Temporada 1965-66 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
05/09/1965
Condal
Lleida
L'Hospitalet
Racing de Santander
Badalona
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
Europa
Celta de Vigo
Burgos
Real Oviedo
Barakaldo
Langreo
Sporting de Gijón
Osasuna
Indautxu
11/09/1965
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
Barakaldo
L'Hospitalet
12/09/1965
Europa
Langreo
Lleida
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Condal
Burgos
Badalona
Racing de Santander
Osasuna
Indautxu
Celta de Vigo
19/09/1965
Condal
Europa
Badalona
Indautxu
L'Hospitalet
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Lleida
Deportivo de La Coruña
Burgos
Celta de Vigo
Racing de Santander
Osasuna
Barakaldo
Langreo
Real Sociedad
26/09/1965
L'Hospitalet
Lleida
Europa
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Condal
Racing de Santander
Badalona
Indautxu
Deportivo de La Coruña
Barakaldo
Celta de Vigo
Real Oviedo
Osasuna
Burgos
Langreo
03/10/1965
Condal
Burgos
Badalona
Barakaldo
Lleida
Europa
Osasuna
L'Hospitalet
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Langreo
Indautxu
Celta de Vigo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Real Sociedad
10/10/1965
L'Hospitalet
Celta de Vigo
Lleida
Osasuna
Real Sociedad
Europa
Real Oviedo
Badalona
Burgos
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
Barakaldo
Deportivo de La Coruña
12/10/1965
Indautxu
Condal
17/10/1965
Europa
Burgos
Condal
Racing de Santander
Badalona
L'Hospitalet
Real Sociedad
Lleida
Langreo
Barakaldo
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Indautxu
Celta de Vigo
Osasuna
31/10/1965
L'Hospitalet
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Badalona
Indautxu
Europa
Barakaldo
Condal
Celta de Vigo
Lleida
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Langreo
Burgos
Real Sociedad
14/11/1965
Badalona
Celta de Vigo
Europa
Racing de Santander
Lleida
Burgos
Condal
Real Oviedo
Langreo
L'Hospitalet
Sporting de Gijón
Barakaldo
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Real Sociedad
Indautxu
21/11/1965
L'Hospitalet
Condal
Badalona
Lleida
Barakaldo
Europa
Racing de Santander
Real Sociedad
Osasuna
Langreo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Indautxu
Burgos
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
28/11/1965
Europa
Real Oviedo
Condal
Osasuna
Indautxu
Lleida
Sporting de Gijón
L'Hospitalet
Deportivo de La Coruña
Badalona
Burgos
Racing de Santander
Langreo
Celta de Vigo
Real Sociedad
Barakaldo
05/12/1965
L'Hospitalet
Europa
Badalona
Langreo
Celta de Vigo
Condal
Lleida
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Real Sociedad
Osasuna
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Indautxu
Barakaldo
Burgos
12/12/1965
Europa
Osasuna
Condal
Badalona
Lleida
Racing de Santander
Real Sociedad
L'Hospitalet
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Langreo
Deportivo de La Coruña
Burgos
Real Oviedo
Indautxu
Barakaldo
19/12/1965
Badalona
Sporting de Gijón
L'Hospitalet
Burgos
Deportivo de La Coruña
Condal
Celta de Vigo
Europa
Barakaldo
Racing de Santander
Real Oviedo
Indautxu
Osasuna
Real Sociedad
21/12/1965
Langreo
Lleida
25/12/1965
Condal
Langreo
26/12/1965
Europa
Badalona
Lleida
Barakaldo
Indautxu
L'Hospitalet
Real Sociedad
Celta de Vigo
Burgos
Osasuna
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Real Oviedo
02/01/1966
Europa
Deportivo de La Coruña
Lleida
Condal
Real Sociedad
Badalona
Racing de Santander
L'Hospitalet
Burgos
Celta de Vigo
Barakaldo
Real Oviedo
Indautxu
Osasuna
Sporting de Gijón
Langreo
06/01/1966
L'Hospitalet
Barakaldo
Badalona
Burgos
Condal
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Lleida
Langreo
Europa
Celta de Vigo
Indautxu
Osasuna
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
09/01/1966
Europa
Condal
Lleida
Sporting de Gijón
Indautxu
Badalona
Real Oviedo
L'Hospitalet
Burgos
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Celta de Vigo
Barakaldo
Osasuna
Real Sociedad
Langreo
16/01/1966
Condal
Real Sociedad
Badalona
Racing de Santander
Lleida
L'Hospitalet
Sporting de Gijón
Europa
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Celta de Vigo
Barakaldo
Osasuna
Real Oviedo
Langreo
Burgos
23/01/1966
Europa
Lleida
L'Hospitalet
Osasuna
Burgos
Condal
Barakaldo
Badalona
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Langreo
Real Oviedo
Celta de Vigo
Real Sociedad
Sporting de Gijón
30/01/1966
Europa
Real Sociedad
Condal
Indautxu
Badalona
Real Oviedo
Osasuna
Lleida
Celta de Vigo
L'Hospitalet
Sporting de Gijón
Burgos
Langreo
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Barakaldo
06/02/1966
L'Hospitalet
Badalona
Lleida
Real Sociedad
Racing de Santander
Condal
Burgos
Europa
Barakaldo
Langreo
Indautxu
Sporting de Gijón
Osasuna
Celta de Vigo
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
13/02/1966
Condal
Barakaldo
Europa
Indautxu
Badalona
Osasuna
Lleida
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
L'Hospitalet
Real Sociedad
Burgos
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
Real Oviedo
20/02/1966
L'Hospitalet
Langreo
Burgos
Lleida
Racing de Santander
Europa
Real Oviedo
Condal
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Real Sociedad
Barakaldo
Sporting de Gijón
22/02/1966
Celta de Vigo
Badalona
26/02/1966
Condal
L'Hospitalet
27/02/1966
Europa
Barakaldo
Lleida
Badalona
Burgos
Indautxu
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Real Sociedad
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Real Oviedo
28/02/1966
Langreo
Osasuna
06/03/1966
Badalona
Deportivo de La Coruña
Lleida
Indautxu
Osasuna
Condal
Celta de Vigo
Langreo
L'Hospitalet
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Europa
Racing de Santander
Burgos
Barakaldo
Real Sociedad
13/03/1966
Europa
L'Hospitalet
Deportivo de La Coruña
Lleida
Burgos
Barakaldo
Sporting de Gijón
Osasuna
Condal
Celta de Vigo
Langreo
Badalona
Indautxu
Racing de Santander
Real Sociedad
Real Oviedo
18/03/1966
Deportivo de La Coruña
Langreo
19/03/1966
Barakaldo
Indautxu
Badalona
Condal
Racing de Santander
Lleida
20/03/1966
L'Hospitalet
Real Sociedad
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Burgos
Osasuna
Europa
27/03/1966
Condal
Deportivo de La Coruña
Lleida
Langreo
Sporting de Gijón
Badalona
Indautxu
Real Oviedo
Europa
Celta de Vigo
Burgos
L'Hospitalet
Racing de Santander
Barakaldo
Real Sociedad
Osasuna
03/04/1966
Badalona
Europa
Langreo
Condal
Celta de Vigo
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
L'Hospitalet
Indautxu
Barakaldo
Lleida
Osasuna
Burgos
Real Oviedo
Racing de Santander
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Deportivo de La Coruña43301875531901
2Celta de Vigo39301758542801
3Sporting de Gijón36301569675003
4Real Oviedo34301389382200
5Burgos323013611424101
6Indautxu323014412474702
7Condal323014412554600
8Racing de Santander313011910384001
9Osasuna313013512394102
10Real Sociedad313013512504800
11Lleida3030101010373104
12Badalona303013413324102
13Langreo233010317375800
14Europa23309516334903
15L'Hospitalet19309120376302
16Barakaldo14305421245904
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Abel
26
Chapela
19
Martí Filosia
16
Montes
15
Feliu
15
Gárate
14
Arregui
14
Gento III
13
Del Álamo
12
Pocholo
11
Elizondo
11
Loureda
10
Zabalza
10
Urreisti
10
Vallejo
10
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Joanet
0,672819
Alarcia
0,733022
Ibarreche
0,933028
Patiño
1,033031
Luquin
1,22530
Solana
1,33039
García Fernández
1,522538
Junquera
1,652643
Gols:
683
Gols Per Partit:
2,85
Expulsions:
26
Expulsions Per Partit:
0,11
Estrangers:
44
Percentatge Estrangers:
13,13
Victòries locals:
157
Victòries visitants:
40
Empats:
43
Màxima victòria local:
8-1 Condal-Langreo
Màxima victòria visitant:
0-4 Indautxu-Osasuna
Millor ratxa guanyadora:
Sporting de Gijón: 5 Partits (Jornades 1-5)
Pitjor ratxa perdedora:
L'Hospitalet: 5 Partits (Jornades 5-9)
Millor ratxa no perdent:
Deportivo de La Coruña: 10 Partits (Jornades 3-12)
Pitjor ratxa no guanyant:
Racing de Santander: 8 Partits (Jornades 17-24)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error