España Eurocopa 1984

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Miguel MuñozMiguel Muñoz Mozún6220
Equip
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri30
181818001650000
3
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro29
191919001740000
4
MacedaAntonio Maceda Francés27
181818001650207
5
GoikoetxeaAndoni Goikoetxea Olaskoaga28
151411121162201
2
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez26
98711727000
7
SeñorJuan Antonio Señor Gómez26
201918101728005
6
GordilloRafael Gordillo Vázquez27
191914001651201
8
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique27
161614011382401
10
GallegoRicardo Gallego Redondo25
13119201005101
9
SantillanaCarlos Alonso González32
191914001675009
11
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo25
181510301352202
Suplents
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez26
222016180000
11
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña25
106445515200
11
RincónHipólito Rincón Povedano27
106141554207
14
Julio AlbertoJulio Alberto Moreno Casas26
105150445100
10
SarabiaManuel Sarabia López27
112293412101
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23
000080000
16
FranciscoFrancisco Javier López Alfaro22
73144365000
12
SalvaSalvador García Puig23
62044318100
2
Juan JoséJuan José Jiménez Collar27
44401360100
5
BonetFrancisco Bonet Serrano25
44300328200
10
RobertRoberto Fernández Bonillo22
31127105100
8
GüerriFrancisco Güerri Ballarín25
32112201000
2
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip28
22201180000
10
PedrazaJuan Carlos Pedraza Gómez25
22000160101
 
De AndrésMiguel de Andrés Barace27
2101066000
 
NimoJosé Ramón Nimo Maldonado25
1100365000
4
GerardoGerardo Miranda Concepción28
1110190000
 
Enrique MartínEnrique Martín Monreal Lizarraga28
2002020000
 
Quique RamosEnrique Ramos González28
1001144000
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos21
000050000
 
ÁlvarezAntonio Álvarez Giráldez29
000030000
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz30
000010000
    Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
1
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri26/06/1954Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23/10/1961Vitoria-GasteizÁlava
4
GerardoGerardo Miranda Concepción16/11/1956Nouadhibou
 
NimoJosé Ramón Nimo Maldonado11/07/1959SevillaSevilla
3
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro08/06/1955CiezaMurcia
4
MacedaAntonio Maceda Francés16/05/1957SaguntValencia
5
GoikoetxeaAndoni Goikoetxea Olaskoaga23/08/1956AlonsotegiVizcaya
2
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez18/04/1958BarakaldoVizcaya
5
BonetFrancisco Bonet Serrano27/06/1959AlmuñécarGranada
2
Juan JoséJuan José Jiménez Collar29/07/1957CádizCádiz
12
SalvaSalvador García Puig04/03/1961Sant Adrià de BesòsBarcelona
 
ÁlvarezAntonio Álvarez Giráldez04/04/1955MarchenaSevilla
14
Julio AlbertoJulio Alberto Moreno Casas07/10/1958CandásAsturias
10
GallegoRicardo Gallego Redondo08/02/1959MadridMadrid
7
SeñorJuan Antonio Señor Gómez26/08/1958MadridMadrid
6
GordilloRafael Gordillo Vázquez24/02/1957AlmendralejoBadajoz
8
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique15/03/1957ZaragozaZaragoza
 
Quique RamosEnrique Ramos González07/03/1956MadridMadrid
16
FranciscoFrancisco Javier López Alfaro01/11/1962OsunaSevilla
10
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
8
GüerriFrancisco Güerri Ballarín13/04/1959BenasqueHuesca
2
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip08/10/1956BarcelonaBarcelona
 
De AndrésMiguel de Andrés Barace08/10/1957OchagavíaNavarra
11
RincónHipólito Rincón Povedano28/04/1957MadridMadrid
11
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña01/10/1959SantanderCantabria
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos22/07/1963MadridMadrid
11
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo06/03/1959AlcoiAlicante
 
Enrique MartínEnrique Martín Monreal Lizarraga09/03/1956PamplonaNavarra
10
SarabiaManuel Sarabia López09/01/1957GallartaVizcaya
10
PedrazaJuan Carlos Pedraza Gómez01/09/1959MadridMadrid
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz12/01/1954PamplonaNavarra
9
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
Partits
TipusDataLocal Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)27/10/1982España1 - 0Islandia
Qualificació: Fase de grups (partit 2)17/11/1982Irlanda3 - 3España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)16/02/1983España1 - 0Países Bajos
Qualificació: Fase de grups (partit 4)27/04/1983España2 - 0Irlanda
Qualificació: Fase de grups (partit 5)15/05/1983Malta2 - 3España
Qualificació: Fase de grups (partit 6)29/05/1983Islandia0 - 1España
Amistós05/10/1983Francia1 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 7)16/11/1983Países Bajos2 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 8)21/12/1983España12 - 1Malta
Amistós18/01/1984España0 - 1Hungría
Amistós29/02/1984Luxemburgo0 - 1España
Amistós11/04/1984España2 - 1Dinamarca
Amistós26/05/1984Suiza0 - 4España
Amistós31/05/1984Hungría1 - 1España
Amistós07/06/1984España0 - 1Yugoslavia
Fase final: Fase de grups (partit 1)14/06/1984Rumanía1 - 1España
Fase final: Fase de grups (partit 2)17/06/1984Portugal1 - 1España
Fase final: Fase de grups (partit 3)20/06/1984Alemania Federal0 - 1España
Semifinal24/06/1984Dinamarca1 - 1España
Final27/06/1984Francia2 - 0España
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error