España Eurocopa 1992
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes578
MieraVicente Miera Campos527
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta31
15158001178100
2
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo27
141312101170100
3
NandoFernando Muñoz García25
76512540200
4
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva23
55400406000
5
MichelJosé Miguel González Martín Del Campo29
14137101005002
6
VizcaínoJuan Vizcaíno Morcillo26
1110510801100
7
HierroFernando Ruiz Hierro24
87712653003
8
Martín VázquezRafael Martín Vázquez27
77300501201
9
ButragueñoEmilio Butragueño Santos29
1413710982005
10
ManoloManuel Sánchez Delgado27
129430696002
11
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa27
109611782100
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
BuyoFrancisco Buyo Sánchez34
3003395000
13
AmorGuillermo Amor Martínez25
85431498001
14
CarlosCarlos Antonio Muñoz Cobo31
65211424006
15
EusebioEusebio Sacristán Mena28
64220360000
16
AbelardoAbelardo Fernández Antuña22
44400360002
17
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias29
2002426000
18
AlkortaRafael Alkorta Martínez24
43212251000
19
QuiqueEnrique Sánchez Flores27
43311299100
20
GinerFernando Giner Gil28
43310314000
21
RobertRoberto Fernández Bonillo30
33101201001
22
FernandoFernando Gómez Colomer27
42220245001
23
BakeroJosé María Bakero Escudero29
42120180002
24
SernaRicardo Jesús Serna Orozco28
33300270000
25
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera27
33300270100
26
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega25
33300270000
27
BegiristainAitor Begiristain Mújika28
32111165001
28
MoyaGabriel Moya Sanz26
41030148001
29
VillarroyaFrancisco Javier Pérez Villarroya26
32210224000
30
Rafa PazRafael Paz Marín27
22001107000
31
FonsecaGregorio Fonseca Recio27
22200180000
32
Martín DomínguezJosé Antonio Martín Domínguez28
31020156000
33
BangoRicardo González Bango24
21110134100
34
SolerMiquel Soler Sarasols27
21110120000
35
GeliDelfí Geli Roura23
30030132000
36
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera25
21110134000
37
ÁlvaroÁlvaro Cervera Díaz27
2002232000
38
Abel ResinoAbel Resino Gómez32
2002051000
39
NadalMiquel Àngel Nadal Homar26
2002065000
40
Toni MuñozAntonio Muñoz Gómez24
1110090000
41
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno27
1100083000
42
HigueraFrancisco Higuera Fernández27
1001180000
43
FerrerAlbert Ferrer Llopis22
1001142000
44
ValverdeErnesto Valverde Tejedor28
1001020000
45
BertoAlberto Martínez Díaz30
1001034000
46
EloyEloy José Olaya Prendes28
1001020000
47
ZigandaJosé Ángel Ziganda Lakunza26
100104000
48
ConteIgnacio Conte Crespo23
1001030000
49
Luis EnriqueLuis Enrique Martínez García22
1001022000
50
CortijoAlfonso Cortijo Cabrera26
000020000
51
ElduayenAgustín De Carlos Elduayen28
000010000
52
CamineroJosé Luis Pérez Caminero25
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23/10/1961Vitoria-GasteizAlava
 
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias02/09/1963MieresAsturias
 
ElduayenAgustín De Carlos Elduayen04/08/1964San SebastiánGuipúzcoa
 
Abel ResinoAbel Resino Gómez02/02/1960VeladaToledo
 
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21/08/1967Priego de CórdobaCórdoba
 
QuiqueEnrique Sánchez Flores02/02/1965MadridMadrid
 
FerrerAlbert Ferrer Llopis06/06/1970BarcelonaBarcelona
 
GeliDelfí Geli Roura22/04/1969SaltGirona
 
AlkortaRafael Alkorta Martínez16/09/1968BilbaoVizcaya
 
VillarroyaFrancisco Javier Pérez Villarroya06/08/1966ZaragozaZaragoza
 
AbelardoAbelardo Fernández Antuña19/04/1970GijónAsturias
 
GinerFernando Giner Gil31/12/1964AlboraiaValencia
 
SernaRicardo Jesús Serna Orozco21/01/1964SevillaSevilla
 
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera10/05/1965Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva15/09/1969MadridMadrid
 
NandoFernando Muñoz García30/10/1967SevillaSevilla
 
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23/05/1965MadridMadrid
 
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega29/03/1967OviedoAsturias
 
CortijoAlfonso Cortijo Cabrera14/09/1966Jerez de la FronteraCádiz
 
NadalMiquel Àngel Nadal Homar28/07/1966ManacorBaleares
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
Toni MuñozAntonio Muñoz Gómez04/02/1968CórdobaCórdoba
 
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno19/01/1965Puente CastroLeón
 
BangoRicardo González Bango18/09/1968GijónAsturias
 
Martín DomínguezJosé Antonio Martín Domínguez04/04/1964Sant Joan DespíBarcelona
 
ConteIgnacio Conte Crespo21/02/1969ZaragozaZaragoza
 
MichelJosé Miguel González Martín Del Campo23/03/1963MadridMadrid
 
VizcaínoJuan Vizcaíno Morcillo06/08/1966La Pobla de MafumetTarragona
 
HierroFernando Ruiz Hierro23/03/1968Vélez-MálagaMálaga
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
AmorGuillermo Amor Martínez04/12/1967BenidormAlicante
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
BertoAlberto Martínez Díaz27/10/1962ReirizLugo
 
CamineroJosé Luis Pérez Caminero08/11/1967MadridMadrid
 
BakeroJosé María Bakero Escudero11/02/1963GoizuetaNavarra
 
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
Rafa PazRafael Paz Marín02/08/1965Puebla de Don FadriqueGranada
 
FonsecaGregorio Fonseca Recio26/11/1965La SecaValladolid
 
Luis EnriqueLuis Enrique Martínez García08/05/1970GijónAsturias
 
MoyaGabriel Moya Sanz20/03/1966Alcalá de HenaresMadrid
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
ÁlvaroÁlvaro Cervera Díaz20/09/1965Santa IsabelFernando Poo
 
ValverdeErnesto Valverde Tejedor09/02/1964Viandar de la VeraCáceres
 
HigueraFrancisco Higuera Fernández30/01/1965EscurialCáceres
 
ManoloManuel Sánchez Delgado17/01/1965CáceresCáceres
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
ZigandaJosé Ángel Ziganda Lakunza01/10/1966LarrainzarNavarra
 
CarlosCarlos Antonio Muñoz Cobo25/08/1961ÚbedaJaén
 
EloyEloy José Olaya Prendes10/07/1964GijónAsturias
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos22/07/1963MadridMadrid
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós12/09/1990España30Brasil
Qualificació: Fase de grups (partit 1)10/10/1990España21Islandia
Qualificació: Fase de grups (partit 2)14/11/1990Checoslovaquia32España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)19/12/1990España90Albania
Amistós16/01/1991España11Portugal
Qualificació: Fase de grups (partit 4)20/02/1991Francia31España
Amistós27/03/1991España24Hungría
Amistós17/04/1991España02Rumanía
Amistós04/09/1991España21Uruguay
Qualificació: Fase de grups (partit 5)25/09/1991Islandia20España
Qualificació: Fase de grups (partit 6)12/10/1991España12Francia
Qualificació: Fase de grups (partit 7)13/11/1991España21Checoslovaquia
Amistós15/01/1992Portugal00España
Amistós19/02/1992España11URSS
Amistós11/03/1992España20Estados Unidos
Última actualització: 21/02/2017
Notificar error