España Eurocopa 1968
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
BalmanyaDomingo Balmanya Perera5411
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena25
99801766000
2
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez24
1010900856000
3
ReijaSeverino Reija Vázquez30
77700630000
4
SanchisManuel Sanchis Martínez30
66600540000
5
PirriJosé Martínez Sánchez23
88700691002
6
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez30
54315360000
7
PaquitoFrancisco García Gómez30
44400360000
8
AmancioAmancio Amaro Varela29
77601586003
9
GrossoRamón Moreno Grosso25
66601540001
10
José MaríaJosé María García Lavilla26
66601540001
11
AnsolaFernando Ansola San Martín28
44400360000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
SadurníSalvador Sadurní Urpí27
32213224000
13
TononoAntonio Afonso Moreno25
44404360000
14
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia27
44401360000
15
GentoFrancisco Gento López35
44400360001
16
CanósJuan Manuel Canós Ferrer24
44400360000
17
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera31
000030000
18
GlaríaJesús Glaría Jordán26
33302270000
19
RiféJoaquim Rifé Climent26
33300270001
20
Iñaki SáezJosé Ignacio Sáez Ruiz25
33300270000
21
ClaramuntJosé Claramunt Torres22
32212209000
22
VelázquezManuel Velázquez Villaverde25
32210226000
23
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez29
22201180000
24
ZocoIgnacio Zoco Esparza29
22200180000
25
MarcialMarcial Manuel Pina Morales22
22200180000
26
OsorioManuel Fernández Osorio22
22200180000
27
VaváLuciano Sánchez García24
1110590000
28
PoliManuel Polinario Muñoz25
1110290000
29
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso27
1110290000
30
GermánGermán Dévora Ceballos25
1110190000
31
GuedesJuan Guedes Rodríguez26
1110190000
32
SantosEleuterio Santos Brito28
1110190000
33
MarcelinoMarcelino Martínez Cao28
1110090000
34
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea24
1110090001
35
SantamaríaFrancisco Santamaría Mirones32
1110090000
36
UriarteFidel Uriarte Macho23
1100044000
37
JaraVicente Anastasio Jara Segovia27
1110090000
38
CastellanoFrancisco Castellano Rodríguez24
1001344001
39
BustilloMiguel Ángel Bustillo Lafoz22
1001044000
40
De FelipePedro Eugenio De Felipe Cortés24
000020000
41
PesudoJosé Manuel Pesudo Soler32
000020000
42
GuillotVicente Guillot Fabián27
000010000
43
FustéJosep Maria Fusté Blanch27
000010000
44
RodillaJosé María Sánchez Rodilla28
000010000
45
EladioEladio Silvestre Graells28
000010000
46
AraquistainJosé Araquistain Arrieta31
000010000
47
BuenoManuel Bueno Cabral28
000010000
48
FonchoAlfonso María Rodríguez Salas29
000010000
49
ColoJulio Santaella Benítez30
000010000
50
EcheberriaLuis María Echeberria Igartua28
000010000
51
Martín MarreroMartín Marrero De la Cruz23
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
AraquistainJosé Araquistain Arrieta04/03/1937AzkoitiaGuipúzcoa
 
SadurníSalvador Sadurní Urpí03/04/1941L'ArboçTarragona
 
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera13/03/1937Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
PesudoJosé Manuel Pesudo Soler11/06/1936AlmassoraCastellón
 
Martín MarreroMartín Marrero De la Cruz04/09/1945Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
EladioEladio Silvestre Graells18/11/1940SabadellBarcelona
 
EcheberriaLuis María Echeberria Igartua24/03/1940AsuaVizcaya
 
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez04/03/1944Puerto RealCádiz
 
ReijaSeverino Reija Vázquez25/11/1938LugoLugo
 
SanchisManuel Sanchis Martínez26/03/1938AlbericValencia
 
ColoJulio Santaella Benítez22/12/1938Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
TononoAntonio Afonso Moreno25/08/1943ArucasLas Palmas
 
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25/02/1941ZaragozaZaragoza
 
CanósJuan Manuel Canós Ferrer01/01/1944BurrianaCastellón
 
FonchoAlfonso María Rodríguez Salas29/04/1939San Cristóbal de La LagunaSanta Cruz de Tenerife
 
Iñaki SáezJosé Ignacio Sáez Ruiz23/04/1943BilbaoVizcaya
 
ZocoIgnacio Zoco Esparza31/07/1939GardeNavarra
 
OsorioManuel Fernández Osorio31/07/1946Jerez de la FronteraCádiz
 
De FelipePedro Eugenio De Felipe Cortés18/07/1944MadridMadrid
 
CastellanoFrancisco Castellano Rodríguez17/11/1944ArucasLas Palmas
 
SantamaríaFrancisco Santamaría Mirones08/09/1936SantanderCantabria
 
SantosEleuterio Santos Brito09/11/1940Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
ClaramuntJosé Claramunt Torres16/07/1946PuçolValencia
 
FustéJosep Maria Fusté Blanch15/04/1941LinyolaLleida
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28/07/1938HortalezaMadrid
 
PaquitoFrancisco García Gómez14/02/1938OviedoAsturias
 
GuedesJuan Guedes Rodríguez02/10/1942Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
GlaríaJesús Glaría Jordán02/01/1942VillafrancaNavarra
 
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez26/09/1939BadajozBadajoz
 
VelázquezManuel Velázquez Villaverde24/01/1943MadridMadrid
 
MarcialMarcial Manuel Pina Morales23/08/1946Bárzana de QuirósAsturias
 
GrossoRamón Moreno Grosso08/12/1943MadridMadrid
 
GermánGermán Dévora Ceballos16/11/1943Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
GuillotVicente Guillot Fabián15/07/1941AldaiaValencia
 
BuenoManuel Bueno Cabral05/02/1940SevillaSevilla
 
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso17/05/1941PontevedraPontevedra
 
PoliManuel Polinario Muñoz12/06/1943Puente GenilCórdoba
 
VaváLuciano Sánchez García28/05/1944BéjarSalamanca
 
AmancioAmancio Amaro Varela16/10/1939A CoruñaA Coruña
 
José MaríaJosé María García Lavilla23/05/1942Pola de SieroAsturias
 
RiféJoaquim Rifé Climent04/02/1942BarcelonaBarcelona
 
AnsolaFernando Ansola San Martín27/01/1940ElgoibarGuipúzcoa
 
MarcelinoMarcelino Martínez Cao29/04/1940AresA Coruña
 
BustilloMiguel Ángel Bustillo Lafoz09/09/1946ZaragozaZaragoza
 
GentoFrancisco Gento López21/10/1933GuarnizoCantabria
 
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea20/10/1944Sarandí
 
UriarteFidel Uriarte Macho01/03/1945SestaoVizcaya
 
RodillaJosé María Sánchez Rodilla10/10/1940Fuentes de BéjarSalamanca
 
JaraVicente Anastasio Jara Segovia03/02/1941Capiatá
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)23/10/1966Irlanda00España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)07/12/1966España20Irlanda
Qualificació: Fase de grups (partit 3)01/02/1967Turquía00España
Amistós24/05/1967Inglaterra20España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)31/05/1967España20Turquía
Qualificació: Fase de grups (partit 5)01/10/1967Checoslovaquia10España
Qualificació: Fase de grups (partit 6)22/10/1967España21Checoslovaquia
Amistós28/02/1968España31Suecia
Quarts de final (anada)03/04/1968Inglaterra10España
Amistós02/05/1968Suecia11España
Quarts de final (tornada)08/05/1968España12Inglaterra
Última actualització: 15/02/2017
Notificar error