Temporada 2001-02 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
25/08/2001
Atlético de Madrid
Jaén
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Elche
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Burgos CF
26/08/2001
Albacete
Levante
Badajoz
Recreativo de Huelva
Numancia
Salamanca
Córdoba
Leganés
Murcia
Eibar
Real Oviedo
Extremadura
Xerez
Sporting de Gijón
01/09/2001
Racing de Ferrol
Murcia
Eibar
Atlético de Madrid
02/09/2001
Burgos CF
Gimnàstic de Tarragona
Leganés
Elche
Extremadura
Xerez
Levante
Córdoba
Recreativo de Huelva
Numancia
Jaén
Poli Ejido
Racing de Santander
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Badajoz
Salamanca
Albacete
08/09/2001
Albacete
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Jaén
Elche
Levante
Xerez
Badajoz
09/09/2001
Numancia
Sporting de Gijón
Extremadura
Racing de Santander
Córdoba
Salamanca
Poli Ejido
Eibar
Murcia
Leganés
Real Oviedo
Burgos CF
15/09/2001
Racing de Ferrol
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
Córdoba
Salamanca
Elche
16/09/2001
Burgos CF
Extremadura
Badajoz
Numancia
Leganés
Atlético de Madrid
Levante
Murcia
Jaén
Real Oviedo
Racing de Santander
Xerez
Sporting de Gijón
Albacete
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
22/09/2001
Atlético de Madrid
Levante
Extremadura
Jaén
23/09/2001
Albacete
Badajoz
Córdoba
Sporting de Gijón
Elche
Recreativo de Huelva
Poli Ejido
Leganés
Murcia
Salamanca
Real Oviedo
Eibar
Racing de Santander
Burgos CF
Xerez
Numancia
14/11/2001
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
29/09/2001
Badajoz
Córdoba
Leganés
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Albacete
Recreativo de Huelva
Murcia
Jaén
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Elche
Eibar
Extremadura
Salamanca
Atlético de Madrid
30/09/2001
Burgos CF
Xerez
Levante
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Real Oviedo
02/10/2001
Atlético de Madrid
Recreativo de Huelva
03/10/2001
Burgos CF
Jaén
Extremadura
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Córdoba
Numancia
Elche
Badajoz
Poli Ejido
Salamanca
Murcia
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Leganés
Racing de Santander
Eibar
Xerez
Albacete
06/10/2001
Levante
Real Oviedo
Jaén
Xerez
07/10/2001
Albacete
Córdoba
Badajoz
Murcia
Leganés
Extremadura
Numancia
Elche
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Eibar
Burgos CF
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
13/10/2001
Racing de Santander
Leganés
Xerez
Córdoba
14/10/2001
Atlético de Madrid
Badajoz
Burgos CF
Racing de Ferrol
Extremadura
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Elche
Albacete
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Jaén
Eibar
Murcia
Numancia
Real Oviedo
Salamanca
20/10/2001
Leganés
Burgos CF
Córdoba
Elche
Racing de Ferrol
Jaén
21/10/2001
Albacete
Murcia
Badajoz
Poli Ejido
Numancia
Atlético de Madrid
Levante
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Xerez
Salamanca
Extremadura
27/10/2001
Atlético de Madrid
Albacete
Poli Ejido
Numancia
Eibar
Racing de Ferrol
Xerez
Elche
28/10/2001
Burgos CF
Levante
Extremadura
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
Badajoz
Jaén
Leganés
Murcia
Córdoba
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Salamanca
03/11/2001
Albacete
Poli Ejido
Leganés
Eibar
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Atlético de Madrid
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Extremadura
04/11/2001
Badajoz
Real Oviedo
Elche
Murcia
Levante
Jaén
Racing de Ferrol
Xerez
Salamanca
Burgos CF
06/11/2001
Poli Ejido
Córdoba
07/11/2001
Atlético de Madrid
Elche
Burgos CF
Recreativo de Huelva
Extremadura
Badajoz
Gimnàstic de Tarragona
Albacete
Jaén
Salamanca
Real Oviedo
Numancia
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Eibar
Levante
Xerez
Murcia
08/11/2001
Racing de Ferrol
Leganés
10/11/2001
Sporting de Gijón
Burgos CF
11/11/2001
Albacete
Real Oviedo
Badajoz
Racing de Santander
Leganés
Xerez
Numancia
Extremadura
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Poli Ejido
Levante
Racing de Ferrol
Recreativo de Huelva
Jaén
Murcia
Atlético de Madrid
Salamanca
Eibar
17/11/2001
Jaén
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Numancia
18/11/2001
Burgos CF
Badajoz
Leganés
Levante
Extremadura
Albacete
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Poli Ejido
Murcia
Racing de Ferrol
Salamanca
Real Oviedo
Córdoba
Eibar
Recreativo de Huelva
Xerez
Atlético de Madrid
24/11/2001
Atlético de Madrid
Poli Ejido
Córdoba
Extremadura
Elche
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Racing de Ferrol
25/11/2001
Albacete
Racing de Santander
Badajoz
Jaén
Numancia
Burgos CF
Levante
Xerez
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Eibar
Salamanca
Leganés
01/12/2001
Jaén
Numancia
Xerez
Poli Ejido
02/12/2001
Burgos CF
Albacete
Leganés
Recreativo de Huelva
Extremadura
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Atlético de Madrid
Levante
Salamanca
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Murcia
Racing de Santander
Córdoba
Eibar
Badajoz
08/12/2001
Córdoba
Burgos CF
Elche
Racing de Santander
09/12/2001
Albacete
Jaén
Atlético de Madrid
Real Oviedo
Badajoz
Racing de Ferrol
Numancia
Eibar
Poli Ejido
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Levante
Murcia
Extremadura
Sporting de Gijón
Leganés
Salamanca
Xerez
15/12/2001
Levante
Sporting de Gijón
Xerez
Gimnàstic de Tarragona
16/12/2001
Burgos CF
Elche
Leganés
Badajoz
Extremadura
Atlético de Madrid
Racing de Ferrol
Numancia
Jaén
Córdoba
Real Oviedo
Poli Ejido
Racing de Santander
Murcia
Eibar
Albacete
Salamanca
Recreativo de Huelva
22/12/2001
Albacete
Racing de Ferrol
Atlético de Madrid
Racing de Santander
Numancia
Leganés
Elche
Jaén
Poli Ejido
Extremadura
Murcia
Burgos CF
23/12/2001
Badajoz
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Córdoba
Eibar
Sporting de Gijón
Salamanca
Xerez
Recreativo de Huelva
05/01/2002
Real Oviedo
Xerez
Racing de Santander
Poli Ejido
06/01/2002
Burgos CF
Atlético de Madrid
Leganés
Albacete
Extremadura
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Numancia
Racing de Ferrol
Córdoba
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Jaén
Murcia
Eibar
Elche
Salamanca
Badajoz
12/01/2002
Racing de Ferrol
Elche
Recreativo de Huelva
Badajoz
13/01/2002
Burgos CF
Poli Ejido
Leganés
Córdoba
Extremadura
Real Oviedo
Levante
Albacete
Jaén
Atlético de Madrid
Racing de Santander
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Xerez
Eibar
Murcia
Salamanca
Numancia
19/01/2002
Atlético de Madrid
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
Burgos CF
Xerez
Extremadura
20/01/2002
Albacete
Salamanca
Badajoz
Sporting de Gijón
Numancia
Recreativo de Huelva
Córdoba
Levante
Elche
Leganés
Poli Ejido
Jaén
Murcia
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Racing de Santander
26/01/2002
Levante
Elche
Racing de Ferrol
Atlético de Madrid
27/01/2002
Burgos CF
Real Oviedo
Badajoz
Xerez
Leganés
Murcia
Recreativo de Huelva
Albacete
Jaén
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Extremadura
Sporting de Gijón
Numancia
Eibar
Poli Ejido
Salamanca
Córdoba
02/02/2002
Atlético de Madrid
Leganés
Numancia
Badajoz
Extremadura
Burgos CF
Córdoba
Recreativo de Huelva
Elche
Salamanca
Murcia
Levante
Real Oviedo
Jaén
03/02/2002
Albacete
Sporting de Gijón
Gimnàstic de Tarragona
Eibar
Poli Ejido
Racing de Ferrol
Xerez
Racing de Santander
06/02/2002
Burgos CF
Racing de Santander
Badajoz
Albacete
Leganés
Poli Ejido
Numancia
Xerez
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Elche
Jaén
Extremadura
Sporting de Gijón
Córdoba
Eibar
Real Oviedo
Salamanca
Murcia
07/02/2002
Levante
Atlético de Madrid
09/02/2002
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Jaén
10/02/2002
Albacete
Numancia
Atlético de Madrid
Salamanca
Extremadura
Eibar
Gimnàstic de Tarragona
Leganés
Córdoba
Badajoz
Elche
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Levante
Murcia
Recreativo de Huelva
Xerez
Burgos CF
16/02/2002
Leganés
Real Oviedo
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Recreativo de Huelva
Atlético de Madrid
Jaén
Burgos CF
17/02/2002
Albacete
Xerez
Badajoz
Elche
Numancia
Córdoba
Racing de Ferrol
Extremadura
Sporting de Gijón
Murcia
Eibar
Racing de Santander
Salamanca
Poli Ejido
23/02/2002
Burgos CF
Eibar
Poli Ejido
Recreativo de Huelva
24/02/2002
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Extremadura
Leganés
Gimnàstic de Tarragona
Salamanca
Córdoba
Albacete
Elche
Numancia
Murcia
Badajoz
Real Oviedo
Levante
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Xerez
Jaén
02/03/2002
Leganés
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Gimnàstic de Tarragona
03/03/2002
Albacete
Elche
Badajoz
Atlético de Madrid
Numancia
Murcia
Córdoba
Xerez
Levante
Extremadura
Racing de Ferrol
Burgos CF
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Eibar
Jaén
Salamanca
Real Oviedo
09/03/2002
Atlético de Madrid
Numancia
10/03/2002
Burgos CF
Leganés
Extremadura
Salamanca
Gimnàstic de Tarragona
Sporting de Gijón
Elche
Córdoba
Poli Ejido
Badajoz
Jaén
Racing de Ferrol
Murcia
Albacete
Real Oviedo
Recreativo de Huelva
Racing de Santander
Levante
Xerez
Eibar
16/03/2002
Albacete
Atlético de Madrid
17/03/2002
Badajoz
Gimnàstic de Tarragona
Leganés
Jaén
Numancia
Poli Ejido
Córdoba
Murcia
Elche
Xerez
Levante
Burgos CF
Racing de Ferrol
Eibar
Recreativo de Huelva
Extremadura
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Salamanca
Racing de Santander
23/03/2002
Atlético de Madrid
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Numancia
Eibar
Leganés
Xerez
Racing de Ferrol
24/03/2002
Burgos CF
Salamanca
Extremadura
Sporting de Gijón
Poli Ejido
Albacete
Jaén
Levante
Murcia
Elche
Real Oviedo
Badajoz
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
30/03/2002
Albacete
Gimnàstic de Tarragona
Leganés
Racing de Ferrol
Numancia
Real Oviedo
Córdoba
Poli Ejido
Elche
Atlético de Madrid
31/03/2002
Badajoz
Extremadura
Levante
Eibar
Recreativo de Huelva
Burgos CF
Murcia
Xerez
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Salamanca
Jaén
06/04/2002
Atlético de Madrid
Murcia
Xerez
Leganés
07/04/2002
Burgos CF
Sporting de Gijón
Extremadura
Numancia
Gimnàstic de Tarragona
Córdoba
Poli Ejido
Elche
Racing de Ferrol
Levante
Jaén
Recreativo de Huelva
Real Oviedo
Albacete
Racing de Santander
Badajoz
Eibar
Salamanca
13/04/2002
Levante
Leganés
Recreativo de Huelva
Eibar
14/04/2002
Albacete
Extremadura
Atlético de Madrid
Xerez
Badajoz
Burgos CF
Numancia
Racing de Santander
Córdoba
Real Oviedo
Elche
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Poli Ejido
Sporting de Gijón
Jaén
Salamanca
Racing de Ferrol
20/04/2002
Poli Ejido
Atlético de Madrid
Xerez
Levante
21/04/2002
Burgos CF
Numancia
Leganés
Salamanca
Extremadura
Córdoba
Gimnàstic de Tarragona
Murcia
Racing de Ferrol
Recreativo de Huelva
Jaén
Badajoz
Real Oviedo
Elche
Racing de Santander
Albacete
Eibar
Sporting de Gijón
27/04/2002
Atlético de Madrid
Gimnàstic de Tarragona
Elche
Extremadura
Poli Ejido
Xerez
28/04/2002
Albacete
Burgos CF
Badajoz
Eibar
Numancia
Jaén
Córdoba
Racing de Santander
Recreativo de Huelva
Leganés
Murcia
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Salamanca
Levante
04/05/2002
Leganés
Sporting de Gijón
Extremadura
Murcia
Gimnàstic de Tarragona
Poli Ejido
Jaén
Albacete
Racing de Santander
Elche
Eibar
Numancia
Xerez
Salamanca
05/05/2002
Burgos CF
Córdoba
Levante
Recreativo de Huelva
Racing de Ferrol
Badajoz
Real Oviedo
Atlético de Madrid
11/05/2002
Atlético de Madrid
Extremadura
Gimnàstic de Tarragona
Xerez
Córdoba
Jaén
Recreativo de Huelva
Salamanca
Sporting de Gijón
Levante
12/05/2002
Albacete
Eibar
Badajoz
Leganés
Numancia
Racing de Ferrol
Elche
Burgos CF
Poli Ejido
Real Oviedo
Murcia
Racing de Santander
18/05/2002
Racing de Ferrol
Albacete
19/05/2002
Burgos CF
Murcia
Leganés
Numancia
Extremadura
Poli Ejido
Levante
Badajoz
Recreativo de Huelva
Xerez
Jaén
Elche
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Santander
Atlético de Madrid
Eibar
Córdoba
Salamanca
Sporting de Gijón
25/05/2002
Albacete
Leganés
Atlético de Madrid
Burgos CF
Badajoz
Salamanca
Numancia
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Extremadura
Córdoba
Racing de Ferrol
Elche
Eibar
Poli Ejido
Racing de Santander
Murcia
Jaén
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Xerez
Real Oviedo
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Atlético de Madrid79422310968441235
2Racing de Santander71421914958371147
3Recreativo de Huelva69421815947351116
4Xerez66421991443421359
5Elche654217141152391106
6Sporting de Gijón6442171312574712813
7Real Oviedo5842131910414010811
8Eibar584214161241271097
9Racing de Ferrol56421681858601056
10Albacete564215111643421024
11Salamanca544213151452531137
12Badajoz53421581943521338
13Córdoba534214111746511046
14Leganés534213141540461147
15Murcia524212161437381103
16Burgos CF524212161431371288
17Numancia514213121745531264
18Poli Ejido5042121416414814810
19Levante5042121416415413011
20Gimnàstic de Tarragona494212131745491139
21Extremadura434210131937501045
22Jaén42421192230521249
Destacats
 NomDem GolsClub
Diego Alonso
22
Makukula
20
Villa
18
Nino
17
Irurzun
17
Raúl Molina
15
Pineda
14
Correa
13
Loreto
13
Mena
12
Bodipo
11
Miguel Ángel
10
Geni
10
Javi Guerrero
10
Basti
9
 NomDem GroguesClub
Óscar Sánchez
19
Joyce Moreno
18
Arturo
15
Gurrutxaga
15
Gustavo Cañizares
15
Óscar
14
Lima
14
Juan
14
Jesule
14
Garitano
13
Ángel Rodríguez
13
Cañas
13
Ríos
13
Lambea
13
Aurelio
13
Gols:
996
Gols Per Partit:
2,16
Targetes Grogues:
2592
Targetes Grogues Per Partit:
5,61
Expulsions:
161
Expulsions Per Partit:
0,35
Estrangers:
116
Percentatge Estrangers:
18,86
Victòries locals:
193
Victòries visitants:
127
Empats:
142
Màxima victòria local:
7-0 Eibar-Levante
Màxima victòria visitant:
1-5 Numancia-Burgos CF
Millor ratxa guanyadora:
Badajoz: 7 Partits (Jornades 12-18)
Pitjor ratxa perdedora:
Córdoba: 5 Partits (Jornades 34-38)
Millor ratxa no perdent:
Recreativo de Huelva: 12 Partits (Jornades 15-26)
Pitjor ratxa no guanyant:
Burgos CF: 11 Partits (Jornades 23-33)
Progrés
Matriu
AlbAtlBadBurCórEibElcExtGimJaéLegLevMurNumPolRaciRacReaRecSalSpoXer
Albacete-2-12-02-10-00-00-21-11-04-01-23-01-03-12-12-10-11-10-00-11-23-0
Atlético de Madrid3-2-1-01-10-01-04-03-23-32-00-22-14-22-21-01-12-00-01-12-10-10-0
Badajoz2-30-1-2-30-10-11-32-22-11-03-22-21-10-00-12-13-21-01-02-21-21-0
Burgos CF0-00-40-1-0-10-00-01-01-00-00-00-10-11-12-02-40-01-11-30-00-03-1
Córdoba3-10-21-21-1-0-23-02-01-12-11-13-12-11-00-11-10-40-10-04-21-20-0
Eibar1-00-30-11-02-1-3-10-03-11-10-07-00-12-04-22-02-21-11-10-12-02-0
Elche1-05-11-02-02-30-0-0-01-01-31-02-21-11-12-00-01-12-01-14-11-04-0
Extremadura0-02-00-42-03-20-11-0-1-05-02-11-00-20-21-11-22-01-10-30-11-20-1
Gimnàstic de Tarragona0-11-21-10-01-01-01-23-1-0-20-11-01-13-12-22-00-01-01-22-21-12-1
Jaén1-01-00-10-01-20-00-11-00-1-1-00-10-01-23-11-40-01-31-10-13-30-2
Leganés1-20-31-00-01-11-00-02-02-12-0-2-10-00-12-02-21-41-30-03-10-20-1
Levante1-12-40-10-03-10-01-11-02-20-11-2-0-00-10-03-11-10-00-12-24-30-1
Murcia0-03-11-11-21-00-02-12-10-23-00-00-1-1-20-11-20-01-12-03-33-10-0
Numancia1-01-21-21-50-21-11-10-00-01-01-01-21-0-3-04-00-11-20-02-23-11-1
Poli Ejido2-01-21-00-11-10-00-00-01-01-01-11-00-03-4-3-01-03-00-02-52-21-1
Racing de Ferrol2-01-11-03-01-31-11-02-01-20-13-01-22-02-12-1-2-00-21-13-11-22-2
Racing de Santander3-11-03-00-22-01-10-01-13-02-03-14-21-04-02-10-1-1-11-52-02-11-0
Real Oviedo0-02-31-02-03-11-03-61-10-20-00-01-12-00-01-12-10-0-1-10-00-21-0
Recreativo de Huelva3-11-32-00-12-11-01-03-21-00-31-20-00-11-01-01-01-10-2-2-00-02-1
Salamanca2-00-02-20-10-01-01-00-03-30-11-00-10-02-00-23-11-23-02-3-1-21-1
Sporting de Gijón0-02-13-00-13-01-00-11-11-13-21-10-10-12-11-15-31-10-03-11-1-0-1
Xerez1-20-12-01-01-01-02-01-22-11-03-30-13-12-12-12-12-12-10-00-21-0-
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error