Temporada 1967-68 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
10/09/1967
Lleida
Rayo Vallecano
Burgos
Badalona
Celta de Vigo
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Deportivo de La Coruña
Langreo
Europa
Racing de Ferrol
Badajoz
Valladolid
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Racing de Santander
17/09/1967
Europa
Celta de Vigo
Real Oviedo
Lleida
Badajoz
Gimnástica de Torrelavega
Deportivo de La Coruña
Valladolid
Badalona
Langreo
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Osasuna
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Burgos
24/09/1967
Lleida
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Badalona
Langreo
Rayo Vallecano
Valladolid
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Europa
Racing de Ferrol
Osasuna
Burgos
Real Oviedo
Racing de Santander
Badajoz
08/10/1967
Europa
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Lleida
Deportivo de La Coruña
Burgos
Real Oviedo
Langreo
Badalona
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Valladolid
Badajoz
Osasuna
Racing de Santander
15/10/1967
Lleida
Valladolid
Racing de Santander
Europa
Celta de Vigo
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Badalona
Badajoz
Osasuna
Burgos
Gimnástica de Torrelavega
Langreo
Deportivo de La Coruña
29/10/1967
Europa
Osasuna
Badajoz
Lleida
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Badalona
Racing de Santander
Gimnástica de Torrelavega
Langreo
Valladolid
Burgos
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
05/11/1967
Europa
Badajoz
Burgos
Lleida
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Celta de Vigo
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Badalona
Langreo
Valladolid
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Rayo Vallecano
12/11/1967
Badalona
Europa
Real Oviedo
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Lleida
Langreo
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Valladolid
Celta de Vigo
Burgos
Badajoz
19/11/1967
Europa
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
Lleida
Osasuna
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Gimnástica de Torrelavega
Badajoz
Badalona
Langreo
Burgos
Sporting de Gijón
Valladolid
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
26/11/1967
Lleida
Sporting de Gijón
Rayo Vallecano
Badalona
Langreo
Badajoz
Valladolid
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Europa
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Osasuna
Burgos
Celta de Vigo
03/12/1967
Europa
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Lleida
Sporting de Gijón
Burgos
Racing de Santander
Valladolid
Badalona
Real Oviedo
Celta de Vigo
Langreo
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Rayo Vallecano
Badajoz
08/12/1967
Real Oviedo
Rayo Vallecano
10/12/1967
Lleida
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Badalona
Valladolid
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Europa
Badajoz
Celta de Vigo
Langreo
Sporting de Gijón
Burgos
Racing de Ferrol
17/12/1967
Europa
Valladolid
Osasuna
Lleida
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Racing de Ferrol
Langreo
Badalona
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Santander
Burgos
Badajoz
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
31/12/1967
Lleida
Europa
Celta de Vigo
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Rayo Vallecano
Valladolid
Badalona
Burgos
Osasuna
Sporting de Gijón
Badajoz
Langreo
Racing de Santander
07/01/1968
Europa
Burgos
Racing de Santander
Celta de Vigo
Osasuna
Langreo
Rayo Vallecano
Valladolid
Badalona
Lleida
Real Oviedo
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Badajoz
Deportivo de La Coruña
14/01/1968
Europa
Langreo
Rayo Vallecano
Lleida
Osasuna
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Burgos
Badajoz
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Valladolid
Racing de Santander
Sporting de Gijón
21/01/1968
Lleida
Real Oviedo
Langreo
Badalona
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Valladolid
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Europa
Gimnástica de Torrelavega
Badajoz
Sporting de Gijón
Osasuna
Burgos
Rayo Vallecano
28/01/1968
Europa
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Lleida
Real Oviedo
Burgos
Badajoz
Racing de Santander
Badalona
Celta de Vigo
Osasuna
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Langreo
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid
04/02/1968
Lleida
Gimnástica de Torrelavega
Sporting de Gijón
Badalona
Badajoz
Valladolid
Langreo
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Europa
Burgos
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Osasuna
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
11/02/1968
Europa
Racing de Santander
Valladolid
Lleida
Deportivo de La Coruña
Langreo
Rayo Vallecano
Sporting de Gijón
Badalona
Racing de Ferrol
Osasuna
Badajoz
Real Oviedo
Celta de Vigo
Gimnástica de Torrelavega
Burgos
17/02/1968
Langreo
Gimnástica de Torrelavega
18/02/1968
Lleida
Badajoz
Racing de Santander
Badalona
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Osasuna
Europa
Burgos
Valladolid
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
25/02/1968
Badalona
Osasuna
Valladolid
Langreo
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Lleida
Burgos
Badajoz
Europa
03/03/1968
Europa
Badalona
Racing de Santander
Real Oviedo
Osasuna
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Langreo
Lleida
Sporting de Gijón
Gimnástica de Torrelavega
Celta de Vigo
Valladolid
Badajoz
Burgos
10/03/1968
Badalona
Badajoz
Rayo Vallecano
Europa
Real Oviedo
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Ferrol
Lleida
Celta de Vigo
Burgos
Langreo
Valladolid
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
17/03/1968
Europa
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Lleida
Badajoz
Langreo
Racing de Ferrol
Valladolid
Badalona
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Burgos
24/03/1968
Lleida
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Badalona
Burgos
Sporting de Gijón
Valladolid
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
Europa
Langreo
Celta de Vigo
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna
Badajoz
Rayo Vallecano
07/04/1968
Europa
Gimnástica de Torrelavega
Racing de Santander
Lleida
Racing de Ferrol
Burgos
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Badalona
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Badajoz
Osasuna
Valladolid
Sporting de Gijón
Langreo
14/04/1968
Lleida
Osasuna
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Langreo
Racing de Ferrol
Valladolid
Europa
Burgos
Racing de Santander
Real Oviedo
Badajoz
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
21/04/1968
Europa
Lleida
Racing de Ferrol
Celta de Vigo
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Gimnástica de Torrelavega
Badalona
Valladolid
Osasuna
Burgos
Badajoz
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
28/04/1968
Lleida
Badalona
Celta de Vigo
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Valladolid
Rayo Vallecano
Burgos
Europa
Gimnástica de Torrelavega
Real Oviedo
Langreo
Osasuna
Deportivo de La Coruña
Badajoz
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Deportivo de La Coruña43301875532901
2Valladolid41301776482703
3Celta de Vigo36301569573302
4Rayo Vallecano36301569443903
5Sporting de Gijón34301389473801
6Real Oviedo323012810432903
7Racing de Ferrol323013611423701
8Burgos323011109343500
9Badalona303012612443000
10Langreo283012414323701
11Racing de Santander273011514393801
12Lleida24308814255100
13Badajoz223010218315201
14Europa21308517325602
15Osasuna21307716314801
16Gimnástica de Torrelavega21307716254805
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Abel
17
Rivera
17
Germán
16
Grande
14
Ilundain
13
Achuri
12
Olalde
12
Molina
12
Arce
12
Beci
11
Docal
11
Lizarralde
11
Goyarán
11
Ortega
10
Pocholo
10
 NomDem GroguesClub
Gols:
627
Gols Per Partit:
2,61
Expulsions:
25
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
27
Percentatge Estrangers:
7,87
Victòries locals:
149
Victòries visitants:
40
Empats:
51
Màxima victòria local:
8-2 Sporting de Gijón-Badajoz
Màxima victòria visitant:
1-4 Langreo-Badalona
Millor ratxa guanyadora:
Lleida: 4 Partits (Jornades 26-29)
Pitjor ratxa perdedora:
Badajoz: 6 Partits (Jornades 3-8)
Millor ratxa no perdent:
Deportivo de La Coruña: 9 Partits (Jornades 12-20)
Pitjor ratxa no guanyant:
Lleida: 11 Partits (Jornades 15-25)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error