Temporada 2014-15 2ª Divisió B Grup I

Resultats
23/08/2014
Lealtad
Celta de Vigo B
Tropezón
Cultural Leonesa
Atlético Astorga
Valladolid B
Compostela
Burgos CF
Zamora
Guijuelo
24/08/2014
Langreo
Racing de Ferrol
Coruxo
Marino de Luanco
Somozas
Avilés
Real Oviedo
Sporting de Gijón B
24/09/2014
Murcia
UD Logroñés
30/08/2014
Marino de Luanco
Lealtad
Avilés
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Murcia
31/08/2014
Sporting de Gijón B
Coruxo
Valladolid B
Zamora
Celta de Vigo B
Langreo
Cultural Leonesa
Compostela
Guijuelo
Tropezón
Burgos CF
Somozas
UD Logroñés
Atlético Astorga
06/09/2014
Atlético Astorga
Racing de Ferrol
Compostela
Guijuelo
Zamora
UD Logroñés
07/09/2014
Sporting de Gijón B
Avilés
Real Oviedo
Burgos CF
Tropezón
Valladolid B
Somozas
Cultural Leonesa
Coruxo
Lealtad
Murcia
Celta de Vigo B
Langreo
Marino de Luanco
14/09/2014
Valladolid B
Compostela
Celta de Vigo B
Atlético Astorga
Racing de Ferrol
Zamora
Marino de Luanco
Murcia
Lealtad
Langreo
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Guijuelo
Somozas
Avilés
Coruxo
Burgos CF
Sporting de Gijón B
UD Logroñés
Tropezón
20/09/2014
Atlético Astorga
Marino de Luanco
Murcia
Lealtad
Compostela
UD Logroñés
21/09/2014
Avilés
Burgos CF
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Guijuelo
Somozas
Valladolid B
Tropezón
Racing de Ferrol
Zamora
Celta de Vigo B
Coruxo
Langreo
27/09/2014
Racing de Ferrol
Compostela
28/09/2014
Valladolid B
Real Oviedo
UD Logroñés
Somozas
Celta de Vigo B
Tropezón
Langreo
Murcia
Lealtad
Atlético Astorga
Burgos CF
Coruxo
Guijuelo
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Avilés
Marino de Luanco
Zamora
04/10/2014
Sporting de Gijón B
Valladolid B
Atlético Astorga
Langreo
Coruxo
Murcia
05/10/2014
Somozas
Racing de Ferrol
Burgos CF
Cultural Leonesa
Real Oviedo
UD Logroñés
Tropezón
Marino de Luanco
Zamora
Lealtad
Avilés
Guijuelo
Compostela
Celta de Vigo B
11/10/2014
Lealtad
Tropezón
Guijuelo
Burgos CF
Marino de Luanco
Compostela
12/10/2014
Valladolid B
Avilés
Celta de Vigo B
Somozas
Cultural Leonesa
Coruxo
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Langreo
Zamora
Murcia
Atlético Astorga
UD Logroñés
Sporting de Gijón B
19/10/2014
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Guijuelo
Burgos CF
Valladolid B
Real Oviedo
Celta de Vigo B
Somozas
Marino de Luanco
Compostela
Lealtad
Tropezón
Langreo
Coruxo
Atlético Astorga
Zamora
Murcia
Avilés
UD Logroñés
25/10/2014
Valladolid B
Cultural Leonesa
26/10/2014
Celta de Vigo B
Sporting de Gijón B
Marino de Luanco
Real Oviedo
Langreo
Compostela
Lealtad
Somozas
Atlético Astorga
Zamora
Guijuelo
Coruxo
UD Logroñés
Burgos CF
Racing de Ferrol
Avilés
Murcia
Tropezón
02/11/2014
Avilés
Celta de Vigo B
Sporting de Gijón B
Marino de Luanco
Coruxo
Zamora
Guijuelo
Valladolid B
Cultural Leonesa
UD Logroñés
Burgos CF
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Lealtad
Somozas
Langreo
Tropezón
Atlético Astorga
Compostela
Murcia
08/11/2014
Lealtad
Sporting de Gijón B
Atlético Astorga
Compostela
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
09/11/2014
Valladolid B
Coruxo
Celta de Vigo B
Burgos CF
UD Logroñés
Guijuelo
Langreo
Real Oviedo
Murcia
Somozas
Zamora
Tropezón
Marino de Luanco
Avilés
15/11/2014
Guijuelo
Racing de Ferrol
16/11/2014
Avilés
Lealtad
Sporting de Gijón B
Langreo
Valladolid B
UD Logroñés
Coruxo
Tropezón
Cultural Leonesa
Celta de Vigo B
Burgos CF
Marino de Luanco
Real Oviedo
Murcia
Somozas
Atlético Astorga
Compostela
Zamora
22/11/2014
Racing de Ferrol
Valladolid B
23/11/2014
Lealtad
Burgos CF
Celta de Vigo B
Guijuelo
Atlético Astorga
Real Oviedo
UD Logroñés
Coruxo
Langreo
Avilés
Murcia
Sporting de Gijón B
Zamora
Somozas
Tropezón
Compostela
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
29/11/2014
Sporting de Gijón B
Atlético Astorga
Somozas
Tropezón
30/11/2014
Valladolid B
Celta de Vigo B
Coruxo
Compostela
UD Logroñés
Racing de Ferrol
Guijuelo
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Lealtad
Burgos CF
Langreo
Real Oviedo
Zamora
Avilés
Murcia
07/12/2014
Lealtad
Guijuelo
Langreo
Cultural Leonesa
Celta de Vigo B
UD Logroñés
Racing de Ferrol
Coruxo
Murcia
Burgos CF
Atlético Astorga
Avilés
Zamora
Sporting de Gijón B
Tropezón
Real Oviedo
Compostela
Somozas
08/12/2014
Marino de Luanco
Valladolid B
13/12/2014
Valladolid B
Lealtad
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Guijuelo
Langreo
Real Oviedo
Compostela
14/12/2014
Avilés
Zamora
Sporting de Gijón B
Tropezón
Coruxo
Somozas
UD Logroñés
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Murcia
Burgos CF
Atlético Astorga
20/12/2014
Lealtad
UD Logroñés
Atlético Astorga
Cultural Leonesa
Somozas
Real Oviedo
Langreo
Valladolid B
Murcia
Guijuelo
Compostela
Sporting de Gijón B
21/12/2014
Marino de Luanco
Racing de Ferrol
Coruxo
Celta de Vigo B
Zamora
Burgos CF
Tropezón
Avilés
03/01/2015
Racing de Ferrol
Lealtad
Avilés
Compostela
04/01/2015
Sporting de Gijón B
Somozas
Celta de Vigo B
Marino de Luanco
Valladolid B
Murcia
UD Logroñés
Langreo
Guijuelo
Atlético Astorga
Cultural Leonesa
Zamora
Burgos CF
Tropezón
Real Oviedo
Coruxo
11/01/2015
Sporting de Gijón B
Real Oviedo
Avilés
Somozas
Valladolid B
Atlético Astorga
Celta de Vigo B
Lealtad
Racing de Ferrol
Langreo
Burgos CF
Compostela
Cultural Leonesa
Tropezón
Guijuelo
Zamora
UD Logroñés
Murcia
Marino de Luanco
Coruxo
17/01/2015
Lealtad
Marino de Luanco
Atlético Astorga
UD Logroñés
18/01/2015
Somozas
Burgos CF
Coruxo
Sporting de Gijón B
Real Oviedo
Avilés
Compostela
Cultural Leonesa
Tropezón
Guijuelo
Zamora
Valladolid B
Murcia
Racing de Ferrol
Langreo
Celta de Vigo B
24/01/2015
Valladolid B
Tropezón
Lealtad
Coruxo
25/01/2015
Avilés
Sporting de Gijón B
Marino de Luanco
Langreo
Celta de Vigo B
Murcia
Burgos CF
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Somozas
Guijuelo
Compostela
UD Logroñés
Zamora
Racing de Ferrol
Atlético Astorga
31/01/2015
Atlético Astorga
Celta de Vigo B
01/02/2015
Sporting de Gijón B
Burgos CF
Langreo
Lealtad
Coruxo
Avilés
Murcia
Marino de Luanco
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Somozas
Guijuelo
Compostela
Valladolid B
Tropezón
UD Logroñés
Zamora
Racing de Ferrol
08/02/2015
Valladolid B
Somozas
Celta de Vigo B
Zamora
Marino de Luanco
Atlético Astorga
Lealtad
Murcia
Langreo
Coruxo
Burgos CF
Avilés
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón B
Guijuelo
Real Oviedo
UD Logroñés
Compostela
Racing de Ferrol
Tropezón
14/02/2015
Sporting de Gijón B
Guijuelo
Somozas
UD Logroñés
Atlético Astorga
Lealtad
15/02/2015
Avilés
Cultural Leonesa
Murcia
Langreo
Coruxo
Burgos CF
Real Oviedo
Valladolid B
Compostela
Racing de Ferrol
Tropezón
Celta de Vigo B
Zamora
Marino de Luanco
21/02/2015
Valladolid B
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Somozas
Langreo
Atlético Astorga
22/02/2015
Marino de Luanco
Tropezón
Lealtad
Zamora
Celta de Vigo B
Compostela
Murcia
Coruxo
Cultural Leonesa
Burgos CF
Guijuelo
Avilés
UD Logroñés
Real Oviedo
28/02/2015
Atlético Astorga
Murcia
01/03/2015
Sporting de Gijón B
UD Logroñés
Avilés
Valladolid B
Coruxo
Cultural Leonesa
Burgos CF
Guijuelo
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Somozas
Celta de Vigo B
Compostela
Marino de Luanco
Tropezón
Lealtad
Zamora
Langreo
07/03/2015
Valladolid B
Burgos CF
Lealtad
Compostela
Atlético Astorga
Coruxo
08/03/2015
Marino de Luanco
Somozas
Murcia
Zamora
UD Logroñés
Avilés
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón B
Celta de Vigo B
Real Oviedo
Langreo
Tropezón
Guijuelo
Cultural Leonesa
15/03/2015
Sporting de Gijón B
Celta de Vigo B
Avilés
Racing de Ferrol
Coruxo
Guijuelo
Cultural Leonesa
Valladolid B
Real Oviedo
Marino de Luanco
Somozas
Lealtad
Compostela
Langreo
Tropezón
Murcia
Zamora
Atlético Astorga
Burgos CF
UD Logroñés
21/03/2015
Lealtad
Real Oviedo
Murcia
Compostela
Atlético Astorga
Tropezón
Racing de Ferrol
Burgos CF
22/03/2015
Valladolid B
Guijuelo
Marino de Luanco
Sporting de Gijón B
Langreo
Somozas
UD Logroñés
Cultural Leonesa
Celta de Vigo B
Avilés
Zamora
Coruxo
28/03/2015
Coruxo
Valladolid B
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Avilés
Marino de Luanco
Somozas
Murcia
Compostela
Atlético Astorga
29/03/2015
Guijuelo
UD Logroñés
Burgos CF
Celta de Vigo B
Tropezón
Zamora
Sporting de Gijón B
Lealtad
Real Oviedo
Langreo
02/04/2015
UD Logroñés
Valladolid B
Marino de Luanco
Burgos CF
Tropezón
Coruxo
04/04/2015
Zamora
Compostela
Celta de Vigo B
Cultural Leonesa
Lealtad
Avilés
Atlético Astorga
Somozas
Langreo
Sporting de Gijón B
Murcia
Real Oviedo
05/04/2015
Racing de Ferrol
Guijuelo
11/04/2015
Compostela
Tropezón
Burgos CF
Lealtad
12/04/2015
Valladolid B
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón B
Murcia
Coruxo
UD Logroñés
Cultural Leonesa
Marino de Luanco
Real Oviedo
Atlético Astorga
Somozas
Zamora
Guijuelo
Celta de Vigo B
Avilés
Langreo
18/04/2015
Celta de Vigo B
Valladolid B
Atlético Astorga
Sporting de Gijón B
19/04/2015
Racing de Ferrol
UD Logroñés
Marino de Luanco
Guijuelo
Zamora
Real Oviedo
Tropezón
Somozas
Compostela
Coruxo
Lealtad
Cultural Leonesa
Murcia
Avilés
Langreo
Burgos CF
25/04/2015
Valladolid B
Marino de Luanco
Coruxo
Racing de Ferrol
Guijuelo
Lealtad
26/04/2015
Sporting de Gijón B
Zamora
Cultural Leonesa
Langreo
UD Logroñés
Celta de Vigo B
Avilés
Atlético Astorga
Real Oviedo
Tropezón
Somozas
Compostela
Burgos CF
Murcia
01/05/2015
Marino de Luanco
UD Logroñés
02/05/2015
Lealtad
Valladolid B
Langreo
Guijuelo
03/05/2015
Celta de Vigo B
Racing de Ferrol
Tropezón
Sporting de Gijón B
Atlético Astorga
Burgos CF
Murcia
Cultural Leonesa
Zamora
Avilés
Somozas
Coruxo
Compostela
Real Oviedo
10/05/2015
Valladolid B
Langreo
Sporting de Gijón B
Compostela
Celta de Vigo B
Coruxo
Racing de Ferrol
Marino de Luanco
Real Oviedo
Somozas
UD Logroñés
Lealtad
Guijuelo
Murcia
Cultural Leonesa
Atlético Astorga
Burgos CF
Zamora
Avilés
Tropezón
16/05/2015
Coruxo
Real Oviedo
17/05/2015
Marino de Luanco
Celta de Vigo B
Lealtad
Racing de Ferrol
Langreo
UD Logroñés
Murcia
Valladolid B
Atlético Astorga
Guijuelo
Zamora
Cultural Leonesa
Tropezón
Burgos CF
Compostela
Avilés
Somozas
Sporting de Gijón B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Oviedo803824867731931
2Murcia7238226104726994
3Racing de Ferrol6938209965411105
4UD Logroñés6638199104937904
5Guijuelo613817101158481258
6Compostela613817101145391068
7Cultural Leonesa593815149524310610
8Coruxo533813141144471109
9Valladolid B523814101454541178
10Somozas523814101444431064
11Sporting de Gijón B503813111449501078
12Burgos CF493813101537401112
13Celta de Vigo B483814618495810811
14Atlético Astorga453810151350561006
15Lealtad443811111638491147
16Avilés433812719365311110
17Langreo433811101737491107
18Zamora3938116213851892
19Tropezón3638992038621178
20Marino de Luanco213849252656922
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Linares
28
Aketxe
20
Borja Iglesias
17
Joselu
15
Nierga
14
Cristian
13
Borjas
13
Bandera
12
Pablo Rey
11
Menudo
11
Mendi
11
Lombán
11
Arkaitz
11
Jorge Hernández
10
Jorge
10
 NomDem GroguesClub
Javi Moreno
18
Iván González
17
Răzvan
17
Erice
15
Adama
15
Víctor
15
Alberto García
14
Quesada
14
Catú
13
Vicente
13
Guaya
13
Linares
12
Tena
12
Josu
12
Fran No
12
NomPTGTV
Arriola Echeverria11541
Azpilicueta Saldías10660
Cid Puga8392
Vila Sánchez8535
Fuente Martín8472
González Esteban8283
Muñiz Ruiz8373
Rezola Etxeberria8363
Sánchez Laso7251
Velasco Arbaiza7413
Pardeiro Puente7311
Gorostegui Fernández7354
López Parra7463
López Toca7512
Cordero Vega7322
Leo Ollo7505
Martínez Santos7382
López Rodríguez7370
Villa Maestre6290
Carbajales Gómez6402
López Puerta6374
Brea Peón6517
Galech Apezteguía6423
Ortiz Arias6295
Pérez Muley5340
Alonso Prendes5343
Vicente Moral5331
Villoria Linacero5200
Iglesias Villanueva5141
Sánchez-Seco Otero5201
Fernández Pérez5370
Gálvez Rascón5262
Domínguez Zapatero5333
Román Román5382
López Fernández-Montes5320
Muñoz Piedra5283
Hernández Maeso4191
Moreno Aragón4211
Cid Camacho4250
Corral García4271
García Ballesteros4190
Mateo Montañés4295
Ruiz Álvarez4212
González Hernández4240
Barbeira Juste4272
Peña Varela381
Sánchez Alba3233
Jiménez González3190
Ávalos Martos3210
González Francés3150
Alberola Rojas3101
Fernández Fernández3121
Alemán Pérez3102
López López3172
Mariscal Sánchez3161
Lixandru3170
García Maqueda3120
Herrero Arenas3191
Sánchez Rico3150
Sánchez Aparicio3170
Álvarez Fernández3190
Usón Rosel3190
Barceló Roca2150
Díaz de Mera2120
Catalá Ferrán2121
Ripoll Solano2110
Rebollo López2121
González González2120
Cadenas de Llano2143
Varón Aceitón270
Rives Leal2164
Pérez Peraza281
Santos Pargaña291
Ávalos Barrera241
Bosch Doménech2100
Fernández Pérez2120
Ruipérez Marín2100
Soto Grado2101
Navarro Collados2110
Villena Contreras150
Caparrós Hernández181
Cuadra Fernández160
Escudero Marín140
Pinto Herrera140
Melián Socorro140
Muñoz Pérez140
Sánchez Villalobos160
Baiges Dones182
Juan Bustos151
Ais Reig130
Escriche Guzmán151
Alonso Portillo120
Collado López150
Gil Coscolla180
Sauleda Torrent171
Sanchis Cambra150
Pulido Santana151
Milla Alvendiz181
Carbonell Hernández150
Fernández Vidal140
Artacho Cobo170
Hernández Lorenzo150
Pulido Santana190
Gols:
934
Gols Per Partit:
2,46
Targetes Grogues:
2121
Targetes Grogues Per Partit:
5,58
Expulsions:
124
Expulsions Per Partit:
0,33
Estrangers:
44
Percentatge Estrangers:
8,27
Victòries locals:
181
Victòries visitants:
102
Empats:
97
Màxima victòria local:
5-0 Celta de Vigo B-Langreo
Màxima victòria visitant:
1-5 Guijuelo-Real Oviedo
Millor ratxa guanyadora:
Murcia: 7 Partits (Jornades 4-10)
Pitjor ratxa perdedora:
Marino de Luanco: 9 Partits (Jornades 29-37)
Millor ratxa no perdent:
Real Oviedo: 19 Partits (Jornades 16-34)
Pitjor ratxa no guanyant:
Marino de Luanco: 13 Partits (Jornades 1-13)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error