Temporada 2015-16 Primera Divisió

Copa del Rei
Supercopa
Pichichi
Zamora
Resultats
21/08/2015
Málaga
Sevilla
22/08/2015
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Espanyol
Getafe
Atlético de Madrid
Las Palmas
Rayo Vallecano
Valencia
23/08/2015
Athletic Club
Barcelona
Sporting de Gijón
Real Madrid
Levante
Celta de Vigo
Betis
Villarreal
24/08/2015
Granada
Eibar
28/08/2015
Villarreal
Espanyol
29/08/2015
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Barcelona
Málaga
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Real Madrid
Betis
30/08/2015
Eibar
Athletic Club
Valencia
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Atlético de Madrid
Las Palmas
Levante
Getafe
Granada
11/09/2015
Levante
Sevilla
12/09/2015
Espanyol
Real Madrid
Sporting de Gijón
Valencia
Atlético de Madrid
Barcelona
Betis
Real Sociedad
13/09/2015
Granada
Villarreal
Athletic Club
Getafe
Celta de Vigo
Las Palmas
Málaga
Eibar
14/09/2015
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
18/09/2015
Getafe
Málaga
19/09/2015
Real Madrid
Granada
Valencia
Betis
Eibar
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Espanyol
20/09/2015
Sevilla
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Villarreal
Athletic Club
Barcelona
Levante
Las Palmas
Rayo Vallecano
22/09/2015
Espanyol
Valencia
Atlético de Madrid
Getafe
Granada
Real Sociedad
23/09/2015
Levante
Eibar
Celta de Vigo
Barcelona
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Athletic Club
Real Madrid
Málaga
Villarreal
Las Palmas
Sevilla
24/09/2015
Betis
Deportivo de La Coruña
25/09/2015
Valencia
Granada
26/09/2015
Barcelona
Las Palmas
Real Madrid
Málaga
Villarreal
Atlético de Madrid
Sevilla
Rayo Vallecano
Eibar
Celta de Vigo
27/09/2015
Sporting de Gijón
Betis
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Getafe
Levante
Real Sociedad
Athletic Club
02/10/2015
Celta de Vigo
Getafe
03/10/2015
Sevilla
Barcelona
Granada
Deportivo de La Coruña
Espanyol
Sporting de Gijón
Las Palmas
Eibar
Málaga
Real Sociedad
04/10/2015
Rayo Vallecano
Betis
Athletic Club
Valencia
Levante
Villarreal
Atlético de Madrid
Real Madrid
17/10/2015
Real Madrid
Levante
Eibar
Sevilla
Barcelona
Rayo Vallecano
Valencia
Málaga
Betis
Espanyol
18/10/2015
Villarreal
Celta de Vigo
Real Sociedad
Atlético de Madrid
Getafe
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Athletic Club
19/10/2015
Sporting de Gijón
Granada
23/10/2015
Rayo Vallecano
Espanyol
24/10/2015
Celta de Vigo
Real Madrid
Granada
Betis
Sevilla
Getafe
Málaga
Deportivo de La Coruña
25/10/2015
Levante
Real Sociedad
Las Palmas
Villarreal
Barcelona
Eibar
Atlético de Madrid
Valencia
26/10/2015
Athletic Club
Sporting de Gijón
30/10/2015
Deportivo de La Coruña
Atlético de Madrid
31/10/2015
Real Madrid
Las Palmas
Valencia
Levante
Villarreal
Sevilla
Getafe
Barcelona
Real Sociedad
Celta de Vigo
01/11/2015
Eibar
Rayo Vallecano
Espanyol
Granada
Sporting de Gijón
Málaga
Betis
Athletic Club
06/11/2015
Las Palmas
Real Sociedad
07/11/2015
Celta de Vigo
Valencia
Levante
Deportivo de La Coruña
Eibar
Getafe
Rayo Vallecano
Granada
Málaga
Betis
08/11/2015
Athletic Club
Espanyol
Barcelona
Villarreal
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Sevilla
Real Madrid
21/11/2015
Real Sociedad
Sevilla
Real Madrid
Barcelona
Espanyol
Málaga
Valencia
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
22/11/2015
Sporting de Gijón
Levante
Villarreal
Eibar
Granada
Athletic Club
Betis
Atlético de Madrid
23/11/2015
Getafe
Rayo Vallecano
27/11/2015
Levante
Betis
28/11/2015
Barcelona
Real Sociedad
Atlético de Madrid
Espanyol
Málaga
Granada
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
29/11/2015
Getafe
Villarreal
Eibar
Real Madrid
Rayo Vallecano
Athletic Club
Sevilla
Valencia
05/12/2015
Real Madrid
Getafe
Granada
Atlético de Madrid
Valencia
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Betis
Celta de Vigo
06/12/2015
Real Sociedad
Eibar
Villarreal
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Las Palmas
Athletic Club
Málaga
07/12/2015
Espanyol
Levante
11/12/2015
Getafe
Real Sociedad
12/12/2015
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Levante
Granada
Celta de Vigo
Espanyol
Sevilla
Sporting de Gijón
Las Palmas
Betis
13/12/2015
Rayo Vallecano
Málaga
Eibar
Valencia
Atlético de Madrid
Athletic Club
Villarreal
Real Madrid
19/12/2015
Valencia
Getafe
Espanyol
Las Palmas
Betis
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Eibar
20/12/2015
Real Madrid
Rayo Vallecano
Real Sociedad
Villarreal
Athletic Club
Levante
Granada
Celta de Vigo
Málaga
Atlético de Madrid
17/02/2016
Sporting de Gijón
Barcelona
30/12/2015
Levante
Málaga
Real Madrid
Real Sociedad
Rayo Vallecano
Atlético de Madrid
Sevilla
Espanyol
Eibar
Sporting de Gijón
Barcelona
Betis
Celta de Vigo
Athletic Club
Getafe
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Granada
31/12/2015
Villarreal
Valencia
02/01/2016
Espanyol
Barcelona
Atlético de Madrid
Levante
Málaga
Celta de Vigo
03/01/2016
Rayo Vallecano
Real Sociedad
Betis
Eibar
Granada
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Villarreal
Athletic Club
Las Palmas
Valencia
Real Madrid
04/01/2016
Sporting de Gijón
Getafe
09/01/2016
Barcelona
Granada
Getafe
Betis
Sevilla
Athletic Club
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Levante
Rayo Vallecano
10/01/2016
Villarreal
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Valencia
Eibar
Espanyol
Las Palmas
Málaga
Celta de Vigo
Atlético de Madrid
16/01/2016
Sevilla
Málaga
Celta de Vigo
Levante
Villarreal
Betis
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
17/01/2016
Valencia
Rayo Vallecano
Real Madrid
Sporting de Gijón
Getafe
Espanyol
Las Palmas
Atlético de Madrid
Barcelona
Athletic Club
18/01/2016
Eibar
Granada
22/01/2016
Sporting de Gijón
Real Sociedad
23/01/2016
Málaga
Barcelona
Espanyol
Villarreal
Granada
Getafe
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
24/01/2016
Athletic Club
Eibar
Atlético de Madrid
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Valencia
Betis
Real Madrid
25/01/2016
Levante
Las Palmas
30/01/2016
Barcelona
Atlético de Madrid
Eibar
Málaga
Getafe
Athletic Club
Villarreal
Granada
Real Sociedad
Betis
31/01/2016
Sevilla
Levante
Valencia
Sporting de Gijón
Las Palmas
Celta de Vigo
Real Madrid
Espanyol
01/02/2016
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
05/02/2016
Málaga
Getafe
06/02/2016
Atlético de Madrid
Eibar
Rayo Vallecano
Las Palmas
Athletic Club
Villarreal
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
07/02/2016
Levante
Barcelona
Betis
Valencia
Celta de Vigo
Sevilla
Granada
Real Madrid
08/02/2016
Espanyol
Real Sociedad
12/02/2016
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
13/02/2016
Real Madrid
Athletic Club
Villarreal
Málaga
Valencia
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Betis
14/02/2016
Real Sociedad
Granada
Sevilla
Las Palmas
Getafe
Atlético de Madrid
Eibar
Levante
Barcelona
Celta de Vigo
19/02/2016
Levante
Getafe
20/02/2016
Las Palmas
Barcelona
Espanyol
Deportivo de La Coruña
Betis
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Eibar
21/02/2016
Rayo Vallecano
Sevilla
Málaga
Real Madrid
Athletic Club
Real Sociedad
Granada
Valencia
Atlético de Madrid
Villarreal
26/02/2016
Eibar
Las Palmas
27/02/2016
Real Madrid
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Espanyol
Getafe
Celta de Vigo
Betis
Rayo Vallecano
Real Sociedad
Málaga
28/02/2016
Villarreal
Levante
Valencia
Athletic Club
Deportivo de La Coruña
Granada
Barcelona
Sevilla
01/03/2016
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Las Palmas
Getafe
02/03/2016
Athletic Club
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Eibar
Celta de Vigo
Villarreal
Málaga
Valencia
Levante
Real Madrid
03/03/2016
Granada
Sporting de Gijón
Espanyol
Betis
Rayo Vallecano
Barcelona
05/03/2016
Real Madrid
Celta de Vigo
Villarreal
Las Palmas
Getafe
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Málaga
06/03/2016
Betis
Granada
Eibar
Barcelona
Real Sociedad
Levante
Sporting de Gijón
Athletic Club
Valencia
Atlético de Madrid
07/03/2016
Espanyol
Rayo Vallecano
11/03/2016
Málaga
Sporting de Gijón
12/03/2016
Barcelona
Getafe
Celta de Vigo
Real Sociedad
Atlético de Madrid
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Eibar
13/03/2016
Levante
Valencia
Sevilla
Villarreal
Athletic Club
Betis
Las Palmas
Real Madrid
14/03/2016
Granada
Espanyol
18/03/2016
Getafe
Eibar
19/03/2016
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Las Palmas
Granada
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Levante
Betis
Málaga
20/03/2016
Espanyol
Athletic Club
Villarreal
Barcelona
Valencia
Celta de Vigo
Real Madrid
Sevilla
01/04/2016
Rayo Vallecano
Getafe
02/04/2016
Atlético de Madrid
Betis
Las Palmas
Valencia
Barcelona
Real Madrid
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
03/04/2016
Athletic Club
Granada
Málaga
Espanyol
Eibar
Villarreal
Sevilla
Real Sociedad
04/04/2016
Levante
Sporting de Gijón
08/04/2016
Granada
Málaga
09/04/2016
Real Madrid
Eibar
Espanyol
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Barcelona
Betis
Levante
10/04/2016
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Valencia
Sevilla
Villarreal
Getafe
Athletic Club
Rayo Vallecano
11/04/2016
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
15/04/2016
Levante
Espanyol
16/04/2016
Getafe
Real Madrid
Las Palmas
Sporting de Gijón
Eibar
Real Sociedad
Celta de Vigo
Betis
17/04/2016
Málaga
Athletic Club
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Atlético de Madrid
Granada
Rayo Vallecano
Villarreal
Barcelona
Valencia
19/04/2016
Espanyol
Celta de Vigo
Betis
Las Palmas
20/04/2016
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Valencia
Eibar
Sporting de Gijón
Sevilla
Athletic Club
Atlético de Madrid
Málaga
Rayo Vallecano
Real Madrid
Villarreal
21/04/2016
Real Sociedad
Getafe
Granada
Levante
22/04/2016
Las Palmas
Espanyol
23/04/2016
Rayo Vallecano
Real Madrid
Atlético de Madrid
Málaga
Barcelona
Sporting de Gijón
Eibar
Deportivo de La Coruña
24/04/2016
Levante
Athletic Club
Sevilla
Betis
Getafe
Valencia
Villarreal
Real Sociedad
25/04/2016
Celta de Vigo
Granada
29/04/2016
Sporting de Gijón
Eibar
30/04/2016
Real Sociedad
Real Madrid
Atlético de Madrid
Rayo Vallecano
Betis
Barcelona
Granada
Las Palmas
01/05/2016
Athletic Club
Celta de Vigo
Espanyol
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Getafe
Valencia
Villarreal
02/05/2016
Málaga
Levante
08/05/2016
Eibar
Betis
Villarreal
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Espanyol
Sevilla
Granada
Las Palmas
Athletic Club
Celta de Vigo
Málaga
Real Madrid
Valencia
Getafe
Sporting de Gijón
Levante
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Rayo Vallecano
13/05/2016
Valencia
Real Sociedad
14/05/2016
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Granada
Barcelona
Atlético de Madrid
Celta de Vigo
Athletic Club
Sevilla
15/05/2016
Málaga
Las Palmas
Espanyol
Eibar
Sporting de Gijón
Villarreal
Betis
Getafe
Rayo Vallecano
Levante
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Barcelona9138294511229661
2Real Madrid9038286411034715
3Atlético de Madrid883828466318903
4Villarreal64381810104435994
5Athletic Club6238188125845856
6Celta de Vigo60381791251591137
7Sevilla523814101451501018
8Málaga483812121438351085
9Real Sociedad48381391645481065
10Betis453811121534521105
11Las Palmas4438128184553974
12Valencia443811111646481077
13Espanyol43381271940741255
14Eibar433811101749611064
15Deportivo de La Coruña4238818124561834
16Granada39381091946691397
17Sporting de Gijón39381091940621026
18Rayo Vallecano383891118527311210
19Getafe3638992037671286
20Levante3238882237701296
Lliga de campions
Europa League
Destacats
 NomDem GolsClub
Luis Suárez
40
Cristiano Ronaldo
35
Messi
26
Neymar
24
Benzema
24
Griezmann
22
Aduriz
20
Bale
19
Rubén Castro
19
Borja Bastón
18
Lucas Pérez
17
Gameiro
16
El-Arabi
16
Iago Aspas
14
Agirretxe
13
 NomDem GroguesClub
Rubén Pérez
17
Recio
16
Pablo Hernández
15
Illarramendi
15
Escalante
15
Dani García
15
Diop
14
Mustafi
13
Víctor Sánchez
13
Verza
13
Piqué
12
Gabi
12
Soldado
12
Charles
12
Roque Mesa
12
Gols:
1043
Gols Per Partit:
2,74
Targetes Grogues:
2077
Targetes Grogues Per Partit:
5,47
Expulsions:
108
Expulsions Per Partit:
0,28
Estrangers:
243
Percentatge Estrangers:
40,37
Victòries locals:
183
Victòries visitants:
105
Empats:
92
Màxima victòria local:
10-2 Real Madrid-Rayo Vallecano
Màxima victòria visitant:
0-8 Deportivo de La Coruña-Barcelona
Millor ratxa guanyadora:
Real Madrid: 12 Partits (Jornades 27-38)
Pitjor ratxa perdedora:
Getafe: 7 Partits (Jornades 21-27)
Millor ratxa no perdent:
Barcelona: 23 Partits (Jornades 8-30)
Pitjor ratxa no guanyant:
Deportivo de La Coruña: 13 Partits (Jornades 17-29)
Progrés
Matriu
Última actualització: 06/12/2017
Notificar error