Temporada 1949-50 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
04/09/1949
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Numancia
Arosa
Sporting de Gijón
Girona
Osasuna
Barakaldo
Sabadell
Erandio
Badalona
Lleida
Orensana
Real Zaragoza
Lucense
Gimnástica de Torrelavega
10/09/1949
Erandio
Osasuna
11/09/1949
Racing de Ferrol
Lucense
Arosa
Racing de Santander
Girona
Numancia
Barakaldo
Sporting de Gijón
Lleida
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Orensana
12/09/1949
Real Zaragoza
Badalona
18/09/1949
Racing de Ferrol
Arosa
Racing de Santander
Girona
Numancia
Barakaldo
Sporting de Gijón
Erandio
Osasuna
Lleida
Sabadell
Real Zaragoza
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
Orensana
25/09/1949
Arosa
Lucense
Girona
Racing de Ferrol
Barakaldo
Racing de Santander
Erandio
Numancia
Lleida
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Orensana
Badalona
01/10/1949
Racing de Ferrol
Barakaldo
02/10/1949
Arosa
Girona
Racing de Santander
Erandio
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Sabadell
Orensana
Lucense
Badalona
03/10/1949
Numancia
Lleida
09/10/1949
Lucense
Girona
Barakaldo
Arosa
Erandio
Racing de Ferrol
Lleida
Racing de Santander
Real Zaragoza
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Badalona
Sabadell
Orensana
Osasuna
16/10/1949
Girona
Barakaldo
Arosa
Erandio
Racing de Ferrol
Lleida
Racing de Santander
Real Zaragoza
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Orensana
Osasuna
Badalona
Lucense
Sabadell
23/10/1949
Barakaldo
Lucense
Erandio
Girona
Lleida
Arosa
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Santander
Orensana
Numancia
Badalona
Sporting de Gijón
Sabadell
Osasuna
30/10/1949
Barakaldo
Erandio
Girona
Lleida
Arosa
Real Zaragoza
Racing de Santander
Orensana
Numancia
Badalona
Sporting de Gijón
Sabadell
Lucense
Osasuna
01/11/1949
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
06/11/1949
Erandio
Lucense
Lleida
Barakaldo
Real Zaragoza
Girona
Gimnástica de Torrelavega
Arosa
Orensana
Racing de Ferrol
Badalona
Racing de Santander
Sabadell
Numancia
Osasuna
Sporting de Gijón
13/11/1949
Erandio
Lleida
Barakaldo
Real Zaragoza
Girona
Gimnástica de Torrelavega
Arosa
Orensana
Badalona
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Sabadell
Numancia
Osasuna
Lucense
Sporting de Gijón
20/11/1949
Lleida
Lucense
Real Zaragoza
Erandio
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Orensana
Girona
Badalona
Arosa
Sabadell
Racing de Ferrol
Osasuna
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Numancia
04/12/1949
Lleida
Real Zaragoza
Erandio
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Orensana
Girona
Badalona
Arosa
Sabadell
Racing de Ferrol
Osasuna
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Lucense
Numancia
11/12/1949
Lucense
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
Erandio
Orensana
Badalona
Barakaldo
Sabadell
Girona
Osasuna
Arosa
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Numancia
Racing de Santander
08/12/1949
Barakaldo
Sabadell
18/12/1949
Real Zaragoza
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
Orensana
Erandio
Badalona
Girona
Osasuna
Arosa
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Numancia
Racing de Santander
Lucense
31/12/1949
Erandio
Sabadell
01/01/1950
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Girona
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Orensana
Lleida
Badalona
Barakaldo
Osasuna
Arosa
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Lucense
08/01/1950
Lucense
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Arosa
Numancia
Girona
Sporting de Gijón
Barakaldo
Osasuna
Erandio
Sabadell
Lleida
Badalona
Real Zaragoza
Orensana
Gimnástica de Torrelavega
15/01/1950
Arosa
Racing de Ferrol
Girona
Racing de Santander
Barakaldo
Numancia
Erandio
Sporting de Gijón
Lleida
Osasuna
Real Zaragoza
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Orensana
Lucense
22/01/1950
Lucense
Arosa
Racing de Ferrol
Girona
Racing de Santander
Barakaldo
Numancia
Erandio
Sporting de Gijón
Lleida
Osasuna
Real Zaragoza
Sabadell
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Orensana
29/01/1950
Girona
Arosa
Barakaldo
Racing de Ferrol
Erandio
Racing de Santander
Lleida
Numancia
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Orensana
Sabadell
Badalona
Lucense
05/02/1950
Girona
Lucense
Arosa
Barakaldo
Racing de Ferrol
Erandio
Racing de Santander
Lleida
Numancia
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Orensana
Sabadell
Badalona
12/02/1950
Barakaldo
Girona
Erandio
Arosa
Lleida
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Racing de Santander
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Orensana
Sporting de Gijón
Badalona
Osasuna
Sabadell
Lucense
19/02/1950
Lucense
Barakaldo
Girona
Erandio
Arosa
Lleida
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Numancia
Orensana
Sporting de Gijón
Badalona
Osasuna
Sabadell
22/02/1950
Racing de Santander
Gimnástica de Torrelavega
26/02/1950
Lleida
Girona
Real Zaragoza
Arosa
Orensana
Racing de Santander
Badalona
Numancia
Sabadell
Sporting de Gijón
Osasuna
Lucense
27/02/1950
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
01/03/1950
Erandio
Barakaldo
05/03/1950
Lucense
Erandio
Barakaldo
Lleida
Girona
Real Zaragoza
Arosa
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Orensana
Racing de Santander
Badalona
Numancia
Sabadell
Sporting de Gijón
Osasuna
12/03/1950
Lleida
Erandio
Real Zaragoza
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Girona
Orensana
Arosa
Racing de Ferrol
Badalona
Sabadell
Racing de Santander
Osasuna
Numancia
Sporting de Gijón
Lucense
19/03/1950
Arosa
Badalona
25/03/1950
Erandio
Real Zaragoza
01/04/1950
Racing de Ferrol
Sabadell
02/04/1950
Racing de Santander
Osasuna
Lucense
Lleida
Numancia
Sporting de Gijón
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Girona
Orensana
09/04/1950
Real Zaragoza
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Erandio
Orensana
Barakaldo
Badalona
Girona
Sabadell
Arosa
Osasuna
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Numancia
Lucense
16/04/1950
Real Zaragoza
Lucense
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Orensana
Erandio
Barakaldo
Badalona
Girona
Sabadell
Arosa
Osasuna
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Numancia
23/04/1950
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza
Orensana
Lleida
Badalona
Erandio
Sabadell
Barakaldo
Osasuna
Girona
Sporting de Gijón
Arosa
Numancia
Racing de Ferrol
Lucense
Racing de Santander
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Racing de Santander48302406994702
2Lleida41302019764601
3Sporting de Gijón39301758894601
4Real Zaragoza38301749775903
5Gimnástica de Torrelavega37301578735402
6Sabadell303013413846301
7Osasuna283013215717701
8Orensana283011613444905
9Girona273012315496903
10Barakaldo263010614456202
11Lucense253012117546502
12Racing de Ferrol253011316638100
13Numancia243011217517103
14Erandio243011217548600
15Badalona233011118668001
16Arosa17307320448402
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Pío
31
Duque
28
Joseíto
25
Badenes
21
Fustero
18
Colino
18
Alfonso
18
Garro
18
Nemes
16
Roig
16
 NomDem GroguesClub
Gols:
1039
Gols Per Partit:
4,33
Expulsions:
29
Expulsions Per Partit:
0,12
Estrangers:
75
Percentatge Estrangers:
22,46
Victòries locals:
170
Victòries visitants:
45
Empats:
25
Màxima victòria local:
11-1 Sabadell-Erandio
Màxima victòria visitant:
3-7 Osasuna-Sporting de Gijón
Millor ratxa guanyadora:
Racing de Santander: 13 Partits (Jornades 1-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Arosa: 7 Partits (Jornades 8-14)
Millor ratxa no perdent:
Racing de Santander: 13 Partits (Jornades 1-13)
Pitjor ratxa no guanyant:
Gimnástica de Torrelavega: 8 Partits (Jornades 2-9)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error