Temporada 1997-98 2ª Divisió Grup I

Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Cacereño783824687236999
2Madrid B7238233127040742
3Deportivo B7238226105127964
4Talavera71382189654611110
5Racing Ferrol713821895938809
6Lugo6538181195546915
7Getafe573817615454011015
8Sporting B573814159484410215
9Fuenlabrada54381591454551268
10Pontevedra53381411134340816
11Langreo503812141249491104
12Oviedo B483812121451531035
13Plasencia4638121016485410714
14Moralo433812719385512111
15Caudal4238101216435711110
16Avilés403891316374711213
17As Pontes39381091938561067
18Rayo Majadahonda353898214359939
19Carabanchel28385132029621006
20Leganés B2638752635691096
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Resultats
16/05/1998Oviedo B41Caudal
16/05/1998Plasencia21Leganés B
17/05/1998Avilés20Pontevedra
17/05/1998Moralo31Rayo Majadahonda
17/05/1998Fuenlabrada04Madrid B
17/05/1998Lugo20Getafe
17/05/1998Carabanchel01Cacereño
17/05/1998Racing Ferrol11Talavera
17/05/1998As Pontes11Langreo
17/05/1998Deportivo B20Sporting B
Destacats
 NomDem GolsClub
Quini
26
Borge
21
Toño Ruiz
21
Nacho Sierra
20
Edu
19
Mista
18
Revilla
16
Iñaki Cenzano
14
Couto
14
Marín
14
Pazolo
12
Maikel
12
Rubén Suárez
12
Guerrero
11
Carlos García
11
 NomDem GroguesClub
Vázquez
19
Arellano
16
Padilla
16
Ramiro
16
Arrieta
15
Jorge Ordóñez
14
Álvaro
14
Toño
14
Juan Carlos
14
Bercianos
13
Domingo
13
Reyero
13
Juan Díaz
13
Fermín
13
José Alberto
13
NomPTGTV
Felipe Rosón11453
Cimas Orduña9355
Alonso Rodríguez9435
Pardo Clérigo9390
González Díez8433
Ruiz Campo8497
Hernández Velázquez8493
Sobrino Rodríguez8709
Lobos Enríquez7242
Gamo Núñez7362
García Menocal7467
Ramírez Domínguez6352
Parada Martínez6381
Pino Zamorano6282
García Rubio6222
Iglesias Figueroa6446
Iglesias Villanueva5337
Gauna Rodríguez5212
Aguirre Huerga5250
Zamora Aguilar5371
Ramírez Morales5201
Pereira Sotelo5250
Caballero Montero5171
Rey Rodil5292
Cadavieco Villanueva5170
Sanjorge Otero5271
Jallas Amigo5161
Hevia Obras5303
Ferreiro Varela5250
Bello Rebolo5231
López López5261
Fernández García5270
Calvo Franco5273
Gea Verdugo5281
Montes Llaneza5230
Ramírez Martos4190
Quintana Mendiola4201
Barea López4182
García Delgado4213
Pérez Pérez4262
Bastos Martínez4241
Rodríguez Costa4242
Rábade Prieto4190
Villalba Reneses4255
Herrero Portal4171
Gutiérrez Roldán4152
Teixeira Vitienes4222
Gil Oteiza4264
Adrover Mulet4180
Velasco Carballo4252
Basterretxea Bitorika4272
García de la Rosa4141
Marmolejo Martínez3211
Méndez Núñez3170
Fernández González3121
Rosanes González3254
Delgado Ferreiro3152
Peregrín Pérez3230
Sánchez-Real Linacero3211
Pérez Lima3223
Ceballos Silva3180
Fernández Fernández3152
Lomas Pérez3120
Del Amo Cagigas3191
Baños Martínez3244
García Payán3201
Pérez Riverol3162
Bro Sáez330
Megía Dávila3212
Toledo Fernández3161
Gómez Gómez2120
Rebollo Soto261
Cuchillo Castillo2150
Pérez Badía2144
Pinar Martínez2112
San Miguel Mayo2142
Vázquez Veiga280
Rubinos Pérez291
Hernández Rodríguez2133
García Rodríguez2100
Sánchez García2142
García Domínguez181
Pérez Izquierdo132
Ariza Villanueva141
Paradas Romero162
Lara Rodríguez192
Lizondo Cortés1100
Gómez Sal161
Benítez Barrios160
De Diego Pagola162
Martínez Franco151
Matoso Aguilar170
Mesa Hurtado160
Diestro Manzano130
González Segura120
García Pulido170
Soberats Mas151
Martínez Terrén140
Cerezuela Caravaca160
Suárez Betancor121
Rodado Rodríguez190
Rico Íñiguez000
Gols:
973
Gols Per Partit:
2,56
Targetes Grogues:
2042
Targetes Grogues Per Partit:
5,37
Expulsions:
168
Expulsions Per Partit:
0,44
Estrangers:
62
Percentatge Estrangers:
12,02
Victòries locals:
179
Victòries visitants:
108
Empats:
93
Màxima victòria local:
7-1 Racing Ferrol-Leganés B
Màxima victòria visitant:
1-5 Talavera-Cacereño
Millor ratxa guanyadora:
Cacereño: 7 Partits (Jornades 4-10)
Pitjor ratxa perdedora:
As Pontes: 7 Partits (Jornades 16-22)
Millor ratxa no perdent:
Sporting B: 14 Partits (Jornades 1-14)
Pitjor ratxa no guanyant:
Carabanchel: 22 Partits (Jornades 1-22)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/02/2017
Notificar error