España Eurocopa 1972
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
KubalaLászló Kubala Stecz4513
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena29
11111101990000
2
SolJuan Cruz Sol Oria25
1111800879100
3
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez28
121111111034100
4
TononoAntonio Afonso Moreno29
11111100990000
5
BenitoGregorio Benito Rubio26
44403360100
6
ClaramuntJosé Claramunt Torres26
77700630000
7
PirriJosé Martínez Sánchez27
66501496007
8
CostasEnrique Álvarez Costas25
55404406000
9
AmancioAmancio Amaro Varela33
99400612000
10
QuinoJoaquín Sierra Vallejo27
66501519002
11
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga23
65411459000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
ReinaMiguel Reina Santos26
22207180000
13
LoraEnrique Lora Millán27
104261542001
14
QuiniEnrique Castro González23
74232372001
15
RexachCarles Rexach Cerdà25
64321409002
16
UriarteFidel Uriarte Macho27
54311324001
17
RodriRoberto Rodríguez Aguirre30
000030000
18
AntónAntonio Manuel Martínez Morales28
43212279000
19
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea28
43111256001
20
RojoJosé Francisco Rojo Arroitia25
33203226002
21
MarcialMarcial Manuel Pina Morales26
42221215000
22
Arieta IIAntón Arieta-Araunabeña Piedra26
42121180001
23
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia31
33201240001
24
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez34
33200226002
25
HitaJuan López Hita28
31120178000
26
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso31
22200180000
27
ValdezÓscar Rubén Valdez Ferrero26
22200180001
28
IruretaJavier Iruretagoyena Amiano24
22100172000
29
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23
22100136001
30
De La CruzJesús Antonio De La Cruz Gallego25
21113113000
31
AguilarFrancisco Javier Aguilar García23
21111134001
32
ManoleteManuel Ríos Quintanilla27
21010108000
33
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez33
1110190000
34
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes37
1110090000
35
RiféJoaquim Rifé Climent30
1110090000
36
José LuisJosé Luis López Peinado29
1110090000
37
MeloFrancisco Delgado Melo29
1110090000
38
LicoJosé Antonio Morante Gutiérrez28
1110090000
39
TouriñoJuan Carlos Touriño Cancela28
1110090000
40
CallejaIsacio Calleja García36
1100067000
41
RodillaJosé Fernando Martínez Rodilla22
1001059000
42
GazteluJosé Agustín Aranzábal Askasibar26
1001010000
43
MigueliMiguel Ramos Vargas30
1001035000
44
GermánGermán Dévora Ceballos29
1001044000
45
AbelardoÁngel Abelardo González Bernardo28
000020000
46
BenítezAntonio Benítez Fernández21
000010000
47
GrossoRamón Moreno Grosso29
000010000
48
EsnaolaJosé Ramón Esnaola Larburu26
000010000
49
ManoloManuel Rodríguez Alfonso25
000010000
50
SantillanaCarlos Alonso González20
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
EsnaolaJosé Ramón Esnaola Larburu30/06/1946AndoainGuipúzcoa
 
AbelardoÁngel Abelardo González Bernardo03/09/1944SotrondioAsturias
 
ReinaMiguel Reina Santos24/01/1946CórdobaCórdoba
 
RodriRoberto Rodríguez Aguirre14/11/1942LogroñoLa Rioja
 
SolJuan Cruz Sol Oria13/09/1947ElgoibarGuipúzcoa
 
RiféJoaquim Rifé Climent04/02/1942BarcelonaBarcelona
 
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez04/03/1944Puerto RealCádiz
 
TononoAntonio Afonso Moreno25/08/1943ArucasLas Palmas
 
BenitoGregorio Benito Rubio21/10/1946Puente del ArzobispoToledo
 
AntónAntonio Manuel Martínez Morales19/10/1944BilbaoVizcaya
 
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25/02/1941ZaragozaZaragoza
 
ManoloManuel Rodríguez Alfonso22/12/1947CangasPontevedra
 
De La CruzJesús Antonio De La Cruz Gallego07/05/1947LeónLeón
 
HitaJuan López Hita05/09/1944AlgecirasCádiz
 
José LuisJosé Luis López Peinado21/05/1943Tetuán
 
MeloFrancisco Delgado Melo13/11/1943PlasenciaCáceres
 
TouriñoJuan Carlos Touriño Cancela14/07/1944Buenos Aires
 
CallejaIsacio Calleja García06/12/1936Valle de CerratoPalencia
 
GazteluJosé Agustín Aranzábal Askasibar23/07/1946BergaraGuipúzcoa
 
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez26/09/1939BadajozBadajoz
 
CostasEnrique Álvarez Costas16/01/1947VigoPontevedra
 
ManoleteManuel Ríos Quintanilla26/05/1945A CoruñaA Coruña
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes02/05/1935A CoruñaA Coruña
 
ClaramuntJosé Claramunt Torres16/07/1946PuçolValencia
 
MigueliMiguel Ramos Vargas12/12/1942MálagaMálaga
 
MarcialMarcial Manuel Pina Morales23/08/1946Bárzana de QuirósAsturias
 
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28/07/1938HortalezaMadrid
 
LicoJosé Antonio Morante Gutiérrez06/07/1944RafalAlicante
 
IruretaJavier Iruretagoyena Amiano01/04/1948IrúnGuipúzcoa
 
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23/09/1949AlicanteAlicante
 
GermánGermán Dévora Ceballos16/11/1943Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga28/01/1949San SebastiánGuipúzcoa
 
BenítezAntonio Benítez Fernández02/06/1951Jerez de la FronteraCádiz
 
GrossoRamón Moreno Grosso08/12/1943MadridMadrid
 
AmancioAmancio Amaro Varela16/10/1939A CoruñaA Coruña
 
QuinoJoaquín Sierra Vallejo06/09/1945SevillaSevilla
 
AguilarFrancisco Javier Aguilar García26/03/1949SantanderCantabria
 
UriarteFidel Uriarte Macho01/03/1945SestaoVizcaya
 
LoraEnrique Lora Millán07/05/1945La Puebla del RíoSevilla
 
QuiniEnrique Castro González23/09/1949OviedoAsturias
 
RexachCarles Rexach Cerdà13/01/1947BarcelonaBarcelona
 
RodillaJosé Fernando Martínez Rodilla03/03/1950VigoPontevedra
 
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea20/10/1944Sarandí
 
RojoJosé Francisco Rojo Arroitia28/01/1947BilbaoVizcaya
 
Arieta IIAntón Arieta-Araunabeña Piedra06/01/1946DurangoVizcaya
 
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso17/05/1941PontevedraPontevedra
 
ValdezÓscar Rubén Valdez Ferrero25/07/1946Buenos Aires
 
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós28/10/1970España21Grecia
Qualificació: Fase de grups (partit 1)11/11/1970España30Irlanda del Norte
Amistós20/02/1971Italia12España
Amistós17/03/1971España22Francia
Qualificació: Fase de grups (partit 2)09/05/1971Chipre02España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)30/05/1971URSS21España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)27/10/1971España00URSS
Qualificació: Fase de grups (partit 5)24/11/1971España70Chipre
Amistós12/01/1972España10Hungría
Qualificació: Fase de grups (partit 6)16/02/1972Irlanda del Norte11España
Amistós12/04/1972Grecia00España
Amistós23/05/1972España20Uruguay
Copa Hispanitat11/10/1972España10Argentina
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error