España Mundial 1934
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
MateosJosé María Mateos Larrucea4616
García de SalazarAmadeo García de Salazar Luco485
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ZamoraRicardo Zamora Martínez33
181817021610000
2
QuincocesJacinto Francisco Fernández de Quincoces López de Arbina29
191919011710000
3
CiriacoCiriaco Errasti Suinaga30
131313031170000
4
CilaurrenLeonardo Cilaurren Uriarte22
11111102990000
5
RegueiroLuis Regueiro Pagola26
1313120310970010
6
MarculetaMartín Marculeta Barbería27
11111102990000
7
GoiburuSeveriano Goiburu Lopetegui28
86520573003
8
PeñaAnacleto José María Peña Salegui39
55500450001
9
GorostizaGuillermo Gorostiza Paredes25
11111102990001
10
BoschCrisanto Bosch Espín27
88802720001
11
VentolràMartín Ventolrà Fort28
66604540003
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
BlascoGregorio Blasco Sánchez25
32214190000
13
ZabaloRamón Zabalo Zubiaurre24
66604540000
14
LafuenteRamón de la Fuente Leal27
55502450000
15
LángaraIsidro Lángara Galarraga22
555014500010
16
Pachuco PratsFrancisco Prats Guerendeain32
55500450000
17
NoguésJuan José Nogués Portalatín25
1110390000
18
PadrónJosé Padrón Martín27
55500450002
19
LazcanoJaime Lazcano Escolá25
54413435001
20
MuguerzaJosé Muguerza Anitúa23
44404360000
21
RobertoRoberto Echevarría Arruti26
44401360000
22
GamborenaFrancisco Gamborena Hernandorena33
44400360000
23
RubioGaspar Rubio Meliá27
44400360009
24
EliceguiJulio Antonio Elícegui Cans24
44400360006
25
PratJosé Prat Ripollés23
44400360000
26
SoléPere Solé Junoy29
33304270000
27
ChachoEduardo González Valiño23
33302270007
28
FedeDomingo Germán Sáiz Villegas22
33302270000
29
QuesadaFélix Quesada Mas32
33301270000
30
SamitierJosep Samitier Vilalta32
33301270001
31
GuzmánRamón Guzmán Martorell33
33301270000
32
MartíCristóbal Martí Batalla31
33300270000
33
Chirri IIIgnacio María Aguirrezabala Ibarbia25
33300270000
34
IraragorriJosé Iraragorri Ealo22
32211253001
35
LecueSimón Lecue Andrade22
22201180000
36
ArochaÁngel Arocha Guillén27
22201180002
37
GaléGonzalo Díez Galé26
2200072000
38
YurritaMariano Yurrita Llorente30
22200180000
39
PieraVicente Piera Pañella31
22200180000
40
LeoncitoAntonio León Amador25
22200180000
41
Campanal IGuillermo González del Río García22
1110490000
42
UrquizuJuan José Urquizu Sustaeta33
1110390000
43
ValleLuis Valle Benítez20
1110290000
44
OlivaresManuel Olivares Lapeña25
1110190000
45
AyestaranMiguel Ayestaran Elizalde24
1110190000
46
GarizurietaJuan Garizurieta Gorriño26
1110190000
47
HilarioJuan Hilario Marrero Pérez29
1110190000
48
ObiolsJosé Obiols Navarro26
1110090000
49
CastilloJosé Carlos Castillo García-Tudela26
1110090000
50
TrianaRamón Triana Arroyo32
1110090000
51
HerreritaEduardo Herrera Bueno20
1110090000
52
LarrinagaEnrique Larrinaga Esnal23
1100044001
53
SastreJosé Sastre Perciba28
1110090001
54
BataAgustín Sauto Arana26
1110090000
55
BienzobasFrancisco Bienzobas Ocariz25
1110090002
56
EizaguirreGuillermo Eizaguirre Olmos25
000090000
57
PoloRamón Polo Pardo33
1001046000
58
TorregarayBenito Torregaray Múgica26
000030000
59
IbarraManuel Ibarra Echano27
000020000
60
EsparzaDesiderio Esparza Echauri29
000020000
61
PenaPedro Pena Ponga24
000010000
62
RegueiroPedro Regueiro Pagola25
000010000
63
CastellanosJosé Maria Castellanos Ledo25
000010000
64
ValcárcelMiguel Ángel Valcárcel Lorenzo26
000010000
65
GoyenecheIgnacio Goyeneche Altuna22
000010000
66
FlorenzaLázaro Florenza Rifá30
000010000
67
MasEnrique Mas Mirandas28
000010000
68
BeristainTiburcio Beristáin Berriozabal30
000010000
69
AlcorizaFrancisco Alcoriza Gimeno31
000010000
70
Tena IIFrancisco Tena Guimerà33
000010000
71
VenancioVenancio González Iglesias20
000010000
72
GallartRicardo Gallart Selma27
000010000
73
MontesÁngel Montes Nájera 
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
ZamoraRicardo Zamora Martínez14/02/1901BarcelonaBarcelona
 
BeristainTiburcio Beristáin Berriozabal06/12/1904ElgoibarGuipúzcoa
 
BlascoGregorio Blasco Sánchez10/06/1909MundakaVizcaya
 
FlorenzaLázaro Florenza Rifá25/12/1904Sant Feliu de GuíxolsGirona
 
NoguésJuan José Nogués Portalatín28/03/1909BorjaZaragoza
 
EizaguirreGuillermo Eizaguirre Olmos27/05/1909SevillaSevilla
 
TorregarayBenito Torregaray Múgica21/03/1908San SebastiánGuipúzcoa
 
QuincocesJacinto Francisco Fernández de Quincoces López de Arbina17/07/1905BarakaldoVizcaya
 
CiriacoCiriaco Errasti Suinaga04/08/1904EibarGuipúzcoa
 
CilaurrenLeonardo Cilaurren Uriarte05/11/1912BilbaoVizcaya
 
ZabaloRamón Zabalo Zubiaurre28/07/1910South ShieldsInglaterra
 
MuguerzaJosé Muguerza Anitúa15/09/1911EibarGuipúzcoa
 
QuesadaFélix Quesada Mas01/07/1902MadridMadrid
 
MartíCristóbal Martí Batalla02/02/1903GranollersBarcelona
 
UrquizuJuan José Urquizu Sustaeta24/06/1901OndarroaVizcaya
 
MontesÁngel Montes NájeraA Coruña
 
PenaPedro Pena Ponga29/10/1910GijónAsturias
 
MasEnrique Mas Mirandas27/09/1906PalafrugellGirona
 
CastellanosJosé Maria Castellanos Ledo08/04/1909BilbaoVizcaya
 
GoyenecheIgnacio Goyeneche Altuna30/06/1912RenteríaGuipúzcoa
 
ValcárcelMiguel Ángel Valcárcel Lorenzo24/08/1908OurenseOurense
 
AlcorizaFrancisco Alcoriza Gimeno06/03/1903BarcelonaBarcelona
 
GoiburuSeveriano Goiburu Lopetegui08/11/1906PamplonaNavarra
 
PeñaAnacleto José María Peña Salegui19/04/1895GetxoVizcaya
 
MarculetaMartín Marculeta Barbería24/09/1907San SebastiánGuipúzcoa
 
RegueiroLuis Regueiro Pagola01/07/1908IrúnGuipúzcoa
 
Pachuco PratsFrancisco Prats Guerendeain01/01/1902PortugaleteVizcaya
 
LecueSimón Lecue Andrade11/02/1912ArrigorriagaVizcaya
 
RobertoRoberto Echevarría Arruti06/05/1908EibarGuipúzcoa
 
GamborenaFrancisco Gamborena Hernandorena14/03/1901IrúnGuipúzcoa
 
SoléPere Solé Junoy07/05/1905BarcelonaBarcelona
 
ChachoEduardo González Valiño14/04/1911A CoruñaA Coruña
 
FedeDomingo Germán Sáiz Villegas08/06/1912MolledoCantabria
 
IbarraManuel Ibarra Echano31/08/1907BilbaoVizcaya
 
GuzmánRamón Guzmán Martorell22/09/1901PeñíscolaCastellón
 
PoloRamón Polo Pardo13/04/1901CorcubiónA Coruña
 
RegueiroPedro Regueiro Pagola19/12/1909IrúnGuipúzcoa
 
GaléGonzalo Díez Galé28/11/1908AvilésAsturias
 
EsparzaDesiderio Esparza Echauri11/02/1905MuezNavarra
 
ObiolsJosé Obiols Navarro17/03/1908BarcelonaBarcelona
 
HilarioJuan Hilario Marrero Pérez08/12/1905Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
GallartRicardo Gallart Selma16/01/1907BarcelonaBarcelona
 
GarizurietaJuan Garizurieta Gorriño27/11/1908ErandioVizcaya
 
AyestaranMiguel Ayestaran Elizalde29/09/1910PasaiaGuipúzcoa
 
CastilloJosé Carlos Castillo García-Tudela03/11/1908CartagenaMurcia
 
ValleLuis Valle Benítez18/06/1914Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
LarrinagaEnrique Larrinaga Esnal08/06/1911BasauriVizcaya
 
SastreJosé Sastre Perciba25/06/1906BarcelonaBarcelona
 
LeoncitoAntonio León Amador30/08/1909SevillaSevilla
 
PieraVicente Piera Pañella11/06/1903BarcelonaBarcelona
 
HerreritaEduardo Herrera Bueno05/07/1914GijónAsturias
 
GorostizaGuillermo Gorostiza Paredes15/02/1909SanturtziVizcaya
 
BoschCrisanto Bosch Espín26/12/1907BarcelonaBarcelona
 
BataAgustín Sauto Arana11/05/1908BarakaldoVizcaya
 
VentolràMartín Ventolrà Fort16/12/1906BarcelonaBarcelona
 
BienzobasFrancisco Bienzobas Ocariz26/03/1909San SebastiánGuipúzcoa
 
Tena IIFrancisco Tena Guimerà21/09/1901CabanesCastellón
 
VenancioVenancio González Iglesias08/12/1914RibadaviaOurense
 
TrianaRamón Triana Arroyo28/06/1902HondarribiaGuipúzcoa
 
ArochaÁngel Arocha Guillén24/06/1907ChimicheSanta Cruz de Tenerife
 
LafuenteRamón de la Fuente Leal31/12/1907BilbaoVizcaya
 
LángaraIsidro Lángara Galarraga25/05/1912PasaiaGuipúzcoa
 
LazcanoJaime Lazcano Escolá30/12/1909PamplonaNavarra
 
OlivaresManuel Olivares Lapeña02/04/1909Son ServeraBaleares
 
RubioGaspar Rubio Meliá14/12/1907SerraValencia
 
EliceguiJulio Antonio Elícegui Cans05/12/1910CastejónNavarra
 
PratJosé Prat Ripollés26/04/1911BarcelonaBarcelona
 
Campanal IGuillermo González del Río García09/02/1912AvilésAsturias
 
SamitierJosep Samitier Vilalta02/02/1902BarcelonaBarcelona
 
YurritaMariano Yurrita Llorente11/05/1904AlzaGuipúzcoa
 
Chirri IIIgnacio María Aguirrezabala Ibarbia10/05/1909BilbaoVizcaya
 
IraragorriJosé Iraragorri Ealo16/03/1912BasauriVizcaya
 
PadrónJosé Padrón Martín05/05/1907Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós17/03/1929España50Portugal
Amistós14/04/1929España81Francia
Amistós15/05/1929España43Inglaterra
Amistós01/01/1930España10Checoslovaquia
Amistós14/06/1930Checoslovaquia20España
Amistós22/06/1930Italia23España
Amistós30/11/1930Portugal01España
Amistós19/04/1931España00Italia
Amistós26/04/1931España11Irlanda
Amistós09/12/1931Inglaterra71España
Amistós13/12/1931Irlanda05España
Amistós24/04/1932España21Yugoslavia
Amistós02/04/1933España30Portugal
Amistós23/04/1933Francia10España
Amistós30/04/1933Yugoslavia11España
Amistós21/05/1933España130Bulgaria
Qualificació: Fase de grups (partit 1)11/03/1934España90Portugal
Qualificació: Fase de grups (partit 2)18/03/1934Portugal12España
Fase final: Primera Fase27/05/1934España31Brasil
Quarts de final31/05/1934Italia11España
Quarts de final (desempat)01/06/1934Italia10España
Última actualització: 23/05/2017
Notificar error