueres
Sestao
Real Burgos
Betis
Racing de Santander
Levante
Elche
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Atlético Madrileño
Recreativo de Huelva
Bilbao Athletic
05/05/1990
Levante
Las Palmas
Xerez
Racing de Santander
06/05/1990
Sestao
Espanyol
Palamós
Sabadell
Betis
Figueres
Bilbao Athletic
Real Burgos
Murcia
Deportivo de La Coruña
Atlético Madrileño
Elche
Eibar
Recreativo de Huelva
Salamanca
Castilla
12/05/1990
Deportivo de La Coruña
Levante
Murcia
Atlético Madrileño
Castilla
Elche
Figueres
Bilbao Athletic
Las Palmas
Xerez
13/05/1990
Recreativo de Huelva
Salamanca
Racing de Santander
Palamós
Real Burgos
Eibar
Sabadell
Sestao
Espanyol
Betis
20/05/1990
Bilbao Athletic
Espanyol
Betis
Sabadell
Eibar
Figueres
Palamós
Las Palmas
Xerez
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Real Burgos
Levante
Murcia
Elche
Recreativo de Huelva
Castilla
Atlético Madrileño
Sestao
Racing de Santander
26/05/1990
Sabadell
Bilbao Athletic
Recreativo de Huelva
Castilla
Murcia
Xerez
27/05/1990
Espanyol
Eibar
Figueres
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Palamós
Real Burgos
Elche
Las Palmas
Sestao
Racing de Santander
Betis
Atlético Madrileño
Levante
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Burgos50381814653248711
2Betis4738161574429733
3Bilbao Athletic4538151585036571
4Deportivo de La Coruña4438196134538585
5Espanyol42381512115033734
6Las Palmas40381510134237625
7Sabadell40381314114139584
8Palamós40381314112939514
9Murcia38381312133839663
10Xerez38381116112631705
11Sestao36381310153332733
12Figueres36381212143747628
13Salamanca36381481635338812
14Elche36381212143941769
15Levante3638918113443685
16Eibar34381112153542725
17Racing de Santander33381111163236818
18Castilla3138119183644566
19Recreativo de Huelva2938125213956774
20Atlético Madrileño29388131733528311
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Pepe Mel
22
Manolo Peña
16
Aquino
15
Moska
14
Jurić
12
Gabino
12
Comas
12
Ramalho
12
Magdaleno
10
Barbarà
10
Vidal
10
Cabrera
9
Roberto Martínez
9
Jesús
9
Vicente
9
 NomDem GroguesClub
Abad
12
Tocornal
11
Abel
11
Abajo
10
González Etxebarria
10
Vidal
10
Pachi
10
Magdaleno
9
Gustavo
9
Costa
9
Juanjo
9
Bautista
9
Revilla
9
Miguel Ángel II
8
Somavilla
8
Gols:
771
Gols Per Partit:
2,03
Targetes Grogues:
1391
Targetes Grogues Per Partit:
3,66
Expulsions:
116
Expulsions Per Partit:
0,31
Estrangers:
71
Percentatge Estrangers:
13,79
Victòries locals:
184
Victòries visitants:
77
Empats:
119
Màxima victòria local:
6-0 Espanyol-Levante
Màxima victòria visitant:
0-4 Xerez-Murcia
Millor ratxa guanyadora:
Deportivo de La Coruña: 6 Partits (Jornades 31-36)
Pitjor ratxa perdedora:
Castilla: 6 Partits (Jornades 11-16)
Millor ratxa no perdent:
Real Burgos: 17 Partits (Jornades 6-22)
Pitjor ratxa no guanyant:
Xerez: 15 Partits (Jornades 12-26)
Progrés
Matriu
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error