Temporada 2014-15 2ª Divisió B Grup III

Resultats
23/08/2014
Ilicitano
Hospitalet
Huracán
Atlético Baleares
Villarreal B
Reus
24/08/2014
Mallorca B
Valencia Mestalla
Zaragoza B
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Eldense
Hércules
Espanyol B
Lleida Esportiu
Cornellà
Olot
29/08/2014
Reus
Cornellà
31/08/2014
Atlético Baleares
Olímpic de Xàtiva
Olot
Espanyol B
Sant Andreu
Villarreal B
Badalona
Ilicitano
Valencia Mestalla
Eldense
Hércules
Huracán
Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Alcoyano
Mallorca B
Lleida Esportiu
Zaragoza B
06/09/2014
Espanyol B
Reus
Ilicitano
Atlético Baleares
Villarreal B
Cornellà
Huracán
Valencia Mestalla
07/09/2014
Zaragoza B
Olot
Mallorca B
Lleida Esportiu
Sant Andreu
Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Badalona
Olímpic de Xàtiva
Hércules
Eldense
Alcoyano
13/09/2014
Valencia Mestalla
Olímpic de Xàtiva
14/09/2014
Atlético Baleares
Gimnàstic de Tarragona
Olot
Mallorca B
Reus
Zaragoza B
Badalona
Sant Andreu
Hércules
Ilicitano
Alcoyano
Huracán
Lleida Esportiu
Eldense
Hospitalet
Villarreal B
Cornellà
Espanyol B
20/09/2014
Ilicitano
Valencia Mestalla
Huracán
Lleida Esportiu
Villarreal B
Espanyol B
21/09/2014
Zaragoza B
Cornellà
Hospitalet
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Hércules
Mallorca B
Reus
Sant Andreu
Atlético Baleares
Olímpic de Xàtiva
Alcoyano
Eldense
Olot
27/09/2014
Espanyol B
Zaragoza B
Valencia Mestalla
Gimnàstic de Tarragona
28/09/2014
Atlético Baleares
Hospitalet
Reus
Eldense
Cornellà
Mallorca B
Hércules
Sant Andreu
Olot
Huracán
Alcoyano
Ilicitano
Lleida Esportiu
Olímpic de Xàtiva
29/10/2014
Badalona
Villarreal B
04/10/2014
Villarreal B
Zaragoza B
Huracán
Reus
05/10/2014
Badalona
Atlético Baleares
Hospitalet
Hércules
Sant Andreu
Valencia Mestalla
Ilicitano
Lleida Esportiu
Mallorca B
Espanyol B
Olímpic de Xàtiva
Olot
Gimnàstic de Tarragona
Alcoyano
Eldense
Cornellà
10/10/2014
Valencia Mestalla
Hospitalet
11/10/2014
Lleida Esportiu
Gimnàstic de Tarragona
Cornellà
Huracán
Espanyol B
Eldense
Alcoyano
Sant Andreu
12/10/2014
Zaragoza B
Mallorca B
Atlético Baleares
Villarreal B
Olot
Ilicitano
Reus
Olímpic de Xàtiva
Hércules
Badalona
18/10/2014
Huracán
Espanyol B
19/10/2014
Atlético Baleares
Hércules
Hospitalet
Alcoyano
Sant Andreu
Lleida Esportiu
Ilicitano
Reus
Villarreal B
Mallorca B
Badalona
Valencia Mestalla
Gimnàstic de Tarragona
Olot
Olímpic de Xàtiva
Cornellà
Eldense
Zaragoza B
25/10/2014
Espanyol B
Olímpic de Xàtiva
26/10/2014
Zaragoza B
Huracán
Hércules
Villarreal B
Valencia Mestalla
Atlético Baleares
Reus
Gimnàstic de Tarragona
Cornellà
Ilicitano
Mallorca B
Eldense
Alcoyano
Badalona
Lleida Esportiu
Hospitalet
Olot
Sant Andreu
02/11/2014
Atlético Baleares
Alcoyano
Hospitalet
Olot
Sant Andreu
Reus
Huracán
Mallorca B
Villarreal B
Eldense
Ilicitano
Espanyol B
Olímpic de Xàtiva
Zaragoza B
Badalona
Lleida Esportiu
Gimnàstic de Tarragona
Cornellà
Hércules
Valencia Mestalla
08/11/2014
Valencia Mestalla
Villarreal B
Espanyol B
Gimnàstic de Tarragona
09/11/2014
Lleida Esportiu
Atlético Baleares
Reus
Hospitalet
Cornellà
Sant Andreu
Mallorca B
Olímpic de Xàtiva
Zaragoza B
Ilicitano
Olot
Badalona
Alcoyano
Hércules
Eldense
Huracán
15/11/2014
Valencia Mestalla
Alcoyano
Villarreal B
Huracán
16/11/2014
Atlético Baleares
Olot
Badalona
Reus
Hospitalet
Cornellà
Ilicitano
Mallorca B
Olímpic de Xàtiva
Eldense
Sant Andreu
Espanyol B
Gimnàstic de Tarragona
Zaragoza B
Hércules
Lleida Esportiu
22/11/2014
Zaragoza B
Sant Andreu
Espanyol B
Hospitalet
Huracán
Olímpic de Xàtiva
23/11/2014
Reus
Atlético Baleares
Mallorca B
Gimnàstic de Tarragona
Olot
Hércules
Alcoyano
Villarreal B
Lleida Esportiu
Valencia Mestalla
Eldense
Ilicitano
Cornellà
Badalona
29/11/2014
Atlético Baleares
Cornellà
Valencia Mestalla
Olot
Villarreal B
Olímpic de Xàtiva
Hospitalet
Zaragoza B
Alcoyano
Lleida Esportiu
30/11/2014
Badalona
Espanyol B
Sant Andreu
Mallorca B
Gimnàstic de Tarragona
Eldense
Ilicitano
Huracán
Hércules
Reus
07/12/2014
Olot
Alcoyano
Reus
Valencia Mestalla
Espanyol B
Atlético Baleares
Mallorca B
Hospitalet
Zaragoza B
Badalona
Olímpic de Xàtiva
Ilicitano
Eldense
Sant Andreu
Lleida Esportiu
Villarreal B
Huracán
Gimnàstic de Tarragona
Cornellà
Hércules
14/12/2014
Valencia Mestalla
Cornellà
Atlético Baleares
Zaragoza B
Badalona
Mallorca B
Hospitalet
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Olímpic de Xàtiva
Villarreal B
Ilicitano
Lleida Esportiu
Olot
Sant Andreu
Huracán
Alcoyano
Reus
Hércules
Espanyol B
20/12/2014
Ilicitano
Gimnàstic de Tarragona
Olímpic de Xàtiva
Sant Andreu
Eldense
Badalona
Villarreal B
Olot
Espanyol B
Valencia Mestalla
21/12/2014
Zaragoza B
Hércules
Reus
Lleida Esportiu
Mallorca B
Atlético Baleares
Huracán
Hospitalet
Cornellà
Alcoyano
04/01/2015
Olot
Reus
Valencia Mestalla
Zaragoza B
Hércules
Mallorca B
Atlético Baleares
Eldense
Badalona
Huracán
Hospitalet
Olímpic de Xàtiva
Sant Andreu
Ilicitano
Gimnàstic de Tarragona
Villarreal B
Alcoyano
Espanyol B
Lleida Esportiu
Cornellà
11/01/2015
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Hospitalet
Ilicitano
Badalona
Olímpic de Xàtiva
Atlético Baleares
Huracán
Valencia Mestalla
Mallorca B
Olot
Cornellà
Reus
Villarreal B
Alcoyano
Zaragoza B
Lleida Esportiu
Espanyol B
Hércules
Eldense
17/01/2015
Villarreal B
Sant Andreu
Huracán
Hércules
Espanyol B
Olot
18/01/2015
Ilicitano
Badalona
Olímpic de Xàtiva
Atlético Baleares
Mallorca B
Alcoyano
Zaragoza B
Lleida Esportiu
Gimnàstic de Tarragona
Hospitalet
Eldense
Valencia Mestalla
Cornellà
Reus
24/01/2015
Reus
Espanyol B
25/01/2015
Hospitalet
Sant Andreu
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Atlético Baleares
Ilicitano
Valencia Mestalla
Huracán
Lleida Esportiu
Mallorca B
Olot
Zaragoza B
Cornellà
Villarreal B
Alcoyano
Eldense
Hércules
Olímpic de Xàtiva
31/01/2015
Zaragoza B
Reus
Villarreal B
Hospitalet
Huracán
Alcoyano
Espanyol B
Cornellà
01/02/2015
Sant Andreu
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Atlético Baleares
Mallorca B
Olot
Olímpic de Xàtiva
Valencia Mestalla
Ilicitano
Hércules
Eldense
Lleida Esportiu
07/02/2015
Espanyol B
Villarreal B
Cornellà
Zaragoza B
08/02/2015
Badalona
Hospitalet
Atlético Baleares
Sant Andreu
Valencia Mestalla
Ilicitano
Reus
Mallorca B
Olot
Eldense
Alcoyano
Olímpic de Xàtiva
Lleida Esportiu
Huracán
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
14/02/2015
Huracán
Olot
Villarreal B
Badalona
15/02/2015
Zaragoza B
Espanyol B
Hospitalet
Atlético Baleares
Sant Andreu
Hércules
Gimnàstic de Tarragona
Valencia Mestalla
Ilicitano
Alcoyano
Mallorca B
Cornellà
Olímpic de Xàtiva
Lleida Esportiu
Eldense
Reus
22/02/2015
Zaragoza B
Villarreal B
Valencia Mestalla
Sant Andreu
Reus
Huracán
Espanyol B
Mallorca B
Atlético Baleares
Badalona
Olot
Olímpic de Xàtiva
Alcoyano
Gimnàstic de Tarragona
Lleida Esportiu
Ilicitano
Hércules
Hospitalet
Cornellà
Eldense
28/02/2015
Huracán
Cornellà
01/03/2015
Villarreal B
Atlético Baleares
Badalona
Hércules
Hospitalet
Valencia Mestalla
Sant Andreu
Alcoyano
Gimnàstic de Tarragona
Lleida Esportiu
Ilicitano
Olot
Mallorca B
Zaragoza B
Olímpic de Xàtiva
Reus
Eldense
Espanyol B
07/03/2015
Mallorca B
Villarreal B
Olot
Gimnàstic de Tarragona
Zaragoza B
Eldense
Valencia Mestalla
Badalona
08/03/2015
Hércules
Atlético Baleares
Reus
Ilicitano
Espanyol B
Huracán
Alcoyano
Hospitalet
Lleida Esportiu
Sant Andreu
Cornellà
Olímpic de Xàtiva
14/03/2015
Huracán
Zaragoza B
Villarreal B
Hércules
15/03/2015
Atlético Baleares
Valencia Mestalla
Badalona
Alcoyano
Hospitalet
Lleida Esportiu
Sant Andreu
Olot
Gimnàstic de Tarragona
Reus
Ilicitano
Cornellà
Eldense
Mallorca B
Olímpic de Xàtiva
Espanyol B
21/03/2015
Mallorca B
Huracán
Zaragoza B
Olímpic de Xàtiva
Valencia Mestalla
Hércules
Espanyol B
Ilicitano
22/03/2015
Alcoyano
Atlético Baleares
Reus
Sant Andreu
Olot
Hospitalet
Lleida Esportiu
Badalona
Eldense
Villarreal B
Cornellà
Gimnàstic de Tarragona
28/03/2015
Villarreal B
Valencia Mestalla
Huracán
Eldense
29/03/2015
Atlético Baleares
Lleida Esportiu
Hospitalet
Reus
Sant Andreu
Cornellà
Gimnàstic de Tarragona
Espanyol B
Ilicitano
Zaragoza B
Olímpic de Xàtiva
Mallorca B
Badalona
Olot
Hércules
Alcoyano
02/04/2015
Cornellà
Hospitalet
Huracán
Villarreal B
03/04/2015
Reus
Badalona
04/04/2015
Zaragoza B
Gimnàstic de Tarragona
Espanyol B
Sant Andreu
Alcoyano
Valencia Mestalla
05/04/2015
Olot
Atlético Baleares
Mallorca B
Ilicitano
Eldense
Olímpic de Xàtiva
Lleida Esportiu
Hércules
11/04/2015
Villarreal B
Alcoyano
Valencia Mestalla
Lleida Esportiu
Olímpic de Xàtiva
Huracán
12/04/2015
Atlético Baleares
Reus
Hospitalet
Espanyol B
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca B
Ilicitano
Eldense
Badalona
Cornellà
Sant Andreu
Zaragoza B
Hércules
Olot
18/04/2015
Zaragoza B
Hospitalet
Espanyol B
Badalona
Huracán
Ilicitano
19/04/2015
Reus
Hércules
Cornellà
Atlético Baleares
Mallorca B
Sant Andreu
Olot
Valencia Mestalla
Lleida Esportiu
Alcoyano
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Olímpic de Xàtiva
Villarreal B
25/04/2015
Atlético Baleares
Espanyol B
Valencia Mestalla
Reus
26/04/2015
Alcoyano
Olot
Hospitalet
Mallorca B
Ilicitano
Olímpic de Xàtiva
Villarreal B
Lleida Esportiu
Sant Andreu
Eldense
Gimnàstic de Tarragona
Huracán
Hércules
Cornellà
Badalona
Zaragoza B
02/05/2015
Espanyol B
Hércules
Huracán
Sant Andreu
03/05/2015
Reus
Alcoyano
Zaragoza B
Atlético Baleares
Mallorca B
Badalona
Ilicitano
Villarreal B
Olot
Lleida Esportiu
Cornellà
Valencia Mestalla
Eldense
Hospitalet
Olímpic de Xàtiva
Gimnàstic de Tarragona
10/05/2015
Valencia Mestalla
Espanyol B
Atlético Baleares
Mallorca B
Hospitalet
Huracán
Olot
Villarreal B
Sant Andreu
Olímpic de Xàtiva
Gimnàstic de Tarragona
Ilicitano
Lleida Esportiu
Reus
Badalona
Eldense
Alcoyano
Cornellà
Hércules
Zaragoza B
15/05/2015
Villarreal B
Gimnàstic de Tarragona
16/05/2015
Ilicitano
Sant Andreu
17/05/2015
Reus
Olot
Cornellà
Lleida Esportiu
Espanyol B
Alcoyano
Zaragoza B
Valencia Mestalla
Mallorca B
Hércules
Eldense
Atlético Baleares
Huracán
Badalona
Olímpic de Xàtiva
Hospitalet
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Gimnàstic de Tarragona73382110751301177
2Huracán65381714746301404
3Reus63381961344331125
4Hércules63381891141291193
5Lleida Esportiu6138187134534833
6Alcoyano593816111137401072
7Badalona563815111237371205
8Olímpic de Xàtiva55381671538371275
9Hospitalet54381591441361176
10Villarreal B533814111351451067
11Espanyol B533814111350421138
12Atlético Baleares493813101548451258
13Olot483812121437388511
14Valencia Mestalla48381391643411298
15Cornellà453811121541501238
16Eldense45381291745491253
17Mallorca B443811111640581405
18Sant Andreu393810919374811510
19Ilicitano35388111938601127
20Zaragoza B3438972239671323
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Jairo Morillas
17
Cedric
17
Rayco
14
Salva Chamorro
14
Sergi
14
Haro
13
Óscar
12
Abraham
11
Fran Sol
11
Carlos
11
Carlos Rodríguez
11
Álex López
11
Cortell
10
Alcaraz
10
Marc Jiménez
9
 NomDem GroguesClub
Ibán Salvador
20
Manolo Martínez
18
San Julián
18
Amantini
16
Brandon
16
Mario
15
Alcaraz
15
Dani Martí
15
Iriarte
15
Tariq
14
Carlos Lázaro
14
Paco Peña
14
Abraham
14
Rober
14
Kike Alcázar
14
NomPTGTV
Nicolás Espejo9471
Lax Franco9532
Navarro Fuentes9716
González González9563
Campos Salinas9814
Díaz Escudero8595
Benjumea Álvarez7541
Lozano Reina7528
Melgares De Aguilar6393
Ruipérez Marín6392
Álvarez Fernández6414
Pulido Santana6424
Usón Rosel6481
Sánchez Alba6481
Domínguez Cervantes6463
Hernández Lorenzo6271
Artacho Cobo6271
Pinto Herrera6451
Soto Grado6382
Jiménez González5291
Baiges Dones5290
Pulido Santana5150
Sánchez Villalobos5210
Herrero Arenas5252
Villena Contreras5220
Alemán Pérez5294
Escudero Marín5361
Melián Socorro5304
Lixandru5251
Pérez Peraza5292
Vila Sánchez5303
Collado López5321
González Francés5240
Mateo Montañés4261
Ortiz Arias4230
Barceló Roca4330
Catalá Ferrán4301
García Ballesteros4220
Alberola Rojas4220
López López4301
Gadella Kamstra4250
Cuadra Fernández4241
Díaz de Mera4271
Varón Aceitón4271
Gálvez Rascón4281
Moya Baena4222
Pérez Muley4231
Azpilicueta Saldías4200
Leo Ollo4283
Galech Apezteguía4231
Gorostegui Fernández4191
Sauleda Torrent3192
Arriola Echeverria390
Martínez Santos3161
Chavet García3111
Sánchez Rico3170
Sánchez Aparicio3243
López Puerta3210
Escriche Guzmán3221
Ávalos Martos3281
González Esteban3181
Rezola Etxeberria3210
Muñoz Pérez3130
Rebollo López3281
Ripoll Solano3110
Muñoz Piedra3131
Muñiz Ruiz280
Milla Alvendiz2192
López Toca2141
Iglesias Villanueva250
Peña Varela272
López Rodríguez290
Alonso Portillo2140
Sanchis Cambra2141
Fernández Brito2183
Navarro Collados270
Brea Peón2130
Vicente Moral2100
Salazar López2100
Bosch Doménech2110
Mariscal Sánchez2110
Caparrós Hernández260
Fernández Pérez2110
Ais Reig2101
López Fernández-Montes261
Ávalos Barrera2131
Sánchez-Seco Otero2161
Rives Leal170
Cadenas de Llano150
Velasco Arbaiza180
Alonso Prendes160
Ruiz Álvarez150
García Maqueda162
Caucelo Sace170
Hernández Maeso170
Santos Pargaña160
Carbonell Hernández160
Cid Camacho172
Moreno Aragón150
García Aceña151
Fuente Martín161
Gil Coscolla140
Fernández Vidal150
Villoria Linacero150
Román Román130
Gols:
849
Gols Per Partit:
2,23
Targetes Grogues:
2347
Targetes Grogues Per Partit:
6,18
Expulsions:
118
Expulsions Per Partit:
0,31
Estrangers:
70
Percentatge Estrangers:
12,26
Victòries locals:
190
Victòries visitants:
92
Empats:
98
Màxima victòria local:
5-0 Espanyol B-Zaragoza B
Màxima victòria visitant:
2-8 Zaragoza B-Valencia Mestalla
Millor ratxa guanyadora:
Huracán: 4 Partits (Jornades 29-32)
Pitjor ratxa perdedora:
Ilicitano: 6 Partits (Jornades 15-20)
Millor ratxa no perdent:
Hospitalet: 9 Partits (Jornades 15-23)
Pitjor ratxa no guanyant:
Ilicitano: 13 Partits (Jornades 12-24)
Progrés
Matriu
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error