Temporada 1951-52 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
09/09/1951
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés
UD Huesca
Alavés
Sabadell
Caudal
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Barakaldo
Osasuna
Lucense
Badalona
Racing de Ferrol
Orensana
Lleida
16/09/1951
Logroñés
Orensana
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Barakaldo
Sant Andreu
Lucense
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Osasuna
Lleida
Badalona
23/09/1951
Logroñés
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Caudal
UD Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Barakaldo
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Osasuna
Lleida
Orensana
Badalona
24/09/1951
Sant Andreu
Lucense
30/09/1951
Alavés
Orensana
Caudal
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
UD Huesca
Sabadell
Lucense
Racing de Ferrol
Sant Andreu
Lleida
Real Oviedo
Badalona
Osasuna
07/10/1951
Alavés
Caudal
Logroñés
Gimnàstic de Tarragona
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
UD Huesca
Lucense
Sabadell
Racing de Ferrol
Sant Andreu
Lleida
Real Oviedo
Badalona
Orensana
Osasuna
14/10/1951
Caudal
Orensana
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Barakaldo
Logroñés
Lucense
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
UD Huesca
Lleida
Sabadell
Osasuna
Real Oviedo
Badalona
Sant Andreu
21/10/1951
Caudal
Gimnàstic de Tarragona
Alavés
Barakaldo
Logroñés
Lucense
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
UD Huesca
Lleida
Sabadell
Badalona
Orensana
Real Oviedo
Sant Andreu
Osasuna
28/10/1951
Gimnàstic de Tarragona
Orensana
Barakaldo
Caudal
Lucense
Alavés
Racing de Ferrol
Logroñés
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Sabadell
Real Oviedo
Sant Andreu
Badalona
UD Huesca
01/11/1951
Racing de Ferrol
Alavés
04/11/1951
Gimnàstic de Tarragona
Barakaldo
Caudal
Lucense
Orensana
Sant Andreu
Logroñés
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
UD Huesca
Osasuna
Sabadell
Real Oviedo
11/11/1951
Barakaldo
Orensana
Lucense
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Caudal
Lleida
Alavés
Badalona
Logroñés
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
UD Huesca
Sant Andreu
Sabadell
18/11/1951
Barakaldo
Lucense
Gimnàstic de Tarragona
Racing de Ferrol
Caudal
Lleida
Logroñés
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
Orensana
Sabadell
Alavés
Badalona
UD Huesca
Sant Andreu
25/11/1951
Lucense
Orensana
Racing de Ferrol
Barakaldo
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Badalona
Caudal
Osasuna
Alavés
Real Oviedo
Logroñés
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
UD Huesca
02/12/1951
Lucense
Racing de Ferrol
Barakaldo
Lleida
Gimnàstic de Tarragona
Badalona
Caudal
Osasuna
Alavés
Real Oviedo
Logroñés
Sant Andreu
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Orensana
UD Huesca
08/12/1951
Sant Andreu
Alavés
09/12/1951
Orensana
Racing de Ferrol
Lleida
Lucense
Badalona
Barakaldo
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Caudal
Sabadell
Logroñés
UD Huesca
Gimnástica de Torrelavega
16/12/1951
Racing de Ferrol
Lleida
Logroñés
UD Huesca
Lucense
Badalona
Barakaldo
Osasuna
Gimnàstic de Tarragona
Real Oviedo
Caudal
Sant Andreu
Alavés
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Orensana
30/12/1951
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Alavés
UD Huesca
Caudal
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Barakaldo
Real Oviedo
Lucense
Osasuna
Racing de Ferrol
Badalona
Lleida
Orensana
06/01/1952
Orensana
Logroñés
Gimnástica de Torrelavega
Alavés
UD Huesca
Caudal
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Barakaldo
Real Oviedo
Lucense
Osasuna
Racing de Ferrol
Badalona
Lleida
13/01/1952
Alavés
Logroñés
Caudal
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Sabadell
Lucense
Sant Andreu
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Lleida
Osasuna
Badalona
Orensana
Gimnàstic de Tarragona
UD Huesca
20/01/1952
Orensana
Alavés
Logroñés
Caudal
Gimnástica de Torrelavega
Gimnàstic de Tarragona
Lucense
Sabadell
UD Huesca
Barakaldo
Sant Andreu
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Lleida
Osasuna
Badalona
27/01/1952
Caudal
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
UD Huesca
Racing de Ferrol
Sabadell
Lleida
Sant Andreu
Badalona
Real Oviedo
Osasuna
Orensana
03/02/1952
Orensana
Caudal
Alavés
Gimnàstic de Tarragona
Logroñés
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
UD Huesca
Racing de Ferrol
Sabadell
Lleida
Sant Andreu
Badalona
Real Oviedo
Osasuna
10/02/1952
Gimnàstic de Tarragona
Caudal
Barakaldo
Alavés
Lucense
Logroñés
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
UD Huesca
Badalona
Sabadell
Osasuna
Sant Andreu
Real Oviedo
Orensana
17/02/1952
Orensana
Gimnàstic de Tarragona
Caudal
Barakaldo
Logroñés
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
UD Huesca
Badalona
Sabadell
Osasuna
Sant Andreu
Real Oviedo
Alavés
Lucense
24/02/1952
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Lucense
Caudal
Alavés
Racing de Ferrol
Lleida
Logroñés
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
UD Huesca
Real Oviedo
Sabadell
Sant Andreu
Orensana
02/03/1952
Orensana
Barakaldo
Gimnàstic de Tarragona
Lucense
Caudal
Racing de Ferrol
Alavés
Lleida
Logroñés
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
UD Huesca
Real Oviedo
Sabadell
Sant Andreu
09/03/1952
Lucense
Barakaldo
Racing de Ferrol
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Caudal
Badalona
Alavés
Osasuna
Logroñés
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
UD Huesca
Sabadell
Orensana
16/03/1952
Orensana
Lucense
Barakaldo
Racing de Ferrol
Caudal
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Lleida
Alavés
Osasuna
Logroñés
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Sant Andreu
UD Huesca
Sabadell
23/03/1952
Racing de Ferrol
Lucense
Lleida
Barakaldo
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Caudal
Real Oviedo
Alavés
Sant Andreu
Logroñés
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
UD Huesca
Orensana
06/04/1952
Racing de Ferrol
Orensana
Lucense
Lleida
Barakaldo
Badalona
Gimnàstic de Tarragona
Osasuna
Caudal
Real Oviedo
Alavés
Sant Andreu
Logroñés
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
UD Huesca
13/04/1952
Lleida
Racing de Ferrol
Badalona
Lucense
Osasuna
Barakaldo
Real Oviedo
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Caudal
Sabadell
Alavés
UD Huesca
Logroñés
Orensana
Gimnástica de Torrelavega
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Oviedo39301677662902
2Logroñés36301569484001
3Racing de Ferrol333011118554402
4Sabadell333013710584401
5Barakaldo333013710613201
6Osasuna33301299494103
7Lleida323014412415202
8Caudal323013611554501
9Alavés3030101010515001
10Gimnástica de Torrelavega293012513496000
11UD Huesca293013314566400
12Sant Andreu283012414515702
13Gimnàstic de Tarragona283091011517105
14Orensana24309615405601
15Badalona21307716496400
16Lucense203051015326301
Promoció Ascens
Promoció Permanència
*Per tal de reduir el nombre de grups a segona i tercera divisió, aquesta temporada en principi anaven a baixar els últims 6 classificats de cada grup i disputar una promoció de permanència els 3 anteriors. Dels 6 descendits directament, els dos últims fins i tot disputarien una promoció per mantenir-se en tercera. Finalment, la reestructuració no es va dur a terme, descendint a tercera directament els 3 últims classificats de cada grup. No obstant sí es van jugar les promocions, però sense cap efecte.
Destacats
 NomDem GolsClub
Echevarría
17
Alvarito
15
Remacha
15
Marcaida
14
Calvo
13
 Agustí
13
Sará
12
Segarra
12
San Emeterio
12
Rueda
12
Martín
12
Durán
11
Badal
11
Hériz
11
Ríos
11
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Gascón
1,232126
Goyo
1,462638
Amaro
1,482740
Pujolrás
1,612642
Garatea
1,832444
Ochoa
22754
 Tarrasa
2,222249
Lozano
2,292455
Echezarreta
2,363071
Gols:
812
Gols Per Partit:
3,38
Expulsions:
23
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
66
Percentatge Estrangers:
19,58
Victòries locals:
165
Victòries visitants:
19
Empats:
56
Màxima victòria local:
8-0 Racing de Ferrol-Sant Andreu
Màxima victòria visitant:
2-5 Badalona-Caudal
Millor ratxa guanyadora:
Sabadell: 5 Partits (Jornades 1-5)
Pitjor ratxa perdedora:
Badalona: 6 Partits (Jornades 11-16)
Millor ratxa no perdent:
Racing de Ferrol: 8 Partits (Jornades 6-13)
Pitjor ratxa no guanyant:
Lucense: 10 Partits (Jornades 21-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error